2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Merhaba,doğumunuzu nasıl yaptınız benimde skolyozum var s tipindenspinal istiyorum olabilir mi bilemiyorum.
Selam, Normal doğum yaptım tatlım epidural de yapılmadı..

Spinali %85 oranda yapardım demişti anestezi uzmanı ama sezeryan düşünmemişsim o sebeple değerlendirmedik.

Bnmki emzigiyle sallanarak uyuo şükr gece memede uyur evet ama yatağa koyduğumda gaz

Ya nasıl başardınız benim bebem uyumaya da meme istiyor, tuvalete de emmese bile dudağı memede olmalı nasıl başardınız tebrik ederim

imkanı olan baba olsun diyorlar ya çook doğru, biz de hafta içi hep evdeyiz(sokak köpeği çok) bekliyorum ki hafta sonu olsun bişiler yapalım, beyim de evde kalır kalmaz ben bebeği tutayım da sen tatlı yap, zaman alırsa hamur yap poğaça yap, fazla yemek yap hafta içine diyip duruyor biz bebeği dışarı hiiiç çıkaramadık ya biri geliyor ya ben temizlik yemek işindeyim hepsini geçiyoum sürekli yüksek tempolu çalışan biri için hep evde olmak korkunç ama anlayamıyor hiç...

Uyku düzeni oluşturmaya çabalıyorum 10-11 arası uyku rutinleri yapıyorum assla anlamak istemiyor ne olacak diyor diyorum gece 1 saatten çok ayakta kal 2 kez bak bakalım uykun nasıl oluyor töbe töbe burada bir arkadaş yazmıştı baba hediye mevzuu olduğunda sen bana ne alacaksın demiş hayatları bizim 10 da birimiz etkilenmiyor bir de tüm fizyolojisi değişen hanımarla kendilerini kıyaslıyorlar benimki de diyor benim hayatım değişmedi mi diye ama evde iş varsa bebeğe ben bakarım yoksa emmek istiyor annesi al diyor en fazla benim hayatım tamamen değişti üstüne bir de 1.5 cm dikişim oldu nasıl

Ya nasıl başardınız benim bebem uyumaya da meme istiyor, tuvalete de emmese bile dudağı memede olmalı nasıl başardınız tebrik ederim
Emzige alistirdik hastanede ta verdim valla yanlış belki ama napim meme uclarim yara olmuştu 1 2 hafta çok zorlandım karbonatlar kremler vs bide sezeryanim evde de 4 yaşında kızım var lohusalık felan yaşamadım yani onda neymiş her bebek farklı cnm Rabbim kolaylık versin her bebeğin farklı zorluğu var bugünlerde hemen geçiyor ztn sağlıklı olsunlar da hemen büyürler

Aman erkekler ne anlar cnm kadın illa yaşadıklarını tek tek sayacak açıklayacak anca anlar ben gece kaçta uyuduğumuzu bile soyluom valla akşam kızımı yikadm hızlıca ,oğlum durmadı hmn 10 dkda ağıt ağıt eşim dioki gündüz napiosun sen bunla valla erkek dedim bende anında herşeyi olsun istio ben ckiyorum gelenin olmadı pek 1 2 kişi kızımla arabayla markete fln gidiyoruz biz eşime brakip uyuo oluo tabi mama fln yedirio ağlarsa neyseki ,yada bebekle çıkıyoruz hava iyi olduğu günler yoksa çok daha fazla bunalirdim 2 çocukla , desteğe gelende olmadığı için annem 3 4 kere yıkama Faslı için geldi okdr

Ben 2019 da ikiz gebelik yaşadım cnm kızımı doğum yaptım oglum karnımda ölmüştü. gebelik sonrası bı ağrı sancı olmadı ta kı 2022 Eylül ayına kdr aniden bı ağrı oluştu göbek deligimde dahiliyeye gittim ne bu die fıtık hiç blmiorum aklimada gelmio açıkçası bağırsak sandım korktum ultrasona girdim bişi ckmadi bagirsakda ,safra taşı sürprizi çıktı aksine onla ilgilide bı ağrım yok oysaki neyse cerreha yönlendirdi dahiliye el muayeneyle bildi tek çözüm ameliyat dedi safrayla bir hallederim dedi düşünelim dedim belki tek fıtık olsa olnazdm ama ikinci bebek düşündüğüm içinde safrada o da bana sıkıntı yaratabilirdi o yüzden 2023 Mart ayında oldum kurtuldum agrimda kesildi taş dolu safrada gitti böyle işte mayisda da hamile kaldım 2 ay sonra şimdi oğluşum var bu arada herkes nukseder dedi inşallah öyle birşey olmaz

Yetişkinlerde de işe yarar mı acaba, bendeki fıtık biraz büyük gibi sanki, yani sadece göbek deligim değil etrafında da sertlik var geniş şekilde
Bnm elime geliodu sertlik ama küçüktü demekki büyümüş seninki cnm daha önce vardı ozmn hamilelikle nuksettii

