2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok şükür. Maşallah kuzucuğa 😍 biz de bugün usg çektirdik pazartesi doktora gideceğiz. Göz için de pazartesine aldım randevuyu. Size göz için ne zamana kadar baktırın dedi?
Göz için herhangi bişey demedi ben de sormadım. 6. Aya kadar her ay kendisine gelmemizi istedi sadece. Göze gitmek mi gerekiyormuş

İki sorum olacak arkadaşlar lütfen bilen olsun e lütfen yardımcı olsun. 🙏
1. Bebeğin kakası yeşil geliyor, bir aralar hafif yeşilimsi limon rengi gibiydi, salı günü hastanede emzirme danışmanına da sordum, baktı bu senin diyetine alakalı olabilir sebze ağırlıklı besleniyorsun böyle olur ama bir sorun yok dedi. Bugün iyice yemyeşil oldu ve bana bebek de huzursuz geldi ama bugün benim stresimden de çocuk etkilenmiş olabilir hemen gaza veya bir sindirim sıkıntısına yormak istemiyorum. Bu yeşil kaka neden olur anne sütü alan bebekte ve köyü bir durum mudur ve eğer kötüyse nasıl düzeltebilirim?
İnternete ön sütü fazla, son sütü az alırsa olabilir yazıyor ama bilen var mı doğru mudur?
2. Sağ mememin başında bir kabarcık oluştu iki gündür, ilk tahriş zannettim şeffaf tı, giderek beyaz oldu şimdi sarımsı. Yine internet ten baktım süt kabarcığı diyor, sütün çıktığı yerin üstünün deri ile kapanmasına olurmuş Canımı çok acıtıyor emzirmek, sağmak çok zor oluyor. Bunu nasıl açabilirim, doktora mı gitmem gerekir?
Benim göğüs ucumda da kabarcık var beyaz beyaz. Ama acımıyor canım benimkisi. Kaka konusunda da bilgim yok maalesef ama hastanede öyle dedilerse çok düşünme bence artık. Bebeğin sıkıntısı olsa huysuz olurdu uyumazdı belli ederdi rahatsızlığını

Merhaba benim bebeğimin de iki gündür kaka rengi böyle oldu, sarı rengin içinde yer yer yeşillikler oluyor. Son kakası daha da çok yeşildi.Huzursuzluk yok ama.Sorunuza cevap bulabildiniz mi?
B blimundacbn kızlar yeşil sarı turuncu normal sayılıyor demir ağırlıklı beslendiysen ondan olmuştur yada bebiş hızlı emiyorsa sindirilmediği zamanlarda oluyor normal yani korkmayın

Bana yanlış yapıyorsun der gibi konuştu biraz ama ne bileyim. Genelde çocuğun uykusuna çok kasınca uyumuyorlar gibi geliyor. Ben ona sürekli sessiz loş ortam yapamam ki. Hem öyle gece de uyumaz gibi geliyor bana. Geceyi öğrenmesi lazım diye düşünüyorum. Çok kasmak istemiyorum uyku konusunu. Rahat anne olursam çocuk da rahat olur gibi geliyor
Rahatt olursan mutlu ve huzurlu olursun sen de bebek de. Bu işin bir kuralı yok bence. O an anne nasıl daha az zorlanacaksa öyle yapılır diye düşünüyorum. Arkadaşın hiç mi şehir dışına, tatile falan gitmeyecekmiş. Belki de onunki doğrudur ama kimin hayatina göre? Herkes doğru olduğuna inandığını yapar ama başkalarına baskı yapmadan.

Son düzenleme:
Evet ya bazen bebek uyuyor 4 - 5 saat, ben de ağırlaşıyor um uyanamıyorum bi kalkıyorum ki semsert masajla falan açıp emziriyorum. Uykuya yenilmeyip 2 - 3 saatte emzirmeliyim.
Bence öyle de yapmayın da emzirme sırasında olabildiğince emzirmeye çalışın olmadı pompa ile boşaltın diye düşünüyorum. Uykuya da ihtiyacımız var hem bebek hem anne açısından 🙏🏻

Uykusunda iç çekiyor ona uyanıyor gibime geliyor neden iç çeker ki iki aylık bebek
Uykusunda içli bi mızıklanma hali oluyor canım. Can yanması gibi değil sakin bir ağlama. Ben hemen kucağıma alıp yatıştırmak istiyordum kendime engel olamıyordum. Şimdi tutuyorum kendimi. Hiç ellemiyorum uykusu bölünmeden devam ediyor susunca. Rüya görüyor herhalde. Rüyasında ne görür de ağlar iki aylık bebek bilmiyorum 🤷🏼‍♀️

Rahatt olursan mutlu ve huzurlu olursun sen de bebek de. Bu işin bir kuralı yok bence. O an anne nasıl daha az zorlanacaksa öyle yapılır diye düşünüyorum. Arkadaşın hiç mi şehir dışına, tatile falan gitmeyecekmiş. Belki de onunki doğrudur ama kimin hayatina göre? Herkes doğru olduğuna inandığını yapar ama başkalarına baskı yapmadan.
Aynen öyle ne kadar gergin olursak bebek de öyle oluyor. Hiç şaşmayan kural 🙂 Bebeğin ileriki hayatı için de çok zor bence. En ufak seste ışıkta uyuyamamak çok zor değil mi. Ama kendi bilir tabi dediğin gibi

