2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Haa yok bunlar uyku değil tam olarak, emme aralıkları 😁 bazen bu üç saati uyanık geçirdiği de oluyor :/ akşam üstü oluyor genelde bu huzursuzluk ama değişken.
Sizde nasıl durumlar:)
Ben uyuyor sandım o aralarda 🤣 Bizde fena değil durumlar üç gün gündüz uykusu hiç yoktu bakınıp duruyordu atak mı geçirdik noldu anlamadım. Bugün güzel uyudu çok şükür. Geceleri de uyuyor ama ıkınıp duruyor aralıksız. Ikınması dışında bi problem yok şu gazlar bitse rahat edeceğiz

Bana yanlış yapıyorsun der gibi konuştu biraz ama ne bileyim. Genelde çocuğun uykusuna çok kasınca uyumuyorlar gibi geliyor. Ben ona sürekli sessiz loş ortam yapamam ki. Hem öyle gece de uyumaz gibi geliyor bana. Geceyi öğrenmesi lazım diye düşünüyorum. Çok kasmak istemiyorum uyku konusunu. Rahat anne olursam çocuk da rahat olur gibi geliyor
Bana da aile hekimi gece ve gündüzü öğrensin dedi özellikle . O şekilde rutin oluşturursunuz . Hatta gunduzleri ses yapabilirsin dedi . Ama benim bebeğim çit çıksa uyandığı ve gündüzleri pek uyumadigi için sese dikkat ediyoruz .

Canım benim oğlumda süt, yumurta, kuruyemiş alerjisi vardı ama bizim çok ileri boyuttaydı. Ağzının kenarları kızarıyordu kakası mukus şeklinde ve poposunda kanayan pişikler oluyordu. En önemlisi de alerjik astımı vardı bu besinlerle karşılaşınca vücut nefes alamaz kalbi durursa diye hayat kurtarıcı iğne bile vermişti doktor hastaneye yetiştiren kadar vurmamiz için. Çok şükür kullanmaya gerek kalmadı. Bizim çok ileri seviyedeydi alerjimiz, diline dahi değmemesi gerekiyordu. Ben 4 ay emzirirken kendim diyet yaptım toplamda 14 ayda tamamen geçti doktor kontrolünde. Şu an 13 yaşında süt ürünleri olsun yumurta kuruyemiş olsun hepsini bizler gibi yiyor.
Ben çok dikkat etmiştim, özel yemekler yaptım kendime de ek gıda döneminde oğluma da. Kalsiyum eksikliği olmasın diye gıdalardaki kalsiyum hesabı ile yemek yapardım. Zor bir süreçti ama geçiyor, sadece çok dikkatli olmak gerekiyor. Bu konuda çok tecrübeliyim size yardımcı olurum sorularınız olursa vs. Çok geçmiş olsun, ne kadar küçük ayda farkedilir ve diyet yapılırsa o kadar çabuk geçiyor merak etme canım birkaç aya herşeyi yersiniz 😘😘😘
Benim de buyuk oglumda süt alerjisi vardı ama çok az düzeydeydi hiç diyete gerek duymamistik. Oğlum şuan 6 yaşında bizi zorlayan solunumu tutan alerjenler şuan. İngiliz cimine çam ağacına bile alerjisi var ki bunlardan uzak durması mümkün değil parka bile çıkmaması lazım malum. Bebeğimde abisinden farklı olarak çoklu gıda alerjisi olduğunu düşünüyorum. Şuan tanı koymaları çok mümkün değil ama ben deneme yanılma giderek bulmaya çalışıyorum intoleranslarini. Bugün kakasinda hafif mukus vardı yine, dün ne yedim diye düşündüm. Pizza yemiştim dondurulmuş. Paketli gidalarin içindeki maddeler de dokunuyor anladığım kadarıyla. Sabahları bı zeytin bazen biraz bal ile kahvaltı ediyorum yicek başka bişey bulamıyorum. Umarım ciddi boyutta alerjisi yoktur, çok zor alerjik bünyeli çocuk. Bugün çok huysuzdu mesela doğru düzgün emmedi bile, sürekli ağladı kaka yaptı yine rahatlamadi.

