2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Artan vakalardan dolayı aşı takvimine alınmış durumda zaten

İlave doz olarak gecıo diye gördüm ben yanlış mı gördüm bilmiyorum.. Aşı takvımınde kurnazlık yapıp tam olarak net dozu söylemıo sanki.. Ellerinde fazla kalan aşıyı vuruyorlar, eger saglık bakanı anlastoysa o fırmayla oyle cakallık yapılıo.. Zaten asm deki hemsiremiz bize 9.ay aşısını demedi bile.. Direkt 1 yas asısına gün verdi.. Gercı gun verse bıle yaptırmıcaktm ben😁

Bide kızamık vakası artmıs durumda degıl, boyle bi söylentiyle aşıyı vurulalım diye yapıolar.. Bunu sadece ben demiyorum takıp ettgm Osman gönülal da aynısını dio.. Öyle kızamık vakası fılan artmıs durumda degıl.. Aşı olunsun diye oyle dedıkodu yayıyorlar.. Bence boyle yani.. ☺️

Menenjit aşılarını yaptırıp yaptırmamakta kararsızdım ve yaptırmadım. Bundan sonraki aşıları içinde şüpheliyim. Aşı karşıtı olma yolunda gidiyorum 🫠

Cnm bence aşı takvımınde olanları yaptır, ilerde sıkıntı yasarsın.. Vicdanen de zor olur.. Ama özel aşıları yaptırma derim nacızane.. Bide mesela ben menenjıt askısını eger atesı Bı bebek oldugunu anlarsam yaptırırdım.. Ama oyle degıl, o yuzden gerek duymuyorum.. Yani köyde yasasak neyse orda hastalık bıle ugramaz ınsana... Ama sehırdeyz ne yazık Kı otobuste yanımızda kımın ne vırus getorcegı bellı degıl.. Bence aşı takvımındekılerı yaptır derim☺️

İlave doz olarak gecıo diye gördüm ben yanlış mı gördüm bilmiyorum.. Aşı takvımınde kurnazlık yapıp tam olarak net dozu söylemıo sanki.. Ellerinde fazla kalan aşıyı vuruyorlar, eger saglık bakanı anlastoysa o fırmayla oyle cakallık yapılıo.. Zaten asm deki hemsiremiz bize 9.ay aşısını demedi bile.. Direkt 1 yas asısına gün verdi.. Gercı gun verse bıle yaptırmıcaktm ben😁

Bide kızamık vakası artmıs durumda degıl, boyle bi söylentiyle aşıyı vurulalım diye yapıolar.. Bunu sadece ben demiyorum takıp ettgm Osman gönülal da aynısını dio.. Öyle kızamık vakası fılan artmıs durumda degıl.. Aşı olunsun diye oyle dedıkodu yayıyorlar.. Bence boyle yani.. ☺️
Osman beyi ben de takip edip görüş alıyorum. Kendisi kalabalık bir şehirde iseniz yaptırın öneriyorum demişti 9. Ay aşısı için.

Osman beyi ben de takip edip görüş alıyorum. Kendisi kalabalık bir şehirde iseniz yaptırın öneriyorum demişti 9. Ay aşısı için.
Artan kızamık vakası da yok demişti ama.. Oyle soylentı var, vakalarda artıs fılan yok demişti..

