2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende tadima bu hafta basladim.doktorumuz ilk bir ay meyve vermene luzum yok demisti henuz vermeyi dusunmuyorum.yogurt havuc kabak tadimi yapildi yarin patates bakalim.sonra napicam bilmiyorum.bu ek gida olayi cok garip ya herkes ayri bisey soyluyor kafa karisikligi resmen

Kizlar bebislere kayisi verdiniz mi
Fitilsiz kaka yapmiyor ya 🫤
Neler yediriyorsunuz
Merhaba benim bebeğimde fitille yapıyordu. Gittiğim bir doktor fitil vermeyin mutlaka süt sağıp zeytinyağı koyun dedi. Öylelikle düzeldi şimdi ek gıdaya başladik yine zeytinyağı veriyorum sıkıntısı kalmadı şükür. Fitil kullanınca alışkanlkk yapıp bebek sürekli müdahale bekliyormuş

Ben ek gıdaya başladım ama şunu öğrendim ki her bebek başkaymış. Sade verdiğim hiçbişeyi yemedi bebeğim. Bende bebek hemşiresine danıştım tatlandır dedi. Meyveli yoğurt. Sebze çorbası püresi yapınca yemeye başladı bebeiğim. 3 gün kuralına da uyamadık haliyle

Merhaba benim bebeğimde fitille yapıyordu. Gittiğim bir doktor fitil vermeyin mutlaka süt sağıp zeytinyağı koyun dedi. Öylelikle düzeldi şimdi ek gıdaya başladik yine zeytinyağı veriyorum sıkıntısı kalmadı şükür. Fitil kullanınca alışkanlkk yapıp bebek sürekli müdahale bekliyormuş
Zeytinyagi verdim ama etki etmedi
Kabakla 1 gun kendi yapabildi
Cok sivi zaten kakasi
Bugun de kayisi vericem valla bende siralamaya uyamadim malesef

Bende tadima bu hafta basladim.doktorumuz ilk bir ay meyve vermene luzum yok demisti henuz vermeyi dusunmuyorum.yogurt havuc kabak tadimi yapildi yarin patates bakalim.sonra napicam bilmiyorum.bu ek gida olayi cok garip ya herkes ayri bisey soyluyor kafa karisikligi resmen
Benimki de sebze, meyve ve yoğurt ver dedi ilk ay.

Zeytinyagi verdim ama etki etmedi
Kabakla 1 gun kendi yapabildi
Cok sivi zaten kakasi
Bugun de kayisi vericem valla bende siralamaya uyamadim malesef
Benimkinde makat çatlağı oldugu için zor yapıyor ve kanamalı oluyor. Ben de şuan tadımdayım. Buhardv haşlayıp ezdikten sonra biraz zeytinyağı biraz sütümden sağıyorm. Ve yedirdikter sonrv hemen emziriyorum daha kolay sindirmesi için. Ben faydasını gördüm sıkıntı çıkmadı henüz

Kızlar biz 5 ay 20 gunluguz ve gece uykularimiz bir haftadir kisalmaya basladi.araliksiz 4-5 saat uyuyan cocuk simdi 3 saati gormeden uyaniyor ve agliyor.mama ile beslendgi icin ben hazirlayana kadar kiyametler kopuyor.yine atak haftasimiyiz yardim😭

Merhabalar benim kızım da 6 ay 13 günlük 1 aydır kaka yaparken ıkınıyor bazen ve o sırada hıçkırığa benzeyen ama uzun süren bir ses çıkarıyor ağlıyor o sesten korkupta böyle bişey yaşayan oldu mu acaba

Ben gitmedim, ilk hamileliğimde çatlak oluşmadı ama lazer ile izlerin çok azaldığını arkadaslardan duymuştum. Dermatolog bı arkadaşım var, baya isim yapmış bı doktor, onun kliniginin adını sana özelden yazabilirim istersen. Dediğim gibi lazer ile çatlak tedavisi yaptırmadım ben orada ama başarılı bı hekim olduğu için orası aklıma geldi
Sen de araştırır soruşturur ona göre karar verirsin. Ama içine dert olmasın cilt tedavileri eskisi gibi değil artık, neredeyse yüzde yüz çözüme ulaştırılıyor
Merhaba bende ismini alabilir miyim doktorun ?

