Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Kızlar a101 de çarşaf, kundak havlu, zıbın takımlar, tulum, yastık, kalın battaniye, nohut battaniye, penye battaniye vs. var. Bir bakın. Baya ucuza geliyor. Özellikle çarşaf ve yastık. Yastığı süs için kullanacağım. 60tl birşey. İnternetten alsanız kargo parası da oluyor pahalıya geliyor en ucuzu bile. 4 tane çarşaf, 1 kundak havlu (kendiminkini yedekledim), 2 yastık, 1 tulum, 1 zıbın alt üst takım, 1 penye battaniye aldım.

Ben epeydir yazdırıyorum aynen. Bir sen bir ben kaldık hala kusan, annem bile şaşırıyor artık nasıl olabilir bu kadar diye.
Aile hekimim de bırak artık deyip durdu. Adama gıcık oluyorım. Sanki keyfime içiyorum. Sanki ben meraklıyım içmeye, Bugün değiştirdim kendisini. İnşallah yeni doktorum bunu aratmaz.

Aile hekimim de bırak artık deyip durdu. Adama gıcık oluyorım. Sanki keyfime içiyorum. Sanki ben meraklıyım içmeye, Bugün değiştirdim kendisini. İnşallah yeni doktorum bunu aratmaz.
İyi yapmışsın geri zekalının tekiydi senin aile hekimi. Benim doktorum kullan bir şey olmaz diyor, hala ağzımın tadı yok ama.

Eveeet bugün de kendi anneme sitemle buradayım 😂 Bugün ebebekten bebişin son eksiklerini aldım ve almam gereken her şey tamamlandı çok şükür. Beşik, gardrop ve eczane ürünleri dışında onları da izinden sonra demiştik zaten. Neyse annemle konuşurken ebebeğe gittim dedim ne aldın falan dedi. Alt açma örtüsü dedim, o yok muydu dedi. Yoktu almamıştım dedim. Neden gerekiyor ki dedi. Altını değiştirirken sağ sol batmasın diye işte anne dedim. Biz bir bez, örtü falan serip yerde değiştirirdik dedi. Neyse sonra işte saydım saydım bir şeyler tırnak makası dedim. Aman yavrum ne fark eder sizin makas aynı işi görmüyor mu dedi 🥲 Törpü almıştın hani elektrikli dedi. Ama sadece o değil ikisini beraber kullanıcsm dedim . Tırnak makası ayrıca makas gibi olanından da var dedim. Ha illa onunla mı kesmek gerekiyormuş dedi ama böyle hafiften de alaycı bir üslupla. Yani bilmiyorum herkes bunun daha kolay olduğunu düşünüyor anne dedim. İyi hadi bakalım falan yaptı, yaptı da yani benim de heves kırıldı. Kıyafet türü şeylerden çok hoşlanıyor ama iş bu eşya kategorisine gelince hemen hemen her şeyi gereksiz buluyor. Bir de çok para verdiğimizi düşünüyor her şeye. Mesela bebek arabasını aldığımızda da buralarda 4-5 bin lira dedi yorum olarak. Her yerde her fiyata var da annecim aynı kalitede değil ama dedim. Ne bileyim yani çok vermişsiniz gibi geldi bana falan dedi.
Bizi düşündüğünü biliyorum çok masraf yapmayın çoğunu kullanmazsınız paranız çöp olmasın demek istiyor ama ben üzülüyorum yine de o benim gibi sevinmediğinde. Kendisi de geçen gelirken iki tane nevresim seti almış. Lohusa takımıymış onlar. Doğum yapıp gelince yeni temiz nevresimler olsunmuş. Bana sorarsan da o çok anlamsız evde çarşaf mı yok nevresim mi yok ama ben demedim ki şimdilerde kimse bunları kullanmıyor 😅🥲 Napıcam böyle yaaa bişey desen olmuyor demesen olmuyor 😒😕
Biz de aldığımız çoğu şeye herkes tarafından aynı yorumu alıyoruz. Ben artık kimseye ne aldığımı ne alcağımı söylüyorum. Kendi kendime sevinmek yeter bana. Bence söyleme valla buraya atınca daha mutlu oluyorum 🤣 bi tek ablam diyor al ilk çocukta alınıyor içinde kalmasın 😁

Kızlar karşıma çıktı, işimize yarar belki diye paylaşıyorum. Süt artırıcı damlayı ilk kez duydum ☺️ ben buralarda değilken hastane çantası hakkında konuşulmuştu diye hatırlıyorum ama benim gibi kaçıran ve yeniden izlemek isteyenler için 🫢😂

Kızlar karşıma çıktı, işimize yarar belki diye paylaşıyorum. Süt artırıcı damlayı ilk kez duydum ☺️ ben buralarda değilken hastane çantası hakkında konuşulmuştu diye hatırlıyorum ama benim gibi kaçıran ve yeniden izlemek isteyenler için 🫢😂

Depend niye kullanmasını istememiş acaba

Ben 10 parcayı 1900e almıştım galiba. Ama 5 parca olan iki taneyi civilden aldım 300 gibi bir rakama cok güzel cıktılar ordan biraz tasarruf ettim diye düşünüyorum. Modeli begrndiysen kuması da yumuşaksa fiyat iyi gayet bence
Modeli de kumaşıda güzeldi ve katileliydi

İş yerinden birkaç kişiye bi eğitim satın aldılar ilki bugün. 8'de girdik 11'e kadar. Çok zor dayanıyorum zaten sırtım kopuyor ama çıkarsam da bu kıza daha yatırım yapmayalım derler diye korkuyorum kdjg çok arada kaldım

Bebenin odasına avize alan var mı? Şunu çok beğendim ama tavan çok yüksek değil, bir de dolabının kapağı hafif çarpıyor büyük olduğu için. Karar veremedim bir türlü

Eklentiler

• IMG_5191.png
    IMG_5191.png
    343,1 KB · Görüntüleme: 2
doktor kan sulandirici verdi ama kullanmadim ben araya baska seyler girdi antibiyotik antiviral vs bunaldim ilaclardan o yuzden baslamadim ona. benim tansiyonum dusuk 8/5 cikiyor hep, idrarda protein kacaginda cikmadi hic, bebege kan akisi da iyi demisti doktor o sebeple bosladim biraz ama yuksek tansiyona karsi iyiymis
Bende hastaneye yatış verdikleri için sürekli yattığımız için verdiklerimi söylediler ama korktuk bir sorun olur mu diye

Bebikolarımız baya hareketlendi ağırlaştı.
Arada kızımı hıçkırık tutuyor 🥹🥹
Bir şey soracağım kasıklarımda bazen göbeğimde ama çoğunlukla kasıklarımdan vajinal kısma doğru bi baskı hissediyorum var mı böyle yaşayan ?

X