2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Kızlar benim oğlum 4 gündür ishal. Sarı yapiyor. Yediklerine dikkat ediyorum simdi.
Takviye Verdi doktor. Onu kullanıyoruz. Başına gelip de atlatan var mi, ne yapmalı? Ne yedirmeyiz?

Bol bol su, bol yogurt yada yogurtlu corbalardan verırsen, patates püresi, muz.. Bunlar toparlıo.. İştahı kesılmedıyse bunları verirsen toparlar.. Kusma yoktur dıye dusunuyorum.. Mevsimsel bişey gibi sizinki..
Gecmıs olsun

İştahı kesilmedi, normale yakın yiyor. Yoğurt dokunduğu için 10 gündür veriyordum. Seviyor yoğurdu ama yoğurt çorbası ile yeni tanisti ondan pek hoslanmadi ama içiyor. Sabahları patates havuç püresi veriyorum. Labne de veriyordum ama acaba dokunur mu diye bugün fark ettim. Muzu yemiyor değişik şekillerde verdik birkaç kasiktan fazla almadı. Kusmasi da yok. Probiyotik de kullanıyor. Umarım birkaç güne geçer

Hanımlar 9. Ay asisi ile yumurta alerjisi hakkında bağlantı için doktorunuz ya da aile asm hemşireniz ne diyor?
Yumurta alerjisi hakkında bir şey bilmiyorum 9. Ay aşısını hemşiremiz 19 ağustosa tarih verdi ama 13 ünde doktora gidip soracağım. Normalde zorunlu değil sanırım hatırlatma aşısı vuruluyor.

Doktorum bağlantısı olmadığını söyledi. Biz daha olmadık aşıyı
Bizim doktorumuz da bağlantısı yok dedi, instagram da takip ettiğim birinin doktoru da beyazını ver tepkisine göre aşı olur demiş de merak ettim sizler neler duydunuz.
Ben yaptırmıcam.. Alerjıyle baglantısı var mı bılmıorm ama aşı takvımınde olmadıgı için yaptırmayı düşünmüyorum..
Bizim hemşiremiz direkt alerjisi var mi diye sordu.
Bir bağlantısı yokmuş,
Siz de yumurta alerjisi mi çıktı
Sarısına yok, çok güzel yiyor. Beyazını haşlayıp iki gün biraz verdim eğer sıcaktan isilik olmadıysa o günlerde alerjisi var. Çok kabarmışti kolları bacakları. Isilik gibi de değildi aslında sivilceydi. Doktorumuzda bağlantı yok dedi, hemşire alerji var mi diye sordu.
Bize asm hemşiresi yumurta beyazını yemiş olması gerekiyor dedi ama doktoruna sormadım siz yaptıracakmısınız 9 ay aşısını
Yaptıracağım. Bizim doktorumuz aşı karşıtlarına karşı aşıları olmasından yana. Özel aşıları da yaptırıyoruz zamanı geldikçe. Şimdi ishal geçince yaptiracagiz

Yumurta alerjisini islikle karıştırmak pek mümkün değilmiş. Aynı şeyi biz de yaşadık. İsilik gibiydi. Doktoru asla değil dedi. Yanaklarında var mı? Yüzde de oluyor.
Biz de laktoz intoleransı çıktı ek gıda döneminde. Bu aşıyı şimdilik olmayacağız maalesef

Yüzünde olmadı kolları ve bacakları sivilcelendi. Isilik daha minik oluyor-onu da oldu- bu büyüklü küçüklü kizarik sivilcelerdi.
Benim oğlum zaten laktozdan dolayı beni emmedi. Mama ile beslendi. Yoğurt ilk zamanlar huzursuzluk yaptı uykuya geçemedi ağladı. Ben de bıraktım. Simdi veriyorum geçmiş, bir şey olmuyor. Mesela yoğurt dokunurken labne, lor yedi ama bir şey olmadi. Laktozda da mı aşı olunmuyor?

Şu an alerjinin atak evresindeyiz maalesef. Vücutta döküntüler, kanlı mukuslu kakalar.
Doktoru şu an vücudu yormak istemiyor. Ama anladığım aşı alerji yaptığı için değil de genel hali düzelmeden aşıyı yapmak istemediği.

Arkadaşlar yumurtanın beyazıni veriyormusnz ben 1 yaşa kadar verilmemesi gerekir diye biliyorum oyuzdn hiç vermedm ben oğluma

Menenjit aşılarını yaptırıp yaptırmamakta kararsızdım ve yaptırmadım. Bundan sonraki aşıları içinde şüpheliyim. Aşı karşıtı olma yolunda gidiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…