2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ay ne hiperaktif hemen bir sendrom yapıştırıyolar hareketlidir o ayrı hiperaktif ne iyi bişey söylüyo sanki sinir oluyorum bide hemşire güya. Çok normal şuan kilo alamaması hatta vermesi emekle kalk yürü ilgilenecek çok şey var yemek yememesi için sebep çok veya kilo almaması için takma eğer keyfi yerindeyse 👌🏻 götür tabi bana buz kompres yap şişerse demişlerdi yaptın mı bilmiyorum dene yapmadıysan
Aynen katılıyorum soylediklerine
Yaptım canım bugün sanki daha iyi

Kizlar selam menenjit asisi icin gec mi kaldik bilen var mi ? Zorunlu asi degildi ama yaptirmak istiyorum bir anda vakit gecmis anlamadim hala yaptiriliyor mu
Sanırım 12 veya 13.ayda sonra bir ay daha vardı 2 doz şeklinde yapılıyo ama hangi grup menenjiti kapsıyor tam bilmiyorum sen 1 yaş kontrolüne gidince sor mutlaka

selamlar bir şey soracağım, hayvanları nesneleri felan ne kadar öğrendiler, neler yapabiliyorlar ve gün içerisinde neler yapıyorsunuz?
Kedi köpek inek kuzu fil bildikleri mesela seslerini çıkarıyo görünce bu diye gösteriyo o kadar. Araba görünce ğın ğın.😀 Sevdiği meyveleri tanıyo mam mam diye gösteriyo yenek istediğini. Valla eğer kendi kendine oynuyosa asla dokunmuyorum arabalarıyla oynuyo gülüyo kendi kendine sıkılınca geliyo küpleri diziyo halkaları geçiriyor ama doğru sırada değil. Ne bileyim koşmaya çalışıyo denge hala stabil değil çokça düşüyo. Çatal kaşık kullanmak istiyo henüz beceremiyo ama artık deniyo yavaş yavaş. Gibi gibi

selamlar bir şey soracağım, hayvanları nesneleri felan ne kadar öğrendiler, neler yapabiliyorlar ve gün içerisinde neler yapıyorsunuz?
Kedi, köpek, kuşlar, sinekler hepsi ilgisini çekiyor ama seslerini çıkarmıyor ve mesela tren kedi ve köpek görseli var hangisi köpek dediğimde ayırt edemiyor şuan sizde de öyle mi , yani görselden tanıyamıyor ama gerçek oyuncakları ayırt edebiliyor ? Nesneleri 7.aydan itibaren kızım öğrendi mesela mor top diyordum ramazan bayramında hemen gösteriyordu. Uzun zamandır da getir dediğimde eğer isterse getiriyor.(Tabi öğrettiğim nesneleri ) Sakladığımda bul dediğimde de buluyor. Sizde durumlar nasıl ?
ben gün içerisinde
-plastik meyve seti tabak tencere filan var onlarla oynatıyorum.
-halkaları geçirebiliyor.
-bir şeyleri kutuya atıp çıkarma olayını seviyor.
-bir de sesli bir objeyi çalıştırıp saklıyorum hadi bakalımmmm oyuncak köpüş nerdeymiş diye soruyorum ? mesela halının altındaysa aaaa halının altındaymış yapıyorum. koltuk üstü, masa altı vs vs yerleri öğretiyorum bir süre oyanalnıyor ve bulmayo seviyor. veya elimde saklıyorum hangisinde oynuyoruz. saklama oyunlarını seviyor.
-hareketli kitaplar ve 3 boyutlu kitaplar var onlardan okuyorum.
-EarlyLearny serisi(9 aydan itibaren alıyorum her ay için) takip ediyorum ben ingilizce etkinlik başta yaptırmaya çalışssam da türkçesini yaptırıyorum kitaplar epey tuzlu ama ömürlük olduğu için sonrasında da kullanırız diye ben yatırım yaptım .
-Bir de çocuk şarkıları dinletiyorum.

