2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Doktor mama verin demedi mi? Sınıra doğru yaklaşmış bence ihmal etmeyin bir yandan mama verin 3 saat çok geç bu arada en fazla 2 saat diyordu bana doktorum durmadan emzirin ve mama verin derim.

Benimde aynı sizin gibiydi bebek sürekli emiyordu 3 saat bile cok uyurken besliyordum. Gittim doktora 13 dedi sarılık iki gün sonra gel sınıra yakın dedi. Mama ver dedi bende vermedim. Ertesi gün çocuğum turuncu oldu neredeyse . Apar topar gittik hastaneye kandan baktılar bu sefer 19 çıktı hemen yatış yaptılar. Çok pişman oldum mama vermediğime. Meğer sütümde düzgün gelmiyormus çocuk emiyor sanıyordum. Sagip da süt verin mama da verin bence

Bence mama desteği vermelisin sarılık olmasından çok daha iyi. Değeri sınırda gelmiş çünkü. Beslenmesi bir günde bile etkiliyor. Sezeryan oldum ama vajinamda ağrım hiç olmadı. Dediğin gibi kanamam da olmadı. Hep az az oldu kanamam. O kadar kanaman varsa kan değerlerin çok düşebilir. Benim her ihtimale karşı demir ilacına devam et dedi doktorum

Kızlar bende 40+3 de doğum yaptım.. normal dogum istiyordum öyle de gözüküyordu ama ne açilmam vardı ne sancim suni sancı veremedi Dr bebeğin kalp atışları çok hızlı baş çevresi çok büyük dedi kilosu çok iri bebek normal olmaz dedi ama bi doğdu minicik bir şey elini kafasına koyduğu için yanlış gözükmüş. Neyse artık o şekilde dogum yaptım.. sonrası çok ağrılı oldu hala çok ağrılarım var ve en kötüsude sütüm gelmiyor ne yapsam olmuyor şu an henüz eve çıkmadım iki gün oldu stres yapmıyorum ama ne bileyim ilk bebeğim olduğu için biraz değişik duygulardayim

Doktor mama verin demedi mi? Sınıra doğru yaklaşmış bence ihmal etmeyin bir yandan mama verin 3 saat çok geç bu arada en fazla 2 saat diyordu bana doktorum durmadan emzirin ve mama verin derim.
Gündüz uykudan uyandırıp mama takviyesi yapım bari tşk ederim doktoru ver demedi adam çok yoğundu hiçbi öneride bulunmadı 12 13 olması gerekir dedi 1 2 rakam yüksek dedi okdr sınır 15 mi

Aman Allah korusun,çok geçmiş olsun sizede bende kızımda yatmadim ama tumgunumuz fetoterapi de geçti kuvezde o ağladı ben ağladım onu yasamaktansa evde ugrasim 2 gün gece uyumam gerekirse valla bnm sütü lokur lokur icio doyunca kendi birakio yoruluo uzun emziriyorum yarım saate yakın ins cogalmaz saolun

Hayırlı olsun gözünüz aydın olsun.,

Açılma yok diye riske girmek istemedi demekki canım gözün aydın olsun saglickla dogmusya hergun geçiyor sütünde gelir bol bol memeni ver bebeğine tenntemasi yapın sürekli ağrılar için bana devamlı iğne vurdular hastanede sende talep et bayag etki ediyor rahim için vurdular özellikle hem ağrı kesici hem rahmi toparlayıcı diye benmde 5.gunum basagrim coktu kahveyle aştık o sorunu şükr direk kafein almak gerekiyor . İnanır mısın bnmde en başından beri perinatalogm dahil hep iri gidiyor bebek 2 hafta önde denildi bebeğim 3280 doğdu 5.gunde hala 3250 biraz düşüp kilo almış ama minnoş bişi doğdu bildiğin biz 3.5 4 beklioduk 38 haftada, ultrason hicbisi %100 vermiyor onu anladım

