2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Merhabalar
Kızım 10 aylık reglim 1 hafta gecikmişti bugün kan tahlili verdim ve sonucunda 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim ama asla inanmak istemiyorum çünkü kızım daha çok küçük ona ihanet etmişim gibi hissediyorum. Aldırmayı bile düşündüm hatta kendiliğinden düşmesini bile istedim. Buna hazır değilim

Merhabalar
Kızım 10 aylık reglim 1 hafta gecikmişti bugün kan tahlili verdim ve sonucunda 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim ama asla inanmak istemiyorum çünkü kızım daha çok küçük ona ihanet etmişim gibi hissediyorum. Aldırmayı bile düşündüm hatta kendiliğinden düşmesini bile istedim. Buna hazır değilim
merhaba, ya neden öyle diyorsunuz :KK43: benimde kızım 10,5 aylık şuan hamile dğeilim ama sürpriz olsa mesela sevinirim.
tebrik ederim
bence bu düşünceleriniz geçici, üzmeyin kendinizi :) hayırlısı olsun hakkınızda

Merhabalar
Merhaba,
Umarım sizin cephenizde her şey yolundadır. Ama sürpriz bebekler de olabilir zaman zaman , sağlıkla gelsin yeter ki.
Benim iki sınıf arkadaşım var liseden 20 yıldır arkadaşız. Birinin kardeşi ile arasında 14 ay, diğerinin kardeşiyle arasında 18 ay var. İkiz gibi büyümüşler. Bence avantajlarına odaklanın. Sizi çok iyi anlıyorum çok zorlu bir süreç ama doğru beslenme ile altından kalkarsınız eminim. Hayırlı olsun 🐞🍀

2 hafta sonra işe başlayacağım ama aşırı gerginim ve nasıl yapıcam hiç bilmiyorum tecrübeli olanlar tavsiye verebilir mi ?

2 hafta sonra işe başlayacağım ama aşırı gerginim ve nasıl yapıcam hiç bilmiyorum tecrübeli olanlar tavsiye verebilir mi ?
Bence çalışmak eğer bebeğinize bakacak biri varsa insana çok iyi gelen bir şey. İlk başta nasıl bırakacağım diye çok üzülüyordum.
Şimdi bir hafta evden çalışmada annem memlekete gitti kendim ilgilendim sinirim tepemde gerçekten psikolojim bozuldu🫠😂

Şaka bir yana çalışmak anne sıfatından başka bir kimlikle bir şeyler yapmak bana çok iyi geldi, meğer bu benim terapimmiş. Bu olayda bana işin kıymetini hatırlattı. Çocuklarımız iyi olsunlar da bazen farklı yerlerde olup nefes almak iyi geliyor insan hiç korkmayın.

Bence çalışmak eğer bebeğinize bakacak biri varsa insana çok iyi gelen bir şey. İlk başta nasıl bırakacağım diye çok üzülüyordum.
Şimdi bir hafta evden çalışmada annem memlekete gitti kendim ilgilendim sinirim tepemde gerçekten psikolojim bozuldu🫠😂

Şaka bir yana çalışmak anne sıfatından başka bir kimlikle bir şeyler yapmak bana çok iyi geldi, meğer bu benim terapimmiş. Bu olayda bana işin kıymetini hatırlattı. Çocuklarımız iyi olsunlar da bazen farklı yerlerde olup nefes almak iyi geliyor insan hiç korkmayın.
Bir yandan çok özledim ama bir yandan emme işini ondan esirgemek vicdan yaptırıyor gerekirse süt sağıp vericem tabiki ama ağırlıklı ek gıda alıcak zaten ama uyurken memede canı sıkılınca memede çok zorlucak diye korkuyorum

