2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar dr dan aldım bunları 50 lira çok güzel oğlumun baya ilgisini çekti tavsiye ederim kitap arayan varsa
Benim bebeğim sallamadı kitap falan. Zorla burnuna sokuyorum yine de kitabın kenarından köşesinden gözünü benim suratıma dikip bana sırıtıyor pes etmeden her gün deneyeceğim o kitaplar okunacak

Sizde de mi vardı ben kaçırmışım onu. Geçmiş olsun canım. Hamileyken detaylı ultrasonda bakılmıştı aslında kalp kapakçıklarına falan ama doğmadan anlaşılmıyor herhalde
Evet benim de aklımdan aynısı geçmişti, detaylıda herşeye bakıldı diye.. Bazı bebeklerde olur, çoğu 5. veya 6. aya kadar kendiliğinden düzelir dediler. O yüzden kontrol amaçlı 5. ayda randevu oluşturdular.

Yaa başka doktora mı gitsek acaba şimdi sen öyle deyince. Doktorlar da hep farklı söylüyor

Yoğurda özellikle dikkat çekti bu arada, ben çok yemediğim için üstünde durmadım. Bi bak bakalım, başka şey olmasın da bunlar basit şeyler :)
Sanırım benim kızımda süte karşı bir hassasiyet var. Üç gün oldu keseli, kademeli olarak kaka rengi ve kıvamı akışkan yeşilden yumuşak bir hardal sarısına döndü, gazı azaldı, hatta bende de gaz azaldı. Sivilceleri de iyiye mi gidiyor kötüye mi anlamadım, saçının içine ve göğsüne doğru yayılıyor tek tük ama yüzündeki yoğunluğu azaldı ve kızarık hali geçti, çoğunlukla pütür gibi görünüyor.

Ben yün yastık alacağım onun içini biraz boşaltacağım yüksek olmayacak öyle planlıyorum

Yaa ben de bakıcı tutmak isterdim, keşke güvenebileceğim birini bulabilsem. Nereden buldunuz canım bulduysanız?
Yok canım nerede, keşke bulabilsem şimdiden Eylül'de işe başlayacağım inşallah güvenilir birini bulurum o zamana kadar.Mecbur çalışmak zorundayım maddiyattan dolayı, yoksa en azından bir yıl ücretsiz izin almak isterdim

Aynı şekilde inek sütü ve yoğurdu kestiğim an ne sivilcelenme kaldı ne bir şey sadece arada badem sütü içiyorum bir sıkıntımız yok.
Kaka hemen koyu kıvamlı hale geldi gaz illa ki yaşıyoruz 3. Ayın sonu gelse de bitse istiyorum artık

Anladım canım kardiyolojiye gittiniz mi peki o ne dedi
Gittik ama benden size tavsiye tulum değilde alt üst takım giydirip gidin bide ekg çekildikten sonra giydirmeyin derlerseler giydirin benim gibi üşütmeyin çocuğu sadece üstünü çıkartırsınız çocuğun yeter ufal bişey görüyorum ama önemli değil gibi dedi 3 ay sonra tekrar gelin dedi arada doktor terimleriyle önemli bişey dediyse onu anlamadım orası ayrı

Ay hatırladım gazlanmıştı bebişin önemli değil demiş bence rahat ol boşver. 5-6 ay sonra genelde bişey kalmıyormuş ya zaten

Valla çok ciddiye almıyorlar . Alerjiden şüpheleniyorum demek lazım..alerji uzmanı için de kendileri mavi kod açıyor. Bulunduğum yerde bir tane varmış . Belki sizin şehrinizde varsa özelde filan kesinlikle gösterin. Geçmeyen pişik hırıltı huzursuzluk gaz pamukçuk egzama mukuslu kaka bunlar ikisi olunca alerji diyorlar. Süt ürünlerini direkt tuketmeseniz de yoğurt tereyağı peynir hazır gıdaların tümünde hamur işlerinde hep var . Ve maalesef azıcık bile olsa etkiliyor . Geçen yine canıma tak etti ağzıma azıcık çikolata attım gece bebek uyutmadi ve pişik geri döndü maalesef

Aynen ben de eylülde başlamayı planlıyorum…keşke 1 yıl destek verse devlet tabi ne güzel olurdu..mecbur çalışacaz

Merhaba,doğumunuzu nasıl yaptınız benimde skolyozum var s tipindenspinal istiyorum olabilir mi bilemiyorum.

Merhaba benim bebeğim de kakasını yapamıyor. Doktor fitil önerdi kakası yumuşak ama bu hafta doktor kontrolünde tekrar soracağım. 3-4 günde bir fitil veriyorum mecbur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…