2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kizlar ayiptir soylemesi bugun manti yaptik
Kiyma koyan elime eldiven taktim ama sonrasinda katlarken cikardim hamur yapisiyordu
Sonra tekrar taktigimda eldiveni ters taktigimi farkettim 😮‍💨
Zaten katlarken de ister istemez kiyma elime degdi
sonuc olarak temas etmis oldum
Oturdum guzelce de yedim midem fenalarda o ayri
Simdi ben bekleyip bi 10 gun sonra kan testi mi yaptirsam ne yapsam ya 😵‍💫
Kız sen kurbanda da ete dokunmadın mı 😄 uzak dur artık şu çiğ şeylerden 😄😄 şaka bir yana inşallah bir şey olmamıştır 💕 yara kesik vs var mı bak iyice kolonya dök güzelce. Ben de o kadar takıntı yaptım ki sürekli ellerimi yıkıyorum üstleri o kadar kurudu ki kanıyor sürekli

Herkese selam, ben de her mesajı okuyup az yazıyorum. Diğer grupların daha aktif olduğunu görünce yazayım istedim. Bir mesaj bir mesajdır. :) Bu arada aranızda gebelere özgü sporlardan yapan var mı? Bebiş ile kendim için vücudumun izin verdiği ölçüde olabilecek en sağlıklı şekilde süreci tamamlamak gibi bir niyetim var benim.

Şöyle bir youtube hesabı buldum: https://www.youtube.com/@PregnancyandPostpartumTV

Doktor hareket önemli dediği ve herhangi bir risk görmediği için yapmaya başladım, gerginliklerimi ve dalgalanmalarımı azalttı ve bacaklarım sütlaç gibi olmaya başlamıştı toparlandı biraz hemen. Isınma ve soğuma kısımlarına önem vermiş baya yapan kız ve hamileliğe uygun gibi geldi içerik hoplama zıplama yok. Tavsiye ederim. Sizlerin de yaptığı sporlar var mı? Her türlü yeni fikre çok açığım.

Herkese selam, ben de her mesajı okuyup az yazıyorum. Diğer grupların daha aktif olduğunu görünce yazayım istedim. Bir mesaj bir mesajdır. :) Bu arada aranızda gebelere özgü sporlardan yapan var mı? Bebiş ile kendim için vücudumun izin verdiği ölçüde olabilecek en sağlıklı şekilde süreci tamamlamak gibi bir niyetim var benim.

Şöyle bir youtube hesabı buldum: https://www.youtube.com/@PregnancyandPostpartumTV

Doktor hareket önemli dediği ve herhangi bir risk görmediği için yapmaya başladım, gerginliklerimi ve dalgalanmalarımı azalttı ve bacaklarım sütlaç gibi olmaya başlamıştı toparlandı biraz hemen. Isınma ve soğuma kısımlarına önem vermiş baya yapan kız ve hamileliğe uygun gibi geldi içerik hoplama zıplama yok. Tavsiye ederim. Sizlerin de yaptığı sporlar var mı? Her türlü yeni fikre çok açığım.
Gebelikte egzersiz çok önemli gerçekten, riskim olmasa ben de yapmayı çok isterdim ama yürüyüşten bile kaciniyorum dikiş atılana kadar. Spor değil ama meditasyon yapmaya çalışıyorum boş vakitlerimde özellikle de geceleri, bır de nefes egzersizleri bilhassa bebekle ilgili kaygilandigim anlarda ve yemek sonrası nefes ile ilgili güçlük yasadigim zamanlarda işe yarıyor. YouTube da meditasyon ve nefes egzersizleri ile ilgili güzel videolar var ben bir de meditopia kullanıyorum, özellikle bı kaç meditasyonu uyumadan yapmaya çalışıyorum.

Kız sen kurbanda da ete dokunmadın mı 😄 uzak dur artık şu çiğ şeylerden 😄😄 şaka bir yana inşallah bir şey olmamıştır 💕 yara kesik vs var mı bak iyice kolonya dök güzelce. Ben de o kadar takıntı yaptım ki sürekli ellerimi yıkıyorum üstleri o kadar kurudu ki kanıyor sürekli
Dogradim da eldiven vardi 😃 kp kemikleri dograrken de kollarima sicramisti 🥴 hemen yikamistim ama su 1 aydir sagim solum et
ay kiymadan falan tiksinmistim zaten
mantinin icinde yiyebildim bi tek
Kan vermeden rahatlayamiycam sanirim ya
Oo ellerin kanayacak kadar kuruduysa nemlendirici sur ya da hindistan cevizi yagi vs sur
Benim kıştan kışa oluyor oyle

Ben de başlayacağım riskim biter bitmez, pilates topu alacağım, squat yapacağım, nefes egzersizleri yapacağım ve bol bol yürüyüş. Bir de iyi bir ebe buldum ondan ders almayı düşünüyorum Allah’ın izniyle 🙏🏻🌸

Ben önümüzdeki hafta pilatese başlıcam doktorum izin verirse 😄 sizle de paylaşırım 🥰

Dogradim da eldiven vardi 😃 kp kemikleri dograrken de kollarima sicramisti 🥴 hemen yikamistim ama su 1 aydir sagim solum et
ay kiymadan falan tiksinmistim zaten
mantinin icinde yiyebildim bi tek
Kan vermeden rahatlayamiycam sanirim ya
Oo ellerin kanayacak kadar kuruduysa nemlendirici sur ya da hindistan cevizi yagi vs sur
Benim kıştan kışa oluyor oyle
Yoktur inşallah ama yaptır yine de sen. Ya ben de çok evham yapıyorum. Yumurta kırıyorum mesela hemen ellerimi yıkıyorum. Patates falan çamurlu oluyo hemen ellerimi yıkıyorum falan yıkaya yıkaya kanayacak seviyeye geldi. Biraz sıkıntı boyutuna gidiyor 😄

