Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Dün kız kardeşim doğum çantanı artık hazırla erken doğum olur falan diye beni uyardı. Kardeşim bekar ve benden küçük😅 Bir de bazı uygulamalarda artık bebek alışverişi yapmaya başlayabilirsiniz yazıyordu bense neredeyse bitirdim 😅
Benim görümce de hala erken değil mi kafasında yuh ya 4 ay da dedi tama şimdi hala diyor yahu Allah esirgesin de napalım önce doğurup yaprakla sarıp sonra bebekle mağazaya götürüp mü deneyelim hani aklıma hiç olumlu bir şey demiş gibi gelmiyor Allah esirgesin hepimizinkini kimin bu hayatta garantisi var olumlu konuşmak varken hep aynı laf soğudum valla

Birçoğunda alt değiştirme aparatı var. Ama mesela ben orada alt değiştirmem. Zaten kullanışlı da değil. Mesela park beşiği kendi yatağının yanına koyacaksın ve yanını da açacaksın ya yani yatağınla ayni düzeyde duracak hep. Mantığı o zaten. O zaman alt değiştirme aparatını kullanamiyorsun çünkü besigin bir tarafını indirdin yataginla aynı düzeye getirdin bir tarafı yüksekken o kullanılmıyor. Ki bence ona gerek de yok. Sallamak dersen Yoyko alacaktım ben Kraft Safe Sleep aldım. Hepsinin sallanma aparatı aynı ve Yoyko dahil hiçbiri güzel sallanmiyor. Hatta Yoyko kullanan bir tanıdığım bana tülbent bağladım öyle salladım kendi sallanma aparatini kullanmadım dedi. Çok dengesiz çok kötü. Yatak dahil yatak hariç alma durumu var bir de. Yatak dahil almadım ben içine kendim araştırıp yatak alacağım. Bir de dönence olabilir ek aparat. Onu da o denli önemli görmedim. Ekstra cibinlik sineklik vs olabilir. Sineklik dediğin tül bir şey zaten. Çok önemli farkları yok yani. Ben Kraft aldım çünkü mağazaya gittim baktım en sağlam gözüken o gibi geldi. Diğerlerine de daha fazla vermeye gerek duymadım. Elele'nin de kumaşı eğer iyiyse bence o da alınabilir. Kumaşının nasıl oldugu önemli bence.
Dönence ve alt açma Aparatı ni önemli bulmuyorum bende gereksiz kullanan arkadaşlarında gereksiz dedi benim için kullanım dan rahatlığı canım Kraft da aynı ozelliktemi bunlar iki kademeli sanirim

Hastane çıkışlarının içinde ne kadar yenidogan var mesela ona baktım ben 3 tane vardı. Bebek doğunca duruma ve bebeğin kilosuna göre 2 3 tane daha alırım. Bir de bu göbek bağı olunca çıtçıtsız bağlamalı olanlar kullanılıyormus ben onlardan alacağım ilk etapta 3 tane. Gerisini 1-3 ay alacağım. En son öyle karar verdim, bilen biri de öyle yap diye önerdi.
Gobek bağı 1 haftada falan düşer herhalde zaten dimi yenidoğan uzun kol alcam bende beyaz zıbın .bağlamalı da var bir kaç tana kv almış zaten eksik olursa alınır herhalde ya ilk rtapta bebiş donsuz kalmasın 😂lcw de alt üst takımlar varda üst zıbın alt son o yüzden beden sormuştum 1.3 ay iyi olur onlardada herhalde

Benim görümce de hala erken değil mi kafasında yuh ya 4 ay da dedi tama şimdi hala diyor yahu Allah esirgesin de napalım önce doğurup yaprakla sarıp sonra bebekle mağazaya götürüp mü deneyelim hani aklıma hiç olumlu bir şey demiş gibi gelmiyor Allah esirgesin hepimizinkini kimin bu hayatta garantisi var olumlu konuşmak varken hep aynı laf soğudum valla
Hiç kimseyi dinleme. Herkesin kendi deneyimi. Bence heves ettiğin ne varsa gücün yettiği kadar yap. Bebeklerimiz ve bizimle ilgili her konuda Allahin dediği olacak, hiç dinleme kimseyi. Bebek de hissediyormuş gerçekten biz ne düşünüyorsak. Kötü düşünenleri bosvermek lazım.