Oruç tutacak mısınız kızlar süt etkilenir mi acaba tutmayincada borç yigiliyo bida tutulmuyor kalıyor ne yapsam bilemedm

Biraz daha bakinayim görürsem yazarım ben sana amazonda vardı güzel bı tane ama ölçüsüne bakmamıştım ben onun . Kendi göğüs ucu ölçümü de bilmiyorum ben ufak gbi duruyor . Bunu söylediğin iyi oldu

Ben tutmayı düşünmüyorum . Sebebi de zaten çok iyi bir süt verimim yok . Azalmasını istemiyorum . Çünkü su icmeyince aç kalinca bile azalıyor. Bu arada bende mama veriyorum bir haftadir . Süt de sagiyorum . Kişisel olarak tercihim tutmamak yönünde . Sen denemek istersen de sahur ogunlerine kuruyemis eklemeyi öneriyorlar bol bol .

Oruç tutacak mısınız kızlar süt etkilenir mi acaba tutmayincada borç yigiliyo bida tutulmuyor kalıyor ne yapsam bilemedm
Ben bismillah dedim kalktım inşallah azalma olma sütüm de bi kaç gün tutup duruma göre bakacağım . Allah şimdiden kabul etsin orucumuzu bayramı görmeyi nasip etsin inşallah

Biz hiç vermefik emzik daha ben de vereyim diyorum ama sanırım artık ben bir emziğim, 1.75 boyunda bir emzik
Valla kocama ben anlatınca sanki altta kalıyor psikolojisine giriyor başlıyor ben de şöyle ben de böyle diye hepimizden dertli ya da haklısın diyor ama haklı olmamın değiştirdiği bişey olmuyor.. Ya en basitinde oğlumuzu cumartesi sabah emzirdim eşim de kalkmıştı mesela dedi gazını alayım dedim mükemmel ben de yatayım 8.00-8.30 arası boyunca annesi bak gülüyor, annesi bak pırt yaptı, annesi iyi emmiş miydi diye diye uyutmadı sonra da hadi kahvaltı Ama bunu yapmadığı da oluyor gidiyor odadan neymiş siz uyuyun diye yaptım diyor tabii biz bu arada kalkıyoruz emiyoruz, üst giyip, gaz çıkarıyoruz belki tekrar uyumya çalışıyoruz yani uyumuyoruz ama o rahat tabii benim için de tek başına olduğu günden farkı yok oluyor..
Şükür annem ve kayınvalidem 40 gün dönüşümlü heep yanımdalardı, şimdi de ara ara geliyorlar ama bizde mama da yok dolayısı ile bebikle ayrılamıyoruz

Kızlar selamlar benim bebik kundak sevmiyor ama kundak yokken de eli kolu sürekli yüzünde ve böyle kendini uyandırıyor böyle birşey yaşayan var mı acaba? Nasıl önüne geçtiniz?

Ben bismillah dedim kalktım inşallah azalma olma sütüm de bi kaç gün tutup duruma göre bakacağım . Allah şimdiden kabul etsin orucumuzu bayramı görmeyi nasip etsin inşallah
Allah'ım kabul etsin inşallah cnm ben ilk gün tutmayım dedim yarın başlarım inş tecrübelerini yaz

Bişe yapınca çok bişi yapmış gibi olmalarındansa yapmasınlar aman bide laf dinlemek cabasi oh ne güzel cnm annemler varmış daha nolsun bende o da yoktu 4 yaşında kızım bide bebek bide koca ev işi temzlk çamaşır valla ne sezeryan oluşumu bildim ne bebekle uyuyabildim annem yıkamaya geldi bı Esra becerir modunda olunca herkes ameliyatlı oluşum kimseyi baglamadi açıkçası bende minnet etmedim şükr Rabbim sağlık versin inşallah hallediyorum herşeyimi

Bnm elime geliodu sertlik ama küçüktü demekki büyümüş seninki cnm daha önce vardı ozmn hamilelikle nuksettii
Evet sanırım ilk hamileliğimde olmuştu ama küçük olduğu için ağrı şişlik vs belirti vermedi, bu hamileliğimde büyüyünce ağrı yapti

Ah sen nasıl güçlüsün, sezaryenli halinle evde küçük bir çocuk ve yenidoğan bebekle tek başına başa cikabildin. 45 gün annemi göndermedim ben, kaldı ki öyle nazlı biri değilimdir, her işimi kendim hallederim, evlenmeden önce yıllarca yalnız yasadim ona rağmen iki sezaryenimde de inanılmaz desteğe ihtiyaç duydum, kendi annemden destek aldım da, bence ameliyatlar içindeki en zorlarindan biri sezaryen, üstüne üstlük bir de bebek bakımı olunca iyileşmek daha da zaman alıyor. Takdire şayan bir dirayetin var, gıpta ettim gücüne.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…