2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
nasıl bir şey tam olarak tabi senin hissettiğin yaşadığın kadarıyla
Doğum anını soruyorsun sanırım, ikinirken falan ağzın kuruyor şu istiyorsun tabi su yasak,birinde pamuk ile dudağımı islatmislardi,sancılar girince zaten cataldan inmek istiyr o derece canın yanıyor . sancı gidince derin nefes alıyorsun tabi yine bitmedi diyorsun ve korkun geçmiyor bi yandan da güçlü ıkınıp bitsin istiyorsun hiç gücün kalmıyor ter içinde kaldım ama eninde sonunda bitiyor tabi bunları yazdım ama korkman için değil dediğim gibi şunu unutma her gebe bir değil ve bunları yasamayabilirsin de o yüzden yazdıklarıma odaklanıp korkutma kendinj zaten sormasaydin yazmayacaktim çünkü beni çok korkuttular bende sizi korkutmak istemiyorum ama normal dogum çok güzel bi duygu hatta oğlumda doğum bitince hem ağlamış hem gülmüştüm sinirden mi artık neyden bilmiyorum

K
Kuzenimde olmuştu acil doğuma alındı, doğumdan sonra bı sure yoğun bakımda kaldı beyne ödem yapmış olduğu için. Hamileyken ilaçlar kullanıyordu ama tansiyonu hep yüksek seyrediyordu onun. Aspirin kanı sulandirdigi için ilk haftalar belki etkileyebilir dicem ama çoğu pıhtılaşma sorunu olan hamile kan sulandirici iğne vuruluyor. Asprine gelene kadar onlar düşüğe sebep olurdu ki düşüğü engellemek için kullanılıyor. Doktorlar kolay kolay bebeğe zarar verecek ilaçları onermez bile isteye. Bahsettiğin durum çok onemli hayati bı durum, senin bir cocugun daha varmış onu da düşünmek zorundasın, doktorunu dinle lütfen

Ben yazılanlardan etkilenmiyorum canım her doğumun kendine özel olduğunun bilincindeyim. İnşallah bizim de senin gibi sağlıklı ve kolay doğumlarımız olur

Ben normal doğumu çok isterdim, yüksek tansiyonla acilen doğuma alınınca nolur beni bayıltın hicbirsey hatırlamak istemiyorum diye yalvarirken buldum kendimi. Yeşil örtüler serilirken hemşireye bakakaldigimi hatırlıyorum sadece. Gözlerimi açtığımda narkozun etkisiyle sanırım kimin bebeği bu kedi gibi miyavliyor dediğimi de hatırlıyorum oğlum için
Nedendir bilmiyorum ama doğumun tadını alamamış gibi hissettim yıllarca, bende isterdim şöyle bı sancı çekeyim falan ama uyudum uyandım kucağıma bir bebek verdiler gibi hissettim bir süre. Çok saçma ama işte o yaşlarda öyle düşünmüştüm. Aradan 12 yıl geçti bu sefer de normal doğum istiyorum ama bakalım nasip hayirlisiyla dünyaya gelsin de sağlığıyla doğum hikayesinin hiçte bir önemi olmuyor kucağına alıp kokusunu içine çektikten sonra...

Doğru söylüyorsun, ilk haftalarda kullanmak beni çok tedirgin etti tutunma sürecinde farklı bir etkisi olursa diye çok korktum. 16.haftada düzenli kullanmaya başlayacağım en azından 4 ayını doldursun

Doğru söylüyorsun, ilk haftalarda kullanmak beni çok tedirgin etti tutunma sürecinde farklı bir etkisi olursa diye çok korktum. 16.haftada düzenli kullanmaya başlayacağım en azından 4 ayını doldursun
Bende de gebelik diyabeti çıkmıştı ağlaya ağlaya diyet yapmıştım hamileyken, insülin kullanmam gerekseydi de mecbur kullanacaktim. Bu hamileliğimde de kontrolsuz kilo alıyorum yine tedirginim ama olacaksa oluyor zaten.

