2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Rota 1741 tl bunu biliyorum üçüncü ay da yapılan

Kesinlikle aynı senin yaptığını yapıyorum gündüz salonda gece yatak odasında ve sağlıklısı bu diye biliyorum geceyi gündüzü ayırt edebilmek adına. Benim aklıma başka bir konu takılıyor çocuk uyuyorken ya da ne biliyim uyanıkken tvde duydukları gördükleri onu nasıl etkileyecek? Tv izlemiyor ama izlemek için kendini yırtıyor daha 2 aylık. Bir ağlama krizinde televizyona denk gelip sustuğunu ağlamayı kestiğini fark ettiğim andan itibaren düşünüyorum bu konuyu

Bizim evde trafik sesi çok ya çocuk sese istemese de alışık. Yanında süpürge de yapsam duymuyor o yüzden

Merhaba kızlar ne zamandır giremiyorum nasılsınız bebişler iyidir inşallah. Geçen hafta üst üste misafir ağırladım ve hasta oldum. Boğaz ağrısı baş ağrısı öksürük var.Şu an hastanedeyim serum taktirdım. Bebeğim de öksürüyor maalesef.Pazartesi doktora gösterdik. Serum sıktı burnuna deloday ve calpol yazdı.Arada bizim de serumla burnunu açmamızı söyledi.Eve geldiğimizde kustu oğlum sarı sarı sanırım balgam çıkardı.Sizler serum kullanıyor musunuz? Ne sıklıkta kullanmak lazım acaba doktora soramadım.

Aynı biz de öyleyiz ama daha erken geliyorum yatak odasına 10 gibi. Sabah da 8-9 gibi salona geçmiş oluyoruz. Arkadaşımın bebeği pek uyumuyor mahvoldu kız 5 aydır. Danışmanlık falan alıyor galiba bu aralar. Hep aynı yatakta yatsın diyorlarmış

Valla güzel bi konu. Ben bi de normalde hep yabancı dizi film izlerdim. Bebekle altyazı okumak imkansız. Türk dizilerini falan açıyorum sırf oyalanmak için. Dikkat gerekmiyor izlerken çünkü. Onlar da bebeği nasıl etkiler bilmiyorum keşke izlemesek

Çok geçmiş olsun canım ben de burnunu temizleyemiyordum kızlara sordum burada. Şimdi pratiklik kazandım kolayca yapıyorum. İhtiyaç duydukça günde bir kez falan yapıyorum öyle çok sık değil. Ama senin daha sık yapman faydalı olabilir. Bronşlara inmesin sümükler daha zor olur iyileşmesi. Bence bol bol yap açılsın çocuk. Zor bir işlem değil zaten elin alışınca

Hımmm salona mı taşısam beşiği gündüz acaba kafamda deli sorular yada 15-20 güne taşıncaz tam düzeni orda kursam daha mı iyi acaba

Bence suni gözyaşı damlası kullanabilirsin. Gözü yaşardıkça aç kapa yaptıkça kendisi çıkar. Ben arada toz görünce yapıyorum

Sağ ol canım. Ben de yanlış yaparım diye cesaret edip yapamadım.Sen yatar pozisyondayken mi sıkıyorsun serumu? Doktor, bebek yatarken iki burnuna sıkıp hızlıca ters çevirdi.Eczacı tanıdığımız başını eğip yapsan daha iyi olur, genzine kaçabilir dedi.

Kızlar bu gaz yapan yiyecekler her yerde ayri seyler yaziyor.Bizde 32 gunluguz ve ne yemem lazim ne gaz yapiyor daha kestiremedim.kimi sut urunleri yeme diyor kimi baklagil yeme diyor kanitlanmis seyler neler nelere dikkat etmeliyim.birde size sorum biz iki gundr ozellikle aşı sonrasina denk mi geldi bilmiyorum ama acayip huzursuz duzgun uyumuyor emmeden sonra gaz sorunumuz var surekli aglama krizlerine giriyor.bazen memede bile agliyor kriz gibi ve nerdryse her emmeden sonra azda olsa kusuyor bu kusmadan korkmalimiyim cok degil ama azda olsa cikiyor agzindan biseyler.

Kızlar bi de biogaia kullanan var mıydı aranizda ve memnun musunuz
Ben kullanıyorum doktora işe yaramıyor sanki dediğimde en iyisi aslında herkes memnun dedi bide bende görüp aynı damlayı alan arkadaşım var çocukların arası iki gün oda baya memnun olduğunu söyledi gerçi bizim alt gazımız sorun bu damla üst gazı içinmiş

Kızlar merhaba
Benim oğlum gündüzleri neredeyse hiç uyumuyor sadece dışarda gezerken uyuyor . Uyusa bile 15 dk da uyanıyor sabah 7 den akşam 9 a kadar böyle . Sizde de bu durumu yaşayan var mı
Gündüzleri bizde de sorun var uyumuyor hatta araştırdım rem uykusu diye bir şey varmış yarı uyanıklık hali gündüz sanırım rem uykusu aktif hayır bide saatlerce uyutmaya çalışıyorum o esnada bir daha ki mama saati geliyor falan kısır bir döngü

Benim bebiste de popoda pişik oluyor kanayan pişik evolvia mama yapmıştı. Onu kesince gitti. Mukuslu kakası var. Egzamamiz yok karında minik minik şeyler çıkmıştı onlarda sütü kesince azaldı. Bugün yiuince popo yine kızardı sanırım alerji. Bir gün alamadık alerji uzmanına hemen bitiyor ne yapicaz bilmiyorum. Valla yardımcı olmanıza çok sevinirim. Ne yapicam bilmiyorum çünkü . Eninde olamıyorum

İyi geceler kızlar benim çok sütüm vardı bi taraftan emzirirken öbür taraftan akıyordu 2 gündür göğüslerim sönmüş resmen.genelde doyuyor gibi iki memeyi verince ama 2 güne kadar bi tane memeyle doyuyordu dün gece iki memeyle bile doymadı buzluktan önceden sağıp koyduğum sütü verdim. eskisi gibi sütüm çok değil 2 aydır böyle birşey yaşamamıştım çok iyiydi birdenbire ne olmuş olabilir sütüme çok üzgünüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…