2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bence rota aşısı biraz tetikliyor.benm.oglanda cok yapardı demir damlasindan sonra biraz azaldı sayısı

Ha-ri Ha-ri bence de Rota asisi olabilir sebebi. 2. Rota asisindan sonra kizimda birden mukuslu ishal basladi, gunde dolu dolu 3 oluyordu. Hala gunde 2 defa yapiyor genelde. Doktor mukusu kan gormedikce pek onemsemiyor. Mama ile besleniyor bu arada

demek böyle bebeklerde varmış 🤣💚 bşz bu duruma anca geldik siz doğuştan iyisiniz maşallah
Benim bebeğim yoğun bakıma yattı eve geldi o günden beri gündüz uykusu yok gibi bişey ben şimdiki yarım saat 45 dklara şükrediyorum aslında 😂 çünkü gaz sancısı çektiği zamanlar o bile yoktu memede ne kadar uyursa o kadar sadece 😊 yapacak bişey yok demekki benim bebeğim gündüz uykusu sevmiyor 😊

İmkanım olsa müstakil eve taşınıcam valla ya üst komşuda sabahtan akşama kadar savaş var sanki hadi çocuklara bişey demiyorum onlar çocuk ama sürekli pat pat birşeyler düşüyor paldır küldür temizlik yapıyor hele sürekli takır takır sandalye çekmesi 🤦

Doğru 21 gün kesintisiz rahat bi zaman olması gerekiyor . Akşam 9 sabah 8 gece 2 defa beslenmeye kalkıyor . Gündüz de 3 defa 1,5 er saat uyuyor. Onun dışında hala uyurken ağlıyor 10 dk kadar :KK43: ama daha 21 gğn olmadı tesellim gün içinde uyanıkken hiç ağlamıyor artık
Benimkinin gün içi o krizler ağlamalar bitti rüya gibi resmen eğer şu alerji olayı da olmasa hiç sorun kalmadı ben uykusuz luk kısmına bile razıyım, artık gülüyor beni izliyor bir yerde az kendince oyalanıyor en önemlisi dışarı çıkabiliyoruz yada hastahanede sakin sıra bekliyoruz, arkadaşlarımız şok oluyor yeni haline 😅

İmkanım olsa müstakil eve taşınıcam valla ya üst komşuda sabahtan akşama kadar savaş var sanki hadi çocuklara bişey demiyorum onlar çocuk ama sürekli pat pat birşeyler düşüyor paldır küldür temizlik yapıyor hele sürekli takır takır sandalye çekmesi 🤦
Seninle aynı evde yaşıyor olabilir miyiz acaba oraya birde topuklu terlik ekle tamamdır😂😂ha bide gece hararetli aşnafişne kısmı da var kendi çocukları duymaz mı bilmem 🤷‍♀️

Daha önce Kan vermiştik.. Bugün de Dr götürdük besin alerji testi yapacaklar pazartesiye kaldı.. bir türlü geçmiyor vücudundaki kızarıklık krem ve şampuan yazmıştı onu kullanıyorum o biraz iyi geldi ama 2 saat sonra yine aynı 😞 kaka da mukus dediğiniz böyle yapiş yapış mı oluyor tam olarak sanki kızımın da kakasını öyle bugun Dr kan var mı diye sordu sadece
Evet uzuyor, sümüksü bir yapısı oluyor. Ben, süt ürünleri, dana eti, tavuk eti, balık, kuruyemiş, yumurta, susam yemiyorum şu anda. Balık ve tavukta kan geldi, diğerleri de egzama yapıyor yanaklarda. kortizonlu krem ve antibiyotikli krem kullandık. Ek olarak mustela stelatopia ile nemlendiriyorum gün içinde sık sık vücudunu.

Evet uzuyor, sümüksü bir yapısı oluyor. Ben, süt ürünleri, dana eti, tavuk eti, balık, kuruyemiş, yumurta, susam yemiyorum şu anda. Balık ve tavukta kan geldi, diğerleri de egzama yapıyor yanaklarda. kortizonlu krem ve antibiyotikli krem kullandık. Ek olarak mustela stelatopia ile nemlendiriyorum gün içinde sık sık vücudunu.
Şuan kendime glutensiz mısır irmiği su ve şeker ile irmik helvası yaptım bu bile bana dünyanın en iyi tatlısı gibi geliyor çay içme keyfim yerine geldi 😂

Seninle aynı evde yaşıyor olabilir miyiz acaba oraya birde topuklu terlik ekle tamamdır😂😂ha bide gece hararetli aşnafişne kısmı da var kendi çocukları duymaz mı bilmem 🤷‍♀️
Ahaha gece uykusuzluktan bayıldığım için onları duymuyorum 😂 cinnet geçiricem yakında az kaldı ha birde kadının sürekli bağırarak konuşması yok mu 😬

