2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bunu bilmiodum... Biraz arastiryim en iyisi . Bir de hergün hergün verilmez dimi yumrta sarısı. Ben önce öyle yapıodum da bebem yemez olduydu. Şimdi bi iki gün arayla vereyim dedimm . Ay çok soru sordm da bi dé mesela yoğurt çorbası yaparken içine kirinca da aynı haslama gibi olur mu. Öyle daha kolay vermesi
Bence olur.yani corbanin icine katabilirsin. Ben her gun verdim yumurta sarisini.hatta haslamayi elinde tutamadigi icin hep omlet seklinde yedi.

Bunu bilmiodum... Biraz arastiryim en iyisi . Bir de hergün hergün verilmez dimi yumrta sarısı. Ben önce öyle yapıodum da bebem yemez olduydu. Şimdi bi iki gün arayla vereyim dedimm . Ay çok soru sordm da bi dé mesela yoğurt çorbası yaparken içine kirinca da aynı haslama gibi olur mu. Öyle daha kolay vermesi
Ben de bu aralar yagda kirip yediriyorum. Bir gun ara ile veriyorum. Bazen bir iki gun daha dinlendiriyorum. Kendim yaptigim yogurdu sute katip keserek yaptigim peynir veriyorum. Kuru meyveleri az su ile islayip marmelat seklinde arada veriyorum. Annemin yaptigi pekmeze iyice cekilmiz ceviz karistiriyorum (pekmez hafif bir pekmez ve ceviz genzine kacmasin diye oyle yapiyorum)
Bazi sabahlar da tarhana pisiriyorum
Fikir olsun diye soylim dedim canim

Calisan bir anne olarak ev hayatina alismak cok zor oldu. Hala da zorlaniyorum. Ama gercek suki calissam oglumun hayati ile ilgili cok sey kacirmis olacaktim. Ilklerini gorme sansim azalacakti belki de. Yaptiklarimi taklit etme firsati olmayacakti. Nasil beslendigini bilemeyecektim. Nasil uyudugunu, gulerek mi aglayarak mi ugandigini. Belki elimden tutup kapiya dogru cekistirmeyecekti...
Hayatin ne tarafina donsek birseyler kaciriyoruz. Kendimizi hep ikinci plana koymaya basliyoruz aslinda. Evimiz, isimiz, kocamiz, evladimiz, ailemiz...
Cogu zaman da tercihler yapmak zorunda kaliyoruz..
Bu ulkede kadin olmak zor gercekten. Cogu yerde oldugu kadar, cogu zaman oldugu kadar...

Kızlar bu doğum günü pastası ne pahalı bşymiş yaa azck baktm netten fiyatlara 170 den başlıyorlar en ucuzları aklımdaki model de 250₺ 15 kişilik :KK52: normal pasta alıp kendim mi suslesem ki diyorum bu kadarı fazla geldi brz bildiğimiz pasta sdece şeker hamuruyla süslü ve 1 yaş diye şişirmişler fiyatları evde bile yapmayı düşünmeye başladım

Kızlar bu doğum günü pastası ne pahalı bşymiş yaa azck baktm netten fiyatlara 170 den başlıyorlar en ucuzları aklımdaki model de 250₺ 15 kişilik :KK52: normal pasta alıp kendim mi suslesem ki diyorum bu kadarı fazla geldi brz bildiğimiz pasta sdece şeker hamuruyla süslü ve 1 yaş diye şişirmişler fiyatları evde bile yapmayı düşünmeye başladım
Merhabalar bende aynı konu hakkında mesaj yazacaktım kesinlikle sana katılıyorum fiyatlar uçuk 40 kişilik 600 lira dediler bize şaka sandım evde mi yapsam diye bende düşünüyorum güzel bi tarif olsa keşke

Ve şeker hamuru pastaları hiç lezzetli değil. Ben yiyemiyorum çoğu yerini zaten, bayıyo beni. Görüntü işte sadece, doğum günü olayının mantığına göre işte

Merhabalar bende aynı konu hakkında mesaj yazacaktım kesinlikle sana katılıyorum fiyatlar uçuk 40 kişilik 600 lira dediler bize şaka sandım evde mi yapsam diye bende düşünüyorum güzel bi tarif olsa keşke

