2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Evet benim doktor da oyle soyledi.Dogum kilosu 3700.4. ayda 6700 çıktı. 700 gram alacağını hic sanmıyorum.Benim sütüm var ama bebegim iştahsız sanırım az emiyor olmali ki pek almiyor son iki aydır 500 gram olarak ilerliyor 😏
Benimki de neredeyse kılı kılına yakalayacak gibi. Ya mamayı artırmayı deniyorum kabul etmiyor kusuyor bu kez de. Akışına bıraktım artık yaaa.

Fışkırıyorsa o yüzden emmiyordur benim bir taraf öyleydi bebek çok rahatsız oluyordu sürekli boğazına kaçıp öksürme oldu çareyi yatarak emzirmekte buldum şükür artık o tarafı da alıyor
Yatarakta emmiyor bugun iki memeyide almadi zorla mahvoldum. Nasıl ağlıyor az az emzirebildim, sol meme şişti koluma vurdu ağrısı biraz emzirdim bakalim. Damlalikla verecem ama o da cok zor oluyor oğlumda kac ay verdik geri memeye dönmüştü ama yıpranıyor insan

Yatarakta emmiyor bugun iki memeyide almadi zorla mahvoldum. Nasıl ağlıyor az az emzirebildim, sol meme şişti koluma vurdu ağrısı biraz emzirdim bakalim. Damlalikla verecem ama o da cok zor oluyor oğlumda kac ay verdik geri memeye dönmüştü ama yıpranıyor insan
Şişeni mutlaka sağ ben mastit olunca ne çekiyorum biliyorsun bekletme ara ara tam boşaltmasan bile hafiflet, uykulu yada uyku arasında da mı almıyor

Şişeni mutlaka sağ ben mastit olunca ne çekiyorum biliyorsun bekletme ara ara tam boşaltmasan bile hafiflet, uykulu yada uyku arasında da mı almıyor
Gece emiyor ama gündüz uyaniyor zaten az oyunla ezmirdim bugün sürekli denemeyecem yanlış mi acaba az acikmasini bekleyecem

Gece emiyor ama gündüz uyaniyor zaten az oyunla ezmirdim bugün sürekli denemeyecem yanlış mi acaba az acikmasini bekleyecem
Benim gündüz sinirli ve almıyorsa ısrar etmem bi işe yaramadı hiç baya zaman geçip acıkıp huzursuzlanınca önce sevdiği şarkıyı açıp yatırıp az oynayıp ağzına emzik verdim bana dönükken emziği çıkarıp yaklaştım öyle öyle atlattım bir kaç kez

Canim ben emzirenler icin diyet kampindayim, maşallah sütüm aşırı arti hep fiskiriyor bebekte belki fışkırdıgi icin reddediyor bilmiyorum. Buraya da paylaşmıştım sabah kahvaltıdan önce kür hazırlıyoruz onu iciyoruz , iki defada anne çayı doğadan annr cayi var onu aldirdi onu iciyorum baya fayda etti istersen deneyebilirsin geçen hafta doktor kontrolünde 7400 du tam bir hafta sonra sağlık ocağında kontrolünde 7600 çıktı.7800 küsur cikti ustuyle 200 gr düştü istersen kürü paylasabilirim yeniden
Bende diyete başladım.ilk bir iki gün sütüm azalir gibi oldu biraksam mi dedim ama simdi bollasti baya sağım yapıyorum çok ise yariyor. Diyetisyen fitomilk onerdi kendide emziriyor ben istemedim rezene iciyorum onun yerine . Dogadan anne cayini da gecen gün gördüm ara öğün de icerim diye aldım daha denemedim sevindim diyestisyenin onermesine ☺️ kürü de paylaşın aklimda bulunsun azalirsa yaparim

Bende diyete başladım.ilk bir iki gün sütüm azalir gibi oldu biraksam mi dedim ama simdi bollasti baya sağım yapıyorum çok ise yariyor. Diyetisyen fitomilk onerdi kendide emziriyor ben istemedim rezene iciyorum onun yerine . Dogadan anne cayini da gecen gün gördüm ara öğün de icerim diye aldım daha denemedim sevindim diyestisyenin onermesine ☺️ kürü de paylaşın aklimda bulunsun azalirsa yaparim
Canim kahvaltı yapmadan önce 2 bardak içiyoruz

Eklentiler

• Screenshot_2023-05-22-10-03-16-07_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    Screenshot_2023-05-22-10-03-16-07_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    47,2 KB · Görüntüleme: 49
Canim ben emzirenler icin diyet kampindayim, maşallah sütüm aşırı arti hep fiskiriyor bebekte belki fışkırdıgi icin reddediyor bilmiyorum. Buraya da paylaşmıştım sabah kahvaltıdan önce kür hazırlıyoruz onu iciyoruz , iki defada anne çayı doğadan annr cayi var onu aldirdi onu iciyorum baya fayda etti istersen deneyebilirsin geçen hafta doktor kontrolünde 7400 du tam bir hafta sonra sağlık ocağında kontrolünde 7600 çıktı.7800 küsur cikti ustuyle 200 gr düştü istersen kürü paylasabilirim yeniden
Çok sevinirim canım meme sol taraf hala reddediyor uyku arası 5 dakika kadar emiyor onda çok azaldı sütüm

