2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bunu öğrendiğim iyi oldu.Bizimki de süt fazla gelince genzine kaçıyor öksürüyor.Arada çok korkutuyor beni nefes alamıyor. Hep öne doğru eğilip emziriyordum. Ben de arkama yaslanarak emzirmeyi deneyeceğim.

Bunu öğrendiğim iyi oldu.Bizimki de süt fazla gelince genzine kaçıyor öksürüyor.Arada çok korkutuyor beni nefes alamıyor. Hep öne doğru eğilip emziriyordum. Ben de arkama yaslanarak emzirmeyi deneyeceğim.
Evet benimki de öksürüyor nefes alamıyordu, arkaya yaslanıp bebeği üstüme yatırınca daha rahat oluyor.

Ya o kadar haklısın ki bende aynı şeyi yapmak istiyorum kayınvalidem dolma gibi yapıyor çocuğu bide küçük doğdu bu diyor laf anlamıyor. Odadan çıkar Çıkmaz açıyorum çocuğu
Bende aynı savaşı annemle veriyorum maalesef her gidişimde kat kat örtüyor çocuğu ona giderken artık tatmin olsun diye yalandan inve bi yelek giydiriyorum ince pazen götürüyorum normalde nohut battaniye alırdım yanıma o örtemesin diye pazen alıp gidiyorum artık

Çocuklar sıcaktan hasta olacak kayınvalide bizde kalıyor arada yapsa neyse inşallah çocuğum sıcakta hasta olmaz ramazanı da bizde geçirecek bende annem gelsin istiyorum o böyle sarmaz çocuğu

Acaba o memeyi önden biraz sağıp boşaltsan sonra emzirsen, denedin mi böyle? Belki o zaman daha rahat eder.

Kızlar merhaba
Benim oğlum gündüzleri neredeyse hiç uyumuyor sadece dışarda gezerken uyuyor . Uyusa bile 15 dk da uyanıyor sabah 7 den akşam 9 a kadar böyle . Sizde de bu durumu yaşayan var mı
Aynı canım kızımın gündüz uyksu sıfır emerken kucakta uyukluyorsa o sadece onun dışında asla gündüz uykusu yapmıyor. Geve uykusu iyi ona şükür diyorum ama gündüz uykusu da önemliymiş yani. Bütün iş güç kalıyor , tuvalete bile zor gidiyorum
benim oluyor canım. Böyle nasıl desem iğne batmış gibi bir iki saniye süren bir ağrı dediğin gibi süt kanallarıyla ilgili herhalde
ya silikon uca bulaşmayın hiç valla bu seferde bıraktırana kadar canınız çıkar eğer alışırsa. Benim kız ilk silikon emzşkle emiyordu da bırakınca nerdeyse kurban kesecektim

Gece olduğunda karanlıkta kalması mantıklı ama gündüz karartma yapmak mantıklı gelmiyor bana. Ben de lamba açmıyorum tepesinde en azından 9dan sonra falan karanlık odaya geçiyoruz uyuması için

Çocuklar sıcaktan hasta olacak kayınvalide bizde kalıyor arada yapsa neyse inşallah çocuğum sıcakta hasta olmaz ramazanı da bizde geçirecek bende annem gelsin istiyorum o böyle sarmaz çocuğu
Bende iyiki başından beri kimseyi istememişim diyorum çok zor oldu ama bende çağırsaydım annemi kv yol yapacaktı ikiside burayı ben yapamazdım vallahi ne annemle kv ile

Tm canım. Bugün eczaneye gittim yoktu silikon uç almadım. torro önden sağıp vermeyi dene dedi öyle deneyeceğim.

Benim bi memede tek delik diğerinde iki delik var. Ama ikisinde de tıkanmayı başarıyor. Aklım çıkıyor öksürünce. Başlarda daha çok korkuyordum da biraz büyüdü artık kendini kurtarıyor baya yenidoğan fobilerim kalmadı. Benim sırtım eğik durup memeye yaslanınca da burnu tıkanıyor memenin üstüne yüz üstü yatmış gibi oluyor. Dik durmadan emziremiyorum

Gece olduğunda karanlıkta kalması mantıklı ama gündüz karartma yapmak mantıklı gelmiyor bana. Ben de lamba açmıyorum tepesinde en azından 9dan sonra falan karanlık odaya geçiyoruz uyuması için
Evet evet, sonra karartma imkanımız olmayan bi yerde uyutmak zorunda kalınca iş zorlaşır en basitinden. Ama bizim ev bütün gün güneş, güneşlikleri kapatıyorum, tam karartma olan bizim odayı yarım kapatıyorum.o kadar da aydınlık olmasın yani

Gözüne gözüne de güneş gelecek şekilde uyutulmaz zaten kendimi düşündüm de bebek olsam sürekli ağlardım öyle yapsalar

Şaşırdım ben herkeste birkaç delik var zannediyordum. Evet o şekilde de bebeğin burnu tıkanır gibi oluyor. Ben deneye deneye buldum bir pozisyon, özellikle emzirmeye ilk başladığımda süt akılı daha hızlı iken o şekilde emziriyorum.

İki sorum olacak arkadaşlar lütfen bilen olsun e lütfen yardımcı olsun.
1. Bebeğin kakası yeşil geliyor, bir aralar hafif yeşilimsi limon rengi gibiydi, salı günü hastanede emzirme danışmanına da sordum, baktı bu senin diyetine alakalı olabilir sebze ağırlıklı besleniyorsun böyle olur ama bir sorun yok dedi. Bugün iyice yemyeşil oldu ve bana bebek de huzursuz geldi ama bugün benim stresimden de çocuk etkilenmiş olabilir hemen gaza veya bir sindirim sıkıntısına yormak istemiyorum. Bu yeşil kaka neden olur anne sütü alan bebekte ve köyü bir durum mudur ve eğer kötüyse nasıl düzeltebilirim?
İnternete ön sütü fazla, son sütü az alırsa olabilir yazıyor ama bilen var mı doğru mudur?
2. Sağ mememin başında bir kabarcık oluştu iki gündür, ilk tahriş zannettim şeffaf tı, giderek beyaz oldu şimdi sarımsı. Yine internet ten baktım süt kabarcığı diyor, sütün çıktığı yerin üstünün deri ile kapanmasına olurmuş Canımı çok acıtıyor emzirmek, sağmak çok zor oluyor. Bunu nasıl açabilirim, doktora mı gitmem gerekir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…