Bize gelen oldu. Gelsinler uzak tuttuktan sonra çok takılmiyorum ogluşlar okula gidiyor ne de olsa onlar envai ceşit virüs getiriyorsur diyorum. Bizde söyle oldu. Bı arkadaşım Cat kapı geldi iki çocuguyla. Girerken maske istedi. Ne duşünceli dedim içimden. 3 tane maske verdim. Bir tek bana lazım dedi. Faranjit olmuşum dedi. Sesi kalındı baya. Maskeyi taktı. Ben de bebeği getirdim kucağımda tutuyorum. Sonra bir baktım oğlu da oksürmeye basladı. Bebeği alıp yan odaya götürdüm. Uykusu var dedim oraya bıraktım. Sonra dedim ben korkuyorum 3 tane salgın varmış falan dedim. Onlar da çok kalmadan gittiler. Çok saşırdım ama beklediğim bir şey değildi.
Yani bilmiyorum açıkçası ben kendi eşime dostuma çok rahat misafir kabul etmiyorum diyebilirim ama eş ailesi olunca biraz farklı oluyor 🤷 Kucağa vermeyi hiç düşünmedim zaten . İstemezler diye umuyorum yaa
Senin arkadaşına çok kızdım 😔
Bu arada arkadaşlarımdan biri de hiç haber vermeden ilk günü doğum yaptigim hastaneye geldi çok şaşırdım . Bir de sarılık muhabbeti yaptı 1 saatten fazla oturdu . Benim kayınvalide sarılık muhabbeti yapıp da lahusayi korkutmayalim diye uyarınca gitti . Bende beklemiyordum sorsa ertesi gün gel derdim . İlk gün emzirme işi zaten sıkıntılı annemle ,kayınvalide de odadan çıkıyorlardı . O çıkmak istemedi falan şaşırdım arkadasima ama bişi diyemedim 🤷

Kızlar bu devletin karsilamadigi aşilarin isimleri ne ve kaçıncı hafta vuruluyiruz ve fiyatı ne?
Gecen 1 aylık kontrolünde doktoru kağıda yazıp verdi ayları kacirmayim diye. Fiyatlarını bilmiyorum ama rota 2 doz dedi ben abisine 3 doz olandan yaptırmıştım evlat ayiramam buna da 3 doz olanı yaptircam. Onun haricinde menenjit aşılarının iki grubunu da yaptircam. Bunlar çok önemli

Eklentiler

• IMG-20240228-WA0005.jpg
    IMG-20240228-WA0005.jpg
    80,1 KB · Görüntüleme: 52
Benim de buyuk oglumda süt alerjisi vardı ama çok az düzeydeydi hiç diyete gerek duymamistik. Oğlum şuan 6 yaşında bizi zorlayan solunumu tutan alerjenler şuan. İngiliz cimine çam ağacına bile alerjisi var ki bunlardan uzak durması mümkün değil parka bile çıkmaması lazım malum. Bebeğimde abisinden farklı olarak çoklu gıda alerjisi olduğunu düşünüyorum. Şuan tanı koymaları çok mümkün değil ama ben deneme yanılma giderek bulmaya çalışıyorum intoleranslarini. Bugün kakasinda hafif mukus vardı yine, dün ne yedim diye düşündüm. Pizza yemiştim dondurulmuş. Paketli gidalarin içindeki maddeler de dokunuyor anladığım kadarıyla. Sabahları bı zeytin bazen biraz bal ile kahvaltı ediyorum yicek başka bişey bulamıyorum. Umarım ciddi boyutta alerjisi yoktur, çok zor alerjik bünyeli çocuk. Bugün çok huysuzdu mesela doğru düzgün emmedi bile, sürekli ağladı kaka yaptı yine rahatlamadi.
Yediğin pizza da MSG ( monosodyum glutamat ) var mıydı bilmiyorum ama benim ona da alerjim var mesela . Çin tuzu olarak da geçiyor biliyorsundur muhtemelen . Sen pizza yazınca o geldi aklıma . Bazı şeyleri ayırt etmek çok zor zaten . Bugün bende çok hafif mukus gördüm fıstıktan sonra düzelmişti şimdi yumurtadan şüpheleniyorum .
Bu alerji meselesi çok zor . Sen tecrübeli bir annesin o yüzden çok daha bilinçli ilerliyorsunuz 🙏