Gündüz uykudan uyandırıp mama takviyesi yapım bari tşk ederim doktoru ver demedi adam çok yoğundu hiçbi öneride bulunmadı 12 13 olması gerekir dedi 1 2 rakam yüksek dedi okdr sınır 15 mi
15ten sonra fototerapiye alıyorlar biz 13leri gördük ama ben geleneksel yöntem uyguladım doktorlar her ne kadar yapmayın dese de bunu yapanların çocukları hep daha sağlıklı oldu ya da hiç fototerapiye girmediler çevremde de… acve hurmasını kaynatıp ezip bir çay kaşığı verdim devam eden ikinci günde de şekerli sudan bir çay kaşığı…
13 seviyesinden 4’e düşürdük sarılığı

Sağlıkla büyüsün bebişin. Hiç stres olma eve çıkınca sıcak duş al göğsünede masaj yap sütün gelmeye başlar. Ama biraz sürebilir ilk etapta mama+ süt ile devam et bebişin sarılık olmasın

Merhaba arkadaslar, bebegim 17 gunluk ve inanilmaz gazi oluyor. Sadece anne sutu ile besleniyor. Kimyon, rezene , ayagi sicak tutma, gaz yapmayan besinleri tuketsem dahi gazi oluyor. Biz mi beceremiyoruz anlamiyorum gazini cikartmayi. Ustten degilde hep alttan gazini cikartmayi calisiyor ikiniyor. Gun icinde cok kez kaka yapiyor. Gaz damlasi myflor kullanmaya basladik ama etki etmedi. Doktor sabsimplex diye bir sey onerdi direkt etki ediyor vs dedi ama bilemedim. Ne yapmali? Bebegi emzirdikten sonra ustten gazi nasil cikartiyoruz hemen cikiyor mu sizinkiler

Hurmanin suyunu verdiniz değil mi ? Aslında doğar doğmaz bebeğin damagina hurma çiğneyip koymakta sünnet. Yanıma almıştım zemzemle hurma nasip olmadı sezeryan olunca işleri hep başkaları yapmak zorunda oluyor ... Çok çabuk düşmüş. Şekerli suyu kaynanam dedi yapmadım keşke de yapsaymisim

O geçmiyor canım bizde onunla uğraşıyoruz . Mesela şu an ıkınmaktan agliyor

Valla cnm benim 7 de mama verdim uyudu 9 da uyandırmaya başladım 10 u buldu 1 saatte olsa hiç uyandiramam hrlde neler yaptık kızımla alt açma gıdıklama uyanmio tosbağ bugün mama meme ugrascam bakalm yüzünde aşırı sarılık yok fkt gözler hafif Sarı belli yani bakalm dusururuz inş
Doktor mama verin demedi mi? Sınıra doğru yaklaşmış bence ihmal etmeyin bir yandan mama verin 3 saat çok geç bu arada en fazla 2 saat diyordu bana doktorum durmadan emzirin ve mam

Bizde doğduğu an verdik hurma zemzem fln da , şimdide verim ozmn cnm acve hurması olması mı sartmi peki valla çok saol su bende denim ne olucak sanki

Bizde kızımda mama verdik benim kızım almadı emmeyi de zor yapiyordk uyuyordu hep bi gttk 24tu artık kan degism sınırına gelmişti 1 gece tedavi gördü hastanede çıkarken 14 faland smsi daha tecrubelyim inşallah bu kızımda sürekli emzirmeye dusunuyrom mamaya da zorlamayın duaunuyorm yani

Bizimki de hep sınırda çıktı sarılığı. 13-14 falan. Ama ben çok emzirdim yarım saatte bir emzirdim uyusa da ağzına memeyi dayadım. İlk iki gün gece hiç alamadı memeyi çekemedi. Sonra dr pompa ile çekip şırıngayla verin dedi ben de şırıngaya 5 ml ekliyorum ve memeyi ağzına verip kenardan o sütü de veriyorum. Dün gittim dr düşmüş dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…