2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ben cok güzel uykuları filan dedim ya 8 de yatti aksam normalde 8-8.30 da yatar kimi zaman 3.30-4.3 0 arası uyanirdi. Bu ay tabi bunlarda sekteye uğradığı zaman oldu ama hic 2 saate bir kalkmamisti uzun süredir bugün 8 de yatti hep2saate bir kalktı, gözü kapalı geçen gunlerde de gündüz uykusu uyumadı iki gündür uyuyordu,uyku gerilemesi dedik ama iki gündür gece gündüz daha iyidi, inşallah bugün öylesine birşey olmuştur 2saate bir kalkmasın hahaja
Nazar ettik bebeğe 🤣🌸 bebek daha onlar her günü tutmuyor maalesef

Benim bebeğim de yapıyor onu ayaklarını pat pat vuruyor sesler çıkarıyor ağlamadığı sürece almıyorum bende. Dün gece de şunu öğrenmiş beşik anne yanı küçük beşiklerden kenarlarına tırnaklarını sürtüyor cırt cırt sesler çıkarıyor oda kendi kendini uyandırıyor galiba 😂 bi kaç aya kendi odasında büyük beşiğe alıştırmak istiyorum bakalım cesaret edebilirsem
O tırnak surtmeyi benim kızda yapıyor 1 aydır alışkanlık yaptı uyanıkken de gülüyor yaparken

Biz kreşe giden abladan hastalığı kaptık öksürük hırlama var bebekte de bende de boğazım çok yanıyor ablamız bugün 4. Gün biraz hafifletti bizde yeni başladı 😒 ateş yok diye hastaneye gitmek istemiyorum ben ve büyük kızıma bitki çayı balla hafifletmeye çalışıyorum ama bebiş sadece odaya buhar ve sabah akşam serum fizyolojik dışında birşey yapmıyorum tavsiyesi olan varmı rahatlatacak

Deri testi yapıldı bi tepkime olmadı alerji ile ilgili bende kan alma işini sordum ondan da bakıyorlar ayrım ne diye meğer çocuk herhangi bir ilaç kullanıyorsa kandan bakılan hiç etkilenmez ama deri etkilenirmiş birde küçük bir reaksiyon olsa bile kan alırdık ama şu durumda çocuğu boşuna yormuş oluruz dedi. Muhtemelen küçük olduğu için çıkmadı dedi, bi 2 hafta hiç delmeden süt ve süt ürünleri, et, tavuk, balık, kuruyemiş, susam, tahin, yumurta ve yumurta olan ürünler yemeyeceğim kan kesilirse sıra ile 3 gün 3 gün deneme yapacağım ha yok kan devam ederse çocuk gastroenteroloji bölümüne gideceğiz onlar da bizim incelemelerimizde bir sorun yok derse mecburen 6. Ayı bekleyip tekrar test ve ek gıda ile bakacağız

Ah Ha-ri Ha-ri inşallah kısa zamanda bulursunuz.. diğer yazılarını da okudum çok iyi anlıyorum seni insan sebebini bulsa yemek gözünde olmuyor..
Benim sütüm gündüz az olduğu için mama istedim ama alerji mamalarının kokusu kötü oluyor demişlerdi gerçekten öyle bizimki biberon kullanmayı da bilmiyor damlalıkla vermeye çalıştım ama yok öğüre öğüre yedi..
Şükür sütün var bebeğinizin kilosu da iyi inşallah yakın zamanda da sebep olan besini bulacaksınız..

Banyoyu son 2 defadır bacağıma yatırarak banyoda yaptırıyorum ama kayabilir diye eşim de tutarken yardım ediyor. Daha önce hep küvet içine file takarak yaptırıyorduk

Ağrısı olabilir mi. Atakta uyku düzeni, emme vs gibi şeyler bozuluyor, belki ağlama da oluyordur ama nefesi kesilene kadar ağlıyorsa bir yeri ağrıyor olabilir mi..

Şimdi deneyeceğim, inşallah tesadüf değildir de sırf süt kokusuna uyumuştur 😄💃

Aynen artık koca beklemeye son bende 2-3 seferdir kendim yıkıyorum. Oturuyor kucağıma etrafa baka baka yıkanıyor..