Ahaha gece uykusuzluktan bayıldığım için onları duymuyorum 😂 cinnet geçiricem yakında az kaldı ha birde kadının sürekli bağırarak konuşması yok mu 😬

Benim bebiş gündüz 2 ve 3 saat uyuyor ,iki uyku gecede tam saatinde uyuyor uzun
Bugün benim kız da gündüz öyle uyudu, 4 saat bekledim gece uykusuna geçtim, inşallah uzun uyur. Alışkın değilim, gündüz eşime söyledim 3 saati geçti uyuyor diye burnu açık mı yaşıyor mu dedi, anneme söyledim hala uyuyor diye kontrol et nefes alıyor mu diyor 🤣 3 ay gece gündüz ağlamıştı. Şükürler olsun bugünleri gördük 😄

Eğer gündüz kesintisiz 2 saati geçerse bebekler gece uykusuna geçiş yapıyorlar anladığım kadarıyla şu an gece ve gündüz sizin bebekte yer değiştirmiş. Tavsiyem gündüz 2 saat olunca uyandırın
Benim bebede gündüz 7.30 da uyanır 10 da uyur 12 ye kadar sonra 4 den 6 ya kadar uyur akşamda 9 da uyur gece 1 yada 2 kere uyanır o ama uyku eğitimi çok önemli ben doğduğundan beri bu şekilde ilerlemeye çalıştım

Bugün benim kız da gündüz öyle uyudu, 4 saat bekledim gece uykusuna geçtim, inşallah uzun uyur. Alışkın değilim, gündüz eşime söyledim 3 saati geçti uyuyor diye burnu açık mı yaşıyor mu dedi, anneme söyledim hala uyuyor diye kontrol et nefes alıyor mu diyor 🤣 3 ay gece gündüz ağlamıştı. Şükürler olsun bugünleri gördük 😄
Bende bakiyorum aman bişey olmuş olmasin diye haha

Bugün rota aşısı için sağlık ocağına gittik tarttılar 18 günde 600 gr almış şükür kilo alımı vs iyi ama 9 gündür bu kadar katı diyete ne kan bitti ne mukus nede bez sayısı azaldı, bir de araştırma hastanesinden aldım randevu bide kan alıp baksınlar bari bilmiyorum ki daha ne yapayım, sağlık ocağı doktoruna kalsa direk böyle katı değil sıra sıra yapmaları lazımdı diyor
Maşallah canim o kadar beze cok iyi almis benimki 4.ay kontrolunde 500 gram aldi . sütümun maşallahı var ama benim bebek cook cabuk doyuyor ya.az emiyor malesef bı de cok uykucu cok uyuduğu icin az emiyor.

Eğer gündüz kesintisiz 2 saati geçerse bebekler gece uykusuna geçiş yapıyorlar anladığım kadarıyla şu an gece ve gündüz sizin bebekte yer değiştirmiş. Tavsiyem gündüz 2 saat olunca uyandırın
Bende o konuda cok kararsiz kaldim gece 2 den once uyumuyor. Gündüz uykusu ellemesem 3 saat olucak ama kilo alimi az oluyor diye uyandiriyorum.
Ya geçen gün 2 de uyudu yorulmusum bende kafayi koydum bi baktik saat 9 olmus sonra kaldirdim emzirdim bir saat sonra tekrar uyudu ellemesem yine uzun uyumaya devam edecek. Bu kadar uyumasi normal mi anlamadim. Tamam anne icin iyi ama kilo alimı 500 gram olarak ilerliyor 2 aydır.Doktor kalani sag icir diyor ama icmiyor ki sıpa.buzluga atıyorum bende .

Bende o konuda cok kararsiz kaldim gece 2 den once uyumuyor. Gündüz uykusu ellemesem 3 saat olucak ama kilo alimi az oluyor diye uyandiriyorum.
Ya geçen gün 2 de uyudu yorulmusum bende kafayi koydum bi baktik saat 9 olmus sonra kaldirdim emzirdim bir saat sonra tekrar uyudu ellemesem yine uzun uyumaya devam edecek. Bu kadar uyumasi normal mi anlamadim. Tamam anne icin iyi ama kilo alimı 500 gram olarak ilerliyor 2 aydır.Doktor kalani sag icir diyor ama icmiyor ki sıpa.buzluga atıyorum bende .
İlk defa bu kadar uyuyanı duydum karakteri böyle demek uyurken emzirmeyi deneyin

X