2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Sessizliğin sebebi herhalde çocukların hareketli olması. Eskiden herkes gece gündüz emzirirken/ beslerken mesaj yazardı. Şimdi oturamiyoruz sanırım ☺️ emmesi bilr hareketli çocuğumun 😁 uyuttum da ayagimdayken bunları yazıyorum 😄

soyasosu soyasosu en cok seni görürduk sen de yoksun artik. yagmurcicegii yagmurcicegii senin durumlar nasil, ek gida nasıl gidiyor? Çalışmaya başladın mi?
Dilkenn Dilkenn sen de ses ver☺️
Daha niceleri vardı da isimleri birden aklıma gelmedi😄 burda olan el kaldırsın. Sayfalarda 2023 annelerinin hepsi konuşuyor bizim grup yine aşağılarda kalmış.🙄
Ben burdayım🙈 aslında hep okuyorum yazılanları.
Evet çok kalabalıktık bi anda sessizlik çöktü buralara ama malum bebekler🫠🫠🫠
Biz iyiyiz, kızım da iyi. Uzun süredir emekliyor (baya uzun süredir🤣🤣) şimdilerde bi yere tutunup kalkıyor ama yürüyeyim çabası yok, sadece ayağa kalkıyor.
Hiç ama hiç durmuyor, üç saniyede üç metre gidiyor. Gözümü ayırsam önüme geçmiş oluyor zaten.
Bunların dışında mutlu bir bebek, keyfi iyi. Beraber iyi vakit geçiriyoruz ama çok yoruluyorum.
Eşim destek olsa da evde hep bebekleyim başka bir yardımcım yok maalesef.
Genelde blw yapıyorum her seferinde başıma ağrılar giriyor ama hep devam ediyorum.
Her yemek yemesi hazırlık temizlik falan derken en az 1 saat bu yüzden 🙈
Sen nasılsın, nasıl gidiyor her şey yolundadır umarım 🙏
Ben senin için etiketleme yapayım,
Azcık ses versin herkes.
Phaedra Phaedra
Redpanda11 Redpanda11
E ebbs
Berikko Berikko
M minikkalpp
T Tugceexnxn
1ciftyesilgozz 1ciftyesilgozz
Hooops Hooops

Doğrudan mi verdiniz? Ben kuşbaşı aldım, pisirdim. Rondodan geçtim, buz kalıplarına koydum. Corbalarina bir ya da iki parça atıyorum. Kemik suyu da aynı şekilde. Hiç rahatsız olmadı. Köfte ya da parça et olarak değil corbalarina böyle ince çekilmiş koyun faydasını alsın yine
Kıyma olarak tarhana çorbasının içine atmıştım ama normalde sevdiği çorbayı tüküre tüküre bir iki kaşık ancak yedirebildim 😅 kıyma pek favorisi olmadı sanırım

Yumurta beyazı benim oğlan da alerji yaptı. Haşlanmış olarak verdim bir tatlı kaşığı kadar vardi belki iki gün verdim her yeri kızardı sivilce oldu.

Hangi şekilde makarna veriyorsunuz ben henüz vermedim. Kıvırcık burgu denenden aldım küçük mi alsaydım acaba
Og nin küçük sebzeli olanından ama yemedi tadını bende beğenmedim kendimize yaptığım burgu makarnadan biraz kopardım yedi 😂

Biz iyiyiz, kızım da iyi. Uzun süredir emekliyor (baya uzun süredir🤣🤣) şimdilerde bi yere tutunup kalkıyor ama yürüyeyim çabası yok, sadece ayağa kalkıyor.
Hiç ama hiç durmuyor, üç saniyede üç metre gidiyor. Gözümü ayırsam önüme geçmiş oluyor zaten.
Bunların dışında mutlu bir bebek, keyfi iyi. Beraber iyi vakit geçiriyoruz ama çok yoruluyorum.
Genelde blw yapıyorum her seferinde başıma ağrılar giriyor ama hep devam ediyorum.
Azcık ses versin herkes.
Phaedra Phaedra
Redpanda11 Redpanda11
E ebbs
Berikko Berikko
M minikkalpp
T Tugceexnxn
Hooops Hooops
Ses bir iki deneme 😂😂

biz de benzer süreçteyiz. Kod adı tehlike artık. Hızlı hızlı emekliyor, koltuklara tutunup kalkıyor, sıralıyor. Totom artık sadece o uyurken yer görüyor 🙈🙈 emziği bıraktı, dizde asla sallandırmıyor, uykuya geçişimiz o yüzden biraz uzun sürüyor. ek gıda da genel olarak İyiyiz ama diş dönemi iştahsızlık arttı baya. 2 dişimiz çıktı, büyüyor 🥰 Blw den devam ediyoruz bizde. Mesajları ben de genel olarak okuyorum ama yazmaya her zaman vaktim olmuyor.

