2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben ilaçlı BT çekildim akşam, en son gece 11 de emzirdim. Sabah bı uyandım mastit olmuşum 🤦 hemen sagarak açmayı başardım şükür ama çok korktum açılmazsa ateş yaparsa diye. Bu gece 11 e kadar da emziremicem. Sağıp döküyorum sütümü 😔
Gecmis olsun . Neyin var ?

Emerken masaj yapın, ama öyle böyle değil baya acıtırcasına mıncıklayın. Salı günü emzirme danışmanı bana öyle yaptı bir memeyi boşalttırdı, eve gelince diğerini de ben aynı şekilde mıncıklayarak emzirdim baya rahatladım. Emzirme öncesinde çok şiş ve sertse her seferinde yapıyorum iyi geliyor ama öncesine göre dhaa az sertleşiyor ve bebek daha kolay boşaltıyor.
Benim meme ve emzirme ile ilgili tek sıkıntım süt kabarcığı ve onun acısı kaldı artık. 😔
Süt kabarcığı geçiyor muymuş sonradan?

Geçmiş olsun göründünüz mü doktora?
Arada köpüğü bizimkide yapıyor ben pek ciddiye almadım kusmada da bazen yutuyor çünkü… Başka bir rahtasızlığı falan mı var?
Götürdüm grip dedi. Akciger filmi falan çekildi temiz dedi ama takip edeceğim buhar veriyorum. Ateşi çıkarsa ve nefesi zorlaşırsa hemen yatış yapcakmışız. Yenidoğanda ateş yatış yapılmadan tedavi olmuyormuş :KK43: bi de radyasyon aldı çocuğum ya iyice sinirlerim bozuldu o ağladıkça bende ağlıyorum. Eşim de hasta onu başka bi odaya yolladım gelme dedim. Tek başıma kafayı yemek üzereyim

Bence gidin göze. Biz ikizleri 1 yaş civarı gotürmuştûk sonra uzun süre götürmedik. 3 yaş civari bir daha götürdüm makineden korkup bakmadılar. Sonra bir daha gotürürüm dedim nasılsa 1 yaşta problem cikmamıştı rahattım. Sonra pandemi girdi 1. Sınıfa kadar götüremedim. 1. sınıfta birinden şüphelenip ikisini de bir gotürürüm ki biri 8, diğeri 9 numara astigmat. Göz ihmal etmeye gelmiyor. Gözü 8 numara olandan hiç şüphelenmemiştim. Ögretmenleri de hiç şüphelenmemiş. Tahtayı nasıl göruyordun oğlum diyorum. Görmeme gerek yok ki anne pgretmen zaten yazdığını söyluyor demişti😊.
Ah yavrum çok zekiymiş de dinleyerek de anlamış herşeyi 🧿🥰 O zaman sık sık göz doktoruna gitmek lazım zaten. Ben de miyopum gözlük takıyorum. Genetik oluyor göz hastalıkları da
Tuvaleti çok yapinca çok emmek istiyorlar . Bende farkettim bunu . Oyalayabilirsen kısa bir sure de olsa o arada dolar bence göğsün .Ayrıca emiyorsa süt vardır . Benimki azalınca bile ağlıyor 😔
Ucunu sıkıyorum süt geliyor da yumuşacık kaldı memeler. Normalde gergin dopdolu olurdu. Yarım saat uykuda kalmıyor hemen uyanıyor sabahtan beri. Ve şimdi yine kaka yapıyor ya bugün noldu böyle anlamadım. Süt yoksa kaka da olmazdı emiyor demekki

Kızlar sağ mememde öyle garip bi ağrı var ki ara ara giriyor ta sırtıma bıçak saplanır gibi ordan koluma vuruyor. Böyle bişey yaşayan bar mı? Dün doktor kontrolüm vardı baktı mastit vs yok hafif bir iki süt kanalında ele gelen şişlik var sadece. Emzirme sonrası resmen ağrıdan kolum tutmuyor

Ben ilaçlı BT çekildim akşam, en son gece 11 de emzirdim. Sabah bı uyandım mastit olmuşum 🤦 hemen sagarak açmayı başardım şükür ama çok korktum açılmazsa ateş yaparsa diye. Bu gece 11 e kadar da emziremicem. Sağıp döküyorum sütümü 😔
Geçmiş olsun canım hayırdır neyin var bikaç gündür yazmıyorsun da sanki

Bizim oğlan da tam boşaltamıyordu, göğüslerim mastit gibi sertleşiyordu. Fırsat bulunca biraz sağıp sıcak duşta masaja devam ediyordum. Bir kere bir memeyi tam boşaltmayı denedim 110 cc civarı süt çıktı ki bebeğin boşaltması imkansız gerçekten. Zamanla terbiye oldu göğüslerim. Şimdi doyuyor ama göğüslerim yumuşak rahatsızlık vermiyor
Ne zaman terbiye oldu canım ben de o günü heyecanla bekliyorum🥲 özel birley yapmak gerekir mi? Her emzirmede iki memeyi de veriyorum ben rahatlasın diye ama acaba daha mı çoğaltıyor? Gece uykular uzayınca me olacak diye düşünüyorum yeni annelik tecrübesizlik kafamda deli sorular. Emzirmek doğumdan çok daha zormuş