Şu kızın derdini bi anlasam yeminle çok yoruldum ağlamasından, mama icmemesinden tuvalete bile gidemeyecek duruma geldim . Sürekli ağlıyor yine mama içmeyi reddediyor. Artık mama vermek için odaya gittiğimde çığlık çığlığa ağlıyor daha kucağıma yatırmadan kafayı yemek üzereyim 🥶🥶

Şu kızın derdini bi anlasam yeminle çok yoruldum ağlamasından, mama icmemesinden tuvalete bile gidemeyecek duruma geldim . Sürekli ağlıyor yine mama içmeyi reddediyor. Artık mama vermek için odaya gittiğimde çığlık çığlığa ağlıyor daha kucağıma yatırmadan kafayı yemek üzereyim 🥶🥶
Bizimki uzun süre böyle olup sonucu alerji çıktı ama seninki mama içiyormuş her zaman içtiği şeyi son son tadını sevmeyecek değil ya acaba bu ay en zor atak dönemiymiş ya ondan mı ki, biz 4. Ay değil de 3,5 aylıkta girmiştik o duruma aman yarabbim ağlama bile denmez kendini yırtıyordu düşününce bile terliyorum 😱

Ben de aydin dayım, hangi dr senin dediğin canım ? Murat Aksoy a gitmeyi düşünüyorum

Eskiden doğum evinde çalışıyormuş. Simdi muayenehane vat, Alper hakkında olumsuzluklar duyunca Murat beye karar verdim canım
Merhaba, murat beyden memnun kaldınız mi? Detaylı ultrasyon için araştırıyorum.

Atak dönemi canım geçici bizde de durumlar aynı.. Su bile içemiyorum bırak wc yi 😒

Bebeğin bıngıldağı erken kapanan var mı Dr bize baş ölçümünün dikkate alınması gerektiğini önerdi bıngıldağı 2.ayında kapandı normal değilmiş 😞 ablasının da erken kapanmıştı bilemedim şimdi dikkate almamıştım

Benim kızımı tarif ettin herkes allah yardım etsin bizim böyle çocuk olsa birdaha dogurmazdik bunun birgun ettiğini bizimkiler ömürleri boyunca etmedi diye söylüyor

Benim kızımı tarif ettin herkes allah yardım etsin bizim böyle çocuk olsa birdaha dogurmazdik bunun birgun ettiğini bizimkiler ömürleri boyunca etmedi diye söylüyor
Etraftaki insanlar ne kadar rahatlatıcı konuşuyorlar ya sağolsunlar çok yardımcı oluyorlar amaçları biz anneleri delirtmek galiba 😤

Bebeğin bıngıldağı erken kapanan var mı Dr bize baş ölçümünün dikkate alınması gerektiğini önerdi bıngıldağı 2.ayında kapandı normal değilmiş 😞 ablasının da erken kapanmıştı bilemedim şimdi dikkate almamıştım
Benim bebeğin kafasi arkaya doğru uzuyor diye beyin cerrahina yönlendirdi cocuk doktoru, tomografi çekildi yan sütürlar kapanirsa beyinin buyumesinde dorun olur dedi. Sanırım öndeki bıngıldakta kafa büyümesi icin kontrol altında olmali demiştir . Düzenli büyüyüp büyümedigine ama sunu anlamadim 2 aylik kontrolde doktor bişey demedi ya da sağlık ocağı elle bakarken kac cm acik biliyorlar

Bizimki uzun süre böyle olup sonucu alerji çıktı ama seninki mama içiyormuş her zaman içtiği şeyi son son tadını sevmeyecek değil ya acaba bu ay en zor atak dönemiymiş ya ondan mı ki, biz 4. Ay değil de 3,5 aylıkta girmiştik o duruma aman yarabbim ağlama bile denmez kendini yırtıyordu düşününce bile terliyorum 😱
Bu 1 ay içerinde 2. Kez mama icmeyi reddediyor anlamadım bende nette bu aylarda oluyit yazıyor ama doktora götürdüm gecen cuma sadce 300 gram almış yani kiloda kaybetmiş oyuzden israr ediyorum içsin diye ama yok içmiyor bu ay valla bitsin artık şu atak dönemi cok yoruldum cidden gündüz uykular 15 dakika oldu uyanınca çığlık atarak uyanıyor zor bela sakinleştiririyorum ve sürekli kucagimda neredeyse

X