Kızlar anne bebek çantası alan var mı? Oyshoda beğenmiştim 1300dü çok gelmişti biraz ama biraz düşüneyim derken 1500 olmuş 😄 çok yabancıyım bu alana , almak mantıklı mı bilemedim sonuçta hep kullanılacak bir şey . Zevkime göre olsun istiyorum ama bilemedim ne diyorsunuz 🤢

Gebelikte egzersiz çok önemli gerçekten, riskim olmasa ben de yapmayı çok isterdim ama yürüyüşten bile kaciniyorum dikiş atılana kadar. Spor değil ama meditasyon yapmaya çalışıyorum boş vakitlerimde özellikle de geceleri, bır de nefes egzersizleri bilhassa bebekle ilgili kaygilandigim anlarda ve yemek sonrası nefes ile ilgili güçlük yasadigim zamanlarda işe yarıyor. YouTube da meditasyon ve nefes egzersizleri ile ilgili güzel videolar var ben bir de meditopia kullanıyorum, özellikle bı kaç meditasyonu uyumadan yapmaya çalışıyorum.

Ben de nefes egzersizi yapmak istiyorum. Takip ettiğiniz youtube hesaplarını paylaşabilir misiniz? Meditopia'yı ben de daha önce epey kullanıp memnun kalmıştım. İyi ki hatırlattınız tekrar indireyim.

Niye diyetisyene gidiyorsun canım fazla kilo almamak için mi?
sizin sorunuzu görünce aklıma geldi herkes için bilgilendirici olabilir. Hamileliği ilk öğrendiğimde açlık kan şekerim biraz yüksek çıkmıştı. Endokrin doktoru ilerde gebelik şekeri çıkma olasılığını yüksek gördü. Gebelik nedeniyle şeker hastası olmadığınız halde sizi şeker hastası gibi değerlendiriyoruz diyerek beni diyetisyene yönlendirdi.

Diyetisyenin yazdığı listede her şey var bu arada hamurişi ve tatlı hariç onları da aşerdiğinizde haftada bir iki abartmadan yiyebilirsiniz dedi diyetisyen. Ben tatlı meyve çok aşeriyorum, listeye bol bol koyuldu ama kan şekerini dengeleyecek şekilde, yanına ya az bir şey ayran/kefir ya da çiğ yemiş eklendi.

Genel beslenme olarak da kahvaltıda mutlaka peynir, yumurta, domates salatalık, zeytin ve ceviz yemem söylendi. Gün içerisinde de bir öğün sebze ile yoğurt diğerinde protein (et-tavuk-balık 2'şer gün, bir günü geçmemek kaydı ile bakliyat) ve salata verildi. Her öğünün 2 saat sonrasına meyve/galeta/ayran-yoğurt-kefir/çiğ badem fındık vsden iki tanesini koydu seçenekli olarak. Öğünler için bir iki dilim ekmek ve günde bir kase çorba da yazıldı ama ekmeği günde bir iki dilim yiyorum, çorbayı da yazın içemiyorum çok sıcak olduğu için.

Kan şekerimi sağlıklı sınırlara düşürdük bu şekilde. Her ay kontrole devam edecekmişim tabii bir kere yüksek çıktığı için. Size de beslenme konusunda fikir verebilir diye paylaşmak istedim içeriğini. Porsiyonlar herkese göre değişiklik göstereceği için yazmadım. 16. haftaya kadar bu listeden devam etmem söylendi bu arada, sonrasında bebek kilo almaya başlayacağı için artıracak sanırım porsiyonları.

Kizlar ayiptir soylemesi bugun manti yaptik
Kiyma koyan elime eldiven taktim ama sonrasinda katlarken cikardim hamur yapisiyordu
Sonra tekrar taktigimda eldiveni ters taktigimi farkettim 😮‍💨
Zaten katlarken de ister istemez kiyma elime degdi
sonuc olarak temas etmis oldum
Oturdum guzelce de yedim midem fenalarda o ayri
Simdi ben bekleyip bi 10 gun sonra kan testi mi yaptirsam ne yapsam ya 😵‍💫
Kız Matmazel - Matmazel - yemin ediyorum seni grubun pipiriklisi ilan edicem 😅😅
Bacım her şeye takılma bu kadar bak sakınan göze çöp batar. Kaç tane Anadolu kadınımız ana oldu bu zamana kadar ete de kıymaya da eminim dokunmuşlardır. Gönlünü ferah tut her şeyi kendine dert etme, evham yapma bu kadar. Hiç bir şeycik olmaz Allahım izniyle 😘😘😘

Kızlar anne bebek çantası alan var mı? Oyshoda beğenmiştim 1300dü çok gelmişti biraz ama biraz düşüneyim derken 1500 olmuş 😄 çok yabancıyım bu alana , almak mantıklı mı bilemedim sonuçta hep kullanılacak bir şey . Zevkime göre olsun istiyorum ama bilemedim ne diyorsunuz 🤢
Ben aldım trendyoldan. Oyshoda ki çantayı ben de çok beğenmiştim ama çok pahalı gelmişti

Dolaptan sıfır skiphop almıştım 1000 tl. Arada oraya göz atarsanız güzel şeyler denk geliyor kızlar 🥰

X