Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

O zaman hiç korkma canım dermatolojik biseydir belkide cildin kuruyordur vs. Nemli tut vücudunu.Karaciğer enzimlerin (Alt ast )değerlerin yükselmediyse hiç korkma. Benim yüksek çıkmıştı çok korkmuştum ama şuan inişte çok şükür 🤲
Cok gecmis olsn cnm insallah birdaha hic sorun yasamazsin saglkla ilerlesin gebeligin🤲

Şu ülkenin, dünyanın, internetin geldiği hali, yozlaşmışlığı gördükçe içim çekiliyor ya. Dünyaya çocuk getireceğim, daha karnımda oluşacağım diye uğraşıyor ama ben onu nasıl koruyacağım bilemiyorum... Sadece etraftaki saldırgan manyaklardan korumak değil de o saldırgan manyaklardan olmasını, beyninin yıkanmasını nasıl önleyeceğim, nasıl sapkın bi hayat görüşünü benimsemesini engelleyeceğim bilmiyorum. Önüne tablet TV telefon koyarsan bebekten itibaren başlayacak bu. Koymasan bile çocuk daha küçük çocuk haliyle diğerleriyle muhattap olduğu anda onların kontamine olmuş zihinlerinin ve ruhlarının söylemlerine, hastalıklı mantığına maruz kalmaya başlayacak. Çok çok küçük yaştan itibaren başlayacak bu. Gerçekten çok korkutucu bunun düşüncesi. Kontrolü en kaybetmemek gereken nokta bu ama iğrençlik çok yaygınlaştığı için çok zorlaştı artık. Galiba emzirmeyi, altını değiştirmeyi falan öğrenmeye çalışmaktan ziyade şimdiden o çocuğun soyutlanmış bir şekilde benim yanımda geçireceği ilk yıllarında ona nasıl eğitim vermeliyim, anlayacağı şekilde somutlaştırarak dinini ve doğru/yanlış iyi/kötü ayrımını nasıl öğretmeliyim buna kafa patlatmam gerek. Ben vericem vericem vericem çocuk okula başlayacak internete girmeye başlayacak tüm çabam heba olacak diye korkuyorum :--(

Şu ülkenin, dünyanın, internetin geldiği hali, yozlaşmışlığı gördükçe içim çekiliyor ya. Dünyaya çocuk getireceğim, daha karnımda oluşacağım diye uğraşıyor ama ben onu nasıl koruyacağım bilemiyorum... Sadece etraftaki saldırgan manyaklardan korumak değil de o saldırgan manyaklardan olmasını, beyninin yıkanmasını nasıl önleyeceğim, nasıl sapkın bi hayat görüşünü benimsemesini engelleyeceğim bilmiyorum. Önüne tablet TV telefon koyarsan bebekten itibaren başlayacak bu. Koymasan bile çocuk daha küçük çocuk haliyle diğerleriyle muhattap olduğu anda onların kontamine olmuş zihinlerinin ve ruhlarının söylemlerine, hastalıklı mantığına maruz kalmaya başlayacak. Çok çok küçük yaştan itibaren başlayacak bu. Gerçekten çok korkutucu bunun düşüncesi. Kontrolü en kaybetmemek gereken nokta bu ama iğrençlik çok yaygınlaştığı için çok zorlaştı artık. Galiba emzirmeyi, altını değiştirmeyi falan öğrenmeye çalışmaktan ziyade şimdiden o çocuğun soyutlanmış bir şekilde benim yanımda geçireceği ilk yıllarında ona nasıl eğitim vermeliyim, anlayacağı şekilde somutlaştırarak dinini ve doğru/yanlış iyi/kötü ayrımını nasıl öğretmeliyim buna kafa patlatmam gerek. Ben vericem vericem vericem çocuk okula başlayacak internete girmeye başlayacak tüm çabam heba olacak diye korkuyorum :--(
O bilinci yerleştirirsen kesinlikle istediğin gibi yol alıyor canım. Benim 6 yaşında oğlum var. Ben okul öncesi öğretmeniyim. Bir gün bile telefon ya da tablet vermedim. Ölçülü tv izleme koydum. Tamamen de teknolojiden kısıtlayamayız çünkü yarın bir gün sosyal ortama girdiğinde karşılaştığı bir durumda afallayıp kalabilir. Ama telefon ve tablette net ve kararlı davrandım. Zorlandığım dönemler olmadı mı oldu ama telefon vereyim dursun, tablet alayım baksın demedim. Hep onunla vakit geçirdim. Beraber etkinlikler yaptık, ben kitap okumayı çok severim onun yanında hep kitap okudum hep. Kendime aldıkça ona da aldım. Rol model oldum. Bir çocuğa “yapma, izleme” demek kolay. Ama çocuk bizim ‘dediklerimizi’yapmaz. ‘Yaptıklarımızı’ yapar. Davranışa bakar. Sayısızca kitabı var şuan. Her gece okuttu bana. Okutur. Arkadaşlarının tabletleri olduğunu duyuyor. Hatta bir arkadaşı “gel tablet izleyelim” dediğinde “ben izlemem”dediğini bilirim. İçselleştirmek önemli. Davranışları da öyle. Benim olmadığım ortamda da olması gerektiği gibi davranır. İzinsiz iş asla yapmaz. Bir davranışın yanlış olduğunu biliyorsa onu yalnızken de yapmaz. Benim de korkum şu. Etraf manyak dolu. Sapık dolu. Kötü insan dolu. Herkes bizim gibi yetiştirmiyor maalesef. Nasıl koruyabilirim korkusu basıyor. Hele en son yaşanan gündemdeki olaylardan sonra malesef çok üzücü. Zarar verirler korkusu var

X