2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
ezomanya ezomanya kuzum senin bebekte üfürüm çıkmıştı dimi. Benim eşimde de küçükken varmış da genetik olabilir diye korkuyorum ben de. Doktorumuz kalbini dinleyip üfürüm yok dedi ama emin olamıyorum. Siz rutin muayenede mi öğrendiniz başka bi tetkik yaptı mı doktorunuz
Benim kızda da doktor üfürüm algıladı muayene ederken 🙁 3.muayenede algıladı bizim doktor. Emin olmak için kalp ultrasonu yaptırmaya sevk etti, önümüzdeki hafta gideceğiz bakalım. Kardeşimde de varmıştı ama bende veya eşimde yoktu.

2.5 aylığız canım bizde. 3450 doğdu ilk ay kilo alımı çok azdı, 3720 olmuştu 2. ayda da 4500 çıktı. Doktor kilosu çok az hiç beğenmedim günde 90 mlden 6 drfs mamaya başla dedi sonra başka doktora sordum saçmalama ikşnci ay çok iyi kilo almış dedi falan fikan derken 2. ay kontrolünden 1 hafta sonra başka bi dokotra götürdük ishal gibi olmuştu. Doktor tekrar ölçtü kilosunu falan 4500 küsür çıktı. Bir haftada kilo almayınca şu an mamayı 4 sefere çıkardım günlük. Normelde 1 max 2 veriyordum

sağol canım, benimkide tek memede 5-10 dk uyuyırsa o o da uyumak değil desiğin gibi arada göz açıp kontrol ediyor kucağımdaysa duruyor. Eğer yatağına falan yatırdıysam max 3 dk zaten.
Beni bebek büyütmekte en çok zorlayan beslenme işi oldu yukarıda da anlatmıştım.Kilo alımı az diye mamaya yüklendşm bu ara ama sürekli emziriyorum da bu sefer de fazla geliyor olacak ki hem süt hem mama süreklşi oluk oluk kusuyor. Bir an önce şu ek gıda zamanı gelsşn istiyorum

geçmiş olsun canım alerjik bir şey o zaman belkide . Bebeklere çok üzülüyordum Allah bilşe neler yaşıyorlarda anlamıyoruz . Umarım geçer hemen
Canım hemen hemen aynıymış bebelerimizin kiloları. Ben de 90cc vermeye kalkıştım bi ara ama çıkarıyordu, naçizane fikrim bence çok geliyor aynı zamanda da emzirince..ben de günde 4 kez (sabah,öğle,akşamüstü,gece) 60cc veriyorum üstüne aldığı kadar emzirme. Ay hakikaten yoruyor doyma telaşı. Sağlıkla büyürler inşallah 🙏🏻

Benim kızda da doktor üfürüm algıladı muayene ederken 🙁 3.muayenede algıladı bizim doktor. Emin olmak için kalp ultrasonu yaptırmaya sevk etti, önümüzdeki hafta gideceğiz bakalım. Kardeşimde de varmıştı ama bende veya eşimde yoktu.
Anladım canım geçmiş olsun ben doktorumuza tekrar sorayım gerekirse daha detaylı baktıralım genetik olabilir

Sadece mukus değildi yani şikayet anladım şimdi . Alerji doktoru ne diyecek bakalım . Umarım bir an önce çözülür ve çok katı bir diyet vermez . Bilememek daha çok yoruyor insanı . Bende fıstık kesin olarak mukus yapıyor . Alerjen yani . Diğerlerinden emin degilim . Doktorla gorusunce yaz bize de.
Sağol canım yazarım. ❤️

Bizimde pişik geçmiyor tam gececek gibi oluyor her bezde b.tuvaleti olunca kıpkırmızı altı ak degistigm halde üstelik hatta noktackli ufak kanamalar oldu dün bgn tahriş ten 🥺 Dr kan vs yoksa dışkı da alerji değildir dio anlamadım gitti
Kesinlikle yıkayıp kurulayın Bepanthol çok iyi geldi bizimkine. İlk başta evolvia mama almıştım onu icirince bir anda popoda kipkirmizi delikler oldu nerdeyse. Hemen kestim yıkayıp kuruladim kremledim. Bezi değiştim önce sleepy şimdi goon premium kullanıyorum. Çok iyi. Sizde bir deneyin . Alerjide illa kan olucak diye bir kaide yok. Egzama olur pamukçuk olur hırıltı olur pişik olur. Valla ben çocuk doktorlarını anlamadım. Nasıl bu rahatlık bilmiyorum eğitim kalitesi mi düştü ya da yeni nesil mı kötü anlamadım. Bende onlara güvendim . Gazdan patliyordu çocuk birçok belirtisi vardı yani. Tamamen süt ürünlerini kesmeden şu dediğim şeyleri yaptiktiktan sonra bir bakın pişik geçiyor mu geçmiyor mu

Bir benimki değilmiş demek ki.. 😂

Aslında teoride doğru gibi ama işte jeton atmakla yorulmuyor insan, asıl mesele taşımak, ortaya çıkarmak 😁

