2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Kızlar benim bıdık sanki son zamanlarda evde sıkılıyor gibi geliyor bana. Devamlı kapı ağzında bir dışarı çıkma çabası..

Acaba diyorum, günlük 2 saat filan olmak üzere bir oyun grubuna filan mı yazdırsam ya da yarım gün kreşe versem?? Daha mı mutlu olur? Yoksa kaş yapayım derken göz mü çıkarmış olurum??

Çok da evcimen bir çocuk aslında, misafirliğe ya da gezmeye gitsek çok keyif alır ama eve dönüşümüzde apartman girişinden evin kapısına kadar alkışlarla gülücüklerle geliyoruz. Resmen mutlu oluyor eve döndüğümüz zaman.

Ne yapsam doğrusu nedir bilemedim..
cnm bana göre de bir sakıncası yok ama 24 ayı beklemek gerekir diye düşünüyorum. benim tüm akrabalarım yurt dışında yaşıyor. 2 yaşında kreşe verme zorunlulukları var. 24 ay hiç de erken değil. daha çok şey öğreniyorlar, daha aktifler. ben de yaza 26 aylık vermeyi planlıyorum. eşim de destek oluyor. eğitimini beğendiğim takip ettiğim bi kreş de var bakalım kısmetse günde 3-4 saatliğine vereceğiz.(Türkiye'de genelde kreşler tuvalet eğitimi olan her yaş çocuğu kabul ediyorlar 1 yaşında öğrenmişse bile alıyorlar.) eğerki o zamana kadar öğrenemez ise inşallah alırlar :) oğlumu gezmeye gittiğimiz zaman çocuklar için olan özel oyun alanlarına bıraktığımız zaman bizi hiç aramadan oynuyor. ama daha şimdiden 3-4 saat ya da yarım gün kalır mı bilemiyorum. ama ben seni destekliyorum. kreşlere sorman lazım bırakacak isen altını pisleten bebek her kreş almıyor maalesef

Siz ne yaşadınız canım?
beni 10 saat zorladılar gece 3,5ta bir başladı öğlen 12.30a kadar. normal doğum (9 cm açılma oldu 1 cm kestiler oldu 10 ) ama bebek kanala girmedi. 7 kez doğumhane oda arasında gezdim. 4 ebe bir doktor hepsi sırayla ellerini dirseklerine kadar içime soktular çıkardılar. şişko bi ebe karnımı bastırdı olmadı. mosmor oldu karnım. kimse inanmayacak ama bir çığlık bile atmadım. sadece ofof sürekli ofladım içimi çeke çeke. daha zamanın var in odana git muamelesi. sonunda olmayacak dediler ve suyumu patlatıp acil sezaryene girdim. 15 dakika asansörde kaldım. gene gıkım çıkmadı. doktor bağır rahatla dedi ama içimden gelmiyor dedim ve sustum. o sezaryen yok mu. çok acıyo ya. çok zordu. derler ya kucağına alınca unutuluyor. sadece o an unutuyosun. hala dün gibi hatırlıyorum o acıyı ebelerin kollarını bütün içime sokmalarını. Allah yardımcın olsun cnm kavucaksın yavruna. emzirmeyi dert etme doğan büyüyor. ben 2 ay emzirdim. 90 gün kanamam sürdü, 5 gün kesildi sonra yine adet oldum ve sütümün kesilmesine neden oldu bu da. mamayla büyüdük çokta sağlıklı maşallah. Allah sağlık versin küçük bebeğine.

