2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bizde doğum sonrasında tesbit etmişlerdi, 5.ayına randevu verdiler kalp ultrasonu için.

Bana görümcem telsiz vermişti canim, bizimki ucuz bı markaydi ama işimizi gormustu, benim oğluma annem baktığı için bakıcı kamerasına ihtiyaç duymamistik.
Anladım canım bakıcı bakacak bizimkine.O Zaman uzaktan yönetebilecegum birşey alayım ama bu sefer de wifi siz ortamda kullanamayacagim ,Mesela şu an annemlerdeyim wifi yok evde o yüzden wifi siz çalışan birşeye ihtiyacım oluyor başka odadayken of bilmiyorum bu konuda hem wifisiz çalışıp hemde uzaktan kontrol edebileceğimiz birşey yok mu

Valla bizde hırıltı da var ciddi misiniz ya popoda kırmızı delikde var aynen ,gerçekten doktorumz özelde ama sadece sümüksü mukusdan bahsetti bu çocuk doğuştan beri pişik diyorum oysaki habire krem verio adam Aptamil ver dedi bizde onu kullanıyoruz ben golden almstm yeni doğumda sindirimi hafif diye doktor sarılık var dediği için aptamile geçirdi gazdan aynen patliyoruz süt icmen biri değilim ztn ama yoğurt tüketiyorum kesim ohalde kimse bı rahatsızlık sunmayinca kendi kendime analmadigim bidurum haliyle ilk bebekde hiç yaşamadım cunki

Mühim değildir inş cnm benm ilk kızımda da algilamsti hiç göndermedi bile daha çok küçük zamanla kapanabilir dedi ki öylede oldu şükr kızım 5 yaş olacak kapanır inşallah

Bakıcı kamerasi olarakta kullanacaksan mecbur sadece evde kullanabilecegin bişey alacaksın sanırım.

Çok fenalar cnm valla ya benm oglumda 1.5 aylık daha, hareket desen şimdiden başladık kıpır kıpır eller kollar çıngıraklara cildirio kucak istiyo evi gezince ondan mutlusu yok bide 4.5 yasnda kızım var valla ikiye bölündüm resmen

Yeyip içip kusuyorlar ztn doyuramadik bebeleri dediğin gibi bı gülücük atınca dünyalara bedel unutuyoruz herşeyi ah hala salliyorum şuan mesela 12 de yattık güya kuş uykusu gibi uykular artık

Kızlar birşey sormak istiyorum bnm oğlum portatif beşiğinde yatar uyur normal yatak var altında da reflü yatagi değil sizler başı için yastık kullanımina başladınız mı acaba ben direk düz yatiyorumda acaba yükseltmeye başlasam mi bilemedim hırıltısi oluyor kusuyor yükseltme yapsam buseferde omurgası acır mı acaba kafasndayim

Bize de doktor bir haftalık kontrolünde üfúrüm var kalbinde demişti.Bir aylık kontrolünde hâlâ var üç aylık olunca cocuk kardiyolojisine gösterin dedi.Iki aylık kontrolü için başka doktora götürdük o da üfürüm falan yok dedi.

Mühim değildir inş cnm benm ilk kızımda da algilamsti hiç göndermedi bile daha çok küçük zamanla kapanabilir dedi ki öylede oldu şükr kızım 5 yaş olacak kapanır inşallah
Sağol canım, bakalım gidince ne diyecekler. Sağlıkla büyüsün yavrularımız

Kardiyolojiye gitmiş miydiniz, onlar ne dedi?

Yaa ben de bakıcı tutmak isterdim, keşke güvenebileceğim birini bulabilsem. Nereden buldunuz canım bulduysanız?

Yeyip içip kusuyorlar ztn doyuramadik bebeleri dediğin gibi bı gülücük atınca dünyalara bedel unutuyoruz herşeyi ah hala salliyorum şuan mesela 12 de yattık güya kuş uykusu gibi uykular artık
Aaa bak sen uyanığa Valla ben öyle durumlarda bazen pes ediyorum açıyorum tv kısık ses loş ışıkta oturuyorum karşısına emzirerek amaaan uyumazsa uyumasın diyorum, strese girmemiş olurum Benimki sallanmayı sevmiyor ya asla o şekilde uyutamıyorum. Emziririrlen uyursa uyur yoksa ne yaparım bilemiyorum

Ben de öyle yatırıyorum..şahsen ilk 1 yıl hiç yastık kullanmayı düşünmüyorum. Reflü 4.aydan sonra azalır diyordu doktorum hırıltı ondan mı kaynaklı ki? Kusma da beraberinde azalır muhtemelen.

Soru sorduktan sonra nette arastrdim ilk 2 yıl sakıncalı yazıyor omurga gelişimi tamamlanmadığı içinmis mantkli geldi banada hiriilti biraz akintimiz var ondan bide kusmasindan flnda şüpheleniyorum ben gazlı bı bebek çünkü bizde düz yatıyoruz yatmaya devam

Bnmki emzigiyle sallanarak uyuo şükr gece memede uyur evet ama yatağa koyduğumda gaz gelince ikinir geri uyanmaya meylolur bende sallayarak destek veririm memede uyumaya alistirmadim gündüzde uyur memede ama uykusu olmadığında geri gözünü açar ztn ona bişe yapmak mümkün değil cunki artık uykular azaldı uykusu olunca çığlık atar gözleri yumarak ordan anlioz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…