2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben de gündüz uykularını 1.5 saatlerle sınırlandırmayı düşünüyorum artık. Gündüz uykuları cok uzamassa gece uykusj ciddi şekilde uzuyor

Biz 2 de zar zor uyumustk şimdide burundan uyuyamioz cnm ya valla sastik gözlerim kan çanağı oldu buhar yaptım çektim ne yapsam rahatlatamadm cekincede gelmio biside anlamadm burnuda kuccucuk ztn
Ya işinize karışmak gibi olmasın ama ben serum fizyolojiği 5 ilk olanı iki buruna bölüp aspratorle çekiyordum sonra doktoru arkadaşıma göstermiş oda bana gösterdi daha iyi uyuyor hırıltısı kesildi nerdeyse tarif edeyim her buruna beşlik fizyolojik olacak şekilde sıkıp çocuğu ters çevirip sırtına vuruyorum balgam da atıyor fizyolojıkleri yan sıkın ama biliyorsunuz belkide bende paylaşmak istedim

Ayyy çok sevindim işe yaramasına dediğin gibi gece belki zorlar ama olsun :)
Dün akşam sağdım boş memeyi emzirdim ama sakince emdi ve doydu. Sağsam bile hepsini çekmedi pompa. Gece çok rahat emzirdim sabah ta öyle bir kere sadece boğazına kaçtı o kadar. Akşamları artık sağacağım. Dün Şubat annelerinde mi ekim annelerinde mi bir annenin yazısını okudum kötü oldum ya. Sütü tazyikli gelince Çocuğu boğulmuş 10 dakika boyunca nefes aldırmaya çalışmışlar Ambulans gelene kadar. O yüzden emzirirken bile çok dikkat edin demiş.

Öyle oluyor insan neye ugradığını şaşırıyor. Neyse atlattık gitti Allah'ın izniyle. Bana da gelen herkes sürekli ay nasıl opesim var ama opemiyorum ki falan diyorlar severken. Öp dememi bekliyorlar gibi geliyor. Ama bir kere izin verirsem onünü alamam diye korkuyorum.
İnsanlar kendilerine virusü konduramiyorlar sanırım. Malesef hep kendi cocuklarınizı ve yakınlarımızı koruma derdine düşüyoruz .
Uykusunda iç çekiyor ona uyanıyor gibime geliyor neden iç çeker ki iki aylık bebek
Yaa benimki de biraz fazla agladıysa emzirirken iç çeke çeke emiyor. Çok üzülüyorum . Gonlünü almaya calişıyorum ama anlamıyor ki

Ah ahh Allah korusun hepsini tabi çok dikkat etmek gerek, özellikle geceleri böyle uyur uyanık olunca bu tür şeylerden korkuyorum ben, hemen silkelenip kendime geliyorum.

Merhaba 4-5 saat gece uykusu için gündüz uykularını mı kısa tutuyorsunuz acaba? Gündüzleri uyku düzeni nasıl bebeğinizin
Aslında özel birşey yapmıyorum, gündüzleri daha hareketli kendisi, uyanık duruyor uzun süreler. Gün içinde bazen bir saatte acıkıp emmek istiyor, bazen üç saat uyuyor. Bebek nasıl isterse ona uyum sağlıyorum sadece.

Bizim oğlan da tam boşaltamıyordu, göğüslerim mastit gibi sertleşiyordu. Fırsat bulunca biraz sağıp sıcak duşta masaja devam ediyordum. Bir kere bir memeyi tam boşaltmayı denedim 110 cc civarı süt çıktı ki bebeğin boşaltması imkansız gerçekten. Zamanla terbiye oldu göğüslerim. Şimdi doyuyor ama göğüslerim yumuşak rahatsızlık vermiyor

Ben tam boşaltamıyorum ya. 60 ml çıktı sonra emzirdim halâ sertti. Önce masaj yapıp yumuşatıp sonra sağayım deneyeyim. Biraz büyüdükçe rahatlarız gibi. Hem biraz fazla içecekler hem kendilerini bşraz daha kontrol edebilecekler

Geçmiş olsun göründünüz mü doktora?
Arada köpüğü bizimkide yapıyor ben pek ciddiye almadım kusmada da bazen yutuyor çünkü… Başka bir rahtasızlığı falan mı var?

