2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sağım yapmaya başladım akşamları sağdıklarımı içiriyorum buna hiç gerek kalmıyordu inşallah yine eskisi gibi olur beslenme konusunda dikkat edicem dediğini de deneyeyim teşekkür ederim

Canım benim de başıma geldi bi kere çok paniklemiştim anlıyorum seni. Uyumadan önce çok su iç. Baya fazla 1 litre kadar su içip yatıyorum. Süt dolmuş oluyor. Ama sütün en büyük üç düşmanı var. Susuzluk uykusuzluk ve stres. Sütüm var diye düşün sürekli de emzir bebeğin boş da olsa memede dursun. Benim bebeğim çok fazla emzik de almıyor bazen gazı olmasın diye boş memeyi veriyorum ağzında tutsun uyusun diye

Kızlar emzirdikten sonra goguslerinizde ağrı oluyor mu asiri bi sızlatan ağrı gerceklesiyo bende ,resmen ellerimle ovaliyorum biraz sonra duzelio acaba süt kanallarimi geri dolmaya çalışıp ağrı yapio anlamadım bayag sizlio ama

Evet süt kanalari aktif oluyor. Bu iyi bisey. O siziyi ben ilk bebeğimde hiç hissetmezdim çünkü sütüm çok azdı. Şimdi günde bir kaç kez sizladiginda çok mutlu oluyorum. Özellikle bebeğin yüzüne baktığında sızlar derlerdi benim hiç olmazdı üzülürdüm. Ama doğruymuş emzirmeye başladığımda, bazen bebeğimin yüzüne baktığımda bazen de sabah uyandığımda sızlıyor.

Aynen o bende de oluyor cnm ama bu da ağrı gibi bişi bendeki emzirip bırakınca hangi göğsümu emdiyse bitirdiyse ağrı baslio üst kısımdan başlayıp yayılıp masaj yapıyorum aynen bende ilk kızımda bunu yaşamadım hiç yani böyle ağrı olmuodu sızlama oluoduda şuan resmen agriolar mastit de degilm oysa

Benim bebeğimde de vardı sağda 1 hafta kadar kaldı sonra çıktı sanırım 3 gündür yok. Şimdi de sol gözünde var sanırım.

Kızlar benim sol göğsümün 4-5 tane deliği var. Kızım emerken çok zorlanıyor nefes alamıyor bazen de nefessiz kalıyor ve ağlıyor. Sonra da istemiyor emmek ve ağlıyor. O sırada ağzına emzik vererek sakinleştiriyorum. Sol memem çok dolduğunda Pompa ile ilk sağdığımda oluşmuştu. Ne yapacağım bilemiyorum. Şimdi biberon verirsem bir daha kesin meme istemez yani net belli oldu. Ne yapabilirim sizce? Silikon uç almak mantıklı mı sizce? Sağ tarafımı rahat emiyor çocuk. Sürekli de sağdan emziremiyorum. Solumu çok fazla ememediği için hep dolu. Ne zaman rahat emebilecek duruma geliyorlar?

Cimenlere_uzansam her gün değişiyor dimi huyları, bi gün gündüz uykusu süper bi gün bambaşka. Ama artık uyku işaretlerini ya da işte derdini anlar olduk ufaktan, bu beni rahatlatıyor biraz
Bi de uyku konuşulmuş, ben o loş ortamı akşamları sağlıyorum, hiç tepede lamba açık olmuyor hep odalarda gece lambası, mutfakta aspiratör ışığı takılıyoruz :) ilk kızımda bunun faydasını çok gördüm, şimdi de gece gündüz ayırt etmeye başladı sanki.

Sağol canım evet benimki de emzik almıyor onun emziği benim memem emziği veriyorum beğenmeyip lak diye atıyor Allahtan çekmeye çalışıyor yok demiyor hep memede tutuyorum yavrum rızkının peşinde o da

Herkeste öyle değil mi? Benim her ikisinde de birkaç tane delik var elimle sağlarken baya görünüyor birkaç yerden çıkıyor süt. Ama bebeğin fazla tazyikli gelen sütle baş edebilmesi için YouTube'da bi doktoru dinlemiştim. Biraz geriye yaslanıp bebeği memenizin üstüne yatırın, bir de başı yukarıda kalçası aşağıda olacak şekilde biraz eğimli tutun ki yer çekimi yutmasına destek olsun diyordu. Ben sandalyede oturup arkaya doğru eğilerek emziriyorum.

Bugün öyle yaptım oturdum sırtımı yaslamadım ama. 2 tane yastığın üzerine koydum, ana kucağı gibi yaptım kendime yaklaştırdım emzirdim ama yine de 2 kere nefes alamadı. Biraz daha iyi geldi sanki. Rahat içemeyince ben de tedirgin oluyorum. Oğlumda da öyle oluyordu nefes nefese ama nefessiz kalmıyordu hiç. Öğreneceğiz bakalım. Teşekkür ederim canım. Araştırayım ben de YouTubeden.

Ya o kadar haklısın ki bende aynı şeyi yapmak istiyorum kayınvalidem dolma gibi yapıyor çocuğu bide küçük doğdu bu diyor laf anlamıyor. Odadan çıkar Çıkmaz açıyorum çocuğu

Anladım canım.Doktor da birer ml sık dedi.Izledigim bir videoda senin anlattığın şekilde yapıyordu.Ben de öyle yapayım teşekkür ederim.

Çok gelmek isteyen oldu kabul etmedik erken doğduğu için doktor yasakladı dedik ailemizdekiler geldi sadece kardeşim falan

Bende yatak odasında uyutuyorum hep salona oynamaya gidiyor sadece babasına amcasına veriyorum sizi özlemiş diyorum. On dakika bakamıyorlar çocuğa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…