2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benım yarın dıyetısyen ıle gorusmem var, arkasında kendı doktoruma kontrolum, ben gebelık sekerınden korkuyorum, gebelık oncesı ınsulın dırencım sınırdaydı, o yuzden tedırgınım, suana kadar toplamda 1,5 kılo aldım ama dedıgım gıbı seker benı korkutuyor

İnşallah korktuğun gibi bisey çıkmaz canim

Benim hamilelik öncesi diyabet ile ilgili hiç sıkıntım olmamıştı, sonrasında da olmadı?mesela açlık şekerim düşük çıkıyor, hamilelik haricinde tokluk şekerim de düşük çıkıyor ama noluyorsa hamilelikte tokluk şekerim yükseliyor gerçi o referans değil şeker olup olmadigina bakmak için. Ama diyetisyene basladiysan başından önlem almışsın demek, 25. Haftaya kadar glisemik indeksi düşük ama protein bakımından zengin besinlerle beslenerek hiç yulselmeden kurtarabilirsin bence. 1.5 kilo da gayet normal zaten. Diyetisyenin sana söyleyecektir zaten ama karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyi yasaklamanin yanında meyveyi de çok kisitlayacaktir. Bana çok şekerli meyveler yasak az şekerli meyvelerden de haftada üç dört gün yarım porsiyon serbest. Mesela bı seftalinin yarısı sadece. Şuan tam uymuyorum ama sanırım gebelik diyetisyenine başlamam gerek benimde. Eli maşalı birini bulmalıyım hatta

Bence doktorunuzu dınleyın, sıkıntı olacaksa sız ne yaparsanız yapın oluyor..karar sızın nıhayetınde tabıkı, ınsallah saglıcakla kucagınız aalırsınız bu sefer
O kadar haklısınız ki ama işte annelik iç güdüsü ile ya sağlıklı bir gebelik sürecim varken bebeğimi kaybedersem diye çok korktum. Allah esirgesin de riskli bir süreç olsa zaten mecburen ne denilirse yapılması gerekiyor, doktorumuz ne söylüyorsa bizim için en doğru ve uygunu odur. Başlayacağım 16+0 olayimda, İnşallah hepimiz için sağlıklı bir gebelik olur

Meyve benım hayatım resmen, ama ben sureklı erık yedım, kabız olmadım, erık sayesınde kılo almadıgıma ınanıyrım, cok harektsızım serklaj oldu sımdı yıne harektlı deılım, o yuzden dıyetısyrn destegı alsam ıyı olur benım de seker ıle ılgılı sıkıntım yoktu ama ınsulın yuksektı, yuruyus yapmak cok ıyı gelıyordu, suan onlar yok maalesef

Hamileliklerinde çok kilo alıyorsun değilde; Çok anaçsın, bebeğini dış tehtitlerden korumak için çok yağ bağlıyorsun diyelim

Ben rabbıme emanet ettım, yoksa haftalık yaptırdıgım ıgnenın de uzerınde calısmalar yapılıyor, ama yaptırmasam kaybetme korkusu sarıyor, bılmıyorum en dogrusunu Rabbım bılır dıyorum..

Bu hamileliğimde ben de henüz kabiz olmadım, önceki hamileliğimde bu haftalarda mahvolmustum. Meyveyi ben de çok severim ama mesela muz hem kabızlık için hem de şeker için yasak bana, erik glisemik indeksi en düşük meyvelerden biri ama tazesini yersen tabi, ben de erik sevmiyorum işin kötüsü. Tatlı ihtiyacım için çubuk tarçın önermişti doktorum. Yürüyüş ben de yapamıyorum, doktorum şimdilik korkulacak bişey yok rutinine devam edebilirsin dedi bugün ama yine de temkinli olmak istiyorum ben. Yemeklerden tiksinmesem daha kolay olacakta canım hep hamur işi istiyor işin kötüsü. Sebze ağırlıklı beslenmeye gecemedim hala. Beyaz ekmek yasak, yemeğin suyu yasak meyve sınırlı hamur işi zinhar yasak çok zor çok

Kizlar ayiptir soylemesi bugun manti yaptik
Kiyma koyan elime eldiven taktim ama sonrasinda katlarken cikardim hamur yapisiyordu
Sonra tekrar taktigimda eldiveni ters taktigimi farkettim
Zaten katlarken de ister istemez kiyma elime degdi
sonuc olarak temas etmis oldum
Oturdum guzelce de yedim midem fenalarda o ayri
Simdi ben bekleyip bi 10 gun sonra kan testi mi yaptirsam ne yapsam ya

Masallah canım Allah bağışlasın evlatlarını.En çok da suyun geldigi halde panik yapmayıp duş alıp gitmene hayran kaldım.Ben olsam elim ayağım birbirine dolanırdı.Hele eşimi hiç düşünemiyorum bile.

İçin rahat etmicekse yaptır, hamilelikte en kötü şey stres bebek için ama şunu soyleyim çiğ etin hepsinde toxoplazma olacak diye bisey yok. Bugüne kadar yüzlerce kez çiğ ete dokunmuşsundur mesela ama hiç birinde bulaşmamış demekki, bulassa bağışıklığın olurdu çünkü. Velevki enfekte bir hayvanin etiydi diyelim elinde açık yara var mıydı, o hayvanın eti tam pismeden yedin mi bunlar önemli. Enfekte bile olsa dokunma ile bulaşmaz, ama dediğim gibi içine dert olacaksa tahlil vermen sen ve bebegin için daha iyi

Bugün hiç görünmüyordun hele mantıyla uğraştın demek.
Bence sıkıntı olmamıştır.Fark edince elini yıkamışsındır zaten.Ama yine de için rahat etmezse yaptır canım.

Bugün hiç görünmüyordun hele mantıyla uğraştın demek.
Bence sıkıntı olmamıştır.Fark edince elini yıkamışsındır zaten.Ama yine de için rahat etmezse yaptır canım.
3 saatimizi aldi valla yemesi 10 dk
Mesela simdi dokundum haftaya carsamba gidip test versem yeterli bi sure mi acaba

Hiç bir şey olmamıştır kendini boş yere üzme

3 saatimizi aldi valla yemesi 10 dk
Mesela simdi dokundum haftaya carsamba gidip test versem yeterli bi sure mi acaba
Bende bugün buzluktan donmuş et doğradım canım eldiven takmak da aklıma gelmedi açıkçası sonrasında ellerimi yıkadım ben birşey olacağını zannetmiyorum tabi yine de sen bilirsin için nasıl rahat edecekse

Canim benimki kiymaydi ve 3 saat onla ugrastik hani uzun sure temas ettim ister istemez dokunmus oldum
Cogu seyi kafama takmiyorum da bu kafama takildi kac gun sonra kan versem acaba ya

Bak korkmaya basladım, ben naparım sabah cıtır cıtır simit yemezsem, en tatlı meyvelerden tuketemezsem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…