2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Kızlar nerdeyse 20 gündür buralarda yokmuşum. Güncelleme ek gıdaya başladık. 6 ay olmasına 9 gün kala falan. 3 gün kabak verdim 2 gün patates verdim bugün de havuç verdim. Yarın da havuç vereceğim. Sonra bal kabağı, avokado vs önce sebze ver dedi. Tek tek baktırdıktan sonra yoğurtla ver dedi. Yoğurdu önce bir çay kaşığı sonra bir tatlı sonra bir yemek kaşığı. Kuzu etiyle de ver sebzeleri ilerde sonra meyvelere geçeceğiz dedi. Her beslenme sonrası su teklif et dedi. Ek gıdayı da bir öğün mama veya sütü kadar ver bir öğününü o karşılasın dedi. Mama sandalyesinde bek oturmak istemiyor ben de babybjörne koyup veriyorum daha çok yiyor.

Bir de demir ve d vitamini ne kullanıyorsunuz, kaç damla kullanıyorsunuz? Benim doktor bir demir ilacı vermiş hiçbir yerde yok sağlık ocağındakini veriyordum içim rahat etmedi.

Bir de demir ve d vitamini ne kullanıyorsunuz, kaç damla kullanıyorsunuz? Benim doktor bir demir ilacı vermiş hiçbir yerde yok sağlık ocağındakini veriyordum içim rahat etmedi.
Kiloya göre veriliyor damlalar canım. Demiri bestiron , d vitaminini ocean veriyorum ben. Hepsinde öyle mi bilmiyorum ama, bestironda demirin emilimini arttırması için içinde c vitamini (portakal) da var. Kokusu, tadı falan da güzel. Ama lekesi çıkmıyor. Bilginize 😕

Bu arada bebişi 6 aylık olanlar veya daha küçükken de olur cırt cırtlı kitapları önüne koymaya başlayabiliriz cırt cırtlara dokunuyor çekiyor geri koyuyorum tekrar deniyor en son koparıyor hiç sıkılmadan oynuyo 20 dakikadır tabi bu saatte o da ayrı bi konu :)

X