Ben burdayım🙈 aslında hep okuyorum yazılanları.
Evet çok kalabalıktık bi anda sessizlik çöktü buralara ama malum bebekler🫠🫠🫠
Biz iyiyiz, kızım da iyi. Uzun süredir emekliyor (baya uzun süredir🤣🤣) şimdilerde bi yere tutunup kalkıyor ama yürüyeyim çabası yok, sadece ayağa kalkıyor.
Hiç ama hiç durmuyor, üç saniyede üç metre gidiyor. Gözümü ayırsam önüme geçmiş oluyor zaten.
Bunların dışında mutlu bir bebek, keyfi iyi. Beraber iyi vakit geçiriyoruz ama çok yoruluyorum.
Eşim destek olsa da evde hep bebekleyim başka bir yardımcım yok maalesef.
Genelde blw yapıyorum her seferinde başıma ağrılar giriyor ama hep devam ediyorum.
Her yemek yemesi hazırlık temizlik falan derken en az 1 saat bu yüzden 🙈
Sen nasılsın, nasıl gidiyor her şey yolundadır umarım 🙏
Ben senin için etiketleme yapayım,
Azcık ses versin herkes.
Phaedra Phaedra
Redpanda11 Redpanda11
E ebbs
Berikko Berikko
@minikkalpp
@Tugceexnxn
@1ciftyesilgozz
Hooops Hooops
Merhaba canım 🙃 sizleri özledim valla bayadır giremedim ama çocuk ciddi manada elimi kolumu bağlıyor 😂
Kızım baya büyüdü teyzeleri geri geri emekliyor ama hala düz gitmeyi öğnemedi 😃 ayakta durmayı çok seviyor yere sağlam basıyo ama ona da tembellik ediyor 😅 canı sağolsun 🙏🏻 5 tane dişimiz çıktı. Ek gıda da ne olursa yediriyorum artık ona ayrı yemek yapmıyorum asla ama çok yemek yemekten hoşlanmıyorum emmek hala en sevdiği şey doktorumuzda zorlama asla dedi o yüzden kafama takmayı bıraktım 😃 tek sorunumuz demir eksikliğimiz var et yedirmeye çalışıyorum ama canı isterse yiyor onuda..
Sizin bebeklerinizde hayvan görünce aşırı derece seviniyor mu benim kızım kedi köpek görsün çıldırıyo sevmek dokunmak istiyo kahkahalar atıyo hayvanları aşırı sevgiden korkutuyor 🤣 bu haftasonu hayvanat bahçesine götürücez çok merak ediyorum neler yapacağını 😃

Artan kızamık vakası da yok demişti ama.. Oyle soylentı var, vakalarda artıs fılan yok demişti..
Sayısal olarak bir şey söyleyemem ama 2023 yılında Fatih ilçesinde çok fazla kızamık vakası görülmüştü. Ne yazıkki oraya akraba ziyaretine giden öğrencim de kızamık olmuştu.

Sayısal olarak bir şey söyleyemem ama 2023 yılında Fatih ilçesinde çok fazla kızamık vakası görülmüştü. Ne yazıkki oraya akraba ziyaretine giden öğrencim de kızamık olmuştu.

Ama ben etrafımda duymuyorum.. Kusma ishal duyuyorum ama kızamık duymuyorm.. Doktorlara giden vakalarda da artıs oldugunu sanmıyorum ki bızım doktor da aynı seyı dedi, Osman gönülal da aynı seyi dedi.. Bikaç spesifik vaka olabılır her hastalıkta oldugu gibi, ama oyle aşı tekrarı olcak kadar degıl..

Ama ben etrafımda duymuyorum.. Kusma ishal duyuyorum ama kızamık duymuyorm.. Doktorlara giden vakalarda da artıs oldugunu sanmıyorum ki bızım doktor da aynı seyı dedi, Osman gönülal da aynı seyi dedi.. Bikaç spesifik vaka olabılır her hastalıkta oldugu gibi, ama oyle aşı tekrarı olcak kadar degıl..
Aşıyı yaptırıp yaptırmamak senin kararın. Ben sadece o dönemki durumu da söylemek istedim. Ben mesleğimden kaynaklı özel aşıların da 1.dozlarını erken dönemde yaptırdım , farkında olmadan bebeğime taşıyıcı olmak istemiyorum. Göç alan bir bölgede çalışıyorum. Tedbir bizden takdir Allahtan 💐

Aşıyı yaptırıp yaptırmamak senin kararın. Ben sadece o dönemki durumu da söylemek istedim. Ben mesleğimden kaynaklı özel aşıların da 1.dozlarını erken dönemde yaptırdım , farkında olmadan bebeğime taşıyıcı olmak istemiyorum. Göç alan bir bölgede çalışıyorum. Tedbir bizden takdir Allahtan 💐

Elbette benım kararım.. Herkesın kendı bılcegı iş.. Ben burda ne desem tersi iddia edılıyor.. Ben guzelce anlatıyorum.. İsteyen yaptırsın benı enterese etmez.. Dedıgım gibi o dedıgın durum salgın boyutunda degıl, oyle Kı boyle Bı salgın olmadgı nın herkes farkında.. Bıkac vaka var dıye salgın denılıor, korkutlarak aşıya sevk edılıyor.. Saglık bakanın naneleri bunlar.. Ben sadece körü körüne herseye ınanmayn dıye anlatıyorum.. Daha da bişey demem zaten.. Herkesın kendı bılcegı iş.. Kolay gelsin 🌸