Ve şeker hamuru pastaları hiç lezzetli değil. Ben yiyemiyorum çoğu yerini zaten, bayıyo beni. Görüntü işte sadece, doğum günü olayının mantığına göre işte
Aynen canım ben evde yapmaya karar verdim zten çok kimse de olmucak o kdr parayı ona vereceğime oğlumun bi eksiğini gideririm daha iyi diyorum bide sizin 40 kişilik asgari ücretin yarısını istemişler pasta için sanki altından:KK48: Tarif araştırıyorum bklm doğum gününden önce bi denerim tadı fln nasıl olacak ona göre yaparım o gün de

Bize de oyle demislerdi ama biz seker hamurundan degil kremsantiden istedik uzerini.gerci uzerindebir suru cocek vardi onlarda seker hmuruydu ama bilemedim.40 kisilik 190 tl verdik biz.

Aynen canım ben evde yapmaya karar verdim zten çok kimse de olmucak o kdr parayı ona vereceğime oğlumun bi eksiğini gideririm daha iyi diyorum bide sizin 40 kişilik asgari ücretin yarısını istemişler pasta için sanki altından:KK48: Tarif araştırıyorum bklm doğum gününden önce bi denerim tadı fln nasıl olacak ona göre yaparım o gün de

Bize de oyle demislerdi ama biz seker hamurundan degil kremsantiden istedik uzerini.gerci uzerindebir suru cocek vardi onlarda seker hmuruydu ama bilemedim.40 kisilik 190 tl verdik biz.

190 uygunmuş ama gerçekten .. bizde krem santili soralim bakalim ne dicek olmadi koydum kafaya evde ben daha guzelini yaparim diye.. aslı sizin ne zaman doğum gününüz ? Ya aslında doğum günü yapanlar fikir de verebilir ikramlık neler yaptınız filan 1 yas hatırası 40 kişiye 25 magnet yeter mi mesela siz hediyelik ne aldinjz

Arkadaslar.istanbul civarinda havasi temiz kafa dinlenebilecek cocukla gidilebilecek bir iki gece kalinabilecek yerler biliyor musunuz acaba.sapanca tarafinda guzel yerler buldum.ama onlara da emin olamadim.

190 uygunmuş ama gerçekten .. bizde krem santili soralim bakalim ne dicek olmadi koydum kafaya evde ben daha guzelini yaparim diye.. aslı sizin ne zaman doğum gününüz ? Ya aslında doğum günü yapanlar fikir de verebilir ikramlık neler yaptınız filan 1 yas hatırası 40 kişiye 25 magnet yeter mi mesela siz hediyelik ne aldinjz
Biz hediyelik bir sey vermedik. Ikramlik olarak da cok ozenmedik. Sigara boregi.pogaca.sekerpare.sarma.kurbiye ve patates canagı yaptik. Ama sagolsun ailebuyukleri misafir sanatci gibi oturdu.hic sahiplenmedi şoyle guzel. Ben cocuk kucagimda onu yapin bunu edin diye direktif verdim.o da yetisebildigim kadariyla. Ne insanlarla sohbet ettiler dogru duzgun ne sonrasinda cay kahve ikram etmeye yeltendiler ne de misafirler giderken yanlarina ikramlik koydular. Cok dertliyim bu konuda.
Süsleme guzeldi. Fotograflar da guzel cikmis.bize de hatira onlar kaldi.

Kremşantili uygunmuş bizim baktıklarımıza göre gerçekten 28 nisan baya var süslemeleri yapıyorum yapabildiklerim duvara iyiki doğdun tuna ve 1 yaptım simli kartondan ekstra bi kaç süsleme daha yapcam basit şeyler buldum netten bi kaç balon alcm bide magnetleri sipariş edicem netten baya uygundu fiyatları da ilk kez alıcam o siteden ama iyi çıkar umarım hatıra olsun diye yoksa hediye alacak olan miniklerimiz diyi mi ama :-) ikramlıkta tatlı olarak pasta olacak ztn yanına da mercimek köftesi börek tuzlu kurabiye mısır patlatcm eti puflardan süslü bşyler yapcam marsmallow ağacı yapcm çikolatalı toplar filn yapcm hem süs amaçlı hem tadımlık menüm baya Bi kolay yani fazla yorulmak istemiyorm bide konseptimiz siyah altın sarısı mavi ve beyaz renkler karakter tercih etmedik

