2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Güzel anneler 9.ayda kızamık aşısını yaptıran varmı doktorumuz zorunlu degil 1 yaşında yapılıyor ded saglık ocagındaki ebede yapalım dedi yaptıracakmısınız

Güzel anneler 9.ayda kızamık aşısını yaptıran varmı doktorumuz zorunlu degil 1 yaşında yapılıyor ded saglık ocagındaki ebede yapalım dedi yaptıracakmısınız
Ben yaptırdım yumurtaya alerjisi var mı dedi yok dedim o zaman yapalım hafif atlatır dedi yaptırdım

Bizim doktorumuz önermedi 1 yaşındaki aşının etkisini azaltıyor çok saçma bir uygulama yakında kalkacak zaten dedi. Her doktor farklı söylüyor.

Biz geçen hafta yaptırdık doktorumuzun önerisiyle mevcut kızamık salgını sebebiyle. Öncesinde de yumurta beyazı denedik herhangi bir alerji durumu olmadı.

Bu önemli bir konu, bu sene kızamık vakalarında artış var, her ilde aynı değildir tabi ama özellikle İstanbul kötü durumda.. Mutlaka yaptırın derim. Aşısız kızamık hastalığı geçirmek gerçekten tehlikeli.
Bizim yumurta alerjimiz var, test yenileyip, muhtemelen hastane gözetiminde yapılacak.

Hanımlaar çoook uzun zamandır buraya giremedim benim kızın yaramazlıklarından fırsat bulamamışım ama zaman ne ara geçti ne zaman büyüdüler anlamadım 9 ay 19 günlük olduk biz tabi düzeltilmiş 8 ay olmamız lazım ama şükür herşey doğduğumuz zamana göre ilerliyor emekliyoruz tutunup koltukta sıralıyoruz ellerimizi bırakıp 5 sn kadar dengede durabiliyoruz gel gel baba dede diyo eliyle gel yapıyo alkış yapıyo telsarar yapıyo ama yabancı gördümü önce bi kitlenip kalıyo hala dişimiz çıkmadı sağlık ocağında kan verdik malesef değerler çok düşük çıktı kan şurubuna başladık 1 ay sonra yine kan vericez inşallah düzelmiştir uykumuz düzene girdi gibi ama gece uykusuna geç yatıyoruz 10 11 gibi emmek için 2 3 kez kalkıyor gündüz de 2 uyku yapıyor bazen yarım saat bazen 1 2 saat kafasına göre ayy çok uzun yazdım bizde durumlar böyle özlemişim sizle konuşmayı kusura bakmayın

kızlar günaydın, hamilelik sonrası doktorunuzun verdiği vitamini halen kullanıyor musunuz ?
ben i-mom latte kullanıyordum. bıraktım acaba devam etmeli miyim bilemedim

Geçmiş olsun iki sene geçmiş üzerinden ama kasik fıtığı olduğunu nerden anlarız belirtiler ne acaba

Muhtemelen sen bunlari okurken , bebiş çoktan emeklemeye başlamıştır. Çünkü her şeyi birden yapma eğilimleri var.

Benimki 6 aylıkken , düşmeden oturmaya başlamıştı ama dönme falan yoktu.
Dönmeye başladı 6 hafta kadar önce. Kendi kendine yüzü koyun yatmaya başladı. Sonra birden iki hafta önce emeklemeye… Bir hafta önce de kendi kendine birden alkış yapmaya başladı… Ben hala anlamıyorum, hiç bir şey yapmamaktan nasıl bu aşamaya geçtik.

11 aylık olduk biz de ama düzeltilmiş 8

Çok yavaş kilo alıyor ama, prematüre olmasına bağlamak istiyorum. Sağlık ocağına gidip bir tartım yapacağız. Nörolojik olarak bir problemi olmasa da, bu kadar yavaş kilo alması endişelendiriyor.
Gerçi diş de çıkarıyor. Herkesin derdi başka

Neyse uzatmayayım, kendimden örnek vererek , beklemedik bir anda yapmaya başladıklarını yazmak istedim. Üstelik olması gereken sırayla da yapmıyorlar. Çünkü hazır olmaları gerek. Tıpkı yuvadan uçmaya hazırlanan kuşlar gibi. Hazır olunca, kanatlar çırpılacak illa ki

Kızlar bebişine pasaport çıkartan var mı ya illa anne baba şart mı babamız yanımızda değil tek ben çıkartamıyormuşum galiba
Evet olmuyor, anne baba şartı var ya da eşin vekâlet verebilir . Eğer yurtdışında falansa, konsolosluktan ya da geldiğinde bir randevu ayarlarsınız eğer , bir kaç gün içinde basıp yolluyorlar. Randevu denk getirmek mühim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…