Sağol canım. Ben ilk 7 ay evden dışarı cikamadigim gibi eve biri de gelemiyordu. Bizim fıstık kıyameti kopariyordu. Şimdi de aşırı sosyal. Mesela dün şu getiren adama öpücük attı konuştuk tabii ki bunu hanfendi ile :KK66: zamanla sever canım merak etme...ilk olarak eve birilerini davet ederek başlayabilirsiniz...
Arkadaşlarım ya bekar yada çocukları yok canım malesef. Gelene gidene ağlama huyumuz geçti şükür de dışarıda gezmeyi seviyor, arabasından yada kucağımızdan insanlara gülücükler saçıp öpücükler atıyor ama iş yürümeye ve başka çocuklarla oynamaya gelince yan çiziyor hemen. Atlatır inşallah büyüdükçe.
Küçük hanım cilveli tabi kız çocuğu nede olsa. Zamanla öğreniyor neyseki. Ablamın kızıda her gördüğüne öpücükler, baybaylar, türlü şirinlikler yapardı. Şimdi 4 yaşını geçti tanıdıklarına çok sevimli ama dışarıya ölçülü canım. Tam bir hanım efendi olacak küçük kızın inşallah:KK66:

Seninki cok iyi durumda o vakit canım :) benim kız fena cilveli olacak bence :)) babasına, babacim diyor yaaa❤
Arkadaşlarım ya bekar yada çocukları yok canım malesef. Gelene gidene ağlama huyumuz geçti şükür de dışarıda gezmeyi seviyor, arabasından yada kucağımızdan insanlara gülücükler saçıp öpücükler atıyor ama iş yürümeye ve başka çocuklarla oynamaya gelince yan çiziyor hemen. Atlatır inşallah büyüdükçe.
Küçük hanım cilveli tabi kız çocuğu nede olsa. Zamanla öğreniyor neyseki. Ablamın kızıda her gördüğüne öpücükler, baybaylar, türlü şirinlikler yapardı. Şimdi 4 yaşını geçti tanıdıklarına çok sevimli ama dışarıya ölçülü canım. Tam bir hanım efendi olacak küçük kızın inşallah:KK66:

İçim yanıyor ya dayanamıyorum hadi erken doğmuş olsa belki bu kadar zoruma gitmeyecek sanki Hale’n daha tek çocuk annesiyim sanki orda yatan bebek başka bir bebek sanki 9 ay hamileliği o sezaryeni ben yaşamadım çok boşlukta hissediyorum haftada 2 gün görmek için ve süt sağıp vermek için otelde kalıyoruz çünkü ben yaşadığım şehirden başka şehirde Doğum yaptım.. Kızım da Otel odasına hapsolmuş durumda çocuk ne park görüyor kaç gündür ne güneş off offf
Hangi şehirde doğum yaptın canım? Ben istanbul anadolu yakasındayım. Kasım annelerinde yazışıyoruz güvenemezsin belki ama benim de kızım var ve yenidoğanım. Eşin kızını bize bırakabilir, akşam alabilir. Kızımla oynarlar ben elimden geldiğince ilgilenirim hatta sen de gelirsin havan değişir. Okurken kendimi kendi kızımı düşündüm içim acıdı. İnşallah güzel haberler vereceksin tez zamanda bize.

Hangi şehirde doğum yaptın canım? Ben istanbul anadolu yakasındayım. Kasım annelerinde yazışıyoruz güvenemezsin belki ama benim de kızım var ve yenidoğanım. Eşin kızını bize bırakabilir, akşam alabilir. Kızımla oynarlar ben elimden geldiğince ilgilenirim hatta sen de gelirsin havan değişir. Okurken kendimi kendi kızımı düşündüm içim acıdı. İnşallah güzel haberler vereceksin tez zamanda bize.

Canım biliyorum seni konuştuk epey diğer topikte sağol canım Allah razı olsun Konya da Doğum yaptım. O güzel haberleri dört gözle bekliyorum :KK43:

1 hafta oldu oğlum yoğunbakıma gireli :KK43:

Evimize geldik artık kızım Otel odasında çok huzursuzlanıyordu ve doktor da otelde mikrop kaparsam diye korktu, zaten oğlumu göremiyorum da, en erken salı günü görebileceğim eve dönün dediler biz de döndük :KK43:

Evde oğlumun boş beşiğini gördükçe, dolabını kıyafetlerini gördükçe daha çok ağrıma gidiyor :KK43:

Daha ne kadar süreceği de belli değil ki.. önce makinesiz nefes alması gerek sürekli deniyorlarmış onu ne zaman başarırsa daha geçici damak yapılacak uyum sağlayacak da öyle çıkacak yoğunbakımdan
Oğlumun kokusunu özledim :KK43:

