2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben bu sabah doğum yaptım can ıkınmaktan pestilim çıktı resmen. Artık beni ocak annelerine ekleyebilirsin 30 ocak 41+1 kız bebegimi suni sancilarla normal dogumla aldim kucağıma çok şükür
Oy maşallah maşallah. Ocağın son bebeği ve grubun en uzun süren hamileliği senin oldu. Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin hayırlı olsun.

Oy maşallah maşallah. Ocağın son bebeği ve grubun en uzun süren hamileliği senin oldu. Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin hayırlı olsun.
Hanımlar selamlar ben 2024 eylül annelerinden geliyorum. 7+5im. Hepinizi tebrik ediyorum Allah analı babalı büyütsün birazcık göz gezdirdim sohbetlerinize❤ Sezeryan doğum ve normal doğum arasındaki farkları, edindiginiz tecrübeleri sormak istiyorum size. Ben hayatımda hiç ameliyat olmadım serum yemedim kan vermekten ödüm kopar ama zar zor vermeye başladım. Doğumda El üzerinden istersek serum takıyolar mı? Çatı muayanesinde ne yapılıyoracı veriyor mu? Lütfen çok kısa bilgiler verirseniz bende diğer grubumdaki arkadaşlarımla paylaşmış olurum hemde biraz olsa içim rahatlar bilgi edinirim.

Çok geçmiş olsun demek tek başına mama da iyi olmuyor. Uf sarılık öyle kötü ki hala geçmedi benimkinden. İnsaaallah ikinci bebisinizde daha rahat edersiniz

Aaaaa demeyi unutmuşum ben Acıbadem’e 42 bine tamamken zamdan sonra 62 bini duyunca mis gibi klinikte doğurdum 1 gece kaldım hoş oda 25 bin ama Acıbadem’in yanında şükür dedim

Aynen maşallah 4 günde 30 bez bitiyor bizim bende çişlere kakalara güveniyorum

Sağlıkla büyüt bebeğini, moralini de bozma sezaryen sonrası ilk 48 saat biraz zor geçiyor, sonra hafifletecek ama 5. Gün daha iyi hissedeceksin 7. Günden sonra çok hızlı toparlayacaksin. Benim sütüm 4. Gün geldi, eve gidip duş almadan sütün pek gelmez zaten. İnan bana benim sütüm geldiyse herkesin gelir. Ben özelde doğum yapmadım haliyle biraz hirpalandim, ağrılarım çok oldu adam akıllı ağrı kesici vermediler, ağrılarım o denli şiddetli olunca tansiyonum çıktı ne yaptılarsa düşüremediler iki gün boyunca 150 lerde seyretti tansiyonum. Haliyle sütümü de etkiledi ağrılarım ama ona rağmen eve gelip duşa girdim biraz daha ağrılarım hafifledi sütüm geldi. İlk bebeğimde de 8. Gün gelmişti. Geç olsa da geliyor için rahat olsun

Öncelikle hayırlı olsun. Normal doğum sonrası ayağa kalkma daha hızlı oluyor sezeryannda kişiden kişiye değişir bazıları bir haftada çocuğuna bakabiliyor bazıları da 3.günde. ilk çocukta vucüdun elveriyorsa normal doğum denemeni tavsiye ederim ağrıdan da korkma artık epidural var prenses doğum. Ben hastaneye gittikten sonra üç saatte doğum yaptım. İlkimde suni ile 6 saatte doğum yapmıştım. Çatı muayenesi sancın yokken bakan doktora bağlı olarak hafif hisedilebilir. Çatın uygun mu diye bakarlar. Ama son haftalarda bakılıyor genelde Bana sancım varken baktıklarında kesinlikle hissetmedim. Serum da istediğiniz yere takıyorlar.

Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.

Bende verdim şekerli su sarılıkta sınırdan düştük hemen hatta 2 günde bir çay kaşığıyla normal su veriyorum ben midesini doldurmaz zaten 1 kaşık ne olacak diye de avutuyorum kendimi

Çok geçmiş olsun. Bizim de 4 günlükken 13.8 di sarılık değeri. Hem emzirdim hem sağıp verdim. 1 buçuk saatte bir emzirip uyuyunca da sagdığım sütü verdim. Sonra gecti. Ölçme gereği bile duymadı doktor. İyi dedi. İnşallah sizinki de kolaycacık geçer. Normal zaman için 3 saati geçirmeyin diyorlar ama sarilikta 2 saati geçirmemek lazım bence. Cünku anne sutüyle dolu mide bir buçuk saatte boşalıyor diye okumuştum bi yerde. Şu bir haftayı sık emzirerek atlatın sonra rahatlarainız inşallah.

Hayırlı olsun canım. Sağlık ve huzurla buyütneyi nasip etsin Allah'ım. Süt için hiç endişelenme. Hastanedeyken benim de gelmedi. Eve gidince banyo yaptım. Uyudum uyandım gelmişti. Ama hastanede sürekli emzirdim. İkinci gün mama takviyesine basladık. Günde 2 defa sadece o da. Bir öğlen bir de gece yatarken vermek yeterli dedi bebek hemsiresi ama onu da emzirdikten sonra verdik. Sen her mizırdandığında emzir ki uyarılsın göğüsler. Bir de emzirirken baş parmağınla yukardan aşağıya masaj yap hep. Emzirme boyunca hiç durma. Ben hala akışın azaldığını hissettiğimde öyle yapıyorum. Çok işe yarıyor. Ben ilkinde emziremedim. Boş memeden süt cıkmaz sandım. O yüzden özellikle ilk defa anne olanlara anlatmak istiyorum çok. Olmazsa da olmaz dunyanın sonu değil. Ama gelecek sutün inan buna. Bunun için dizayn esldilmiş vücudumuz. Allah kolaylık versin

Aynı durumdayım. Ne yesem ne yesem diye dolasırken bile bir şeyler cıgnedigimi farkediyorum. O ara atmışım agzıma bişeyler daha da aranıyorum

Aynı durumdayım gece bile kalkıp biseyler yiyorum, ilk oğlumda da böyleydim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…