2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok okuyamıyorum bakamıyorum kızlar bu ara yine hastalıklarla savaşıyoruz, büyük oğlum yine öksürüyor, buhar veriyoruz doktora gittik, miniğimin de burnu tıkanıyor sürekli acıyoruz inşallah geçer artık şu kış, büyük oğlum o kadar çok hasta oldu ki bu sene

Öncelikle hayırlı olsun. Normal doğum sonrası ayağa kalkma daha hızlı oluyor sezeryannda kişiden kişiye değişir bazıları bir haftada çocuğuna bakabiliyor bazıları da 3.günde. ilk çocukta vucüdun elveriyorsa normal doğum denemeni tavsiye ederim ağrıdan da korkma artık epidural var prenses doğum. Ben hastaneye gittikten sonra üç saatte doğum yaptım. İlkimde suni ile 6 saatte doğum yapmıştım. Çatı muayenesi sancın yokken bakan doktora bağlı olarak hafif hisedilebilir. Çatın uygun mu diye bakarlar. Ama son haftalarda bakılıyor genelde Bana sancım varken baktıklarında kesinlikle hissetmedim. Serum da istediğiniz yere takıyorlar.
Oh çok çok tebrik ederim sizide. Çok sağolun bilgiler için🥰 Bende doktorumda normal dogum istiyoruz ama bakalım bi aksilik çıkmaz inşallah🥰

Kızlar selam, bebeğimde göbek fıtığı oluşuyor sanırım göbek deliği öne fırlamış gibi. Çokta ağlamıyor ama bilemedim neden olur ne zaman geçer. Yaşayan var mı bu durumu?

Hanımlar selamlar ben 2024 eylül annelerinden geliyorum. 7+5im. Hepinizi tebrik ediyorum Allah analı babalı büyütsün birazcık göz gezdirdim sohbetlerinize❤😍 Sezeryan doğum ve normal doğum arasındaki farkları, edindiginiz tecrübeleri sormak istiyorum size. Ben hayatımda hiç ameliyat olmadım serum yemedim kan vermekten ödüm kopar ama zar zor vermeye başladım. Doğumda El üzerinden istersek serum takıyolar mı? 🤷‍♀️ Çatı muayanesinde ne yapılıyoracı veriyor mu? Lütfen çok kısa bilgiler verirseniz bende diğer grubumdaki arkadaşlarımla paylaşmış olurum hemde biraz olsa içim rahatlar bilgi edinirim.
Merhaba hayırlı olsun öncelikle Allah sağ Salim kucağınıza almayı nasip etsin😍 ben normal doğum yaptım çatı muayenesi biraz acıtıyor ama korkulacak ya da abartılacak bir durum değil iki saniye ağrıyor daha sonra geçiyor hemen . Serumu el üzerinden baş parmağımın yukarısına taktılar damar yolunu ordan bulabildiler çünkü ama beni hiç rahatsız etmedi. Açılmalarım çok hızlı ilerledi çünkü sancı geldikçe çömeldim topun üzerinde zıpladım doğumum 10 dakika sürdü dikişlerim oldu ama atılırken hiç zorlanmadım o anki heyecanla zaten her şeyi unutuyorsunuz 🙂