Kıymayı köfte olarak veriyorum (çorbalarda falan sevmedi benimki).

tarhanayı çorba olarak sevmedi, omlete katıyorum. Haşlanmış yumurta beyazı ve omlet türlerini severek yiyor. Keza pankek ve mücver türlerini de.

Makarnayı, fasulyeyi vs. direkt haşlayıp önüne koyuyorum, kendisi yiyince seviyor. Eti de keza öyle yapıyorum.

Bazen içindekiler ona uygunsa tuz ve baharat katmadan yemekten bir parça bebiş için ayırıyorum.

Şimdilik böyle 😅

Kanamam 17 gündür sürüyor. Rahmim kalın ve kist varmış. Kürtaj ve ilaç önerdi doktor, ilk önce ilaç tedavisi istedim. Geçmezse kürtaj olacağım. İşin sıkıntılı kısmı anneannem rahim kanseriydi bu şekilde başladı süreci. Annemde de böyle olmuştu. Tedirginim kızlar. Kızım daha çok küçük. Kötüyü düşünüyorum sürekli 😩 ilerleyen zamanlarda annemlere benzerse rahmimi almak zorunda kalacaklar. Başka bir çocuk istemiyordum ama yaşım daha çok genç . 😞

Kanamam 17 gündür sürüyor. Rahmim kalın ve kist varmış. Kürtaj ve ilaç önerdi doktor, ilk önce ilaç tedavisi istedim. Geçmezse kürtaj olacağım. İşin sıkıntılı kısmı anneannem rahim kanseriydi bu şekilde başladı süreci. Annemde de böyle olmuştu. Tedirginim kızlar. Kızım daha çok küçük. Kötüyü düşünüyorum sürekli 😩 ilerleyen zamanlarda annemlere benzerse rahmimi almak zorunda kalacaklar. Başka bir çocuk istemiyordum ama yaşım daha çok genç . 😞
Rabbim sana bol bol şifa versin moralini yüksek tutmaya gayret göster. İlaç tedavisi etki etsin diye çok çok dua edeceğim sana 🤲🤲🤲 Herkesin süreci aynı olmayabilir kendin için en iyisini düşün ki vücudun da ona göre hareket etsin miniş kızınla güzel sağlıklı uzun bir ömrün olsun

Rabbim sana bol bol şifa versin moralini yüksek tutmaya gayret göster. İlaç tedavisi etki etsin diye çok çok dua edeceğim sana 🤲🤲🤲 Herkesin süreci aynı olmayabilir kendin için en iyisini düşün ki vücudun da ona göre hareket etsin miniş kızınla güzel sağlıklı uzun bir ömrün olsun
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun 💝🙏🏻

Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah 🤲 lütfen olumlu düşün..

Geçmiş olsun, rahim kanserinin bir sürü sebebi var evet ama bu onlardan biri olacak değil. Kist dediğin genelde iyi huylu oluyor. Önce moralini yüksek tutup her şeyin iyi olacağına inanıyorsun ve benim için Leylaya kocaman sarılıyorsun ❤️
Vakit gelince ikinci bebeğine de sarılıp bu sözlerimi hatırlarsın ❤️

Geçmiş olsun, rahim kanserinin bir sürü sebebi var evet ama bu onlardan biri olacak değil. Kist dediğin genelde iyi huylu oluyor. Önce moralini yüksek tutup her şeyin iyi olacağına inanıyorsun ve benim için Leylaya kocaman sarılıyorsun ❤️
Vakit gelince ikinci bebeğine de sarılıp bu sözlerimi hatırlarsın ❤️
Umarım her şey güzel ilerler tek istediğim bu 🙏🏻

Merhaba sevgili anneler nasılsınız? Yazmayalı uzun zaman oldu 🙈 biz 8.ayımızı bu çarşamba dolduruyoruz inşallah. Ek gıda sürecinde artık ne yapabilirim diye düşünmekten kafam ağrıyo diyebilirim. Sıkılmasın diye de sürekli tarif değiştirmek istiyorum. Aranızda hiç karadut özü veren var mı? Veya bilinen yerden nasıl yapıldığından emin olduğunuz bi yerden pekmez vereniniz var mı? Karadut özü kahvaltısına katmak istiyorum ama hangi marka almalıyım bilemedim🫠🥲

Merhaba,

Ben ek gıdada tek tip gidiyorum genelde ama sıkıldığını düşünmüyorum🤣 sabah bir yumurta sarısı, yoğurt veya lor/labne (tuz oranı 100 gr.a 1,den düşük başka peynirler de olur) ve karbonhidrat (yulaf lapası , mıhlama, ekmek, krep vb) veriyorum. öğlen de et (genelde pirzola, çatalla eziyorum) ve sebze püresi veriyorum, yanına yine bir karbonhidrat eklemeye çalışıyorum. Bazen de meyve veriyorum. Sebzeyi her gün farklı vermeye çalışıyorum ama genel mönüm pek değişmiyor🤷🏻‍♀️

Kızlar selam..
Malum bebişler büyüdü, vakit azaldı.. Giremez olduk buraya😅 ek gıda vsvs derken zaman bulamıyorum valla..