Sağol cnm, sizin nasıl gidiyor
Ben de diyeti tamamen açtım. Ek gıda 💩 sı malum çok bi şey anlaşılmıyor ama bir sorun olsa gözümüze çarpardı diye düşünüyorum.
Güneş hanımlar ise tam gaz ek gıda reddindeler. Günlük 5 tatlı kaşığı besin ya yiyor ya yemiyor. ☺️ minnoşum nasıl açılan diyetin tadını ana kız birlikte çıkarabiliyorsunuzdur umarım ☺️
maviss_34 maviss_34
L Lalalala1 minnoşlar sizler nasılsınız
Ve geri kalan herkes ve tüm bebişler iyidir umarım 🌸

ilk başta kafan hep bebişinde olacak. Şimdi uyuyordur şimdi acıkmıştır şimdi şöyledir ama sonra rahatlayacaksın. Laf aramızda bazen pazartesi koşa koşa işe gideceksin😅 iyi gelecek korkma

Ben de diyeti tamamen açtım. Ek gıda 💩 sı malum çok bi şey anlaşılmıyor ama bir sorun olsa gözümüze çarpardı diye düşünüyorum.
Güneş hanımlar ise tam gaz ek gıda reddindeler. Günlük 5 tatlı kaşığı besin ya yiyor ya yemiyor. ☺️ minnoşum nasıl açılan diyetin tadını ana kız birlikte çıkarabiliyorsunuzdur umarım ☺️
maviss_34 maviss_34
Canıımmm epeydir giremiyoruz artık buralara eskiden her günümüz burda geçerdi özledim sizleri🥲
Ben çalışma hayatına dönünce bir de üzerime bebek eş ev sorumluluğu epey yorgunum.Tabi her şeyiyle kabulümüzle şükür bugünümüze.
Egenin 10. Ayı bitecek yarın, hiç yerinde durmuyor. Öyle yaramaz bir çocuk değil ama çok meraklı ve hareketli sürekli peşinde olmak gerekiyor.

Anneliği sorarsan da bazen buhranlı bazen mükemmel hissettiren bir his. Geçen gün biraz sesimi yükselttim mesela sonra uyurken aldı beni bir vicdan azabı gibi gibi. İnsansız sonuçta bazen gerçekten bunalıyor insan.
Sen nasılsın, artık Bursadasınız değil mi? Güneş kız iyi mi?

maviss_34 maviss_34
Yaa sevindim açmanıza 🌸 keşke daha fazla yese tabi ama zamanla düzelecektir diye düşünüyorum.
Ben 4 kilo aldım, biraz paketgida biraz da dışarıdan yiyince acısı noyle çıktı 😂 Eliz de yoğurt ve peynire bayılıyor. Güzel gidiyoruz şimdilik ek gıda konusunda, ısrarcı da değilim, acıkınca yiyor.. Mamayi epeydir çok azalttı, o sebeple başka alternatifi de olmayınca yiyor.

Valla bizde şaşırmış durumdayız. Uykusu var gözünü ovuşturuyor yorgun ama yok. İnatla uyumak istemiyor. Sinirlerim tepeme çıkıyor sonra üzülüyorum 😕üfff
Ya inanılmaz zor oluyor onu öyle gördükçe, emek de harcadikca direnmesi insanı son raddeye getiriyor. Bolca sabır, biz bı tık daha iyiyiz, ne oldu, ne oluyor arada çözemiyorum.

Yaa gerçekten mi? Siz emziriyormusunuz beslenme işini nasıl hallettiniz
Gün içinde sağıyorum bakıcı ablamız biberonla veriyor. akşam emzirmeye devam :) işe başladığımda da ek gıdaya geçmişti. beslenme de çok sıkıntı yaşamamıştık
merak etmeyin hiç korktuğunuz gibi olmaz
kim bakacak

Gün içinde sağıyorum bakıcı ablamız biberonla veriyor. akşam emzirmeye devam :) işe başladığımda da ek gıdaya geçmişti. beslenme de çok sıkıntı yaşamamıştık
merak etmeyin hiç korktuğunuz gibi olmaz
kim bakacak
İlk 2 hafta babası yıllık izinde o bakıcak sonra annem bakıcak kaç kez biberonla süt veriyorsunuz acaba

İlk 2 hafta babası yıllık izinde o bakıcak sonra annem bakıcak kaç kez biberonla süt veriyorsunuz acaba
9 buçuktan 17:30 a kadar, 1 kere veriyormuş ablamız. 75 cc olması lazım
zaten artık çok sütüm yok.
az çıkıyor
e hemen hemen her şeyi de yiyor, yetiyor
geceleri emmeye devam

X