2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Arkadaşlar yumurtanın beyazıni veriyormusnz ben 1 yaşa kadar verilmemesi gerekir diye biliyorum oyuzdn hiç vermedm ben oğluma

Büyük oğlumda onuncu ay gibi verdirmişti doktoru, şimdiki doktorumuz da eski ekolden geldiği için bekleyelim dedi ama artık birçok doktor verilebilir diyor. Tabii üç gün kuralına uyarak.

Menenjit aşılarını yaptırıp yaptırmamakta kararsızdım ve yaptırmadım. Bundan sonraki aşıları içinde şüpheliyim. Aşı karşıtı olma yolunda gidiyorum 🫠

Menenjit aşılarının belli bir takvimi yok, her zaman yaptırılabilir. Büyük oğlumdan bexeroyu iki- üç yaş civaro yaptırmıştık biz mesela. Aya veya yaşa göre dozu ayarlanıyor sadece. Aşı karşıtlığını hiç tavsiye etmem. Bunlar uzun çalışmalar sonucu geliştirilmiş, yıllardır kullanılan, etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmış aşılar. Bu aşıların ciddi bir yan etki gösterme ihtimali, aşısız çocukların memnenjit gibi ölümcül olabilecek ve ciddi sekeller bırakabilecek hastalıklara yakalanma ihtimalinden katbekat düşük. Ki ciddi yan etkiler en basit ilaçlarda bile nadiren de olsa görülebiliyor. Umarım kimse tecrübe etmez bunları🙏🏻

Merhaba canım 🙃 sizleri özledim valla bayadır giremedim ama çocuk ciddi manada elimi kolumu bağlıyor 😂
Kızım baya büyüdü teyzeleri geri geri emekliyor ama hala düz gitmeyi öğnemedi 😃 ayakta durmayı çok seviyor yere sağlam basıyo ama ona da tembellik ediyor 😅 canı sağolsun 🙏🏻 5 tane dişimiz çıktı. Ek gıda da ne olursa yediriyorum artık ona ayrı yemek yapmıyorum asla ama çok yemek yemekten hoşlanmıyorum emmek hala en sevdiği şey doktorumuzda zorlama asla dedi o yüzden kafama takmayı bıraktım 😃 tek sorunumuz demir eksikliğimiz var et yedirmeye çalışıyorum ama canı isterse yiyor onuda..
Sizin bebeklerinizde hayvan görünce aşırı derece seviniyor mu benim kızım kedi köpek görsün çıldırıyo sevmek dokunmak istiyo kahkahalar atıyo hayvanları aşırı sevgiden korkutuyor 🤣 bu haftasonu hayvanat bahçesine götürücez çok merak ediyorum neler yapacağını 😃
Benimkinin ilk kelimesi hav hav oldu. Baya havlıyordu evladım🤣

Merhaba canım 🙃 sizleri özledim valla bayadır giremedim ama çocuk ciddi manada elimi kolumu bağlıyor 😂
Kızım baya büyüdü teyzeleri geri geri emekliyor ama hala düz gitmeyi öğnemedi 😃 ayakta durmayı çok seviyor yere sağlam basıyo ama ona da tembellik ediyor 😅 canı sağolsun 🙏🏻 5 tane dişimiz çıktı. Ek gıda da ne olursa yediriyorum artık ona ayrı yemek yapmıyorum asla ama çok yemek yemekten hoşlanmıyorum emmek hala en sevdiği şey doktorumuzda zorlama asla dedi o yüzden kafama takmayı bıraktım 😃 tek sorunumuz demir eksikliğimiz var et yedirmeye çalışıyorum ama canı isterse yiyor onuda..
Sizin bebeklerinizde hayvan görünce aşırı derece seviniyor mu benim kızım kedi köpek görsün çıldırıyo sevmek dokunmak istiyo kahkahalar atıyo hayvanları aşırı sevgiden korkutuyor 🤣 bu haftasonu hayvanat bahçesine götürücez çok merak ediyorum neler yapacağını 😃

Demir kaç çıktı sizde? bizde de kansızlık çıktı, hem demir, hem hgb, hem mcv ve mch düşük. Doktor ya demir eksikliği ya da talasemi olabilir dedi. Şurup formunda demir takviyesi verdi şimdilik, tekrar bakılacak eylülde.