Gecen 1 aylık kontrolünde doktoru kağıda yazıp verdi ayları kacirmayim diye. Fiyatlarını bilmiyorum ama rota 2 doz dedi ben abisine 3 doz olandan yaptırmıştım evlat ayiramam buna da 3 doz olanı yaptircam. Onun haricinde menenjit aşılarının iki grubunu da yaptircam. Bunlar çok önemli
Tamam canim teşekkürler. Bu arada bebisin alerjisi mi var et süt kestim vs demişsin konunun başını bulamadım konuyu anlamadım ne oldu?

40 i çıkmadan bebeği görmek isteyen oldu mu ? Ramazan geliyor diye bu haftasonu gelmek isteyen olmuş . Eşimin sayılı akrabası var İstanbul'da zaten . Neyse ki eşim henüz misafir kabul etmiyoruz demiş ama gıcık olmadım değil . Bir de teyzesi geldi Gaziantep'ten bizde gelmek istiyoruz demişti laf arasında telefonda. 40 i çıkmadan gelmezdim ama Ramazan geliyor diyor . Bir de ikram vs hicbisi beklemiyoruz diyor o zaman niye Ramazanda olmuyor ,anlamadim😂
Ben benden geçmişim göğüs ucu yaralarım bir yandan emzirme problemleri bı yandan . Sinir oldum 🤷
Olmaz mı ya 🙈🙈 bizim ev hiç boş kalmadı desem yeridir 🙄 ben bu kadar rahatlıkla zorlandım ne ağrım vardı ne sızım ikramlıklatı kuzenlerim yaptı attık buzluya çıkartıp çıkartıp verdik ama ne kadar doğru bilemiyorum allahtan kızım hep uyudu da kimseyle muhattap olmadı 😎 iyi siz söyleyebilmişsiniz ben kimseye misafir kabul edemiyoruz diyemedim 🥸🥸

Hanımlar merhaba,
Benim bebeğin gözünde yaklaşık bir haftadır saç var. Kendiliğinden çıkmadı. Bugün doktor a görürdük göremedi. Arada arka tarafa geçiyor doktor bakarken de arkaya geçti ve doktor göremedi bişey yok deyip gönderdi. Şimdi yine gözün ön tarafında uzun bir kıl. Kendi saçı sanırım. Nasıl yapacağız doktorlar çıkarabilir mi? Bugün muayene etmeye çalışırken çok hirpalandi bebeğim. Çıkartmaya çalışırlarsa o muayene de olduğu gibi yavrumun gözü çok zarar görür.Damla tarzı bişey sordum atması için yok dedi.
Başına gelen var mı ? Ne yapayım

Kızlar ben kızımı gündüz aydınlık odada salonda gece de yatak odasında uyutuyorum. Yatak odamda karartma perde var daha doğrusu kahverengi bi perde. Gün içinde loş oluyor ama gece gündüz farkını anlasın bi de aydınlıkta seste uyuyabilsin diye salonda uyutuyorum. Bi de tv izlemek odada takılmak istiyorum sürekli yatak odası beni de sıkar. Yanlış mı yapıyorum acaba. Bugün arkadaşım hep aynı yatakta ve aynı rutinde uyuttuğunu söyledi. Ben gece rutinini özellikle farklı yapıyorum gece uykusuna alışsın diye
Bende gündüz salonda tv açık uyutuyorum akşam onbir buçuk gibi yatak odasına geçiyoruz ışık kapalı beşiğinde yatırıyorum 🙄 derin uyuyor ama doğru mu yanlış mı yapıyorum bilemem ama ben rahatım sabahta 10:30 da salona geçiyoruz 🫠 yanlışsa banada haber et hep aynı yatağa yatırayım 🥰

