Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Arkadaşlar herkese merhabalar , umarım herkesin hamileliği çok güzel geçiyordur 🌸 ben gebelik şekeri ile ilgili bir şey sormak istiyorum açlık 90 - 60 dk sonuç 189 120 dk sonuç 147 çıktı yani tokluklar çok yüksek henüz doktorumla görüşemedim ama merak ediyorum sonucu böyle çıkanlar var mı doktorunuz ne önerdi
Bence gebelik şekeri olabilir sizde sınırın üstünde çünkü. Doktora mesaj atma imkanınız var mı

Bence gebelik şekeri olabilir sizde sınırın üstünde çünkü. Doktora mesaj atma imkanınız var mı
Mesai saatleri içerisinde baktığı için doktorum pazartesi gününü bekliyorum bakalım internette ki sınır değerler ile hastahane de ki sınır değerlerde aynı değil onu anlamadım mesela internette 1.saat 180 2.saat 153 sınır şeklinde yazılmış hep

Benim sonuçların da çıktı ama saat falan bişey yazmiyor glukoz 141
Gkukoz 98 yazıyor ne demek şimdi bu🤔
Eğer şeker yüklemesi yaptırdıysanız açlık 60 dk glukoz ve 120 dk glukoz şeklinde yazıyor ama mesela e nabızdan değilde hastahanenin online sitesinde baktığımda bu şekilde yazıyor e nabızdan bakıyorsanız hastahaneden bakın isterseniz siz de

Eğer şeker yüklemesi yaptırdıysanız açlık 60 dk glukoz ve 120 dk glukoz şeklinde yazıyor ama mesela e nabızdan değilde hastahanenin online sitesinde baktığımda bu şekilde yazıyor e nabızdan bakıyorsanız hastahaneden bakın isterseniz siz de
Şeker yüklemesi yaptırdım evet 3 tane glukoz var ama saatler yazmıyor 76.141.98 sırayla bunlar yazıyor hastanenin lab sitesi yok sanirkm bulamadim

Arkadaşlar merhaba şubat annelerine de yazdım ama sizden de fikir almak istiyorum. ikiz ya da tek gebelik fark etmez bebek asagıda olup da bebeğin rahım ağzı kısmına doğru tekmelediğini ya da vurduğunu mu dıyeyım bilemedim hisseden var mı? Geçen çarşamba serklaj oldum saglık açısından bir sıkıntım yok şükür ama asagıda kalan bebegımin vuruşunu vajina kısmından hissediyorum bildiğiniz endişelenmeli miyim 😕

Mesai saatleri içerisinde baktığı için doktorum pazartesi gününü bekliyorum bakalım internette ki sınır değerler ile hastahane de ki sınır değerlerde aynı değil onu anlamadım mesela internette 1.saat 180 2.saat 153 sınır şeklinde yazılmış hep
Benim sonuçlarım ekteki gibi.Doktorum diyetisyene ve dahiliyeye görünmemi istedi.

Eklentiler

• IMG_1319.jpeg
    IMG_1319.jpeg
    48,4 KB · Görüntüleme: 12
Arkadaşlar merhaba şubat annelerine de yazdım ama sizden de fikir almak istiyorum. ikiz ya da tek gebelik fark etmez bebek asagıda olup da bebeğin rahım ağzı kısmına doğru tekmelediğini ya da vurduğunu mu dıyeyım bilemedim hisseden var mı? Geçen çarşamba serklaj oldum saglık açısından bir sıkıntım yok şükür ama asagıda kalan bebegımin vuruşunu vajina kısmından hissediyorum bildiğiniz endişelenmeli miyim 😕
Merhaba ben de altta hissediyorum aynı anda yukarıda da hareket oluyor.Doktoruma sorduğumda başının altta olduğunu söyledi.Rahim ağzı uzunluğu normaldi olabilir demişti.

• Beğen
Reactions: dhn
Bir tanesi bile değer dışı olduğunda sanırım direk yönlendirme yapıyorlar diyetisyene tek diyetle düzelsin de bebeklerimize bir sıkıntı olmasın dayanırız
Aynen öyle kuzenimde de gebelik şekeri çıkmıştı diyet listesine uydu her gün açlık tokluk ölçtü bebişine iri diyorlardı minnak sağlıklı bir bebişi doğdu😍Doğumdan sonra da şekerine bakmış ama gebelikteki kadar yüksek olmuyormuş.

Merhaba ben de altta hissediyorum aynı anda yukarıda da hareket oluyor.Doktoruma sorduğumda başının altta olduğunu söyledi.Rahim ağzı uzunluğu normaldi olabilir demişti.
Benım de son gittiğimde oğlan baş aşağı duruyordu. Kız yatar pozisyondaydı mide kısmımda

Aynen öyle kuzenimde de gebelik şekeri çıkmıştı diyet listesine uydu her gün açlık tokluk ölçtü bebişine iri diyorlardı minnak sağlıklı bir bebişi doğdu😍Doğumdan sonra da şekerine bakmış ama gebelikteki kadar yüksek olmuyormuş.
Ayy darısı başımıza inşallah erken doğum ve sağlık sorunu olmasında bebişlerimiz de iri olurlarsa da pofuduk severiz 🥰

Benim de oluyordu vajinada.boyle idrar torbami ayaklarıyla kurcalıyor gibi oluyor arada.

Kizlar persembye kadar karnimda tekmeleme o yandan buyana kayma vs yapıyordu kızım.ama dünden beri sadece kasıklarımda hareketi var.karnimda tekmeleme yada kaymasi yok.ayaklari aşağıda başı yukarda fln mi acaba anlamdım.

X