Saol cnm aynen genel anestezi alarak ilk defa ameliyt oldum o şekilde biraz korku olmuştu ama rahat geçti şükr doktoruna güveniyorsan sıkıntı olmaz inşallah 🙈 evet ilk gebelik de sezeryandi tabi ikizdiler bebeklerim kızım doğdu oğlum karnımda ex olmuş 37 de doğum yapmistim simdi de bı oğlum var 4 sene sonra tekrar verdi rabbim şükr Emir m cennette Efe m kucağımda , öyle işte...
Rabbim sağlık versin inşallah dermansiz dert olmasında çözümü var şükr bebeğin ufak yinede acele etme bence tabi tercih senin bende Kasım gibi öğrenmiştim Mart'ta anca olmuştum salginda gribe yakalandm 1 ay geçmedi gribim peşine adet kanamam oldu vs erteledik öle öle sırada anca geldi devlette.
merhaba bende ikizlere gebeyim 37 hafta çok iyi ikizler için yanlış anlamazsanız niye oğlunuzu kaybettiniz acaba 😞

Kızlar biz bugün 6. Ayımızı doldurduk ve son bir kac haftadir kafamizi dik tutmaya baslayinca tek tarafta egrilik fark ettim.surekli kafasini bir tarafa yatirip bakiyor yada sol tarafa daha egimli.doktor kontrolumuz vardi bugun oncesinde bende epey arastirmistim tortikolis denilen bir durummus.fizik doktoruna gozukmemezi istedi.evde tedavi icin biraz gec kalinmis dedi.
Bu durumu yasayanlar var mi yardima ihtiyacim var🥹

Merhaba kızlar, en son burada hamile olduğumun haberini paylaşmıştım, sonra hamilelik telaşı yoğunluk yorgunluk, iş planları vs. derken hiç girememiştim.
Kısaca sürecimi özetleyeyim. Kız çocuk istememe rağmen erkek olduğunu hissediyorum demiştim ve hislerim beni yanıltmadı. Bir oğlum oldu :) Ocak ayının ilk haftasında kucağımıza aldık. Şükürki herşey yolunda ve sağlıklı. Hamileliğimin 32. haftasında erken doğum riski yaşadım düşük tansiyon sebebi ile ve hastanede yatış aldım. Doğru doktor ve doğru teşhis tedavi ile doğum durduruldu ve çok şükür ki 39+3 ile normal doğum gerçekleştirdim.
Bu sıralar oğlumla aşk yaşıyoruz zorlu ve bir okadar da tatlı bir süreçki anlatamam. İsteyen herkesin sahip olması gereken bir duygu. Çocuk isteyenlerin bu duyguyu yaşamasını dilerim

Ek gıda olayı yüzünden kafayı yemeye az kaldı. Evde yoğurt, lor ve labne mayalıyorum. Lordan çıkan peynir altı suyunu alıp donduruyorum. Kemik tavuk kaynatıp sularını donduruyorum. Bebe bisküvisi yapıyorum. Tam yulaf unu ve tam buğday unu aldım. Meyve rendesi aldım. Meyve vermeyin diyorlar da o lapalarda ölsen yenilmez. yumurta sarısı da yedirdim.
-Kabak (sevmedi)
-Patates (Sevmedi)
-Havuç (Eh İşte)
-Avokado (Eh İşte)
-Yoğurt Seviyor
-Labne bayılıyor /ev yapımı
-Kayısı, Şeftali, Erik evimizin vazgeçilmez meyveleri oldu
-Salatalık her gün kemiriyor

Bu hafta ceviz rendesi de ekleyeceğim öğünlerine, beyin gelişimi için çok önemli.

Bebeğim 7 aylık oldu hala emiyor, doktor sütün yetmiyor ek gıdaya geç dedi ama bizim ki o kadar hareketli ki ek gıdaya da geçtik 400 gr kilo 1 ayda zor aldı. Yakında yürüyeceğini düşünüyorum. Umarım tüm bebekler sağlıklarına kavuşur bazı bebekleri görüyorum denk geliyor içim sızlıyor inanın. Bende almadığı 200 gr için dert ediyorum diyip utanıyorum.
Neyse bizim ek gıda sürecimiz de böyle.