Elbette benım kararım.. Herkesın kendı bılcegı iş.. Ben burda ne desem tersi iddia edılıyor.. Ben guzelce anlatıyorum.. İsteyen yaptırsın benı enterese etmez.. Dedıgım gibi o dedıgın durum salgın boyutunda degıl, oyle Kı boyle Bı salgın olmadgı nın herkes farkında.. Bıkac vaka var dıye salgın denılıor, korkutlarak aşıya sevk edılıyor.. Saglık bakanın naneleri bunlar.. Ben sadece körü körüne herseye ınanmayn dıye anlatıyorum.. Daha da bişey demem zaten.. Herkesın kendı bılcegı iş.. Kolay gelsin 🌸
Berikocum amacım seninle zıtlaşmak değil zaten. Dediğin gibi herkesin kendi bileceği iş. Buranın amacı doğru ya da yanlış bildiklerimizi birbirimizle paylaşmak. Ben de çevremde denk geldiğim durumu paylaştım. Belki senin değil ama başka bir arkadaşın işine yarar. Birçok konuda hepimiz farklı farklı fikirler söyledik bu zamana kadar ve hepimiz kendimize uyanı yaptık. Sana da kolay gelsin🌸

Kızlar benim bebeğim 9 ay 2 günlük. Her gün kahvaltıda bir yumurta sarısı yiyor. Artık beyazınıda verebilir miyim? Yarın omlet yapıp yedirmek istiyorum da.

Kızlar benim oğlum 4 gündür ishal. Sarı yapiyor. Yediklerine dikkat ediyorum simdi.
Takviye Verdi doktor. Onu kullanıyoruz. Başına gelip de atlatan var mi, ne yapmalı? Ne yedirmeyiz?
Çok geçmiş olsun. Biz yeni atlattık. Başlarda evde çözmeye çalışsamda 2ileri 1geri başarılı olamadım. Pişik oldu bu seferde. 2.haftaya girerken Dr götüreceğini sabah 37.4le uyanıp bir saat dolmadan 38.9 görüp fırladı evden. Yakındaki başka bir hastaneye gittik. Dr ısrarla dizanteri dedi. Gaita negatif çıktı. Ona rağmen dizanteri dedi. Biz ihtimal vermedik ama haftasonu olduğundan başka Dr da götüremedim. O akşamda ateş yükseldi. Pazartesi kontrol için götürdüğümüzde daha iyi durumdaydı ama ishal devam ediyordu. Çarşamba başka bir özel Dr götürdük. Pişik ve ishal yola girmişti. Dizanteri değil dedi. Hepsi dişten kaynaklı dedi. Şimdi iyileştik şükür 🙏 sizinki de diş kaynaklı olabilir. Takip edin derim

Sina nın da ayakları yere basmıodu.. Farkettgmden beri her gun yere bastıra bastıra ayakları güçlendi.. 2 gundur de desteksiz oturuyo artık😍 bizde emekleme yok hiç.. Döne döne komando gibi hareket ediyor 🤪

Bugun adet oldum rahatladm bende..
Yalnız her adet oluşumda hasta oluyorm, acaba bagısıkıgım dusunce mi oluyo dıye dusunmeden edemedim.. Gecenkınde bademcıklrrım şişmişti, ates yapmıştı.. Şimdide aile boyu kusma ishal olduk🤦‍♀️ sina da sadece kusma var sımdılık.. İnşallah ishal olmaz... Bunda bile süzüldü yavrum😔 salgına dikkat edin kızlar.. Cok fena vurdu bizi.. O mide bulantısını bide kovid aşısı olunca cekmstm.. Cok beter bişey😐

Bizimki de emeklemiyor ama döne döne gidebiliyor her yere🤣

Geçmiş olsun, yine bu tarz bir salgın var. Bebişlerimize bulaşmasın, bulaşırsa da kolay geçsin dilerim🙏🏻

Bu aşı bir yaş aşısını güçlendirmek için ek doz olarak tasarlanmış çünkü geçtiğimiz dönemlerde kızamık vakaları (özellikle göç alan semtlerde) artışa geçmiş. Bizim asm hemşiresi şu an (istanbul, kadiköy için) alarm durumu yok dedi ama bu muhtemelen yaz dönemi dolayısıyladır, doktorumuz da şu an gerekli değil, sizin muhitte bir şey olacağını sanmıyorum dedi ama ben hiç rahat değilim. Çünkü salgınlar genelde bahar dönemlerinde ortaya çıkıyor ve evde okul çağı abisi ablası olan çocukları korumanın en etkin yolu aşı. 11. Aya kadar vakti varmış, ben şimdilik doktoru ve hemşireyi dinledim, (bizim hemşerimiz de çünkü bir çocuğuna alarm dönemi olduğu için yaptırmış, öbürüne yaptırmamış) ama eylülde fikir değiştirebilirim.

X