2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ertesi gün haplarının 48 saat süresi var canım. En etkin olduğu dönem ilk 12 saat tabi. Ama onu içtinmi olmaz bişey.
Tam 10 buçuk saat sonrasında aldım hapı 1 taneydi ztn 2 saat sonra sağdım sütümu fazla gelmedi ama yine de sağdım bşy olmaz dedi eczacı emzirmeyle %1 i karışır anca oda bşy yapmaz ddi bklm nisan 20 yi iple çekiyorum

Tam 10 buçuk saat sonrasında aldım hapı 1 taneydi ztn 2 saat sonra sağdım sütümu fazla gelmedi ama yine de sağdım bşy olmaz dedi eczacı emzirmeyle %1 i karışır anca oda bşy yapmaz ddi bklm nisan 20 yi iple çekiyorum
Korkutmayayım canım ama ertesi günü hapı içip hamile kalan arkadaşım var :) umarım kalmazsın bu veledlerle 2. Bebek çok zor.
Bende sağlam bi korunma yöntemi istiyorum spiral taktıran var mı memnun musunuz?

Yok canım olmaz bişey. Yani belki çok istisnai durumlar vardır ama takma bence kafana

Buarada adet günün değişebilir, bikaç gün geç veya erkene kayıyo. Hormonları oynatıyo biraz:KK66:

canım bence acilen eşinle bir aile terapistine git sen mutsuzsan çocuğunda mutsuz olur bu bir gerçek.....
kendine eziyet etme ne olursun ...

Gidicez canım kendisi teklif etti birde ogün köye gittik akrabalarının yanına bize nazar degdi dedi kendisi en basından beri amcasının kızını diyorlarmış eşime bende geriliyoeum artık oda geriliyor hemen en ufak şeyde kavga çıkıyor

Allah sana yuvanda huzur mutluluk versin canım eşin belli ki çabalıyor seni geri kazanmak için erkekler hep böyle bu konularda bizler gibi ince düşünme yetenekleri yok çnki anca dizilerde oluyor yani hediye alması bile büyük bir değişim hangi konulardan kavga çıkıyor orası önemli tbiki eftelyanın dediği gibi bi uzmana danışın içinizi dökün belki birbirinizi daha iyi anlarsınız bu şekilde yavrunda etkilenir senin ruh halinden inşallah oda kurtulur alerjiden bi an önce istediğini yer içer kendin motive ol ki bebişinde senden alsın o enerjiyi
Aminnn canım hiç bi çocuk hasta olmasın diledikleri gibi yaşasın inşallah allah razı olsun kuzum sende kafana takma rabbim bunlara ragmen verirse vardır bir hayır ama bencede adet olursun

Canım elifcigin dogum gününü kutladınız mı nasıl geçti bu arada sıralamaya falan başladımı

Korkutmayayım canım ama ertesi günü hapı içip hamile kalan arkadaşım var :) umarım kalmazsın bu veledlerle 2. Bebek çok zor.
Bende sağlam bi korunma yöntemi istiyorum spiral taktıran var mı memnun musunuz?
Aynen canım umarım kalmam hapa rağmen kalırsam da napalım başa gelen çekilir dicez hiç bi yöntem kesin değil miş ben iki tane birden hep kondom hem şu kola takılan bşy varmış ondan düşünüyorum yada iğne tek bi yontem yeterli olmuyo heralde
Buarada adet günün değişebilir, bikaç gün geç veya erkene kayıyo. Hormonları oynatıyo biraz:KK66:
Hmm tmam canım çok fazla geçerse bi test yaparım artk erken gelirse de sıkıntı yok demektir:-)

Tostikdana Tostikdana kutladik canim.guzeldi. cok sukur kazasiz belasiz atlattik.elif cigin uykusu geldi tabi ki.ama fotograf cekilirken hep karsdan birileriya muzikcaldi ya alkis yapti ya da elifff sen kac yasindasi diye sordular. O da fotograflar da ya alkis yaparken ya eller havada oynarken ya da parmagini uzatmis biiiirrr derken cikmis. Bi ara o kadar gurultuye ragmen uyudu yavrum dayanamadi.

Tostikdana Tostikdana kutladik canim.guzeldi. cok sukur kazasiz belasiz atlattik.elif cigin uykusu geldi tabi ki.ama fotograf cekilirken hep karsdan birileriya muzikcaldi ya alkis yapti ya da elifff sen kac yasindasi diye sordular. O da fotograflar da ya alkis yaparken ya eller havada oynarken ya da parmagini uzatmis biiiirrr derken cikmis. Bi ara o kadar gurultuye ragmen uyudu yavrum dayanamadi.
Maşallah canım güzel yaşları olsun nice mutlu senelere annesi

