2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Şu an 24 yaşındasın ve 4. çocuğu bekliyorsun

Ben tup bebek gebesıyım, aspırın kullanıyordum, 9.haftamda kanamam oldugu ıcın bıraktık, aspırının tansiyonu dengeleme ozellıgı var, bu yuzden verılmıstır sıze de..
Kanıtlanmıs bır durum olsa aspırını gebelere asla kullandırmazlar, doktorunuz durumunuzdan oturu vermıstır, ona kalırsa
a proluton ıgnesı (tup bebekyapanlsrın yakınen tanıdıgı ıgne) erken cocukluk doneminde beyın tumorunu desteklıypr dıye bır calısma baslatmıslar, benım doktorım perınatolog kestırdı ıgneyi 10 gun gecmeden kanamam basladı,tekrar gerı basladık rabbıme emanet, ıgneyı haftada bır yaptırıyorum ve bana guven verıyor suan.. Kotu dusunmemeye calısın..

Geçenki kontrolümde kan verirken bir kadını hemşire ile konuşurken duydum.
1.gebeliginde tek çocuk
2.gebeliginde ikiz çocukları olmuş.
Bu 3.gebeligiymiş üçüzmüş.
Daha 26-27 yaşlarinda genç bir bayandı.
Ben şoka girerek yavaştan odadan ayrıldım.
Allah demekki dağına göre kış veriyor, çok takdir ediyorum 3 ve fazlası çocuğa bir arada bakan anneleri helal olsun valla

Sağlıkla, sevgi ve saygıyla beraber büyüsünler inşallah doğumdan aşırı korkuyorum senin rahat geçmiş belli, özellikle bir şey yaptın mı yoksa tamamıyla vücut yapısı mı
Özellikle tek yaptığım şey doğuma gitmeden duş almak açılmayı sağlıyor ama ayakta tabi.vucut yapısı önemli tabi mesele dikisim olmadi karnımda yırtılma falan da olmadi doğum yaptığım gibi 3gunde eski kiloma düşüyorum ama her birinde ayrı korktum şimdi olduğu gibi.cunku her gebe bir değildir her gebelik bir değildir

Bereketlı topraklar
Bız de iğne ucuyla aradık bebıslerı(tup bebek)

Mesela bakın birinde sancı ile başladı birinde suyumun gelmesi ile biri nişane ile ama hepsinin ortak noktası gece başlaması

Öyle tabi canım inşallah bu da ilki kadar kolay geçer ve de sağlıkla. Ben de aşırı korkuyorum doğumdan ve yaşanabilecek komplikasyonlardan

Bereketlı topraklar
Bız de iğne ucuyla aradık bebıslerı(tup bebek)
Aslında evliligimizin 1 senesini geride bırakınca tüp bebek tedavisine baslayacktik ki hamile olduğumu öğrendim erkenden tadaviye başlama isteğim esimin ailesinde genetik olması kaynanam 10 sene sonra çocuk sahibi olmuş kaynim tüp bebek ile sahip olmuş ve görümcemin hiç olmadı bunları düşünerek bizimde olmaz düşüncesiyle erkenden başlayalım istedik ama megersem hamileymisim

Evet tansiyonu dengelediği için önlem olarak verdi ancak ilk gebeligimde 30 kilo almıştım bilinçsiz beslenmistim hareketsizdim ve doğumun ertesi günü 16 kilo gidecek kadar ödemim vardı. Şu an herhangi bir tansiyon problemim yok aksine düşük seyrediyor. Henüz 2 kilo aldım, çok dikkat ediyorum beslenmeme. Yürüyüş ve egzersizlerde yapıyorum. Herhangi bir sorun olmadığı için aspirin kullanip da bir düşük yada kanama tehlikesi yaşarsam çok vicdan azabı duyarım diye kullanamadım. Tabiki doktorlar en iyisini bilir ama annelik iç güdüm kullanma diyor. Çok kararsız kaldim.

Öyle tabi canım inşallah bu da ilki kadar kolay geçer ve de sağlıkla. Ben de aşırı korkuyorum doğumdan ve yaşanabilecek komplikasyonlardan
İnşallah canım bende korkuyorum ne kadar kolay geçti desemde 5 dk bile sürse bitmeyecek gibi geliyor insana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…