2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Merhaba arkadaşlar bi şey sorucam ben 8 ocakta normal doğum yaptım 3 kilo 810 gram doğdu bebişim hamilelikte mi oldu doğumda ıkınmadan mi oldu bilmiyorum sonradan fark ettik göbek fitigi olmuşum karnım çok ağrıyor gaz sancısı çekiyorum karnımın içinde minik bi plates topu varmış gibi sert sert göbek deligimin çevresi çok kafama taktım piskolojim alt üst oldu genel cerraha gittim minik bi açıklık var kordondan olmuş olabilir gecedebilir gecmeyedebilir 6 ay sonra kontrole gel geçmez ameliyatla hallederiz dedi çok basit bi şeymiş gibi konuştu belki basittir ama ben çok korkuyorum asla ameliyat olmak istemiyorum böyle bi şey başından geçen veya çevresinde duyan varmı neler yapmam gerek kendiliğinden geçermi ne olursunuz bi şey deyin çok üzgünüm

Merhaba,doğumunuzu nasıl yaptınız benimde skolyozum var s tipindenspinal istiyorum olabilir mi bilemiyorum.
Bende de skolyoz var ama ameliyat durumu yok epidurali yaparken anestezi uzmanına söyledim ona dikkat ederek yaptı ama ameliyat olmuş arkadaş sizinde öyle bir durumunuz varsa bilemem
Kızlar benekleriniz kulağında içinde sarı kir var mı yoksa bizim bir problemimiz mi var
Bizde de var her banyoda temizliyorum koca insan kiri gibi benden babasından toplasan o kadar çıkmıyor nasıl oluyor anlamadım

Benim başıma geldi 20 gündür çektiğim korkuları bı ben biliyorum. Aynı dedigin gibi ağrılar hamile gibi şişkin bir karın. Herkes doktora git senin karnın normal değil dedi. Zaten korku yaşattılar bana. Gaz sancısı ayrı yürürken hareket ederken ağrılar ayrı. Sanki karnım yüzlerce mekik cekmisim de et kesiği olmuş gibi ağrıyordu. Doktora gittim serbest sıvı tespit edildi hemen eğitim araştırmaya sevkedildim. İlaçlı BT ve tuplerce kan alındı. 5 bölüm muayene etti. Şükür temiz çıktı. BT de göbek fıtığı cikti. Benim de gobegimin hemen altında bı sertlik elime geliyordu zaten, hatta buradan sormuştum göbek fıtığı olabilir mi diye arkadaşlara. Nitekim göbek fitigiymis. Dün genel cerrahi de bir prof. A muayene oldum. Diastaz ve göbek fıtığı oldugumu onayladı ameliyat dedi. Elime gelen sertlikte ayrılan kaslarin arasindan baskı yapan organların sertliğiymis. Bugün kadın dogumcuma yazdım ameliyat olayım mi diye. Bence bekleyelim 1 yılın sonunda tamamen normale dönen çok hastam var, egzersizle toparlayabilir dedi. Ftr uzmanına gidicem. Bir arkadasim da onun da başına geldiğini sonra kendiliğinden geçtiğini söyledi. Ben ameliyat için beklemeye karar verdim. Bu süreçte bir fizik tedavi planı uygulayacağım tabi ki ve çok ağır kaldırmayıp fıtığın boğulma riskini aza indirecegim.

Üfff aynı aynı resmen sanada çok geçmiş olsun inşallah gerçekten geçme ihtimali vardır o kadar çok üzülüyorum ki ne güzel bu hamileligimde epizyotemim olmadi hafif bi.yirtik oldu 2-3 dikişle atlattım emzirirkende göğüs acısına katlandım geçti çok şükür diyordum bu başıma cıktı benimde aynı senin dediğin gibi insanların karnımın normal olmadığını söylemesi ile şüphelendim sağlık odağındaki hemşireye soyledim ilk önce bakti fitik dedi doktora göster dedi o da fitik dedi sonrada anlattığım gibi genel cerrahta fitik dedi senin tahlil süreçlerin falan bayağı sıkıntılı geçmiş şimdi bu süreçte ağır mi kaldırmamak gerekiyormus e bebislerimiz var onları pispisliyoruz sürekli nasıl ağır kaldirmicazki birde nasıl bir fizik tedavi planı uygulayacaksin banada akıl verir misin neler yapmam gerek

