2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
maşallah kızlar bebişlerinize bizde anne hayranlığı yerini babaya bırakmaya başladı sanırım sizin gibi dün babamız dışarıya çıktı bende arabayı bize bırakmasını istedim kızımla gezerim diye babamız gitti işlerimiz bitti kızım hadi parka gidelim diyorum baba anne diyor baba yok ikimiz dedim başladı ağlama numarasına babası gelene kadar dışarıya çıkaramadım normalde durmaz evde koşar kapıya hafta içi babamız pek ilgilenmez yemeği yener uzanır tv karşısına yada erken uyur olduğu yerde biz yastıkları yıkarız at yaparız ip atlarız kitap okuruz dolaplara resim çizeriz oynarız bişeyler ama babayla yarım gün geçirince hemen babaya ilgi kayıyor ben babamın kızıyım kızımda öyle olacak sanırım (içten içe kıskançlık başlıyor sanırım)çok şükür alerji değerlerimiz sıfırlanmış b12 değerimiz çok düşük iğne verdi dr kırıp içiyoruz d vitamini ve kan şurubu erdi yavaş yavaş alerjik ürün denemelerimize başlıyoruz poğaça ve kek yaptım sütle bakalım tepki olacak mı olmazsa ben yoğurt yiyeceğim yine tepki olmazsa kızıma yedireceğim bizde gel, üzüm(üühümm), seni seviyorum(çeni çeyiyoyum), ayıy(hayır),çobba(çorba) epmek(ekmek),anne, baba, dede, teyze, abla, abi, amma(amca), ayo(alo) cikcik (kuş), dık dık(tavuk), üüüü(horoz) pispi, hav hav , aaii, me, mö, badık(balık) ayde(aydede) gibi gibi bu arada yavaş yavaş meme bırakmak istiyorum gündüz evde yoksam aramıyor ben evdeysem yemek yemiyor geceleride emerek uyuyor önce emerek uyutmadan vazgeçirmem lazım ama nasıl yapıcam bilemiyorum
Maşallah size. Canım alerjiniz geçmiştir inşallah çok sevindim. Tamamen bittiğinden emin olmadan sütten ayırma bence. Şimdilik tek sütü annesinden. Belki zamanla süt içmeye başlarsa o zaman bıraktırabilirsin

maşallah kızlar bebişlerinize bizde anne hayranlığı yerini babaya bırakmaya başladı sanırım sizin gibi dün babamız dışarıya çıktı bende arabayı bize bırakmasını istedim kızımla gezerim diye babamız gitti işlerimiz bitti kızım hadi parka gidelim diyorum baba anne diyor baba yok ikimiz dedim başladı ağlama numarasına babası gelene kadar dışarıya çıkaramadım normalde durmaz evde koşar kapıya hafta içi babamız pek ilgilenmez yemeği yener uzanır tv karşısına yada erken uyur olduğu yerde biz yastıkları yıkarız at yaparız ip atlarız kitap okuruz dolaplara resim çizeriz oynarız bişeyler ama babayla yarım gün geçirince hemen babaya ilgi kayıyor ben babamın kızıyım kızımda öyle olacak sanırım (içten içe kıskançlık başlıyor sanırım)çok şükür alerji değerlerimiz sıfırlanmış b12 değerimiz çok düşük iğne verdi dr kırıp içiyoruz d vitamini ve kan şurubu erdi yavaş yavaş alerjik ürün denemelerimize başlıyoruz poğaça ve kek yaptım sütle bakalım tepki olacak mı olmazsa ben yoğurt yiyeceğim yine tepki olmazsa kızıma yedireceğim bizde gel, üzüm(üühümm), seni seviyorum(çeni çeyiyoyum), ayıy(hayır),çobba(çorba) epmek(ekmek),anne, baba, dede, teyze, abla, abi, amma(amca), ayo(alo) cikcik (kuş), dık dık(tavuk), üüüü(horoz) pispi, hav hav , aaii, me, mö, badık(balık) ayde(aydede) gibi gibi bu arada yavaş yavaş meme bırakmak istiyorum gündüz evde yoksam aramıyor ben evdeysem yemek yemiyor geceleride emerek uyuyor önce emerek uyutmadan vazgeçirmem lazım ama nasıl yapıcam bilemiyorum
canım geçmiş olsun kısa bi cevap olucak ama ne alerjiniz var dı

Maşallah size. Canım alerjiniz geçmiştir inşallah çok sevindim. Tamamen bittiğinden emin olmadan sütten ayırma bence. Şimdilik tek sütü annesinden. Belki zamanla süt içmeye başlarsa o zaman bıraktırabilirsin
Tesekkur ederim canim alerji testlerimiz bittiğini gösteriyor ama deneme yanılma yöntemiyle yavaş yavaş yiyerek netlesecek bu da biraz zaman alacak bir ay iki ay yada daha uzun herşey düzelmiş Ken tersine döndümeyelim dedi Drumuz k.v de ve eş baskısı çok üzerimde bırak artık deyip duruyorlar herşey. Güzel giderken tersine dönsün istemiyorum bende sütüm çok olmasa da onu tedavi ettiğini düşünüyorum ( Dr 2 yaşından önce ve 5 ay gibi bir sürede yumurta alerjisinin geçmesine şaşırdı)

