2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Nasıl yaptınız, anlatır mısınız
Önce nohutu kaynattik biraz yumuşayinca buğdayı attik beraber baya kaynadı ocakta iyice haşlandğnda , soğan kavurduk salça naneyle bitirdik birazck sulu şekilde ama çok enfes oldu tabi annem yapti onun elinin lezzetiydi 😂bziim etraf çok kalabalık olduğu için büyük bir tencere kullandık..

Önce nohutu kaynattik biraz yumuşayinca buğdayı attik beraber baya kaynadı ocakta iyice haşlandğnda , soğan kavurduk salça naneyle bitirdik birazck sulu şekilde ama çok enfes oldu tabi annem yapti onun elinin lezzetiydi 😂bziim etraf çok kalabalık olduğu için büyük bir tencere kullandık..
Ben internette bunu pekmezli kuruyemisli okudum. Sizinki farklıymış. Elinize sağlık. Başka süsleme falan yaptınız mı 😊 ya da meslek seçimi oluyor

Ben internette bunu pekmezli kuruyemisli okudum. Sizinki farklıymış. Elinize sağlık. Başka süsleme falan yaptınız mı 😊 ya da meslek seçimi oluyor
Genellikle diş buğdayı öyle yapılır diye biliyorum farklı da varmış bende öğrenmiş oldum, süsleme falan hiç bir şey yapmadm evet meslek seçimi yaptim tepside oğlum parayı seçti resmen 😂

Kızlar bebeklerinize çok dikkat edin. Krup diye bir hastalığa yakalandık. Bebeğim gece ölecek sandım. Nefes alamıyordu, köpek havlaması gibi öksürükte cabası. Gece bi 02.00 gibi bir de 05.30 gibi iki kere acile geldik ama gerizekalılar anlamayıp gerekli tedaviye uygulamadılar. Sabah ilk iş özel kendi doktoruna götürdüm. Durmadan hava verdik, üç tane serum takıldı ama maalesef solunum yolu problemi azalmadı. Hastaneye yatışımız yapıldı. Çok iğrenç bir hastalık gribe falan can kurban yani. Allah bebeklerimizi korusun şafii ismiyle şifa versin inşallah.🙏🏻🙏🏻

Kızlar bebeklerinize çok dikkat edin. Krup diye bir hastalığa yakalandık. Bebeğim gece ölecek sandım. Nefes alamıyordu, köpek havlaması gibi öksürükte cabası. Gece bi 02.00 gibi bir de 05.30 gibi iki kere acile geldik ama gerizekalılar anlamayıp gerekli tedaviye uygulamadılar. Sabah ilk iş özel kendi doktoruna götürdüm. Durmadan hava verdik, üç tane serum takıldı ama maalesef solunum yolu problemi azalmadı. Hastaneye yatışımız yapıldı. Çok iğrenç bir hastalık gribe falan can kurban yani. Allah bebeklerimizi korusun şafii ismiyle şifa versin inşallah.🙏🏻🙏🏻
Amin inşallah canm biz geçirdik onu ve ben öyle bir hastalık olduğunu bilmiyordum normal öksürük sandım üç gün boyunca oğlum o öksürüğü geçirdi ve üçüncü günün sonunda bi baktm nefes zar zor alıyor çok endişe ettim hemen acile götürdüm dediğin gibi bizim de anlamadılar o hastalık olduğunu ve ben de daha da bilmiyordm neyse hava buhar soğuk buhar serum verildi ilaç yazdı iki gün geçince iyileşti sonra ablamla konuştum olanları anlattım bana anlattıkları inanılmazdi senin dediğin gibiydi ben şok oldum ve oğlumu ihmal ettim dedim geç götürdüm öyle bir vicdan azabı çektim ki ya ona bişi olsaydı diye sürekli ağladım meğerse çok kötü bir hastalıkmş yogun bakima kdr gidileblyomş :KK43:

Kızlar kızım sabah kahvaltısında üç tatlı kaşığı yoğurt yarım yumurta sarısı ve bir tane patates yedi. Bir patates dediğim kestiğimiz çubuk şeklinde. Ne kadar tok tutar bu onu?