Eşim her akşam Konya’ya gidip benim stokladığım sütleri bırakacak ve birkaç adım uzaktaki oğlunu göremeden her gün o Yolu geri gelecek sütleri sadece kapıdan alıyorlar

Biz konyadayken ben sütü sağıyordum eşim hemen gidip götürüyordu şimdi evde buzlukta stok yapıyorum bir de araba için buzdolabı aldık benim stokladığım sütleri ona koyup götürecek buzluktan buzdolabına inen sütü 24 saat kullanıyorlarmış o nedenle hergün gitmesi lazım

Eşim her gittiğinde oturup yoğunbakımın kapısı önünde ağlıyormuş :KK43:

1 hafta oldu oğlum yoğunbakıma gireli :KK43:

Evimize geldik artık kızım Otel odasında çok huzursuzlanıyordu ve doktor da otelde mikrop kaparsam diye korktu, zaten oğlumu göremiyorum da, en erken salı günü görebileceğim eve dönün dediler biz de döndük :KK43:

Evde oğlumun boş beşiğini gördükçe, dolabını kıyafetlerini gördükçe daha çok ağrıma gidiyor :KK43:

Daha ne kadar süreceği de belli değil ki.. önce makinesiz nefes alması gerek sürekli deniyorlarmış onu ne zaman başarırsa daha geçici damak yapılacak uyum sağlayacak da öyle çıkacak yoğunbakımdan
Oğlumun kokusunu özledim :KK43:

Eşim her akşam Konya’ya gidip benim stokladığım sütleri bırakacak ve birkaç adım uzaktaki oğlunu göremeden her gün o Yolu geri gelecek sütleri sadece kapıdan alıyorlar

Biz konyadayken ben sütü sağıyordum eşim hemen gidip götürüyordu şimdi evde buzlukta stok yapıyorum bir de araba için buzdolabı aldık benim stokladığım sütleri ona koyup götürecek buzluktan buzdolabına inen sütü 24 saat kullanıyorlarmış o nedenle hergün gitmesi lazım

Eşim her gittiğinde oturup yoğunbakımın kapısı önünde ağlıyormuş :KK43:
Kıyamam size ya Allah sabır versin canım çok zor sizin için dualarımız sizinle elimizden de başka birşey gelmiyor zaten zaten

Merhaba güzel anneler :) bebeklerimizin şu aralar günlük rutinleri nasıl? Büyüdükçe sürekli yeni düzenler kurmak gerekiyor.
Bizde bugünlerde uyanış sabah 7. Kahvaltısını 8.30 da yapıyor. 11 de meyvesini yemiş olup öğlen uykusuna yatıyor. Uyku dediysem çok bişey beklemeyin yarım saat en fazla 1 :) 13.30 da öğlen yemeği, ara öğün, 18.00 akşam yemeği ve 19.30 yatış.
Gündüz uykusu ile başımız fena halde dertte. Şöyle 2-3 saat uyuyan bi bebeğim hiç olmadı. Yarım saatlik uykuyla akşama kadar geziyor minik zombim. Acaba öğlen uykusuna erken mi yatiriyorum? Geç yatırdım olmadı erken yatırdım olmadı bende devreler yandı.
Sizde durumlar nasıl :KK43:

Merhaba güzel anneler :) bebeklerimizin şu aralar günlük rutinleri nasıl? Büyüdükçe sürekli yeni düzenler kurmak gerekiyor.
Bizde bugünlerde uyanış sabah 7. Kahvaltısını 8.30 da yapıyor. 11 de meyvesini yemiş olup öğlen uykusuna yatıyor. Uyku dediysem çok bişey beklemeyin yarım saat en fazla 1 :) 13.30 da öğlen yemeği, ara öğün, 18.00 akşam yemeği ve 19.30 yatış.
Gündüz uykusu ile başımız fena halde dertte. Şöyle 2-3 saat uyuyan bi bebeğim hiç olmadı. Yarım saatlik uykuyla akşama kadar geziyor minik zombim. Acaba öğlen uykusuna erken mi yatiriyorum? Geç yatırdım olmadı erken yatırdım olmadı bende devreler yandı.