1 hafta oldu oğlum yoğunbakıma gireli :KK43:

Evimize geldik artık kızım Otel odasında çok huzursuzlanıyordu ve doktor da otelde mikrop kaparsam diye korktu, zaten oğlumu göremiyorum da, en erken salı günü görebileceğim eve dönün dediler biz de döndük :KK43:

Evde oğlumun boş beşiğini gördükçe, dolabını kıyafetlerini gördükçe daha çok ağrıma gidiyor :KK43:

Daha ne kadar süreceği de belli değil ki.. önce makinesiz nefes alması gerek sürekli deniyorlarmış onu ne zaman başarırsa daha geçici damak yapılacak uyum sağlayacak da öyle çıkacak yoğunbakımdan
Oğlumun kokusunu özledim :KK43:

Eşim her akşam Konya’ya gidip benim stokladığım sütleri bırakacak ve birkaç adım uzaktaki oğlunu göremeden her gün o Yolu geri gelecek sütleri sadece kapıdan alıyorlar

Biz konyadayken ben sütü sağıyordum eşim hemen gidip götürüyordu şimdi evde buzlukta stok yapıyorum bir de araba için buzdolabı aldık benim stokladığım sütleri ona koyup götürecek buzluktan buzdolabına inen sütü 24 saat kullanıyorlarmış o nedenle hergün gitmesi lazım

Eşim her gittiğinde oturup yoğunbakımın kapısı önünde ağlıyormuş :KK43:
ne kadar zor bi durum anlayabiliyorum canım sabır sabır sabır başka birşey gelmiyor elden önce Allah'a sonra dr ve hemşirelere emanet evladın senin sevgini ve gücünü hissediyordur annesinin kuzusu biran önce toparlar kendini inş. Allah'ım kimseyi evladıyla sınamasın Şafi ismi hürmetine şifa versin

Merhaba güzel anneler :) bebeklerimizin şu aralar günlük rutinleri nasıl? Büyüdükçe sürekli yeni düzenler kurmak gerekiyor.
Bizde bugünlerde uyanış sabah 7. Kahvaltısını 8.30 da yapıyor. 11 de meyvesini yemiş olup öğlen uykusuna yatıyor. Uyku dediysem çok bişey beklemeyin yarım saat en fazla 1 :) 13.30 da öğlen yemeği, ara öğün, 18.00 akşam yemeği ve 19.30 yatış.
Gündüz uykusu ile başımız fena halde dertte. Şöyle 2-3 saat uyuyan bi bebeğim hiç olmadı. Yarım saatlik uykuyla akşama kadar geziyor minik zombim. Acaba öğlen uykusuna erken mi yatiriyorum? Geç yatırdım olmadı erken yatırdım olmadı bende devreler yandı.
Sizde durumlar nasıl :KK43:
biz bir aydır emziği bıraktık. gece 2 sefer uyanmaya başladı. her gece. emzik aldığı 15 aydır gece bir kez bile uyanmazdı. akşam saat 22.00 sabah 07.30 a kadar su içmek için bile kalkmazdı. şimdi uyanıyor. emziği bıraktırdığım için pişmanım :) yapacak birşey yok. 16 dişi de çıktığı için doktor bıraktırın dedi. boğazı şiştiği için 2 gündür yemek yemiyor. bir yudum için bir bebek hiç kandırılamaz. hep çok bilmekten kaynaklı. bir yudum bile ağzını açıp tadına bakıp yutmuyor. su içiyor sadece. bir de süt. ama genel anlamda keyfi yerinde birşey eksilmiş değil.

Ben oynamamasını istediğim birşey olunca (kablolar ya da telefon gibi) bu senin oyuncağın değil, başka birşeyle oyna diyorum ve elinden alıyorum. Ağlamıyor. Ancak bu cümleyi kurmadan elinden alırsam kıyametler kopuyor.

Bizimki de kovalamaca, koşturmaca, ev dağıtmaca ve çekmece karıştırmaca.. Bazen bi kaç dakika da olsa oyuncaklarıyla oyalanıyor. Henüz kağıt kalem vermiyorum eline, en son 2-3 gün önce bir deneme yaptım ama kalemler direkt olarak ağıza gidiyor. Heralde biraz daha zamanımız var bizim.

