2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
İlk defa bu kadar uyuyanı duydum karakteri böyle demek uyurken emzirmeyi deneyin
Baska sorun olmasin da karakter olsun. Gerci abisi de pek uyanmazdi gece o zmanlar tecrubesiz anne olarakdan bende kaldircam diye ugrasmazdim. Simdi de kilo alimi iyi olsa ellemicem ama 500 gram kötü olmasa da mukemmel de degil yani.

Ben cok güzel uykuları filan dedim ya 8 de yatti aksam normalde 8-8.30 da yatar kimi zaman 3.30-4.3 0 arası uyanirdi. Bu ay tabi bunlarda sekteye uğradığı zaman oldu ama hic 2 saate bir kalkmamisti uzun süredir bugün 8 de yatti hep2saate bir kalktı, gözü kapalı geçen gunlerde de gündüz uykusu uyumadı iki gündür uyuyordu,uyku gerilemesi dedik ama iki gündür gece gündüz daha iyidi, inşallah bugün öylesine birşey olmuştur 2saate bir kalkmasın hahaja

2 de uyandı hâlâ uyumuyor 😢🥱
Işığı açıyor musnuz benimkide gece emmeye kalkınca uyanık oluyor, odanın değil ama koridorun ışığı acik oluyor, yatağa koyunca gülüyor pat pat ayaklarını vuruyor, ben yatıyorum kendi kendine sesler çıkarıyor ama sonra uyuyakaliyor eğer hava aydinlandiysa uyukiuor, 5 de kalksa asla uykuyor ama 4.40.kalka uyuyor yeniden. Geçen hafta hep 5 de uyandi sabah uykusundan

Ben cok güzel uykuları filan dedim ya 8 de yatti aksam normalde 8-8.30 da yatar kimi zaman 3.30-4.3 0 arası uyanirdi. Bu ay tabi bunlarda sekteye uğradığı zaman oldu ama hic 2 saate bir kalkmamisti uzun süredir bugün 8 de yatti hep2saate bir kalktı, gözü kapalı geçen gunlerde de gündüz uykusu uyumadı iki gündür uyuyordu,uyku gerilemesi dedik ama iki gündür gece gündüz daha iyidi, inşallah bugün öylesine birşey olmuştur 2saate bir kalkmasın hahaja
Nazar mı değdi 🧿😅 bizim gece uykusu olmadı, yani göz kapalı, sürekli söylendi

Işığı açıyor musnuz benimkide gece emmeye kalkınca uyanık oluyor, odanın değil ama koridorun ışığı acik oluyor, yatağa koyunca gülüyor pat pat ayaklarını vuruyor, ben yatıyorum kendi kendine sesler çıkarıyor ama sonra uyuyakaliyor eğer hava aydinlandiysa uyukiuor, 5 de kalksa asla uykuyor ama 4.40.kalka uyuyor yeniden. Geçen hafta hep 5 de uyandi sabah uykusundan
Işığı açmıyorum gece lambası açık oluyordu hep sarı renk yanıyordu loş bi ışık oluyordu bu gece kırmızı takmıştım onu mu garipsedi anlamadım birde ilk defa gündüz öğleden sonra yatak odasını kararttım öyle uyuttum ama 45 dk artı 45 dk uyudu ondan mı oldu acaba çocuğun gece gündüz algısını mı değiştirdim 🤦

Benim bebeğim de yapıyor onu ayaklarını pat pat vuruyor sesler çıkarıyor ağlamadığı sürece almıyorum bende. Dün gece de şunu öğrenmiş beşik anne yanı küçük beşiklerden kenarlarına tırnaklarını sürtüyor cırt cırt sesler çıkarıyor oda kendi kendini uyandırıyor galiba 😂 bi kaç aya kendi odasında büyük beşiğe alıştırmak istiyorum bakalım cesaret edebilirsem

Maşallah canim o kadar beze cok iyi almis benimki 4.ay kontrolunde 500 gram aldi . sütümun maşallahı var ama benim bebek cook cabuk doyuyor ya.az emiyor malesef bı de cok uykucu cok uyuduğu icin az emiyor.
Bizimki az ama sık emiyor öyle olunca sürekli ön süt almasın da 3 kez bile hep aynı tarafı veriyorum

Gündüz ne kadar uyumuştu
Normalde öğlene kadar 2 uyku uyurdu 30 ar dk. Öğleden sonra 2 uyku biri 1 saat biri 30 dk. Gece de 2 3 saatte bir emer yarardı.

Gündüz öğlene kadar 1.5 2 saat, öğleden sonra 3 saat 15 dk uyudu. Akşam da 10 da yatırdıö 2 saat uyudu sonra her saat kalktı, emmedi omuzda uyut geri yatır..

Normalde öğlene kadar 2 uyku uyurdu 30 ar dk. Öğleden sonra 2 uyku biri 1 saat biri 30 dk. Gece de 2 3 saatte bir emer yarardı.

Gündüz öğlene kadar 1.5 2 saat, öğleden sonra 3 saat 15 dk uyudu. Akşam da 10 da yatırdıö 2 saat uyudu sonra her saat kalktı, emmedi omuzda uyut geri yatır..
Gündüz normalden fazla uyumuş sizinki de

X