Ben az önce fizik tedavi uzmanı bı tanidigimla konuştum, onun gönderdiği videoları sana özelden göndereyim. Bir de kadın sağlığı alanında çalışan bir ftz uzmanı bulursan daha iyi olur eğer bulamazsan da attığım videoları izleyip onları yap dedi. Mekik tarzı seyler onerilmiyormus. Karnı içe çekme egzersizleri varmış onları tavsiye etti. Ağır kaldırmak zararliymis gittiğim cerrah öyle demişti. Çocukları mecbur alicaz kucagimiza ama alırken karın kaslarina çok fazla yük bindirmeden almak gerekiyormuş. Mesela otururken yan taraftan bebeği kucaklamak daha fazla zorluyor karnı, onun yerine ayağa kalkıp hafif eğilip kucaklamak daha basit bı yük bindiriyor. 1 yıla toparlar ama üstüne dusmen lazım dedi fizik tedavi uzmanı tanıdığım.

Allah razı olsun umarım ikimizde bu sıkıntıdan kurtulur şifa buluruz inşallah cerrah bana fitik korseside önerdi çalışırken tak yürüş spor yap falan dedi ama ayrıntılı anlatmadı neler yapmam gerektiğini

Fıtık korsesini hiç duymadım nasıl biseymis, ise yariyorsa alayım ben de

Medikalde satılıyormuş göbek fitigi korsesi diye geçiyor ise yarıyor mu bilmiyorum yarın alicam bende inşallah ise yarar
Baktım şimdi trendyolda var oradan sipariş edeyim ben de. Normal korse gibi ama yuvarlak bı ped var içinde. Bende onun pedsiz olanı var ama işe yaramaz herhalde, pedalı olandan sipariş ederim. Teşekkür ederim korse hiç bilmiyordum ben.

Kızlar ramazan geldi oruç tutacak olan varmı içinizde acaba tutunca süt çekilir mi deneyim diyorum1 2 gün ama bebeğimin rizkinada engel olmuş gibi olmak istemiyorum aslaa mama da içiyor gerçi öğlen sonra uyuyor ztn 2 3 saat 7 yenkdr 2 defa emmiş olacak bilmiyorum hiç

O o pompadan ben alacağım ama benim göğüs ucum küçük ölçüsünü bulamadım. Adamlara yazıyorum bana İngilizce cevap veriyorlar bende karşılık veriyorum ama anlaşamadık sahiii göğüs ebatı 24 hatta daha ufak olanını bulan olursa bana bir etiket yapsın lütfen gözlerim acıdı bakmaktan

Bozuk para gibi birşey koyuyorlar göbek deliğine üstünü sarıyorlar ben birkaç kişide görmüştüm. Hatta ablamın bebeğinde olmuştu fıtık doktoru da ona kemerin içine bozuk para koydurmuştu baskı yapıyormuş o içeri doğru. Belki almana gerek kalmaz denemek istersen yeğenimde işe yaramıştı diye hatırlıyorum

Yetişkinlerde de işe yarar mı acaba, bendeki fıtık biraz büyük gibi sanki, yani sadece göbek deligim değil etrafında da sertlik var geniş şekilde

Kızlar benekleriniz kulağında içinde sarı kir var mı yoksa bizim bir problemimiz mi var
Var bizde de maalesef
Hepsiburadada var eller serbest pompa bakmak istersen :)

Devlette çalışanlar rapor almaya düşünüyor musunuz ? Hangi birimden alcaz bu raporu ? Psikologdan aldığımız rapor ilerde önümüze çıkar mı yükselme sınavlarında falan

Devlette çalışanlar rapor almaya düşünüyor musunuz ? Hangi birimden alcaz bu raporu ? Psikologdan aldığımız rapor ilerde önümüze çıkar mı yükselme sınavlarında falan
Psikolog rapor veremez de psikiyatri verebilir diye biliyorum ben. Psikiyatrik rahatsızlıklar ileri safhada değilse memuriyete ya da yükselmeye engel değil, lohusa depresyonu diye alan arkadaşlarım olmuştu ama tabi doktorun inisiyatifinde, verecek doktor bulmak zor olabilir.

Nasıl temizliyorsun ya internetten her yerden okudum temizlemeyin diyorlar baktım biraz sarı sarı akmış gibime geldi burnumuz akıyor gözümüz akıyor bide kulağımız mı akıyor acaba ya içini temizliyormusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…