Konuşmaya gelince mama ve baba dışında hiç birşeyi söylemiyor. Ama istediği birşeyi gösteriyor, istemediğinde kafasını sallıyor vs.. Bir şeyi yapmasını veya yapmamasını istediğimizde anladığını belli ediyor ama uyguladığı da oluyor uygulamadığı da. Geç konuşacak galiba bıdık, artık canı ne zaman isterse. gelişiminde, becerilerinde sorun olmadığı için takılmıyorum ben bazı şeyleri geç yapmasına, sağlıklı olsun yeter.
cnm bizimki de dede, mama, kokko ve gulu gulu dışında hiç birşey demiyor. Anne baba yok :) doktoru vrilen komutları anlayıp uyguluyor ise konuşmamasına kesinlikle dert etmeyin dedi. Çocuğa şu anda sadece komutlar verin. anlaşılması zor sorular sormayın dedi. örneğin anneyi öper misin değil de anneyi hadi öp. bir komut cümlesi söyleyin dedi. biz de öyle yapıyoruz. odandan hemen yastığını getir anneye dediğimde yastığını getiriyor. mısır gevreği seviyor çok. tabağını yerden ver koycam içine diyorum tabağını vriyor. kapıyı hemen kapat dediğimde kapatıyor. yapar mısın eder misin tarzı konuşmalar için çok erken dedi doktor. ben de çok takıyodum konuşmuyor diye ama doktor komutları uyguluyor ise hiç korkma konuşacak erkek çocukları için 3,5 yaşa kadar müddet var dedi :)

Tesekkur ederim canim alerji testlerimiz bittiğini gösteriyor ama deneme yanılma yöntemiyle yavaş yavaş yiyerek netlesecek bu da biraz zaman alacak bir ay iki ay yada daha uzun herşey düzelmiş Ken tersine döndümeyelim dedi Drumuz k.v de ve eş baskısı çok üzerimde bırak artık deyip duruyorlar herşey. Güzel giderken tersine dönsün istemiyorum bende sütüm çok olmasa da onu tedavi ettiğini düşünüyorum ( Dr 2 yaşından önce ve 5 ay gibi bir sürede yumurta alerjisinin geçmesine şaşırdı)
Doktor emzirmede sakınca görmüyor de canım at doktora topu :KK66: herseye karışırlar sa ben öyle yapıyorum

Doktor emzirmede sakınca görmüyor de canım at doktora topu :KK66: herseye karışırlar sa ben öyle yapıyorum
Öyle yapıyordum demeyeyim Dr k.validenin yanında söyledi 2 yaşına kadar emzir mamayı yemzse sorun değil dedi ama geceleri emmek için yanımda yatıyor yarım saat memede kalıyor esimde yanımızda yatsın istemiyor dün gece beşikte yanında yatmami istedi kuzum uyumuş kalmışım boynum ağrımis üzerimde açık emmerek uymazaa 1 2 görüyoruz emerse 9 10 da uyuyor

biz bir aydır emziği bıraktık. gece 2 sefer uyanmaya başladı. her gece. emzik aldığı 15 aydır gece bir kez bile uyanmazdı. akşam saat 22.00 sabah 07.30 a kadar su içmek için bile kalkmazdı. şimdi uyanıyor. emziği bıraktırdığım için pişmanım :) yapacak birşey yok. 16 dişi de çıktığı için doktor bıraktırın dedi. boğazı şiştiği için 2 gündür yemek yemiyor. bir yudum için bir bebek hiç kandırılamaz. hep çok bilmekten kaynaklı. bir yudum bile ağzını açıp tadına bakıp yutmuyor. su içiyor sadece. bir de süt. ama genel anlamda keyfi yerinde birşey eksilmiş değil.
16 diş mi :KK57: rahat çıktı mı

16 diş mi :KK57: rahat çıktı mı
16 diş aynen ilk alt üst 4 dişi sabah uyandığımızda fark etmiştim hiç ateş ağrı olmadı. sonra alt üst 4 diş daha çıktı aynı anda yine ağrı vs. olmadı. daha sonra 5 diş aynı anda 39,5 derece yandı. 3 gün ateş yaptı. daha sonra en sona kalan 3 diş te aynı anda çıktı onlar da 38 derece ateş yaptı 3 gün boyunca. dişler böylece bitmiş oldu. artık 24 aylık diğer 4 azı dişini bekleyeceğiz.

16 diş aynen ilk alt üst 4 dişi sabah uyandığımızda fark etmiştim hiç ateş ağrı olmadı. sonra alt üst 4 diş daha çıktı aynı anda yine ağrı vs. olmadı. daha sonra 5 diş aynı anda 39,5 derece yandı. 3 gün ateş yaptı. daha sonra en sona kalan 3 diş te aynı anda çıktı onlar da 38 derece ateş yaptı 3 gün boyunca. dişler böylece bitmiş oldu. artık 24 aylık diğer 4 azı dişini bekleyeceğiz.
Maşallah canım bizde iki alt dört üst iki üst sağ sol azı şimdide iki tane alt iki dişin yani çıkmaya çalışıyor bir aydir

X