Seninki tam facia 😂artık şaştığımız için herşeyi dener olduk bizimki fark ettim illa benimle uyumak istiyor, doğdu doğalı hep ayrı yattı ama nerden nasıl buna isteği oldu anlamdım sabaha doğru hadi yanımda kalsın dedim hop benden tarafa yan dönüverdi popoyu geri attı başını bana gömdü uyudu kalkmadı da

Bu aralar bizim de öyle dün gece ben yatağına koydum o uyandı ben koydum o uyandı en son yanıma aldım 3 saat sonra uyandı ki biz de hep kendi yatağına yatırdık bu zamana kadar

Anaaa 😳bizimkinde de bu ara arttı kusma ay ne güzel bitti demiştim ama ne yapıyor ben henüz bulamadım 🤦‍♀️

Bizde de geçen haftalarda bardı o kusma ben demir damlasından şüphelenmiştim ona başladığım da olmuştu şimdi kesildi kusmalar

Ya kızlar bebeğim hic agulamiyor, 2.5 aylikken agi diyordu 3, ayliken agi bazen agu diyordu. Ama hic agulamadi. Güler, çığlık atar, kahkaha atar ama agulamiyor. Büyük oğlum cok agulardi. Doktora gittim hiç aklima gelmedi sormak.göz iletişimi var, sürekli güler bakınca güldürdünce kahakha atar.. çok değişik geldi bu ay agular diye cok düşmedim üstüne. Ama diğer gelişimsel şeylerin hepsini yapiyor.

🙈bugün sizin yapıyı okuyunca bende fark ettim bizde de agu yok eskiden keyfi yerinde olunca arada derdi şimdi hep isyan modunda hep çığlık hep şikayet

Ah Ha-ri Ha-ri inşallah kısa zamanda bulursunuz.. diğer yazılarını da okudum çok iyi anlıyorum seni insan sebebini bulsa yemek gözünde olmuyor..
Benim sütüm gündüz az olduğu için mama istedim ama alerji mamalarının kokusu kötü oluyor demişlerdi gerçekten öyle bizimki biberon kullanmayı da bilmiyor damlalıkla vermeye çalıştım ama yok öğüre öğüre yedi..
Şükür sütün var bebeğinizin kilosu da iyi inşallah yakın zamanda da sebep olan besini bulacaksınız..

Aynen artık koca beklemeye son bende 2-3 seferdir kendim yıkıyorum. Oturuyor kucağıma etrafa baka baka yıkanıyor..

Bu aralar bizim de öyle dün gece ben yatağına koydum o uyandı ben koydum o uyandı en son yanıma aldım 3 saat sonra uyandı ki biz de hep kendi yatağına yatırdık bu zamana kadar

Bizde de geçen haftalarda bardı o kusma ben demir damlasından şüphelenmiştim ona başladığım da olmuştu şimdi kesildi kusmalar

🙈bugün sizin yapıyı okuyunca bende fark ettim bizde de agu yok eskiden keyfi yerinde olunca arada derdi şimdi hep isyan modunda hep çığlık hep şikayet
Ben buraya yazmıştım 2.5aylikken ağii diyor diye ama sonra onu birakti smdi bazen diyor ama agulamiyor sira sıra büyük oğlum cok söylerdi

Bizim de 4 ayda 5200 dü sınırda ama mamaya başlama daha dediler 2550 doğduğu için ben başlamak istiyorum tek göğsümü emdiği için ama kızım almıyor 3 çeşit denedim mamayı
5. Ayda Doğum kilosunun 2 katı olmussa sorun değil diyorlar. Benim en basından sütüm azdı meme mama gidiyorduk mamayı almama gibi birşey yaşamadık o yuzden. Sma optipro kullanıyorum

Benim bebe syag memeyi emmiyor zorla veriyorm.kafayi geriye atiyor. Azıcık emzirebiliyorum. Baya bir zorlanıyoruz bu ara

Benim bebe syag memeyi emmiyor zorla veriyorm.kafayi geriye atiyor. Azıcık emzirebiliyorum. Baya bir zorlanıyoruz bu ara
Yatarak emzirmeyi denediniz mi ? Sağa yatırdığınızda belki bir yeri ağrıyordur , pozisyonu sevmiyordur . Bizde de bazen oluyor bir tarafa yatmayınca diğer tarafına yatırarak yatakta emziriyorum.