3 aylık olduk hala emmiyor silikon uçla bile emmiyor küçük silikon uç mu alsam acaba
Ya çok zor. Gaz sorunu da oluyordur silikon hava da yutturuyor ya. Gece uyurken denesen de almadı mı? Kız kardeşim de senin gibi uzun zaman silikonls vermişti. Onun bebeği 9 gün küvezde kaldı memeyi alamıyor diye bir de enfeksiyondan dolayı. Silikon uç çok gaz yapıyordu. Sonra bir anda bıraktı ağlaya ağlaya bebek aldı .

Göz için herhangi bişey demedi ben de sormadım. 6. Aya kadar her ay kendisine gelmemizi istedi sadece. Göze gitmek mi gerekiyormuş
Bence gidin göze. Biz ikizleri 1 yaş civarı gotürmuştûk sonra uzun süre götürmedik. 3 yaş civari bir daha götürdüm makineden korkup bakmadılar. Sonra bir daha gotürürüm dedim nasılsa 1 yaşta problem cikmamıştı rahattım. Sonra pandemi girdi 1. Sınıfa kadar götüremedim. 1. sınıfta birinden şüphelenip ikisini de bir gotürürüm ki biri 8, diğeri 9 numara astigmat. Göz ihmal etmeye gelmiyor. Gözü 8 numara olandan hiç şüphelenmemiştim. Ögretmenleri de hiç şüphelenmemiş. Tahtayı nasıl göruyordun oğlum diyorum. Görmeme gerek yok ki anne pgretmen zaten yazdığını söyluyor demişti.

Kızlar ya bebeğim sabah aşırı fazla kaka yaptı. Kucağımdaydı benim bile üstüme geçti o kadar diyim. Yıkadık emzirdim falan ama asla doymuyor. Memelerim boşaldı iyice. Hiç böyle olmamıştı. Memeler dolmadan emiyor. Doyuramıyorum

Tuvaleti çok yapinca çok emmek istiyorlar . Bende farkettim bunu . Oyalayabilirsen kısa bir sure de olsa o arada dolar bence göğsün .Ayrıca emiyorsa süt vardır . Benimki azalınca bile ağlıyor

Silokonlu silikonsuz üç gündür hiç emmedi. Katılıyor ağlarken sinir krizi geçiriyor bizim gaz problemi doğuştan var karnı şiş doğdu küvezde karnı şişti hep

3 aylık olduk hala emmiyor silikon uçla bile emmiyor küçük silikon uç mu alsam acaba
Canım ben bıraktırdım silikon ucu.Ara ara Normal vermeye çalışıyordum, geçen hafta da önce memeyi sonra silikonu verdim sonrasında tamamen bıraktık, ara ara alırken zorlanıyor ağlıyor ama hiç silikon vermiyorum çok rahatladım inşallah seninki de silikonla da olsa bir an önce emer tekrar

Emerken masaj yapın, ama öyle böyle değil baya acıtırcasına mıncıklayın. Salı günü emzirme danışmanı bana öyle yaptı bir memeyi boşalttırdı, eve gelince diğerini de ben aynı şekilde mıncıklayarak emzirdim baya rahatladım. Emzirme öncesinde çok şiş ve sertse her seferinde yapıyorum iyi geliyor ama öncesine göre dhaa az sertleşiyor ve bebek daha kolay boşaltıyor.
Benim meme ve emzirme ile ilgili tek sıkıntım süt kabarcığı ve onun acısı kaldı artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…