Ahh canım elimden bişey gelse keske ben o kadar umursuz oldum ki geçen gün yine çom büyük bir kavga ettik artık karşılıklı vuruyoruz birbirimize hiç canım acımıyor ruhumda acımıyor duygusuz aptal bişey oldum ertesi gün istediğim bir kolye vardı baya pahalıydı onu almış gelmiş veriş tarzını görsen bunu komşu yolladı gibi. Napayım kimse anlamıyor burda okuyablar bile ne manyak biri diyordur belki benim için hiç böyle degildim deli dolu gevezenin tekiydim ama şimdi korkularının esiri olmuş hayal kurmaktan bile aciz bir insana dönüştüm bugun kuaföre gidecegim 1 saatligine mesela onun düşüncesi bile beni nasıl mutlu ediyor

Yarın ank doktora gidecegiz alerji için kızlar dualarınızı eksit etmeyin nolur bu arada dogum gününde hiç birşey yiyemiyecek olsak bile güzel bir organizasyon yapmak istiyorum ank süs malzemesi satan bir yer biliyormusunuz

Zor şeyler yaşıyorsun Allah yardımcın olsun...
Alerji ile ilgili birkaç şey yazmak istedim
Bizimde hafif egzamamız var şu anda teste gerek duymadı ama sağolsun bayağ bilgilendirdi
Türkiye'deki testler çok iyi yönlendirmiyormuş ne yazıkki, Almanya'ya gönderiliyormuş alerji testi için be hiç akla gelemeyen gıdalara karşı alerjik tepki tespit edilmiş , doktorumuzun gönderdikleri var ve anlattığı kadarıyla sonuçlar şaşırtıcı, aklında olsun...
Havuç ve muzu kestik biz mesela ve faydasınıda gördük ...

Pazar doğum günü oğlumun nasıl heyecanlıyım .. bir yıl geçti bile. Bugun salon temizlenecek orayı hazırlıyorum salonum cok büyük. Yarında herbişey yapılacak pazar sabahtan bizde süslenip hazırlanıp misafirlerimizi bekleriz.. hamile olmasaydım oğlumla aynı giyinecektik ama maaalesef kendime bişey bulamadım.

Kızlar bebeğim 11 ayin içine girdi bugün yumurta beyazı verdim. Neden 1 yaş beklemeli die yazar varmı bilgisi olan . Yarısı ydi ama verdim .bişi olur mu .

Arkadaşlar 10 gün kadar önce sağlık ocağının verdiği d vitaminini değiştirdik, yetersiz görmüştü doktor başka önerdi, uykuda baş terlemesi ciddi oranda azaldı. Ki ben monoviti hergün düzenli veriyordum ve hemen hemen hergün dışarı çıkıyoruz. Bendede babasındada küçükken baş terlemesi varmış diye genetik denmişti önceleri ama belki bizdede d vitamini eksikliği vardı diyorum artık.. aklınızda bulunsun yani, baş terlemesi şikayeti çok oluyo bebeklerde. Umarım tümüyle geçer bizimki

Canim alerji riskinden dolayi deniliyor. Bir yasi dolunca da alerji olabilir. Onemli olan bunyesi. Ben nerdeyse bir aydir yediriyorum
Çok şükür şimdiye kadar. Alerji olmadı bişiyé. İnşallah olmaz. O zaman vermeye devam edeyim kiyamiodum yazık koy yumurta si bulduk beyazinı atiodum:KK66:

Kizlar 9.ayda yapilan asi kaldirildi. Devlet vakaa gormedigi icin kaldirmis.
D vitamininde de. Şoyle bir durum var. 9.ayda veya 1 yas da d vitamini duzeyine bakiliyor cocugun ve ona gore iyiyse kesiliyor.biz 8.aydan beri kullanmiyoruz nerdeyse.
Fazlasi idrarda kalsiyum atilimina sebep oluyor bu da bobreklerde kristaller kimlar veya taşa sebep oluyor.
Bizim 8.ayda kesmemizin nedeni.o zaman idrar tahlili yaptirdik ve idrarda kalsiyum fazlaligi cikti.bobreklere de ultrasonla bakildi ve cok kucuk kristaller gorulde. 9.ayda d vitamini duzeyimiz iyi cikinca d vitamini kullanmamiza zaten gerek olmadigini anladik.fakat biz d vitaminini kestigimiz halde hala idrarda kalsiyum fazla cikiyor.bobreklerde hala cok kucuk kristaller goruluyor.
Eger tesaduf 8.ayda idrar tahlili yaptirmasatdik hala d vitamini takviyesine devam edecektik.ve o bobreklerdeki kristaller taşa dönüsebilirdi. Cok sukur bir simdilik bir problemimiz yok.
Bunu şunun icin anlattim.sakin aman dur bir damla daha fazla vereyim artik buyuduler demeyin.ve eger doktorunu keselim derse.aman gunese cikamiyoz verelim demeyin.

Canim beyazi yogun protein iceriyor.dolayisiyla bunyesine agir geliyor diye verilmiyor.
Bunu bilmiodum... Biraz arastiryim en iyisi . Bir de hergün hergün verilmez dimi yumrta sarısı. Ben önce öyle yapıodum da bebem yemez olduydu. Şimdi bi iki gün arayla vereyim dedimm . Ay çok soru sordm da bi dé mesela yoğurt çorbası yaparken içine kirinca da aynı haslama gibi olur mu. Öyle daha kolay vermesi

X