Bizde 8 aylık olduk.. Size hipotonik diodum ya saglık ocagı da şüphelendi, ama cocuk doktoru hiçbişey yok dedi.. Cidden eskisi gibi gevşeklik göremiyorum.. Sadece oturması degısık, öne yatkın gibi.. Emekleme yok daha.. Ama komando gibi dönüyor.. Mesneviden ders almıs gibi dönüyor yavrum 🤣🤣 onun dışında ek gıda iyi gidiyor ama ben evde ne pişiosa onu verıorm tuzsuz ve salçasız.. Püre yapıp verıorum.. Şimdilik yiyor, sonrasını bılmıorm 😁🙈

Size şey sorcam.. Ben gecen ay adet oldum.. Ama bu ay olmadm.. Boyle dalgalanma yaşayan var mı aranızda? 1 hafta gecıktım.. Gecen dogumda 4.ayda olmustum hemen normal duzene dönmüştüm.. Cok korkuyorum.. Lütfen normal desin biri😬🙈

Bebişle ilgili şüphelerinin gitmesine çok sevindim berriko❤️ bizim doktor dönmeye çok önem veriyordu, şimdi de ayakları yere bassın, tutunup kalksın istiyor (doktor tabii, yoksa bebişimin öyle bir isteği yok henüz🤣)

Ben geçen ay oldum, 7-8 aylık civarı yani. İlk oğlumda 9. Ay civarı olmuştum. Bende gecikme değil tam tersine erken oldu ikinci regli ama başlarda düzensizlik olması normal. Benim ilkinde de ilk ay erken ikinci ay geç diye diye normale oturmuştu ama tabii başka ihtimaller varsa orasını bilemem🙈🤣

Azcık ses versin herkes.
Phaedra Phaedra
Redpanda11 Redpanda11
E ebbs
Berikko Berikko
M minikkalpp
T Tugceexnxn
Hooops Hooops

Asıl bizim bir grubumuz vardı, 2023 kasım anneleri zayıflıyor muydu, yuvarlanıyor muydu, neydi 🙈 o ne oldu? 🤣 girip baktım kaç kere ama yazan olmayınca yazasım gelmedi (yüzüm tutmadı diyemedi🤪)

Asıl bizim bir grubumuz vardı, 2023 kasım anneleri zayıflıyor muydu, yuvarlanıyor muydu, neydi 🙈 o ne oldu? 🤣 girip baktım kaç kere ama yazan olmayınca yazasım gelmedi (yüzüm tutmadı diyemedi🤪)
Ahahaha o gruba ben müdahil olmamıştım ama inanır mısın günden güne yuvarlaklaşmaya devam ediyorum ve güya kendimce kilo kontrolü yapmaya çalışıyorum ama mümkün değil boğazımı tutamıyorum 🤣🤣🤣🤣

Bebişle ilgili şüphelerinin gitmesine çok sevindim berriko❤️ bizim doktor dönmeye çok önem veriyordu, şimdi de ayakları yere bassın, tutunup kalksın istiyor (doktor tabii, yoksa bebişimin öyle bir isteği yok henüz🤣)

Ben geçen ay oldum, 7-8 aylık civarı yani. İlk oğlumda 9. Ay civarı olmuştum. Bende gecikme değil tam tersine erken oldu ikinci regli ama başlarda düzensizlik olması normal. Benim ilkinde de ilk ay erken ikinci ay geç diye diye normale oturmuştu ama tabii başka ihtimaller varsa orasını bilemem🙈🤣

Sina nın da ayakları yere basmıodu.. Farkettgmden beri her gun yere bastıra bastıra ayakları güçlendi.. 2 gundur de desteksiz oturuyo artık😍 bizde emekleme yok hiç.. Döne döne komando gibi hareket ediyor 🤪

Bugun adet oldum rahatladm bende..
Yalnız her adet oluşumda hasta oluyorm, acaba bagısıkıgım dusunce mi oluyo dıye dusunmeden edemedim.. Gecenkınde bademcıklrrım şişmişti, ates yapmıştı.. Şimdide aile boyu kusma ishal olduk🤦‍♀️ sina da sadece kusma var sımdılık.. İnşallah ishal olmaz... Bunda bile süzüldü yavrum😔 salgına dikkat edin kızlar.. Cok fena vurdu bizi.. O mide bulantısını bide kovid aşısı olunca cekmstm.. Cok beter bişey😐

Kızlar benim oğlum 4 gündür ishal. Sarı yapiyor. Yediklerine dikkat ediyorum simdi.
Takviye Verdi doktor. Onu kullanıyoruz. Başına gelip de atlatan var mi, ne yapmalı? Ne yedirmeyiz?

X