Dönence ve alt açma Aparatı ni önemli bulmuyorum bende gereksiz kullanan arkadaşlarında gereksiz dedi benim için kullanım dan rahatlığı canım Kraft da aynı ozelliktemi bunlar iki kademeli sanirim

Bak özellikleri bu videoda var. 3 kademe diyor ama orta kademede oğlunu 4 yaşına kadar büyüten arkadaşım var.

Kızlar gebe okuluna gittim bugün kucağımıza bir bebek verdiler elden ele dolaştı. 3 kg dokunuşu aynı gerçek bebek gibi. Boynunun yapısı eklemleri falan aynı. Bebeği alınca kucağıma heyecanlandım, düşürdüm, tutamadım. Allahim çok korktum bebek tutmaktan. Aşırı da duygulandım. Bebek 24. haftadan itibaren biz ne hissediyorsam öyle hissediyormuş. Mesela Nst'ye gireceğiz ya biz yorulursak o da yorgun oluyormuş. Ebe normal bir şekilde bunları anlatırken benim gözlerimden yaş süzüldü.
Peki den yazarken bizim duygulanmamız🤍 Allah sağ salim almayı nasip etsin kucaklarımıza 🩵

Kızlar ben normalde 75B giyiyordum fakat artık sütyenlerim olmuyor sebebi sırtım daha çok. Bugün Dagiden emzirme sütyeni aldım 80 B beden. Bir de emzirme atleti aldım 42 beden. Şu an bana 40 beden olur, henüz 42 olmadım. Sizce bedenlerini küçük mü almışım? Yani daha da büyür mü gogusler vs?

Kızlar yarın detaylıya gidecegim çok heyecanlıyımm
Güzel haberlerle gel canım inşallah 🐣😍
İyi geceler kızlar, mide yanmasına ne iyi gelir ilaç dışında, iki gündür çok fenayım 🤦🏻‍♀️
Canım yoğurt ve ılık süt iyi geliyor bana. Denedin mi ?
Ay kızlar sabah 10.30 da detaylı randevum var çok heyecanlıyım. Ne yiyip ne içiyim bebiş kendini tamamen göstersin diye? Geçen kolunu yüzüne koymuştu inşallah yarın gösterir 🥰
Çok heyecanlı , güzel haberlerle gel 😍 ben küçük bir parça çikolata yemiştim gitmeden önce çok hareketliydi doktor ölçüm yapmakta zorlandı ama bizimkinin eli yüzünden inmedi hiç 😂 Normalde doktorların tavsiyesi kahvaltınızı güzelce yapıp gelin oluyor.

Elma çok iyi geliyor.
Teşekkür ederim.
Güzel haberlerle gel canım inşallah 🐣😍

Canım yoğurt ve ılık süt iyi geliyor bana. Denedin mi ?

Çok heyecanlı , güzel haberlerle gel 😍 ben küçük bir parça çikolata yemiştim gitmeden önce çok hareketliydi doktor ölçüm yapmakta zorlandı ama bizimkinin eli yüzünden inmedi hiç 😂 Normalde doktorların tavsiyesi kahvaltınızı güzelce yapıp gelin oluyor.
Canım nerden duyduysa eşim de süt iç iyi geliyormuş dedi 😁
İçtim hakikaten iyi geldi gece uyuyabildim çok şükür, teşekkür ederim 😊

Kızlar yarın detaylıya gidecegim çok heyecanlıyımm

Ay kızlar sabah 10.30 da detaylı randevum var çok heyecanlıyım. Ne yiyip ne içiyim bebiş kendini tamamen göstersin diye? Geçen kolunu yüzüne koymuştu inşallah yarın gösterir 🥰
Kizlar güzel haberlerle gelin inşallah🥰😍gerçekten çok heyecanlı.hele bide yüzünü gördünüz mü daha güzel olur.ben görmemiştim içimde kaldı 😏ama sağlıcakla dogsunlar da inşallah 🤲 🤲 🤲

Kizlar günaydın 🤗 ☺️ cok afedersiniz bsy sormak istiyorum.ishal olan arkadaşlar vardı bı ara.ishal için neler yaptınız.bi haftadır var ve geçmiyor.dr a da gitmedim ilaç dışında geçirebileceğim şeyler var mı yada ben yaptım geçti diyebilceginiz

X