2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Bu arada geçmiş olsun canım. Biz de ben hastayım, inşallah ev ahalisine geçirmem diye umuyorum.
Sağol canım. Ben de gündüz süt birakamiyorum artık. Gidince ağzında hep meme. Gündüz emmiyor diye gece emsin istiyorum. Bazen günlük süt veriyorum ben seviyor da, bir bardak iciyor. Biz ne yersek onu yiyor maşallah.

Bizimkinin baslica oyunları: karıştırmaca, koşmaca, kitap kalem ile oynamaca, ev işi yapmaca, evi dagitmaca :) yaa bir de telefona taktı. TV iptal de telefon iptal olmuyor ki

Sağol canım. Ben de gündüz süt birakamiyorum artık. Gidince ağzında hep meme. Gündüz emmiyor diye gece emsin istiyorum. Bazen günlük süt veriyorum ben seviyor da, bir bardak iciyor. Biz ne yersek onu yiyor maşallah.

Bizimkinin baslica oyunları: karıştırmaca, koşmaca, kitap kalem ile oynamaca, ev işi yapmaca, evi dagitmaca :) yaa bir de telefona taktı. TV iptal de telefon iptal olmuyor ki
Ben oynamamasını istediğim birşey olunca (kablolar ya da telefon gibi) bu senin oyuncağın değil, başka birşeyle oyna diyorum ve elinden alıyorum. Ağlamıyor. Ancak bu cümleyi kurmadan elinden alırsam kıyametler kopuyor.

Bizimki de kovalamaca, koşturmaca, ev dağıtmaca ve çekmece karıştırmaca.. Bazen bi kaç dakika da olsa oyuncaklarıyla oyalanıyor. Henüz kağıt kalem vermiyorum eline, en son 2-3 gün önce bir deneme yaptım ama kalemler direkt olarak ağıza gidiyor. Heralde biraz daha zamanımız var bizim.

Konuşmaya gelince mama ve baba dışında hiç birşeyi söylemiyor. Ama istediği birşeyi gösteriyor, istemediğinde kafasını sallıyor vs.. Bir şeyi yapmasını veya yapmamasını istediğimizde anladığını belli ediyor ama uyguladığı da oluyor uygulamadığı da. Geç konuşacak galiba bıdık, artık canı ne zaman isterse. gelişiminde, becerilerinde sorun olmadığı için takılmıyorum ben bazı şeyleri geç yapmasına, sağlıklı olsun yeter.

Ben oynamamasını istediğim birşey olunca (kablolar ya da telefon gibi) bu senin oyuncağın değil, başka birşeyle oyna diyorum ve elinden alıyorum. Ağlamıyor. Ancak bu cümleyi kurmadan elinden alırsam kıyametler kopuyor.

Bizimki de kovalamaca, koşturmaca, ev dağıtmaca ve çekmece karıştırmaca.. Bazen bi kaç dakika da olsa oyuncaklarıyla oyalanıyor. Henüz kağıt kalem vermiyorum eline, en son 2-3 gün önce bir deneme yaptım ama kalemler direkt olarak ağıza gidiyor. Heralde biraz daha zamanımız var bizim.

Konuşmaya gelince mama ve baba dışında hiç birşeyi söylemiyor. Ama istediği birşeyi gösteriyor, istemediğinde kafasını sallıyor vs.. Bir şeyi yapmasını veya yapmamasını istediğimizde anladığını belli ediyor ama uyguladığı da oluyor uygulamadığı da. Geç konuşacak galiba bıdık, artık canı ne zaman isterse. gelişiminde, becerilerinde sorun olmadığı için takılmıyorum ben bazı şeyleri geç yapmasına, sağlıklı olsun yeter.
Geç değil canım. Gayet normal seninki de. Anladığı sürece ifade etmese de sorun olmaz. Bak izin vermediğini nasıl anlıyor maşallah.

Bizimki beni dinliyor da babası dayanamıyor, kuralları babası ile bozuyorlar. Senin kız doğsun bak göreceksin, o cilveye babası da dayanamicak :KK70: hep derlerdi de inanmazdim. Yani ben Freuden değilim ama adam haklı ya :)

Geç değil canım. Gayet normal seninki de. Anladığı sürece ifade etmese de sorun olmaz. Bak izin vermediğini nasıl anlıyor maşallah.

Bizimki beni dinliyor da babası dayanamıyor, kuralları babası ile bozuyorlar. Senin kız doğsun bak göreceksin, o cilveye babası da dayanamicak :KK70: hep derlerdi de inanmazdim. Yani ben Freuden değilim ama adam haklı ya :)
Ahhahha, güldürdün beni ofiste :))) Babamız zaten kızıyla birlik olmaya hazır.. Oğlumun huyu suyu, tipi bana inanılmaz benziyor. Bazen resmen kendimi doğurmuşum diyorum, beni bile şaşırtıyor. Dün yine böyle ayni bana benziyor sıpa diye yaramazlığına isyan edince babamız hınzırca gülümseyerek, kızım da bana benzeyecek sen o zaman göreceksin gününü dedi :))) Çok eğlenceli günler bekliyor beni belli ki..