Bize gelen oldu. Gelsinler uzak tuttuktan sonra çok takılmiyorum ogluşlar okula gidiyor ne de olsa onlar envai ceşit virüs getiriyorsur diyorum. Bizde söyle oldu. Bı arkadaşım Cat kapı geldi iki çocuguyla. Girerken maske istedi. Ne duşünceli dedim içimden. 3 tane maske verdim. Bir tek bana lazım dedi. Faranjit olmuşum dedi. Sesi kalındı baya. Maskeyi taktı. Ben de bebeği getirdim kucağımda tutuyorum. Sonra bir baktım oğlu da oksürmeye basladı. Bebeği alıp yan odaya götürdüm. Uykusu var dedim oraya bıraktım. Sonra dedim ben korkuyorum 3 tane salgın varmış falan dedim. Onlar da çok kalmadan gittiler. Çok saşırdım ama beklediğim bir şey değildi.
Yani hasta olduğu halde gelmiş ay lütfetmişte maske takmış 🤬🤬 ay bu insanlar gerçekten biraz değişik ya 😳 çocuklar virüs bulaştırmıyormuymuş şaka gibi 😤 ay çok iyi yapmışsın çocuğu hemen yıkasaydın ardından 😳😳 ay çok sinir oldum arkadaşın ama 😶‍🌫️😶‍🌫️

Daha az olabilir silikonla bence de. Daha çok küçük silikonsuz yapamaz mısın? Emzirme danısmanı 4, 5 ay öncesi yüzde yüz memeye döner falan diyordu Instagram'da. Bu da biberonla beslenen için söyküyor yani. Daha 2 aylık bile olmadan bence deneyebilirsin. Sütün var ne güzel. Sen de rahatlarsın hem.
Silikonsuz alıyor aslında emiyor da ama onun rahatlığına alıştığı için memeyi tutmak kavramak zor geliyor. Emebildiği halde sinirleniyor bende o yüzden geri silikonla veriyorum nasıl bırakacaz bilmiyorum

Olmaz mı ya 🙈🙈 bizim ev hiç boş kalmadı desem yeridir 🙄 ben bu kadar rahatlıkla zorlandım ne ağrım vardı ne sızım ikramlıklatı kuzenlerim yaptı attık buzluya çıkartıp çıkartıp verdik ama ne kadar doğru bilemiyorum allahtan kızım hep uyudu da kimseyle muhattap olmadı 😎 iyi siz söyleyebilmişsiniz ben kimseye misafir kabul edemiyoruz diyemedim 🥸🥸
Esimin teyzesi ona söyleyemedim gecistirdim sadece büyük diye 😂 Diğer herkese söyleyebilirim .
İlk günler bebekler daha çok uyuyorlar o kısma gelmesine çok sevindim sizin adınıza 🙏

Kızlar merhaba
Benim oğlum gündüzleri neredeyse hiç uyumuyor sadece dışarda gezerken uyuyor . Uyusa bile 15 dk da uyanıyor sabah 7 den akşam 9 a kadar böyle . Sizde de bu durumu yaşayan var mı

Kızlar merhaba
Benim oğlum gündüzleri neredeyse hiç uyumuyor sadece dışarda gezerken uyuyor . Uyusa bile 15 dk da uyanıyor sabah 7 den akşam 9 a kadar böyle . Sizde de bu durumu yaşayan var mı
Merhabalar, evet benim kızım öyle, gündüz uyku problemi yaşadık 2 hafta kadar hergün dışarı çıkardım uyusun diye fakat 2-3 gündür kucağımda emzirirken uyudu öğlenleri..acaba atak mı geçirdi diye düşünüyorum çünkü 5.haftasıydı o zamanlar.

Tamam canim teşekkürler. Bu arada bebisin alerjisi mi var et süt kestim vs demişsin konunun başını bulamadım konuyu anlamadım ne oldu?
Kuzum Eti kesmedim valla kesmedim 😂 yumurtayi kestim. Süt ve yumurta yiyince kakasinda mukus oluyordu kestim ben de. Bayadir mukus yoktu bugün yine baya mukuslu kaka yapmış, dün pizza yemiştim ondan oldu sanırım.

X