2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Valla ya kartlar kitaplar göstericem diye kendimi paralıyorum ama yok 😂
Benim oğlum da öyle diye üzülüyorum ben de. Ekran göstermiyorum ama etkinlik de yapamıyorum. Konuşması yok desteksiz yürüme yok. Yaptığım etkinlikle ilgilenme vakti çok kısa daha çok oyuncak olmayan şeylerle ilgileniyor bazen ıslak mendille 10 dk oynuyor kendi kendine ama benim hazırladığım şeye dönüp bakmıyor bile. Kitap hiç ilgisini çekmiyor kartlar çekiyor bazen. Zamanla daha kolay olur umarım ona oyun kurmak

Selam kızımın 2 gündür hafif ateşi var 37-37,5 arası değişiyo. Bugun biraz iştahsız ve sürekli uyku halinde. Onun haricinde de bi sıkıntısı yok. Huzursuzlandiginda calpol veriyorum 1 ölçek. Tatilde olduğumuz için hastaneye biraz uzağız. Sizce takip mi edeyim doktora mı götüreyim? Diş olabilir mi? Ya da burada insanlarla çok temas halindeydi enfeksiyon olabilir mi?

Benim oğlum da öyle diye üzülüyorum ben de. Ekran göstermiyorum ama etkinlik de yapamıyorum. Konuşması yok desteksiz yürüme yok. Yaptığım etkinlikle ilgilenme vakti çok kısa daha çok oyuncak olmayan şeylerle ilgileniyor bazen ıslak mendille 10 dk oynuyor kendi kendine ama benim hazırladığım şeye dönüp bakmıyor bile. Kitap hiç ilgisini çekmiyor kartlar çekiyor bazen. Zamanla daha kolay olur umarım ona oyun kurmak
Henüz küçükler bunları kafana takıp üzülmek için çok erken, hiç canını sıkma. Benim kızım kitapları çok severdi ama son 1 aydır sadece ağzına sokuyor, benimkide henüz yürümüyor. Her bebeğin gelişimi farklı, 18.aya kadar yürümezse o zaman bir sorun vardır. Kelime konusunu net bilmiyorum ama daha çok konuşarak çözebilirsin

Hangi kitap bizede diyiver 😀 ben yenebilen kitaplar buldum onlardan sipariş edicem son çare
Bunları okuduk akşam, ama sabah bunları da yiyor akşam yemedi ahhaha

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 36
Selam kızımın 2 gündür hafif ateşi var 37-37,5 arası değişiyo. Bugun biraz iştahsız ve sürekli uyku halinde. Onun haricinde de bi sıkıntısı yok. Huzursuzlandiginda calpol veriyorum 1 ölçek. Tatilde olduğumuz için hastaneye biraz uzağız. Sizce takip mi edeyim doktora mı götüreyim? Diş olabilir mi? Ya da burada insanlarla çok temas halindeydi enfeksiyon olabilir mi?
benim de dün gece çıktı kızımın ateşi hemen hemen aynı derecelerdeydi , calpol ve dolven şurup verdi sadece 4 saatte bir verilecekmiş ve emziriyorum. yemek yemez , çiş/kaka olmazsa ve ateşi 3 günden uzun süre sürüp düşmezse getirin dedi doktor.

Kedi kopek koyun arı at falan bunları biliyor. Büyük sorular kitabım diye bir kitabı var bayılıyor gun içinde sürekli oradaki hayvanlara bakıyor. Sürekli gördüğü nesneleri biliyor. Mesela basket potası var hadi git topu basket yap dediğimizde topu alıp basket potasına atıyor. Yada uçağı var hadi uçağını uçur dediğimizde uçağı alıp uçuruyor falan o şekilde geçiyor günlerimiz :)
oyuncak olarak mı tanıyor yoksa kitaptan da gösterebiliyor mu ? ve seslerini çıkarabiliyor mu ?

Biz suan avrupa turu yapip memlekete dogru yol aldik. Ikinci durak Slovenyadayiz. Yolda kizimla bol bol kitap okuyorum. Ozelliklede hareket eden interaktif kitaplara bayiliyor. Kitaplar Turkce olmadigi icin tavsiyede bulunamayacagim maalesef.

benim de dün gece çıktı kızımın ateşi hemen hemen aynı derecelerdeydi , calpol ve dolven şurup verdi sadece 4 saatte bir verilecekmiş ve emziriyorum. yemek yemez , çiş/kaka olmazsa ve ateşi 3 günden uzun süre sürüp düşmezse getirin dedi doktor.
Geçmiş olsun 3 gün sürdü bizim de dün akşama kadar uyudu. Sonra bi anda kendi gelmiş bi şekilde uyandı. O zamandan beri de bi sıkıntı yok 👶 diş miydi enfeksiyon muydu neydi anlamadım ama geçti çok şükür. 😌

oyuncak olarak mı tanıyor yoksa kitaptan da gösterebiliyor mu ? ve seslerini çıkarabiliyor mu ?
Evet seslerini çıkarıyor. Canli olarak çok fazla gördü. Oyuncaklarında yada kitapta gördüğünde de direkt seslerini çıkarıyor bize gösterip. Özellikle hayvanlara karşı aşırı bir ilgisi var.

Hala oto koltuğu almamış olan varsa kızlar tesadüfen gördüm bu markayı hadi dedik alalım iyi ki bunu almışız çok kaliteli çıktı. Zaten alman markası adac puanı i size ne ararsanız var şu arada indirim var bakın almamış olanlar 👌🏻 britax römer marka e bebekte var yüzde 35 indirimle nerdeyse tüm modeller mevcut.

Biz suan avrupa turu yapip memlekete dogru yol aldik. Ikinci durak Slovenyadayiz. Yolda kizimla bol bol kitap okuyorum. Ozelliklede hareket eden interaktif kitaplara bayiliyor. Kitaplar Turkce olmadigi icin tavsiyede bulunamayacagim maalesef.
Slovenya çooook güzelll 🥰 Bled gölüne kalbimi bıraktım, geçen sene gitmiştim ben de ❤️

ayy kızlar bir duygusalım bugün. geçen sene bugün kızım 10 günlüktü nasıl güzel kokuyordu, sürekli kucağıma almak istiyordum minicikti. o hallerini çok özledim. şimdi ayrı güzel ama o ilk zamanlar çok başkaymış :KK43:
Yaa benim de bebeğim gecen sene 4 günlüktü ben o günler o kadar zorlanıyordum ki canım inan özlemiyorum şimdi daha güzel geliyor bana

ayy kızlar bir duygusalım bugün. geçen sene bugün kızım 10 günlüktü nasıl güzel kokuyordu, sürekli kucağıma almak istiyordum minicikti. o hallerini çok özledim. şimdi ayrı güzel ama o ilk zamanlar çok başkaymış :KK43:

Yaa benim de bebeğim gecen sene 4 günlüktü ben o günler o kadar zorlanıyordum ki canım inan özlemiyorum şimdi daha güzel geliyor bana
Benim kızım da yarın doğacaktı 🥰 hey gidi günler hey. Ben hiç bir şey anlamadım bu işten çoook hızlı geçti

İnsan yaşarken hengame tabi nasıl olur nasıl halledilir yapabiliyo muyum iyi mi diye kafayı yediği için elindekinin güzelliğini yeterince fark edemiyo 🥲 ikiniciye inşallah diyelim 🤭

X