Gebelik diyestisyenleri var, onlardan destek alabilirsin canım. Hem şekerini dengelemen için hemde kontrolsüz kilo almani durdurup sağlıklı bir süreç geçirmen için. Haftasına göre beslenildiginde doğum sonrası için annenin sütü de çok kaliteli oluyormuş. Instagram'da çok görüyorum gebe diyetisyenleri, günlük kontrol ediyorlar canım bir araştır istersen

Doğumdan sonra tüp baglatmayi düşünen var mı aranızda
Ben doktorumla konuşucam, özel sağlık sigortam var eğer karşılıyorsa bağlatıcam karşılamıyorsa da düşünüyorum aslında. Kazara hamile kalmadım ama bundan sonrası için iyi olur diye düşünüyorum, komşum her ay adet gecikse strese giriyor 4 tane var onda

İlk hamileliğimde gitmiştim gebelik diyetisyenine, aynı zamanda diyabet bolumune de gitmiştim, haftanın bir gunu diyetisyende bir günü diyabette bir günü kadın doğumda geçirdim hamileliğimi nasıl beslenmem gerektiğini biliyorum aslinda hatta diyetisyenimin mailime attığı hafta hafta beslenme çizelgelerim bile duruyor. Hamilelikte diyet yapmak gerçekten güç, o yüzden herkese glisemik indeksi düşük gıdalarla beslenmesini tavsiye etmek geliyor içimden. Bana tüm tatlilar hatta dondurma bile yasakti, meyve olarakta yarım porsiyon taze meyve sadece. Bir tane kuru kayisi yesem şekerim 130 a çıkıyordu. Tatlı yemek istiyorum diye agliyordum son aylar ve 48 kilo ile hamile kalmıştım halbuki çok şükür şekerim kontrol altına alındı, suyum normale döndü bebeğin kilo alımı normale döndü sağlıklı bı doğum yaptım.

Benim plansız oldu bu hamileligim ki ben kolay hamile kalamiyorum yani oğlumda baya uğraştık doktorlarda. Çikolata kistlerim var kaza bile olsa onlar beni korur demiştim ama korumuyormus doktorum eşin de onaylarsa bağlarız dedi. Eşim de kararsız sanki biraz. Ama ucuncuyu erkeklere yapay rahim icat edilirse anca o zaman yaparım diyorum.

Yaaa çok sevindim senin adına, ne güzel bilinçli bir hamilelik süreci geçirmiş ve kontrol altına almışsın
Bence şimdide başarabilirsin ki bu sefer aslında ne yapacağını daha iyi biliyorsun maillerini gözden geçirerek başla canım benim hem senin için hem bebeğin için asıl kilo alma süreci çünkü 16.haftadan sonra başlayacak önlemini al şimdiden

Aynen 3. Yü anca kocam doğurup emzirip büyütecekse kendi isteğimle yaparım zaten ben sezeryan oldum yine öyle olacak, 3 sezeryan riskli deniliyor yani ben artık düşünmüyorum o nedenle hazır aezeyan ameliyatı olacakken tüpleri de bağlatayım diyorum ama henüz eşimle konuşmadım eş onayı alınıyormuş hem ben hem eşim imza verecek, bakıcam aklıma yatıyor şimdilik

Tuhaf bı şekilde ben hamile kalır kalmaz kilo almaya başlıyorum, bulantilara hatta o dönemde calisiyor olmama rağmen ilk 6 haftada 6 kilo aldım kilo alımım yine devam ediyor ama şekeri yükselten gidalardan uzak durmaya çalışıyorum mümkün olduğunca. Buna rağmen 25. Haftada yine şeker cikarsa kaderim böyleymiş derim

Mıhtmelen baslamazlardı sıze ilk cocukta 17 yasındayım demstınız, ama ıste her vucurt farklı, ne guzel rabbım aratmamıs sıızı, cok k sanslısınız

Ben de sezaryen oldum evet 3. Sezaryen plesanta previa açısından riskli. Hem o var hem de üçüncü cocuga bakacak enerji ve cesaret yok bende

Bence doktorunuzu dınleyın, sıkıntı olacaksa sız ne yaparsanız yapın oluyor..karar sızın nıhayetınde tabıkı, ınsallah saglıcakla kucagınız aalırsınız bu sefer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…