Biz kreşe giden abladan hastalığı kaptık öksürük hırlama var bebekte de bende de boğazım çok yanıyor ablamız bugün 4. Gün biraz hafifletti bizde yeni başladı 😒 ateş yok diye hastaneye gitmek istemiyorum ben ve büyük kızıma bitki çayı balla hafifletmeye çalışıyorum ama bebiş sadece odaya buhar ve sabah akşam serum fizyolojik dışında birşey yapmıyorum tavsiyesi olan varmı rahatlatacak
Çok geçmiş olsun , benim bebeğim de hasta . Okula giden iki abimiz var . Onlarda bişey yok ama pazar günü huysuzluk başladı bebeğimde. Burunda hırıltı , hapşırık , öksürük var . Emmesi de biraz azaldı. Önümüzdeki cumartesi aylık muayenemiz vardı. Doktorumuza danıştım erken getirelim mi diye. Genel hali iyi , öksürüğü az , emmeside en az normalin yarısı kadar olduğuiçin görmeye gerek duymadı doktorumuz . Sf ile sık burun temizliği , keyifsiz olursa da calpol verelim dedi. Burnu açık olduğu için çok sf kullanamıyorum çok ağlıyor çünkü 15-20 dk sakinleştirmek sürüyor sesi kısılıyor 😔 sabah akşam yapıyorum sadece
Başka da bişey yapmıyoruz .

Şuan kendime glutensiz mısır irmiği su ve şeker ile irmik helvası yaptım bu bile bana dünyanın en iyi tatlısı gibi geliyor çay içme keyfim yerine geldi 😂
Ben dün kek ve kıymasız karnıyarık yedim ikisinden biri fena dokundu bebeğime. Bütün gün huzursuzdu ve kustu, yanakları kıpkırmızı oldu :KK43: keki daha önce yemiştim sorun olmamıştı ama ya bu sefer dokundu ya da başka bişey böyle yaptı :KK43:

Gerçekten artık sebep olan şeyi bulmayı çok istiyorum hani şükür kilosu iyi keyfi yerinde şimdilik sütüm de sorunlu değil ama ben gebelik öncesi tedavi için diyet, gebelikte şeker yüzünden derken şimdi herşeye şüphe ile yaklaşıp diyet yapmaktan yoruldum, ha yasak olan belli olsa yine sorun değil psikolojik olarak ona kendimi hazırlarım ama böyle ne yersem bir şüphe düşüyor bakalım bide haftaya araştırma hastanesi görsün.

Valla ben artık arada yanımda yatırıyorum ne yapayım iki eli ile yapışıyor resmen yatmak için nasıl geri koyayım 🙈

Ben dün kek ve kıymasız karnıyarık yedim ikisinden biri fena dokundu bebeğime. Bütün gün huzursuzdu ve kustu, yanakları kıpkırmızı oldu :KK43: keki daha önce yemiştim sorun olmamıştı ama ya bu sefer dokundu ya da başka bişey böyle yaptı :KK43:
Patlıcan alerjik bence bende buharda buğlar gibi hafif kızartır gibi pişirip üstüne sumak atıp kahvaltıda yemiştim bi kaç kez baktım kan geldi bıraktım 🤷‍♀️yazınca fark ettim yokluktan ne saçma şeyler yiyorum kahvaltıda😂

Patlıcan alerjik bence bende buharda buğlar gibi hafif kızartır gibi pişirip üstüne sumak atıp kahvaltıda yemiştim bi kaç kez baktım kan geldi bıraktım 🤷‍♀️yazınca fark ettim yokluktan ne saçma şeyler yiyorum kahvaltıda😂
Valla ne saçma şeyler yiyoruz :KK70: Ratatuy yapıyorum arada onda da var patlıcan ama böyle olmamıştı, benim kekten dolayı olabilir.

X