Fikir /öneri varsa farklı etkinlik yazalım birbirimize <3

Kedi kopek koyun arı at falan bunları biliyor. Büyük sorular kitabım diye bir kitabı var bayılıyor gun içinde sürekli oradaki hayvanlara bakıyor. Sürekli gördüğü nesneleri biliyor. Mesela basket potası var hadi git topu basket yap dediğimizde topu alıp basket potasına atıyor. Yada uçağı var hadi uçağını uçur dediğimizde uçağı alıp uçuruyor falan o şekilde geçiyor günlerimiz :)

Merhaba canım 1 hafta 10 güne hareketlenir bizim de öyleydi sana yazdığımda , bir de mobilya etrafında çok olunca daha hızlanıyor etrafında tutunabileceği yer fazla olunca yani bence koltuk kanepeli odada olunca <3
Duvarlara bile tutunuyor öyle gidiyor her yere ama yok daha tam cesaret gelmedi 😂

Kedi, köpek, kuşlar, sinekler hepsi ilgisini çekiyor ama seslerini çıkarmıyor ve mesela tren kedi ve köpek görseli var hangisi köpek dediğimde ayırt edemiyor şuan sizde de öyle mi , yani görselden tanıyamıyor ama gerçek oyuncakları ayırt edebiliyor ? Nesneleri 7.aydan itibaren kızım öğrendi mesela mor top diyordum ramazan bayramında hemen gösteriyordu. Uzun zamandır da getir dediğimde eğer isterse getiriyor.(Tabi öğrettiğim nesneleri ) Sakladığımda bul dediğimde de buluyor. Sizde durumlar nasıl ?
ben gün içerisinde
-plastik meyve seti tabak tencere filan var onlarla oynatıyorum.
-halkaları geçirebiliyor.
-bir şeyleri kutuya atıp çıkarma olayını seviyor.
-bir de sesli bir objeyi çalıştırıp saklıyorum hadi bakalımmmm oyuncak köpüş nerdeymiş diye soruyorum ? mesela halının altındaysa aaaa halının altındaymış yapıyorum. koltuk üstü, masa altı vs vs yerleri öğretiyorum bir süre oyanalnıyor ve bulmayo seviyor. veya elimde saklıyorum hangisinde oynuyoruz. saklama oyunlarını seviyor.
-hareketli kitaplar ve 3 boyutlu kitaplar var onlardan okuyorum.
-EarlyLearny serisi(9 aydan itibaren alıyorum her ay için) takip ediyorum ben ingilizce etkinlik başta yaptırmaya çalışssam da türkçesini yaptırıyorum kitaplar epey tuzlu ama ömürlük olduğu için sonrasında da kullanırız diye ben yatırım yaptım .
-Bir de çocuk şarkıları dinletiyorum.

Fikir /öneri varsa farklı etkinlik yazalım birbirimize <3
Benim kızımda canlı olarak görünce gösteriyor, dün parktaydık mesela kuş, kedi, köpek, ağaç, salıncak gibi sürekli gördüğü şeyleri gösteriyor. Saklambaç oynuyoruz perdenin arkasına ve ya sandalye arkasına felan saklanıyor. Görselden bazı hayvanları gösteriyor ama malum görseller çok farklı hepsini bilemiyor 😂 hemen hemen hepsi aynı, ver deyince veriyor felan, blokları üst üste koyuyor bazen. Kitapları bu aralar çok yiyor yine dişi geliyor o yüzden konsantre olamıyor, bende biraz göstermemeye karar verdim. Etkinlik felan yaptığımız yok açıkçası çünkü poposu yer görmüyor sürekli hareket halinde 😂

Benim kızımda canlı olarak görünce gösteriyor, dün parktaydık mesela kuş, kedi, köpek, ağaç, salıncak gibi sürekli gördüğü şeyleri gösteriyor. Saklambaç oynuyoruz perdenin arkasına ve ya sandalye arkasına felan saklanıyor. Görselden bazı hayvanları gösteriyor ama malum görseller çok farklı hepsini bilemiyor 😂 hemen hemen hepsi aynı, ver deyince veriyor felan, blokları üst üste koyuyor bazen. Kitapları bu aralar çok yiyor yine dişi geliyor o yüzden konsantre olamıyor, bende biraz göstermemeye karar verdim. Etkinlik felan yaptığımız yok açıkçası çünkü poposu yer görmüyor sürekli hareket halinde 😂
Etkinlik olayı bizde de yok dediğin gibi 30 sn bi yerde durduğu yok ki ve ilgi max 3 dk o kadar uğraş didin 3 dk oynasın 😀

X