Cnm bildigim kadari ile oglen uykusu 2 saat falan olmali. Bizimde rutin sizin gibi ama oglen yemegi 12.00 de
13 de uyumus oluyor 1 saat ama uyaninca tekrar uyutuyorum 2 saate tamamlamaya calisiyorum aksi halde aksam 6da cok huysuz oluyor aksam yemegi yemiyor falan
15de uyanirsa gece uykusuda 8.30da
Gecede 1 3 5 nobetim var tabi :) bazen pis pisla gecistiriyom bazen su veriyorum ama 5da kalkinca mutlaka sut istiyor aliskanlik oldu

falling_water falling_water B biyologmerve Kızlar gece uykusuna erken yatıyormuş sizinkiler maşallah.
Bizim sabah 8 kalkış. 9 a kadar kahvaltı, 10-10.30 200 ml süt, bir saat sonra meyve, 12.30 gibi çorba içip 13-13.30 arası iki saat uyku. (bazen 3 saat uyuduğu oluyor)
Uyanınca çorba, yemek vs ne varsa işte. Bundan bir saat sonra yoğurt. Saat 19 civarı akşam yemeği, saat 21.00 200 ml mama ve 22 gibi uyku için sallamaya başlıyorum en erken 22.30 da uyuyor.
Gece uyanıyor yanımıza alıyorum devam ediyor bir sıkıntısı yoksa ama varsa sallıyorum gece bile.
Öğlen uykusu tamamlıyormu açığı bilemiyorum tabi ama günde 12 saat uyuyor aşağı yukarı.

senin düzenin ne güzel ya maşallah bizim hiç rutinimiz olmadı kafasıan göre gece 11 - 12 gibi uyuyo gece 3-4 kez kalkıyo sabahta 8,30da artık tamamen uyanmış oluyo öğlen 1-2 gibi 1 saat uyyuyo kahvaltı yapmıyo öğlen içerse 1 kepçe çorba içeer akşam da yerse bizimle birlikte salatanın suyuna ekmek batırıyo belki yoğurt yiyo bide günlük canı ne isterse genelde üzüm yiyo he kahvaltı yerine pınar organik süt içiyo oda beni aramasın diye alıştırdık çalıştığım için sabahları bazen meme diye uyanıyo

Bizde değişken oluyor bu uyku konusu. Sabah 7 yataktan kalk saatimiz. 8 buçuk civarı en geç kahvaltısını yapmış oluyor. Sonra yaramazlık, karıştırmaca ve oyun faslı :) Saat 10:30 - 11:00 gibi tekrar uykuya yatıyor. 12:00 - 12:30 civarı uyanıyor. Öğlen yemeğini yiyor. Bir iki saat sonra meyvesini yiyor. 15:30 - 16:00 gibi tekrar uykuya yatıyor ya da yatmıyor. Bu kısmı net değil. Eğer yatarsa 1 saat filan uyuyup kalkıyor, uyumazsa bir ara öğün daha atıştırıp oynamaya devam ediyor.
Akşam yemeği 18:30 - 19:00 arası.
Öğleden sonra uyuduysa 21:30 buluyor akşam uykusuna yatması, yok uyumadıysa 20:30 da uyumuş oluyor.
Gece bazen 1 kere kalkıyor bazen 3 kere o da pek belli olmuyor.

Cumartesi günü 20:30 da yattı akşam uykusuna, sabah 4e kadar hiç kalkmadı mesela.. Dünyanın en mutlu insanıydım pazar sabahı :))

Ama dün yine 20:30 da yattı, 22:00 de kalktı, sonra gece 02:00 de kalktı, yanımıza aldım. Sabah 05:00 gibi emmek istedi kalktı emerek uyudu. 07:00 de üstümden geçerek indi yataktan aşağı :)

