2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Aslında bir doktora gittim dermatit dedi yakın diye Kolan hospital gitmiştim ama o doktordan emin olamadım biz anneler işte Acıbadem’de asıl doktoru oraya götüreceğim içim rahat etmiyor ben de vitamin eksikliği olabilir mi diye düşünüyorum

Dişi için diş topu kullanıyorum ben kızlar araştırın isterseniz baya rahatlatıyor çok huzursuzsa 2 saat arayla 2top verebiliyorsunuz bitkisel içerik. Bi de karanfili zeytinyağına koydum nane biraz da bir gün dolapta beklettim onu sürüyorum arada da

En doğrusunu doktorlar bilir tabii, ama ellerini çok ağızlarına götürüyorlar. Ben de sürekli takipteyim.

Sivrisinek de çok. Şöyle güneş batınca bir dışarı çıkarıp hava alsınlar bile diyemiyorum. Evde büyüyor saksıda çiçeğim benim

Zaten millet de bayılıyor hemen elini tutsun dışarda. Walla bebe sabunlu bezle geziyorum. Elini yıkıyorum hemen. Kimse ders almamış Covid ten hala. Ellemeyin çocuklarımı yahu….

O kadar o kadar haklısınız ki ben de bundan sonra evden gerekmedikçe çıkmayacağım. Oğlum 6. hastalık denilen illete yakalandı. 3 gün yandı ateşler içinde. 41 dereceyi gördüm nasıl aldım hastaneye koştum inanın bilmiyorum. O kadar korktum ki havale geçirecek diye. Günlerdir uyumuyorum. Dün yüzü vücudu döktü ateşi bittii. O kadar kötü ki yüzü bakamıyorum içim acıyor. Nolur dikkat edin ortalık virüs kaynıyor. Şu an bu fotoğraftakinden daha kötü durumda

Eklentiler

• 486e0c8e-c1b7-4166-857c-1f6525668663.jpeg
    79,4 KB · Görüntüleme: 104
Cook geçmiş olsun. Biz de babasıyla fazla korumacıyız diye düşünürken aslında çok da haksız olmadığımızı gördüm. Kızamık, 6.hastalık vs derken hala kalabalıktan ve kişi temasından uzak duruyoruz. Sokakta, restoran da bebek arabasında bile temas ederek seviyorlar çocuk, yetişkin herkes. Bu yüzden parktan bile gecmedik kalabalık diye kızmıştım babasına haklıydı, saksı gibi büyüyor biraz ama en az iki yasa kdr dikkat etmeliyiz sanırım.
Umarım bir an önce toparlar yavrucak, acil şifalar diliyorum

Ya benimki dışarıyı çok seviyor her gün çıkıyoruz mutlaka bazen 2 kere ama kimseyle temas etmiyor tabi sakin bi yerde de yaşıyorum arabasında gidiyor geziyor geliyor korumacı olalım ama sakin yerlerde gezdireniliriz çünkü sosyal zekasını cok etkiliyor bence dışarıyı da tanımaları lazım. Benim yapımdan mıdır nedir biraz sert görünüyorum , asla gelip sevemiyorlar bi de tanıdığım da kimse yok yeni taşındım buraya o açıdan şanslıyım uzaktan konuşuyorlar :)

Çok geçmiş olsun yavrusuma Allah beterinden korusun

Kıyamam çok geçmiş olsun. Bilirim, benim ilk bebeğim hem 5. Hastalık hem 6. Hastalık geçirdi. Ama zor kısmı atlatmışsınız çok şükür. Ateş bitiminde döküntü oluyor ve sonlanıyor hastalık. Hiç de iz kalmıyor. Aslında en kötü görünen kısım hastalığın geçmeye başladığı zaman. Korkmayın o yüzden

Çok teşekkür ederim. Doğrusunu yapıyorsunuz ben de dikkat ediyordum ama geldi buldu işte. Allah beterinden saklasın.
Çok geçmiş olsun yavrusuma Allah beterinden korusun
Amiin çok sağolun
Evet ateş bitti ya çok şükür diyorum ben de. İnşallah iz kalmadan geçer çok sağolun

Çok geçmiş olsun. Bizde dün gece acildeydik 2 gündür 38-39 arası düşmek bilmeyen bir ateş vardı. Calpol hiç düşürmedi ateşini. Kulakta iltihap varmış ilaç verdiler ama bu seferde ilacı içtiği zaman yedikleriyle beraber çıkarıyor Allah hasta bütün yavrulara şifa versin, onlar iyiyse anne babalar da iyi oluyor.

Merhaba üstünden çok zaman geçmiş ama, doğumunuzu Ahmet beyin kliniğinde mi yaptınız? Normal mi sezaryen miydi acaba özel değilse, memnun kaldınız mı
Selam Zeynep,
Ahmet Giray varol kliniği yok muayenehanesi var orada doğum a elverişli bir yeri yok Anadolu hastanesiyle anlaşmış doğumu orada yaptırıyor. Doğuma kadar tüm muayeneleri kendi yerinde yapıyor. Ultrason cihazı da kaliteli çocuğu net görebiliyorsun. (Mesela bu da benim için önemli idi) .Sezeryan oldum (spiral) memnun kaldım. zaten 6 aylık civarıydım Silivri’ye yeni taşınmıştım arkadaşlarıma sordum herkes Ahmet Giray varol dedi. Dedikleri kadar var hızlı ayağa kalktım eli çok iyi. Kesinlikle tavsiye ediyorum sezeryansa çünkü ameliyatta el yatkınlığı çok önemli. Ne kadar iyi doktor olursa olsun eli ağırsa zor kalkıyorlar ayağa insanlar. İlk gün ayağa kalktım 5 saat sonra ilk ayağa kalkarken inanılmaz bir acı oluyor yavaş yavaş daha iyiye gidiyor 2.gün baya baya normale yakın olmuştum.

Öncelikle çok teşekkür ederim, uzun uzun açıklayıp anlattığın için ilk doğumum normal olmuştu, bunda da bir problem çıkmazsa eğer normal olucak. Benim de bir arkadaşım takibini Ahmet beye yaptırıyor çok övdü, bir de bi başkasından fikir almak istedim, çok teşekkür ederim tekrardan cevapladığın için

Sağolun size de çok geçmiş olsun. Şifa versin Allah yavruya

Merhaba,
Çok büyük geçmiş olsun.
Biz bebeklerimizde hep fitil kullandık. Çok daha etkili oluyor. Doktorunuza bir danışın isterseniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…