2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Hamile olan iki arkadaş vardı. Nasil gidiyor merak ediyorum 😍
Çok güzel gidiyor bu sefer tadını çıkarıyorm tek çocukluyla ve zman hemen geçsin istemiyorum nedense ilk hamileliğimde çok acele ederdim biran önce gelsin diye sanirm iki çocuklu olunca ne yaşaycğmi hayal ettiğim için 🤣🤣 oyuzdn firsatm varken iyice uyuyorumda pişmanlık yaşamiym diye hahhaah😂

Demir kaç çıktı sizde? bizde de kansızlık çıktı, hem demir, hem hgb, hem mcv ve mch düşük. Doktor ya demir eksikliği ya da talasemi olabilir dedi. Şurup formunda demir takviyesi verdi şimdilik, tekrar bakılacak eylülde.
Tüm değerleri hatırlamıyprum ama ferritin 1 in altındaydı hemoglobinde düşüktü bizim doktorda varmı ailenizde talasemi taşıyıcısı baktırdınız evlenirken diye sordu 😃 çok şükür yok bizde. Ferrum şurup olanı verdi günde 2 kez 10 damla şeklinde kullanıyorum ama kabızlık yapıyor o yüzden arada oceana geçiyorum karışık kullanıyorum dişlerini etkiliycek diye korkuyorum bu ay sonu değerlerine baktırcaz inşallah toparlamış olur 🙏🏻

Tüm değerleri hatırlamıyprum ama ferritin 1 in altındaydı hemoglobinde düşüktü bizim doktorda varmı ailenizde talasemi taşıyıcısı baktırdınız evlenirken diye sordu 😃 çok şükür yok bizde. Ferrum şurup olanı verdi günde 2 kez 10 damla şeklinde kullanıyorum ama kabızlık yapıyor o yüzden arada oceana geçiyorum karışık kullanıyorum dişlerini etkiliycek diye korkuyorum bu ay sonu değerlerine baktırcaz inşallah toparlamış olur 🙏🏻

Bize de ferrum şurup verdi (bir kaşık=5 ml) , o zaman henüz dişi çıkmamıştı, üstüne bir bardak su içiriyordum sadece, şimdi sudan sonra parmak fırça ile fırçalıyorum. Sanırım ciddi kansızlık sorunu yaşayan ve uzun süre demir takviyesi alan çocuklarda oluyor o diş boyama, bizimkiler toparlarlar umarım en geç birkaç aya🙏🏻

kilo alımı nasıldı bu arada? Bizimkinin iştahı baya iyi olmasına rağmen hala az alıyor gibi, kışın zaten çok hastalık geçirdiği için kilo kaybı da olmuştu bayağı. Acaba kansızlık mı etkiliyor diye düşünüyorum şimdi de.

Bu arada kızım rota virüsüne yakalandı ve atlatmasi bir hafta sürdü. İki doz rota aşısı da yaptırmıştım halbuki. Salgın varmış. Doktora sordum, ben aşısını yaptırmıştım nasıl olur diye. Asi yaptirmasaydiniz daha kötü olurdu zaten dedi. 500 gram verdi bir anda. Zaten iki ayda zor alıyor o kiloyu. Bir haftada verdi kuzum

Bu arada kızım rota virüsüne yakalandı ve atlatmasi bir hafta sürdü. İki doz rota aşısı da yaptırmıştım halbuki. Salgın varmış. Doktora sordum, ben aşısını yaptırmıştım nasıl olur diye. Asi yaptirmasaydiniz daha kötü olurdu zaten dedi. 500 gram verdi bir anda. Zaten iki ayda zor alıyor o kiloyu. Bir haftada verdi kuzum

Çok geçmiş olsun, iyileştiğine göre toparlanır artık.💐 Biz de covid olduk ve nereden kaptığımızı hiç bilmiyoruz. Önce ben hastalandım, sonra bebişe geçti. İyi şimdi neyse ki, tüm bebişlerimiz iyi olsun. Daha önümüz kış🙏🏻

Çok geçmiş olsun, iyileştiğine göre toparlanır artık.💐 Biz de covid olduk ve nereden kaptığımızı hiç bilmiyoruz. Önce ben hastalandım, sonra bebişe geçti. İyi şimdi neyse ki, tüm bebişlerimiz iyi olsun. Daha önümüz kış🙏🏻
Teşekkür ederim. Biraz biraz toparladı artık. Size de çok geçmiş olsun. Allah'ım sağlık sıhhat versin inşallah
Phaedra Phaedra M minikkalpp ikinize de çok geçmiş olsun kızlar Allah sağlık sıhhat versin
Teşekkür ederim. Allah'ım hem bebislerimize hem bize sağlık sıhhat versin, hastalıkları uzak etsin inşallah

Geçmiş olsun..💐

Benm yavrumda iki gecedir çok ateşi oluyor burnu akıyor tıkanıyor resmen bir tane dişini çıkardı birini de patlatmak üzere bu ateşi kaptığı gripten mi yoksa dişten dolayı mi anlamadım ama doktor diş çıkarıyor üstüne de soğuk almış ondan ateşleniyor dedi , gündüzleri cok iyi oynuyor gülüyor ama geceleri çok ağlıyor ateşlnyor uyumuyor sabaha kadar sürekli meme istiyor kaç gecedir çok uykusuzm benimde bağışıklıgm düştü bende hasta olucam dökülüyorm resmen üstüne bide hamilelik geçen gün de tansiyonum düştü ilk defa yaşadım:KK43:

Benm yavrumda iki gecedir çok ateşi oluyor burnu akıyor tıkanıyor resmen bir tane dişini çıkardı birini de patlatmak üzere bu ateşi kaptığı gripten mi yoksa dişten dolayı mi anlamadım ama doktor diş çıkarıyor üstüne de soğuk almış ondan ateşleniyor dedi , gündüzleri cok iyi oynuyor gülüyor ama geceleri çok ağlıyor ateşlnyor uyumuyor sabaha kadar sürekli meme istiyor kaç gecedir çok uykusuzm benimde bağışıklıgm düştü bende hasta olucam dökülüyorm resmen üstüne bide hamilelik geçen gün de tansiyonum düştü ilk defa yaşadım:KK43:
Çok geçmiş olsun bebişin hastalığı sana uğramadan hemen geçsin gitsin inşallah. Bu dönemde yanında duracak birileri olsaydı iyi olurdu senin için Allah korusun tansiyon düşüklüğü seni zorlayabilir 😓

Çok geçmiş olsun bebişin hastalığı sana uğramadan hemen geçsin gitsin inşallah. Bu dönemde yanında duracak birileri olsaydı iyi olurdu senin için Allah korusun tansiyon düşüklüğü seni zorlayabilir 😓
Şimdilik annemlere geldim dediğin gibi tansiyon düşüklüğü zorluyor beni geçecek inşallah teşekkürler 🥰

Kızlar günaydın. Saat 14.30 gibi kuru fasulyeyi ıslatsam 17.00-17.30 civarı pişirsem olur mu ya? Geceden ıslamayı unuttum şimdi de işe geldim ondan yani.

X