Benim kızımda emerek uyuyor. Gece de 4-5 defa uyanıyor. Yatağına bıraktım mi ağlıyor hop tekrar yanıma... Hiç dinlenemiyorum hatta dinlenemiyoruz baba kız ve anne olarak. Bugün meselâ kendi hasta olunca yatağını istedi. Bu arada gene hasta benim kızım :KK43:

Uykuyu ben hiç konusmayayim. Gece 12yi buluyor :) Kabullendim ben... Zaten süt izni bitince kızımı 4 saat görüyordum, 10 da uyuduğunu düşünürsek. O yüzden ben de biraz serbest bıraktım. 10 gibi uyanıyor. 1 ile 3 arası uyuyor. Hafta sonu ben varken gündüz hiç uyumuyor :KK70: karışık bir duzenimiz var bizim... Ben mutluyum ya sükür Rabbime...

Benim kızımda emerek uyuyor. Gece de 4-5 defa uyanıyor. Yatağına bıraktım mi ağlıyor hop tekrar yanıma... Hiç dinlenemiyorum hatta dinlenemiyoruz baba kız ve anne olarak. Bugün meselâ kendi hasta olunca yatağını istedi. Bu arada gene hasta benim kızım :KK43:

Uykuyu ben hiç konusmayayim. Gece 12yi buluyor :) Kabullendim ben... Zaten süt izni bitince kızımı 4 saat görüyordum, 10 da uyuduğunu düşünürsek. O yüzden ben de biraz serbest bıraktım. 10 gibi uyanıyor. 1 ile 3 arası uyuyor. Hafta sonu ben varken gündüz hiç uyumuyor :KK70: karışık bir duzenimiz var bizim... Ben mutluyum ya sükür Rabbime...
Geçmiş olsun canım havalar çok değişken hemen kapıyorlar hastalığı.
Canı sağ olsun da düzeni olmasın önemli değil insan alışıyor uykusuzluğa.
Bizimkide mutlaka gece yanımıza gelmek istiyor fena alıştı. Yatağı ele geçiriyor, acayip deli yatıyor biz birer ucuna kıvrılıp uyuyoruz. Benimki birde sürekli saçımla oynuyor. Sürekli saçımın çekilmesiyle uyanıyorum bakıyorum uyuyor dokunmuyorum uyumaya devam :KK66:

Geçmiş olsun canım havalar çok değişken hemen kapıyorlar hastalığı.
Canı sağ olsun da düzeni olmasın önemli değil insan alışıyor uykusuzluğa.
Bizimkide mutlaka gece yanımıza gelmek istiyor fena alıştı. Yatağı ele geçiriyor, acayip deli yatıyor biz birer ucuna kıvrılıp uyuyoruz. Benimki birde sürekli saçımla oynuyor. Sürekli saçımın çekilmesiyle uyanıyorum bakıyorum uyuyor dokunmuyorum uyumaya devam :KK66:
Maşallah maşallah :) cok tatlı oldular ya... Ben kizarsam dudağını büzüyor hemen, hiç kizamiyor. Maşallah bebeklerimize.

Cok sağol canım. Bir hafta oldu iyileseli. Kilo da almıyor artık. Cok hareketli maşallah. Benim kız konuşmaya başladı o kadar tatlı ki. Zeytin, yoğurt derken ölüyorum kuzucuga :) bu ne diyorum tekrar ediyor. O kadar hızlı kapıyor ki farkında bile değiliz biz...

Benimki de emerek uyuyor hala ama gündüze biberonsuz uyumaya alıştı. Mamayı tamamen kestik biz. İnek sütünü de çok faydalı olduğunu düşünmediğim için ben vermiyorum. Yoğurt ve peynirini güzelce yiyor, yeter diye düşünüyorum. Akşamları ve gece kalktığında da beni emiyor.

Yalnız gebelik hormonlarından mıdır bilmem, sütüm baya bildiğiniz yok :)) Bu çocuk neyi emiyor, neden emiyor anlamış değilim. Eskiden sıktığım zaman fışkırır tarzda gelirdi, şimdi damla sızıntı yok.

Bu arada geçmiş olsun canım. Biz de ben hastayım, inşallah ev ahalisine geçirmem diye umuyorum.

X