Çok geçmiş olsun. Biz yeni atlattık. Başlarda evde çözmeye çalışsamda 2ileri 1geri başarılı olamadım. Pişik oldu bu seferde. 2.haftaya girerken Dr götüreceğini sabah 37.4le uyanıp bir saat dolmadan 38.9 görüp fırladı evden. Yakındaki başka bir hastaneye gittik. Dr ısrarla dizanteri dedi. Gaita negatif çıktı. Ona rağmen dizanteri dedi. Biz ihtimal vermedik ama haftasonu olduğundan başka Dr da götüremedim. O akşamda ateş yükseldi. Pazartesi kontrol için götürdüğümüzde daha iyi durumdaydı ama ishal devam ediyordu. Çarşamba başka bir özel Dr götürdük. Pişik ve ishal yola girmişti. Dizanteri değil dedi. Hepsi dişten kaynaklı dedi. Şimdi iyileştik şükür 🙏 sizinki de diş kaynaklı olabilir. Takip edin derim
Kesintisi uzun zamandır var ama henüz dış göremedik 😀 bir de oğlum 41. Haftada doğdu. Herkes dişiyle gelecek diye takiliyordu 🤭

Kızlar, odanın ısısı bir termometreye göre 29 diğerine göre, bu en cok satan, 27. Nem 70lerde ne yazik ki. Oğlum terlemekten kurtulamadı. İki saatte atleti ıslanıyor. Gece defalarca üst değiştiriyorum. Siz de böyle misiniz? Sıcaktan mi hastalıktan mi?

Bir de yeni fark ettim sabaha karşı ve sabah mama içerken burnu tikanik gibi geliyor nefes alışından. Bu ter mi onu tıkıyor acaba. Gün içinde normal ama sabahları tikanik gibi. Nasıl yardımcı olabilirim

Kızlar, odanın ısısı bir termometreye göre 29 diğerine göre, bu en cok satan, 27. Nem 70lerde ne yazik ki. Oğlum terlemekten kurtulamadı. İki saatte atleti ıslanıyor. Gece defalarca üst değiştiriyorum. Siz de böyle misiniz? Sıcaktan mi hastalıktan mi?

Bir de yeni fark ettim sabaha karşı ve sabah mama içerken burnu tikanik gibi geliyor nefes alışından. Bu ter mi onu tıkıyor acaba. Gün içinde normal ama sabahları tikanik gibi. Nasıl yardımcı olabilirim
Klima sevmememe rağmen sırf çocuk için bu yaz klimayla geçiyor. Nemi alıyor rahatlıyor çocuk. Ev 27 lerde oluyor gün içinde. 26 27de falan çalıştırıyorum. Güney egedeyiz. Dışarısı 34 35 civarı genelde. Banyo penceresi ve kapısı hep açık. Oradan da taze hava geliyor. Klima açmadığım ilk hafta üşüttü terden. Ne kadar sık değiştiesemde olmadı. Geceleri pencereler açık klima kullanmıyoruz

Klima sevmememe rağmen sırf çocuk için bu yaz klimayla geçiyor. Nemi alıyor rahatlıyor çocuk. Ev 27 lerde oluyor gün içinde. 26 27de falan çalıştırıyorum. Güney egedeyiz. Dışarısı 34 35 civarı genelde. Banyo penceresi ve kapısı hep açık. Oradan da taze hava geliyor. Klima açmadığım ilk hafta üşüttü terden. Ne kadar sık değiştiesemde olmadı. Geceleri pencereler açık klima kullanmıyoruz
Atlet ya da tişörtle yatirsam da kolları terleyip soğuyor herhalde buz gibi oluyor. Ne giydireyim şaşırdım

Atlet ya da tişörtle yatirsam da kolları terleyip soğuyor herhalde buz gibi oluyor. Ne giydireyim şaşırdım

Ben sırf atletle yatırıyorum ama aynı şekilde su gibi oluyor bazen, değiştirmem gerekiyor. Hatta çarşafı bile değiştirmek zorunda kalıyorum. Şimdi güneydeyim, cam açık yatıyoruz o yüzden ama istanbulda yatarken kapatıyordum odanın camını, evin diğer camları ve kapıları açık oluyordu. Her durumda terliyor bizimki.

X