Benimki gaza gelip yüzük beğen alayım dedi ama borca sokma bizi dedim🤣
Ay kızlar çok büyük konuşmuşum yemin ederim Allah cezamı verdi adam 2 gündür neyle uğraşıyormuş bana süpriz yapmak için ben çocukla arabaya sığamıyorum diye eski model arabamızı satıp benim istediğim arabayı almış para biriktiriyormuş kv den borç almış birazda şoka girdim bi arkadaşımızda da aynı model var çarşıya çıkacaktık otoparka indik al bakalım hayırlı olsun dedi dedim ki saçmalama çocuğun arabasını neden aldın bizimki nerde 😂😂 manyak mısın araba aldım niye inanmıyorsun diyor ruhsata bakana kadar inanamadım 😂😂😂

ezomanya ezomanya kuzum senin bebekte üfürüm çıkmıştı dimi. Benim eşimde de küçükken varmış da genetik olabilir diye korkuyorum ben de. Doktorumuz kalbini dinleyip üfürüm yok dedi ama emin olamıyorum. Siz rutin muayenede mi öğrendiniz başka bi tetkik yaptı mı doktorunuz
1 aylık rutin muayenede öğrendik canım benim 🙏 çocuk doktoru yönlendiriyor zaten kardiyolojiye 😊

Ay kızlar çok büyük konuşmuşum yemin ederim Allah cezamı verdi adam 2 gündür neyle uğraşıyormuş bana süpriz yapmak için ben çocukla arabaya sığamıyorum diye eski model arabamızı satıp benim istediğim arabayı almış para biriktiriyormuş kv den borç almış birazda şoka girdim bi arkadaşımızda da aynı model var çarşıya çıkacaktık otoparka indik al bakalım hayırlı olsun dedi dedim ki saçmalama çocuğun arabasını neden aldın bizimki nerde 😂😂 manyak mısın araba aldım niye inanmıyorsun diyor ruhsata bakana kadar inanamadım 😂😂😂
Yaaaa çok güzel 🧿🧿🧿🙏 güle güle kullan canım benim kazasız belasız inşallah 🙏 Allahım darısı başıma darısı başıma 🙏🙏

Kızlar bebişn gazını çıkarmaya çalışırken çok ağlıyor huzursuzlanıyor..sizinkilerde de oluyor mu öyle?

Benimki de kalkıyor zifiri karanlıkta bulur memeyi affetmez😅

Maşallah iyi kilo almış🧿 uyu canım o zaman Allah yüzüne gülmüş uyuyan bebek vermiş sana daha ne istiyorsun 🤗
O iş pek öyle değil işte maalesef, tüm gün toplasanız yarım saat derin uykusu yok. Bazen yatakları bile toplayamadan gece oluyor. Sürekli ağlıyor ve huzursuz. Muhtemelen gece uyumuyor bayılıyor yorgunluktan. Emmeye bile kalkmaması bu sebepten gibi duruyor. Yoksa güzel olurdu mışıl mışıl uyuyan bebek 🫠

Koliği aralıksız ağlama diye değil de gaz sancısı yüzünden sürekli huzursuzluk diye tanımlıyor o nedenle benim 3. Haftadan başlamış aslında yani benim bebeğimin gazı var ağlıyor çünkü ayağını çekerek karnına o gün kaka yapmadıysa kabus gibi geçiyor
Benimki 5-6 günde bir kakasını yapıyor. Evdeki kıyameti düşünebiliyor musunuz? Yaptırana kadar akla karayı seçiyoruz 😔

Kızlar dr dan aldım bunları 50 lira çok güzel oğlumun baya ilgisini çekti tavsiye ederim kitap arayan varsa

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    188,4 KB · Görüntüleme: 34
  • image.jpg
    image.jpg
    147,1 KB · Görüntüleme: 34
Kazasız belasız iyi günlerde kullanın 🙏

Güzel günlerde kazasız belasız kullanın.

Kızlar bebek kamerası alacağım ama ne alayım karar veremedim.Monitorlu sadece evde kullanacağım birşey mi alsam yoksa wi-fi ile çalışan xioami kamera tarzı tekefodnsn izlenen mi alsam bilemedim 🥺 Diğeri sadece wi-fi ile çalışıyor her yerde kullananamam ama diğerinde de dışarıda iken bebeği izleyemem çok kararsız kaldım 🥺

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. 🤗

Kızlar bebek kamerası alacağım ama ne alayım karar veremedim.Monitorlu sadece evde kullanacağım birşey mi alsam yoksa wi-fi ile çalışan xioami kamera tarzı tekefodnsn izlenen mi alsam bilemedim 🥺 Diğeri sadece wi-fi ile çalışıyor her yerde kullananamam ama diğerinde de dışarıda iken bebeği izleyemem çok kararsız kaldım 🥺
Tatile filan gittiğinde de kullanabilecegin bişey al rahat edersin. Bı de uzun vadede bakıcı için de kullanabilecegin bişey alırsan daha tasarruflu olur bence.

X