2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Arkadaslar.istanbul civarinda havasi temiz kafa dinlenebilecek cocukla gidilebilecek bir iki gece kalinabilecek yerler biliyor musunuz acaba.sapanca tarafinda guzel yerler buldum.ama onlara da emin olamadim.
sapanca güzeldir ,adapazarında olduğum için yeme içmeye çok gideriz.kalmaya pek gitmedik ama istersen otel ismi gönder araştırırım.maşukiyede bungalovlar var mesela bildiğim rahat,aile yeri

Kan verdik bugün değerlerimize bakıldı ilkkez ve demir hemoglabin düşük çıktı. Demir Baya düşük çıktı ama 60 en düşük değerken 12 çıktı.

Hiç kan ilacı kullanmamıştık 4 aylıktan verilenide vermemiştim. Doktor değere bakılıp verilmesi daha iyi dedi şimdi başlıyoruz kan ilacına. Demir düşüklüğüde huzursuzluk gece sık uyanma yaparmış inşallah faydası olur uykular düzelir. Hissediyordum zaten demiri düşük bu çocuğun diye

Hafif enfeksiyonda çıktı 2 gün sonra başlıcaz demir e o yüzden.
Kan ilacı Ferra senol verdi portakal suyuyla beraber vercem emilimini arttırması için.
Boy kilo iyi. Gelişimde sıkıntı yok maşallah.

Muayene sırasında çok ağlıyor en büyük sıkıntımız o sizinkiler nasıl?

1 yaşında genel olarak değerlere bakılıyormuş haberiniz olsun anneler

Kan verdik bugün değerlerimize bakıldı ilkkez ve demir hemoglabin düşük çıktı. Demir Baya düşük çıktı ama 60 en düşük değerken 12 çıktı.

Hiç kan ilacı kullanmamıştık 4 aylıktan verilenide vermemiştim. Doktor değere bakılıp verilmesi daha iyi dedi şimdi başlıyoruz kan ilacına. Demir düşüklüğüde huzursuzluk gece sık uyanma yaparmış inşallah faydası olur uykular düzelir. Hissediyordum zaten demiri düşük bu çocuğun diye

Kan ilacı Ferra senol verdi portakal suyuyla beraber vercem emilimini arttırması için.

büyük konuşmayayım da hiç sıcak bakamıyorum demir ilacına.kullanmıyorum.yaşında tekrra mı kan alıyor sağlık ocağı?hemşire de madem kullanmıuosun,siyah üzüm suda yumuşatıp vereblirsin demişti.öyle yapacağım şimdi

hiçbir şey olmaz canm.ben daha da erken vermiştim baktım dokunmuyor devam .enazından kendimize tam yumurtayla yaptığım omlet,kek ..v.s. yiyebilsin diye .illa tam beyazını bitirmiyor tabi fazla gelir.yarım yumurta yese besleyici.doktora da sormuştum sorun olmaz dedi ama bal için 1 yaşı geçse bile hemen vermeyin,tatlıya çabuk alışıyorlar demişti
Ayy sağol canım. Tamam artık içim daha rahat. Bir de ben 4 öğüné cikardm.az az da olsa ağzı boş durmasin diom :KK66: kaka sikligı artti. Umarım bağırsak larına zarar değildir. Yavrim 9.100 gr zayif kaldı ds biraz

Aynen canım çift taraflı bant la yapistirdim. Arkası ahşap olduğu için zarar vermedi ama normal duvar olsa sökerdi kesin.

Buarada doğum günün de hediye dağıtmak çok gereksiz geliyor bana . O gün bize hediye gelmesi gereken gün. Ve artık kurabiye koku magnet çok klişe oldu. Ama ille bır şey vereyim diyenler varsa gelen çocuklara birer hikaye kıtabi verebilirsiniz. Buaralar bu yapılıyor. Bi nebze daha şık ve manali gibi
Aile arası olacak canım ananesi teyzesi babane falan çocuk bir yegenim var ilk dogum günü onlara hediyeden çok kendisine anı kalsın istiyorum küçük bir sandık yapacagım bunlardan saklayacagım bir fotograf albümü günlük yazıyorum zaten bana bişey olursa yavrum bu güzellikleri hatırlasın istiyorum saçma sapan bir düşünce ama olsun kendisine anı kalsın biraz daha büyüsün şu alçıyla el izi çıkarıyorlar ya ondan yapacagım inşallah

Merhabalar bende aynı konu hakkında mesaj yazacaktım kesinlikle sana katılıyorum fiyatlar uçuk 40 kişilik 600 lira dediler bize şaka sandım evde mi yapsam diye bende düşünüyorum güzel bi tarif olsa keşke

Arkadaslar çok uçuk bu rakamlar. 40 kisi 600 ne demek ya. Ben ankarada iyi bır fırın a yaptırdım .kilosu 45 tl den yaptırdım . (Şeker hamurlu degil) 7,5 kilo ile 60 kişi ağırladım. Dilimler inanılmaz büyüktu. 8-9 dilim.de arttı paket yaptılar. Yani 60 kişiye en fazla 7 kilo . Ama dedigim gibi şeker hamuru olayı işi değiştirir. Zaten de pastanın lezzetini bozuyor.