Oğlumu bu saatlerde kucağıma verip öpmüştüm. Allahım bir yıl geçti gerçekten .. hediyelik bende hazırlamadım çğnkü süsleme için cok masraf yaptım. Pasta gerçekten cok pahalıymış bizde sorunca şok olduk 20 kişilik 240 dediler zaten şeker hamurlu kimse sevmiyor diye bn dahil kremalı yaptırdık.. yanına ikramlik karışık kurudolma sigara böreği kurabiye iki çeşit .elma topları patlamış mısır cupcake mercimek köftesi bunları yaptım öğlen doğum günümüz var.. nasıl heyecanlıyım

20170403_091016.jpg
20170403_090539.jpg

Fikir olsun henüz doğum günü yapmayanlara. Biz eve sigamadik dışarıda yaptık .

Eki Görüntüle 1976423 Eki Görüntüle 1976424

Fikir olsun henüz doğum günü yapmayanlara. Biz eve sigamadik dışarıda yaptık .
Kuzum o balonlardan bende aldım nasıl yapıştırdınaslında çirt taraflı bant var bende ama yapacagım mekan belki duvara zarar verir diye izin vermez diye düşündüm kızlar ben birden çok hediyelik verecegim

Şişeleri dogdugunda dagıttık kurabiyede geçen senenin fikir olsun şeker kutusunu ise dogum günü için hazırlıcam birde çerçeve yeterli bence zaten aile içi çoluk çocuk 20 kişi olacagız

Eklentiler

• IMG_2864.JPG
    IMG_2864.JPG
    36,6 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_2865.JPG
    IMG_2865.JPG
    47 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_2866.JPG
    IMG_2866.JPG
    28,5 KB · Görüntüleme: 70
Kuzum o balonlardan bende aldım nasıl yapıştırdınaslında çirt taraflı bant var bende ama yapacagım mekan belki duvara zarar verir diye izin vermez diye düşündüm kızlar ben birden çok hediyelik verecegim

Şişeleri dogdugunda dagıttık kurabiyede geçen senenin fikir olsun şeker kutusunu ise dogum günü için hazırlıcam birde çerçeve yeterli bence zaten aile içi çoluk çocuk 20 kişi olacagız
Aynen canım çift taraflı bant la yapistirdim. Arkası ahşap olduğu için zarar vermedi ama normal duvar olsa sökerdi kesin.

Buarada doğum günün de hediye dağıtmak çok gereksiz geliyor bana . O gün bize hediye gelmesi gereken gün. Ve artık kurabiye koku magnet çok klişe oldu. Ama ille bır şey vereyim diyenler varsa gelen çocuklara birer hikaye kıtabi verebilirsiniz. Buaralar bu yapılıyor. Bi nebze daha şık ve manali gibi

Kızlar bebeğim 11 ayin içine girdi bugün yumurta beyazı verdim. Neden 1 yaş beklemeli die yazar varmı bilgisi olan . Yarısı ydi ama verdim .bişi olur mu .
hiçbir şey olmaz canm.ben daha da erken vermiştim baktım dokunmuyor devam .enazından kendimize tam yumurtayla yaptığım omlet,kek ..v.s. yiyebilsin diye .illa tam beyazını bitirmiyor tabi fazla gelir.yarım yumurta yese besleyici.doktora da sormuştum sorun olmaz dedi ama bal için 1 yaşı geçse bile hemen vermeyin,tatlıya çabuk alışıyorlar demişti

sizin baktıklarınız pahalıymış gerçekten.istanbul gibi bi yerdeyseniz bu da sebep olabilir.burda şeker hamuruyla kaplı ,süslü bir pasta dilimi 12 tl.yani 15 kişilik istesen 180 tl olur en fazla :)şeker hamuru istemezsen kendin de yapabilirsin tabiki,dikdörtgen iki yane kek parçasıyla nasıl 1 şekli verilir gibi birsürü şey var nette

X