Maşallah maşallah :) cok tatlı oldular ya... Ben kizarsam dudağını büzüyor hemen, hiç kizamiyor. Maşallah bebeklerimize.

Cok sağol canım. Bir hafta oldu iyileseli. Kilo da almıyor artık. Cok hareketli maşallah. Benim kız konuşmaya başladı o kadar tatlı ki. Zeytin, yoğurt derken ölüyorum kuzucuga :) bu ne diyorum tekrar ediyor. O kadar hızlı kapıyor ki farkında bile değiliz biz...
Kesinlikle canım artık yanlarında ağzımızdan çıkanlara dikkat etmemiz lazım. Ne söylesem papağan gibi tekrarlıyor. Yiyecekleri en başından beriismini söyleyerek yediriyorum maşallah tadını alır almaz isminisöylüyor. Bazen yiyecek istiyor. Pogpo (portakal), momon (Limon), amut (armut), penir, mekmek (ekmek),yoyurt, alma(elma), üss (süt)... Daha neler neler. Hergün yeni birsey

pcfl pcfl seda222008 seda222008 kızlar peki anne diyor mu sizinkiler?? Baba de diyorsun diyor benim sıpa, anne de diyorsun hu hu diye maymun gibi bağırıyor :)))) diyorum neden anne desin ki, ne zaman bağırsa annesi dibinde bitiyor :))

Ahhahha, güldürdün beni ofiste :))) Babamız zaten kızıyla birlik olmaya hazır.. Oğlumun huyu suyu, tipi bana inanılmaz benziyor. Bazen resmen kendimi doğurmuşum diyorum, beni bile şaşırtıyor. Dün yine böyle ayni bana benziyor sıpa diye yaramazlığına isyan edince babamız hınzırca gülümseyerek, kızım da bana benzeyecek sen o zaman göreceksin gününü dedi :))) Çok eğlenceli günler bekliyor beni belli ki..
Kesinlikle canım. Ablamın ablamın kızı bazen annesine biz babamla dururuz sen gidebilirsin bile diyor ablam çok bozuluyor. Neyseki senin oğlun var oda seni ister:KK66:

pcfl pcfl seda222008 seda222008 kızlar peki anne diyor mu sizinkiler?? Baba de diyorsun diyor benim sıpa, anne de diyorsun hu hu diye maymun gibi bağırıyor :)))) diyorum neden anne desin ki, ne zaman bağırsa annesi dibinde bitiyor :))
Evetcanım diyor. İlk zaman anni diyordu sonra uzunca bir süre söylemedi. Teyze bile dedi anne yok. Herhalde hep yanında olunca ihtiyaç duymuyor demiştim sonra nanne demeye başladı. Artık net anne diyor. Seslenecek zaman anneee diye uzatıyor çok gülüyorum. Seninkine yakında çıkarır merak etme

Bu arada bundan iki ay öncesine kadar oğlum hiç oturmazdı. Sürekli biryerleri karıştırır bende peşinde koşardım.
Kavrayabileceği büyüklükte kolay takılır legolar alın kızlar. Öyle güzel oynuyor ki inanamazsınız
Ahşap puzzle var hayvanlar ve araçlar onlarla oynuyor. Özetle benimki sökmeli takmalı oyunları seviyor
Sonra küçük hayvan biblolarımız var onlarla çok güzel oynuyor, seslerini taklit ediyor
Sallanan atımız var ona biniyor
Ayaktada mutfak çekmecesinden tahta kaşıklarını alıp peteğe takıyor toplarsamda kızıyor bana orada duracakmış onlar, bazen saklambaç oynuyoruz. Öyle gün geçip gidiyor

Canım benim bana "mama" diyor. Anne de kızım diyorum mama diyor. Aslında der ama demiyor. Cok nadir söylüyor.

Emin ol babasi, babalığı kızı ile yaşayacak ve sen rahat edeceksin. Hep babasının peşinde... Uyuyoruz bana gel diye çağırıyor. Baba geliyor öyle :)

Bu arada bundan iki ay öncesine kadar oğlum hiç oturmazdı. Sürekli biryerleri karıştırır bende peşinde koşardım.
Kavrayabileceği büyüklükte kolay takılır legolar alın kızlar. Öyle güzel oynuyor ki inanamazsınız
Ahşap puzzle var hayvanlar ve araçlar onlarla oynuyor. Özetle benimki sökmeli takmalı oyunları seviyor
Sonra küçük hayvan biblolarımız var onlarla çok güzel oynuyor, seslerini taklit ediyor
Ayaktada mutfak çekmecesinden tahta kaşıklarını alıp peteğe takıyor toplarsamda kızıyor bana orada duracakmış onlar, bazen saklambaç oynuyoruz. Öyle gün geçip gidiyor
Bizde de hepsi var ama oynamıyor canım. Olmicak yerlere çıkıyor. Dar yerlere giriyor falan filan...