Ek gıda olayı yüzünden kafayı yemeye az kaldı. Evde yoğurt, lor ve labne mayalıyorum. Lordan çıkan peynir altı suyunu alıp donduruyorum. Kemik tavuk kaynatıp sularını donduruyorum. Bebe bisküvisi yapıyorum. Tam yulaf unu ve tam buğday unu aldım. Meyve rendesi aldım. Meyve vermeyin diyorlar da o lapalarda ölsen yenilmez. yumurta sarısı da yedirdim.
-Kabak (sevmedi)
-Patates (Sevmedi)
-Havuç (Eh İşte)
-Avokado (Eh İşte)
-Yoğurt Seviyor

Bu hafta ceviz rendesi de ekleyeceğim öğünlerine, beyin gelişimi için çok önemli.

Bebeğim 7 aylık oldu hala emiyor, doktor sütün yetmiyor ek gıdaya geç dedi ama bizim ki o kadar hareketli ki ek gıdaya da geçtik 400 gr kilo 1 ayda zor aldı. Yakında yürüyeceğini düşünüyorum. Umarım tüm bebekler sağlıklarına kavuşur bazı bebekleri görüyorum denk geliyor içim sızlıyor inanın. Bende almadığı 200 gr için dert ediyorum diyip utanıyorum.
Yazan tarifleri deniyorum hiçbirini öyle dolu dolu yemiyor ama zaten dediğin gibi yenir gibi değiller de, salatalık ve şeftali bizim de en sevdiğimiz bir de şekersiz kayısı reçeli yaptım yumurtayı filan onunla karıştırıp veriyorum öyle yiyor ancak.

Yoğurt da sevilenler arasında ama doktor testte süt alerjisi buldu o sebeple bu hafta veremiyorum ama oğlum ilk tadımdan itibaren yoğurdu çok sevmişti..

Avakado henüz denemedim ama görüyorum ki umut var hemen deneyeceğim onu da 👍🏼

Başka yavrulara üzülmek ortak paydamız, anne olmak bizi daha merhametli yaptı çook şükür🤲

-Kabak (sevmedi)
-Patates (Sevmedi)
-Havuç (Eh İşte)
-Avokado (Eh İşte)
-Yoğurt Seviyor

Benim bebeğimin çoklu gıda alerjisi çıktı süt ürünleri yumurta kuruyemiş kırmızı meyve sebzeler susam tahin bulgur irmik vs vs. Kafayı yemek üzereyim resmen kabakla havucla besliyorum ve maalesef bir ayda 200 gram alabildi. Emeklemeye başladı çok hareketli olduğu için de kilo alamıyor sanırım. Senin gibi bende hevesle peynir mayası falan almıştım kullanmak nasip olmadı inşallah hemen geçer şu alerji muhabbeti de kurtuluruz. Neyse ki tek iyi yanı bende bebişle birlikte diyette olduğum için kilo verdim ve hamilelik öncesi kilomdan daha zayıfım 🤪

Avakado çok faydalı imiş,
bende oğlumun kullanmadığı eşyalarını 2. el uygulamasından satıp ihtiyacı olan çocuklara bağışlıyorum.. Bu aralar belki üzülmekten ziyade daha çok etkileniyorum. Hormonlarımın ve anneliğimin verdiği bir duygu bu illaki. Bazen bazı çocukların görüntüsü uykularıma kadar giriyor günlerce kafamdan atamıyorum. Çocuğuma bakıyorum.. şükrediyorum.. Sonra kızıyorum kendime başka annenin içi yanarken sen şöylece şükredip elini kolunu sallayıp gidecek misin diye.. biz ne zaman bu kadar duyarsız olduk diye.. bilmiyorum bu konularda aşırı hassaslaştım..

Bu çocuk aç kitabında süt alerjisi olan bebekler için yulaf sütü ve badem sütü tarifi vardı isterseniz sizin için akşam bakabilirim.

X