Kızlar kızım sabah kahvaltısında üç tatlı kaşığı yoğurt yarım yumurta sarısı ve bir tane patates yedi. Bir patates dediğim kestiğimiz çubuk şeklinde. Ne kadar tok tutar bu onu?
Bebeğinizin yeme şekline göre değişir bence bu ya. Benim kızım mesela doymaz bu kadar yemekle. Üzerine emmek de ister. Ben de çok düşünüyorum bu konuyu ama yemek istemediğinde doydu herhalde diyorum 1 saat sonra emmek istiyorsa teklif ediyorum. Çözen varsa beni de aydınlatsın.

3-3.5 maksimum 5 oldu o da zorla.
Ben kızımın gece uykusunu hiçbir şekilde erkene çekemiyorum ya. Kızım saat 07.00/07.30 gibi güne başlıyor ve bir saat bir bucuk saat sonra bir daha uyumak istiyor. 3-4 saat oyalamaya calısıyorum ama olmuyor. Mesela 11’de yatıyor diyelim bir saat uyuyup kalkıyor ve çok geçmeden tekrar uyku simyalleri Vermeye baslıyor.

Ben kızımın gece uykusunu hiçbir şekilde erkene çekemiyorum ya. Kızım saat 07.00/07.30 gibi güne başlıyor ve bir saat bir bucuk saat sonra bir daha uyumak istiyor. 3-4 saat oyalamaya calısıyorum ama olmuyor. Mesela 11’de yatıyor diyelim bir saat uyuyup kalkıyor ve çok geçmeden tekrar uyku simyalleri Vermeye baslıyor.
Biz akşam 8 sabah 6 genelde uykusunu alamazsa tekrar uyumak istiyor uyandıktan sonra

Kızlar günaydın. Benden başka konusan soru soran yok ama olsun🤣 linçlenmek vs istemiyorum sadece sizlere soruyorum. Bebeğine tv izleten var mı? Öyle saatlerce değil tabii ki.

Kızlar günaydın. Benden başka konusan soru soran yok ama olsun🤣 linçlenmek vs istemiyorum sadece sizlere soruyorum. Bebeğine tv izleten var mı? Öyle saatlerce değil tabii ki.
Hayır izletmiyorum, hiç video açmadım, hiç ekran görmedi.
Sadece telefonda görüntülü konuşma yapıyor,
Ama bu benim fikrim ve şu an bunu sağlayabiliyorum.
Büyük de konuşmam o yüzden ama 3 yaşına kadar ekran konusunda esnek olmayacağım.

Bebeğinizin yeme şekline göre değişir bence bu ya. Benim kızım mesela doymaz bu kadar yemekle. Üzerine emmek de ister. Ben de çok düşünüyorum bu konuyu ama yemek istemediğinde doydu herhalde diyorum 1 saat sonra emmek istiyorsa teklif ediyorum. Çözen varsa beni de aydınlatsın.
Yemek üstüne 1 saat sonra emmek çok normal bence.

Çok geçmiş olsun, umarım iyidir şimdi🙏🏻🙏🏻Kaç gün yattı? Oğlum geçen ay ateşlendi ve o gece sabaha karşı o öyle bir öksürüğe yakalandı, sabah ilk randevuya götürdük, doktor ilk muayenede krup dedi, hava verildi, damardan ateş düşürücü falan yapıldı ama dörtlü test sonucu covid çıkınca o ihtimal elendi. Bizimki de aynı öyle boğulur gibi, korkutucu bir öksürüktü ama ciğere inmeden atlattık muhtelemen hemen gittiğimiz için ama doktor ciğer grafisini görene kadar yollamadı bizi.

Doktoru da sınırsız anne sütü dedi. Yemekten hemen sonra istese bile emziriyorum ben de . Zaten eskisi gibi sütüm çok gelmiyor artık bence.

Bizimki de özellikle kahvaltı sonrası ilk uykuya geçmeden önce bayağı emiyor, üstelik genelde kahvaltı en çok yediği öğün olmasına rağmen.

X