Damladan kastım Şöyle serum fizyolojik kullanıyorum ama şırıngayla tanzikli yapmıyorum bruno babynin tek kullanımlık şaseleri var bunu açtıktan sonra 24 saat kullanabiliyorsun ben damla damla bundan kullanıyorum hafif oturur pozisyonda burnuna 1 er sıkım damlatıyorum o şekilde çekiyorum istersen şırıngayla da yine poşetten çekip damla damla olacak şekilde verebilirsin burnuna 2-3 damla yetiyor yani burun içinde onu ayarlayamazsın tabi ama ne kadar geldiğini bilirsin onun dışında cold mix damlayı ben sadece geceleri kullanıyorum çünkü gece uykusunda uyandırıp aspiratörle çekmek olmuyor onda da bebeğin temas etmeyeceği bir köşeye yatağına 2 damla damlatıyorum gece 3-4 saatte bir burnunu açıyor her aspiratörden sonrada buhar veriyorum rahatlasın diye dışardayken de aspiratör taşımıyorum nebulizatör taşıyorum sadece o yetiyor
Merhaba cold mix dediğiniz damlayı burun içine mi damlatiyorsunuz yoksa yatağına mı orayı tam anlayamadım bizimde 2 gündür burun tıkandı fokur fokur buhar makinemiz biraz büyük gece uyandığı için devamlı bu resimdeki gibi brunodan damlatıp buhar yaptım çektim vs pekde fayda bulamadık geri peşine tıkandı yine uyandı 🥴😞

Göz için herhangi bişey demedi ben de sormadım. 6. Aya kadar her ay kendisine gelmemizi istedi sadece. Göze gitmek mi gerekiyormuş
Öyle mi siz şuan özel hastanede mi takiptesiniz? Biz şehir hastanesine gidiyoruz halâ. İlk gün söylemişti ve sonraki takiplerinde de 40 günden sonra gidin demişti. Bilemedim şimdi.

Evet ya bazen bebek uyuyor 4 - 5 saat, ben de ağırlaşıyor um uyanamıyorum bi kalkıyorum ki semsert masajla falan açıp emziriyorum. Uykuya yenilmeyip 2 - 3 saatte emzirmeliyim.
Merhaba 4-5 saat gece uykusu için gündüz uykularını mı kısa tutuyorsunuz acaba? Gündüzleri uyku düzeni nasıl bebeğinizin

Merhaba 4-5 saat gece uykusu için gündüz uykularını mı kısa tutuyorsunuz acaba? Gündüzleri uyku düzeni nasıl bebeğinizin
Ben özellikle akşam 18 den sonra uyıtmamaya çalışıyorum saat 23-24 e kadar olabildiğince. Gündüz de genellikle biraz aydınlıkta yatırıyorum. Ge ce uyuyor şuan ama 2 saatte bir acıkıyor uyanıyor emerken yine uykuya dalıyor. Öyle.

Merhaba cold mix dediğiniz damlayı burun içine mi damlatiyorsunuz yoksa yatağına mı orayı tam anlayamadım bizimde 2 gündür burun tıkandı fokur fokur buhar makinemiz biraz büyük gece uyandığı için devamlı bu resimdeki gibi brunodan damlatıp buhar yaptım çektim vs pekde fayda bulamadık geri peşine tıkandı yine uyandı 🥴😞
Yatağının kenarına damlatıyordun vanım cilde asla temas etmeyecek eczacı yakasına falan diyebilir sakın yapma onun için daha küçükler ağır gelir yatağına kıymadan bi 5 dk önce yatak kenarına yüzü ne tarafa bakıyorsa 2 damla damlatman yeterli çok hızlı akıyor dökerken dikkat et

Biz 2 de zar zor uyumustk şimdide burundan uyuyamioz cnm ya valla sastik gözlerim kan çanağı oldu😁🙈 buhar yaptım çektim ne yapsam rahatlatamadm cekincede gelmio biside anlamadm burnuda kuccucuk ztn😄🥴
Kıyamam ki o minik burna. Burun tıkanıklığı çok gıcık bişey ne kadar açsan yine doluyor. Kesin çözüm yok galiba 😕
Öyle mi siz şuan özel hastanede mi takiptesiniz? Biz şehir hastanesine gidiyoruz halâ. İlk gün söylemişti ve sonraki takiplerinde de 40 günden sonra gidin demişti. Bilemedim şimdi.
Yok canım ben de şehire gidiyorum ama sizin doktorunuz öyle tercih ediyordur belki

Kızlar bebeğim hasta oldu. Eşim de ateşlendi kfayı yemelik bi geceydi. Bebiş bi saat uyuyo sonrasında ağzı burnu dolmuş öksürerek boğuluyo gibi uyanıyo sonrasında saatlerce ağlama krizi. Burnunu aspiratörle çektim ağzının içi sürekli köpürüyor onu bezle aldım. Ateşi yok ama çok huysuz

X