Neredeyse üç saattir kızımı uyutmaya çalışıyorum, normalde öğleden sonraları dışarı çıkarırdım öyle uyurdu, rüzgardan da çıkaramadım..tüm gün yine koltukta emzirme ile geçti çok yıpratıcı :KK43:
3 saat ne ki. Benim tüm günüm öyle geçti. Memede uyu yatağa yat 10 dk dur yine meme 🤦‍♀️ çıkamıyoruz döngüden. Gündüzleri pek uyumak istemiyor gözler gördüğünden beri

Götürdüm grip dedi. Akciger filmi falan çekildi temiz dedi ama takip edeceğim buhar veriyorum. Ateşi çıkarsa ve nefesi zorlaşırsa hemen yatış yapcakmışız. Yenidoğanda ateş yatış yapılmadan tedavi olmuyormuş :KK43: bi de radyasyon aldı çocuğum ya iyice sinirlerim bozuldu o ağladıkça bende ağlıyorum. Eşim de hasta onu başka bi odaya yolladım gelme dedim. Tek başıma kafayı yemek üzereyim
Canım üzme kendini nolur güçlü olman gerekiyor bebeğin için. Çaresiz bi hastalığı yok yavrunun ona şükret. Yatış olması zor tabi ama tedavi olup çok sağlıklı şekilde gelecek annesinin kucağına merak etme ❤️❤️

Ne zaman terbiye oldu canım ben de o günü heyecanla bekliyorum🥲 özel birley yapmak gerekir mi? Her emzirmede iki memeyi de veriyorum ben rahatlasın diye ama acaba daha mı çoğaltıyor? Gece uykular uzayınca me olacak diye düşünüyorum yeni annelik tecrübesizlik kafamda deli sorular. Emzirmek doğumdan çok daha zormuş
Çok özel bir şey yapmadım. Ağladıkça emzirdim, aç olmasını beklemedim. öyle olunca çok uyarıldı memelerim . Akşamları duşa girdim sıcak su ve yağ ile sürekli masaj yaptım 10 dakikaya yakın her iki memeye öncesinde de olabildiğince sütü sağmaya çalıştım. Zamanla azaldı o şişkinlik şu an 45 günlük bebeğim normale döndü gibi . Tabii bebeğin süt ihtiyacı artmış olup daha iyi emiyor da olabilir

Allah kolaylık versin canım inşaallah yatışa gerek kalmadan atlatır bebiş. Sen üzme kendini ki sütüne zarar gelmesin bebek kötü etkilenmesin her hastalıkta şükretmeliyiz bağışıklık kazandı diye biliyorum zor ama bu işin tesellisi de bu…

Yatağının kenarına damlatıyordun vanım cilde asla temas etmeyecek eczacı yakasına falan diyebilir sakın yapma onun için daha küçükler ağır gelir yatağına kıymadan bi 5 dk önce yatak kenarına yüzü ne tarafa bakıyorsa 2 damla damlatman yeterli çok hızlı akıyor dökerken dikkat et
Henüz almadık da eşim eczaneden alım dedi yatağa dökülen şey ne kdr etkili olur ki dio o da gerçekten açıyor mu burnunu

Ya işinize karışmak gibi olmasın ama ben serum fizyolojiği 5 ilk olanı iki buruna bölüp aspratorle çekiyordum sonra doktoru arkadaşıma göstermiş oda bana gösterdi daha iyi uyuyor hırıltısı kesildi nerdeyse tarif edeyim her buruna beşlik fizyolojik olacak şekilde sıkıp çocuğu ters çevirip sırtına vuruyorum balgam da atıyor fizyolojıkleri yan sıkın ama biliyorsunuz belkide bende paylaşmak istedim
Yok estağfurullah sonuçta bilgi paylaşıyoruz ama ya genzine kaçarsa korkusu olduğu için bende henüz 1 aylık malum 🙈 yapamam gibime geliyor mamayı bile çok kaçırıyoruz genzine zor kendine getiriyorum normalde cekmekde istemem çok aglio ama başka çözüm yok hava yapicam gece uykusuna yatmadan tekrar bklm iyigelir umarım. eşim yıkayalım sicakca diyo 🙈😄 dedim gece üşür belki ,sabah yikayim

Kıyamam ki o minik burna. Burun tıkanıklığı çok gıcık bişey ne kadar açsan yine doluyor. Kesin çözüm yok galiba 😕

Yok canım ben de şehire gidiyorum ama sizin doktorunuz öyle tercih ediyordur belki
Ay evet cnm ya minnacık burun hemen geri doluo 🙂 idare edicez artık rahatlata rahatlata atlatırız rabbim dermansız dert vermesin analık zor🙈

Mama ver
Kızlar ya bebeğim sabah aşırı fazla kaka yaptı. Kucağımdaydı benim bile üstüme geçti o kadar diyim. Yıkadık emzirdim falan ama asla doymuyor. Memelerim boşaldı iyice. Hiç böyle olmamıştı. Memeler dolmadan emiyor. Doyuramıyorum 😢
Mama vermiyor musun canım benim oğlan da memeyle yetinmiyor açım diye ciyakliyor meme peşine mamada veriyorum napim valla doktorda 3 öğün ver demişti ztn 60 ml veriodum 90 içtiği bile oluyor doysunda napalim göğüslerimde saatlerce tutmuyorum ben bu sefer memede uyumak ister diye doyunca çekiyorum yarım saate yakın duruyor yinede

X