Canım bahsettiğin 60 farklı bi değerin referansı olabilir mi? Çünkü hgb için 12 normal bi değer. Bahsettiğin minimum 60 civarı olan demir serum- ferritin denilen bi değer var, 12 çıkan o mu acaba. Doktorun değerlendirdi mi?

Aile arası olacak canım ananesi teyzesi babane falan çocuk bir yegenim var ilk dogum günü onlara hediyeden çok kendisine anı kalsın istiyorum küçük bir sandık yapacagım bunlardan saklayacagım bir fotograf albümü günlük yazıyorum zaten bana bişey olursa yavrum bu güzellikleri hatırlasın istiyorum saçma sapan bir düşünce ama olsun kendisine anı kalsın biraz daha büyüsün şu alçıyla el izi çıkarıyorlar ya ondan yapacagım inşallah
Canım o alçıyla el izi için hiç bekleme bence, biz 2 ay önce ayak izi çıkardık, keşke daha önce yapsaymışız dedim. İçinden çıkanlarda az geldi yetmedi tam

Ayy sağol canım. Tamam artık içim daha rahat. Bir de ben 4 öğüné cikardm.az az da olsa ağzı boş durmasin diom :KK66: kaka sikligı artti. Umarım bağırsak larına zarar değildir. Yavrim 9.100 gr zayif kaldı ds biraz
Ben 8-9 aylıktan beri 4 öğün veriyorum. Ama doktoru 6 öğün olmalı diyo. 6 öğün ne bulucam da vericem bilmiyorum. Bütün gün de yemek yiyor olucak çocuk.. 4 öğün hiç de çok değil yani bence. Şu ara 1 öğün ekşemeyi düşünüyorum hatta artık

Ben 8-9 aylıktan beri 4 öğün veriyorum. Ama doktoru 6 öğün olmalı diyo. 6 öğün ne bulucam da vericem bilmiyorum. Bütün gün de yemek yiyor olucak çocuk.. 4 öğün hiç de çok değil yani bence. Şu ara 1 öğün ekşemeyi düşünüyorum hatta artık
İlk bebeğim. Benimm ah şu doktorlar hiç bir yönlendirme yok .yani sormaya korkarsin kilo önemli değil deyip gonderirler. Öğün sayiyi söyleyin bari. Ama sen de haklısın
Bir de çalışan anneyim . Aaa acaba anne sütü öğün sayilio mu

İlk bebeğim. Benimm ah şu doktorlar hiç bir yönlendirme yok .yani sormaya korkarsin kilo önemli değil deyip gonderirler. Öğün sayiyi söyleyin bari. Ama sen de haklısın
Bir de çalışan anneyim . Aaa acaba anne sütü öğün sayilio mu
Yok canım, yani bizim doktora göre sayılmıyor. Zaten benimkinin 8-9 defayı geçiyo emmesi, azar azar emiyo.

Canim 12 olan değer dusukmuymus. Bizim demir 3 cikti:bicak:

evet en zoru pastaydı benım için ve siparişi verdim :KK66:
sizin baktıklarınız pahalıymış gerçekten.istanbul gibi bi yerdeyseniz bu da sebep olabilir.burda şeker hamuruyla kaplı ,süslü bir pasta dilimi 12 tl.yani 15 kişilik istesen 180 tl olur en fazla :)şeker hamuru istemezsen kendin de yapabilirsin tabiki,dikdörtgen iki yane kek parçasıyla nasıl 1 şekli verilir gibi birsürü şey var nette
ben krem santılı ıkı batonlu pasta yaptırıyorum sadece konsept mınnıe mouse dıye ustunde mınnıe mouse fıguru olacako seker hamurundan... fıyatı 25 kişilik 105 tl...

Kan değerlerine 6 aylıkken bakılmıştı oğlumun, normaldi. 6. Hastalık geçirmişti, o nedenle teşhis amaçlı kan alınmıştı. Geçen sordum, gelişimi ideal olduğu için tekrarı 2 yaşında olacak dedi. Kan tahlili ve göz muayenesi 2 yaşında olacakmış

kilolu olmasından iyidir bence:)benimki de maşallah ne bulsa atıyo ağzına o da iyi bişe değil.yürürse kilo verir diye umuyorum.13 kg :KK43: ağzı hiç boş durmayınca da böyle oluyo işte.bi de uyumak için illa emmek istiyor.gece de çok sık uyanıyo sanırım o yüzden kg aldı ama başk türlü de uyutamıyorum ki

X