Ben de bozulurum ne yalan söyleyeyim :)))) yavaş yavaş alıştırayım kendimi bu duruma bari.
Ay ben cok bozuluyorum. Bazen kv babasının kızı ona aşık diyor, cok üzülüyorum. Baskasindan duyunca üzülüyor insan.

Benim kızda babasının kopyası. Şimdi birazcik benziyor ama gene de herkes babası diyor.

Benim kızımda emerek uyuyor. Gece de 4-5 defa uyanıyor. Yatağına bıraktım mi ağlıyor hop tekrar yanıma... Hiç dinlenemiyorum hatta dinlenemiyoruz baba kız ve anne olarak. Bugün meselâ kendi hasta olunca yatağını istedi. Bu arada gene hasta benim kızım :KK43:

Uykuyu ben hiç konusmayayim. Gece 12yi buluyor :) Kabullendim ben... Zaten süt izni bitince kızımı 4 saat görüyordum, 10 da uyuduğunu düşünürsek. O yüzden ben de biraz serbest bıraktım. 10 gibi uyanıyor. 1 ile 3 arası uyuyor. Hafta sonu ben varken gündüz hiç uyumuyor :KK70: karışık bir duzenimiz var bizim... Ben mutluyum ya sükür Rabbime...
aynen çok şükür sağlıklı ya gerisi benim içinde önemli değil

benimki herşeyi ayakta yapıyo =) bi tek kaka yapcağı zaman eğiliyo yere odasında oyuncaklarıyla oynnuyo yürümeye başladığı günden beri çok şanslıyım hiç bi yeri karıştırmadan hep oyuncaklarıyla oynadı hatta bazen bi iş sonrası prizin korumalığı takılığı olmadığında gidiyo onu bile takıyo

Kesinlikle canım artık yanlarında ağzımızdan çıkanlara dikkat etmemiz lazım. Ne söylesem papağan gibi tekrarlıyor. Yiyecekleri en başından beriismini söyleyerek yediriyorum maşallah tadını alır almaz isminisöylüyor. Bazen yiyecek istiyor. Pogpo (portakal), momon (Limon), amut (armut), penir, mekmek (ekmek),yoyurt, alma(elma), üss (süt)... Daha neler neler. Hergün yeni birsey
haha bizim ki süte düt diyor :) ekmeğe ehme, armuta amu :) ya çok tatlılar hayatı keşfetmeleri çcok eğlenceli

maşallah kızlar bebişlerinize bizde anne hayranlığı yerini babaya bırakmaya başladı sanırım sizin gibi dün babamız dışarıya çıktı bende arabayı bize bırakmasını istedim kızımla gezerim diye babamız gitti işlerimiz bitti kızım hadi parka gidelim diyorum baba anne diyor baba yok ikimiz dedim başladı ağlama numarasına babası gelene kadar dışarıya çıkaramadım normalde durmaz evde koşar kapıya hafta içi babamız pek ilgilenmez yemeği yener uzanır tv karşısına yada erken uyur olduğu yerde biz yastıkları yıkarız at yaparız ip atlarız kitap okuruz dolaplara resim çizeriz oynarız bişeyler ama babayla yarım gün geçirince hemen babaya ilgi kayıyor ben babamın kızıyım kızımda öyle olacak sanırım (içten içe kıskançlık başlıyor sanırım)çok şükür alerji değerlerimiz sıfırlanmış b12 değerimiz çok düşük iğne verdi dr kırıp içiyoruz d vitamini ve kan şurubu erdi yavaş yavaş alerjik ürün denemelerimize başlıyoruz poğaça ve kek yaptım sütle bakalım tepki olacak mı olmazsa ben yoğurt yiyeceğim yine tepki olmazsa kızıma yedireceğim bizde gel, üzüm(üühümm), seni seviyorum(çeni çeyiyoyum), ayıy(hayır),çobba(çorba) epmek(ekmek),anne, baba, dede, teyze, abla, abi, amma(amca), ayo(alo) cikcik (kuş), dık dık(tavuk), üüüü(horoz) pispi, hav hav , aaii, me, mö, badık(balık) ayde(aydede) gibi gibi bu arada yavaş yavaş meme bırakmak istiyorum gündüz evde yoksam aramıyor ben evdeysem yemek yemiyor geceleride emerek uyuyor önce emerek uyutmadan vazgeçirmem lazım ama nasıl yapıcam bilemiyorum

benimki herşeyi ayakta yapıyo =) bi tek kaka yapcağı zaman eğiliyo yere odasında oyuncaklarıyla oynnuyo yürümeye başladığı günden beri çok şanslıyım hiç bi yeri karıştırmadan hep oyuncaklarıyla oynadı hatta bazen bi iş sonrası prizin korumalığı takılığı olmadığında gidiyo onu bile takıyo
Maşallah ne güzel :KK66: ben çok anlattım ama nafile fırsat bulunca incecik parmaklarıyla korumalığı çevirmeye çalışıyor. Yaramazlık cezbediyor herhalde

X