Hanımlar selamlar ben 2024 eylül annelerinden geliyorum. 7+5im. Hepinizi tebrik ediyorum Allah analı babalı büyütsün birazcık göz gezdirdim sohbetlerinize❤😍 Sezeryan doğum ve normal doğum arasındaki farkları, edindiginiz tecrübeleri sormak istiyorum size. Ben hayatımda hiç ameliyat olmadım serum yemedim kan vermekten ödüm kopar ama zar zor vermeye başladım. Doğumda El üzerinden istersek serum takıyolar mı? 🤷‍♀️ Çatı muayanesinde ne yapılıyoracı veriyor mu? Lütfen çok kısa bilgiler verirseniz bende diğer grubumdaki arkadaşlarımla paylaşmış olurum hemde biraz olsa içim rahatlar bilgi edinirim.
Bende senin gibiyim serum almamıştım ameliyat olmadım kan tutuyor iğne fobim de var şeker yüklemesinde bayıldım kan alınırken. Doğumu kafamda çok düşünüyordum normal doğumdan çok korkuyordum ablamda ameliyathane sorumlusu sezaryeni gözü kapalı yapıyor sezaryen olmaya karar verdim.yine de çok korkuyordum 32. Haftada sürpriz bir şekilde suyum geldi hastaneye yatışım oldu normal doğurma korkusu sardı beni bide sancı da başladı mı beni alın ameliyata diye yalvardım ablama 😂😂😂 Korku falan kalmadı bende belime iğneyi yaptılar ağrım kesildi bebeği on dk çıkardılar hiç birşey hissetmedim. Doğumdan sonra ise evet ağrı oluyor yanında sana çok iyi bakan birisi olursa toparlıyorsun Hemen

Bende senin gibiyim serum almamıştım ameliyat olmadım kan tutuyor iğne fobim de var şeker yüklemesinde bayıldım kan alınırken. Doğumu kafamda çok düşünüyordum normal doğumdan çok korkuyordum ablamda ameliyathane sorumlusu sezaryeni gözü kapalı yapıyor sezaryen olmaya karar verdim.yine de çok korkuyordum 32. Haftada sürpriz bir şekilde suyum geldi hastaneye yatışım oldu normal doğurma korkusu sardı beni bide sancı da başladı mı beni alın ameliyata diye yalvardım ablama 😂😂😂 Korku falan kalmadı bende belime iğneyi yaptılar ağrım kesildi bebeği on dk çıkardılar hiç birşey hissetmedim. Doğumdan sonra ise evet ağrı oluyor yanında sana çok iyi bakan birisi olursa toparlıyorsun Hemen
Çok teşekkür ederim hanımlar içimi ferahlattınız gerçekten. Benim fobim kolumun o yumuşak kısma ignenin girmesi gibi bişi sanırım dua edin nolur banada sağ salim alayım bebişimi kucagıma😍

Merhaba arkadaslar, bebegim 17 gunluk ve inanilmaz gazi oluyor. Sadece anne sutu ile besleniyor. Kimyon, rezene , ayagi sicak tutma, gaz yapmayan besinleri tuketsem dahi gazi oluyor. Biz mi beceremiyoruz anlamiyorum gazini cikartmayi. Ustten degilde hep alttan gazini cikartmayi calisiyor ikiniyor. Gun icinde cok kez kaka yapiyor. Gaz damlasi myflor kullanmaya basladik ama etki etmedi. Doktor sabsimplex diye bir sey onerdi direkt etki ediyor vs dedi ama bilemedim. Ne yapmali? Bebegi emzirdikten sonra ustten gazi nasil cikartiyoruz hemen cikiyor mu sizinkiler
Merhaba benim izlediğim bir uzman bebek uyusa dahi emzirdikten sonra mutlaka gazını çıkarın demişti. Onu öğrendikten sonra uyusa bile besledikten sonra sırtına vurarak gazını çıkarıyorum. Çünkü hava bağırsaklara inince bebeği çok zorluyormuş. Benim bebişimde kakasını yaparken alttan gaz çıkarırken çok ıkınıyor ama onunda normal olduğunu söylüyorlar.

Kızlar merhaba bizimde bugün aylık kontrolümüz vardı. Kilo alımı iyi kaka yaparken zorlanıyor birazda sıvı gibi dedim doktor olabilir dedi. Kalça usg çekildi şükür oda iyi. Şimdi göz muayanesi olacağız. Cuma günü de aşımızı olacağız.

Merhaba, hayırlı doğumlar olsun sağlıkla kucağınıza alın 🙏🏻 Ben sezeryan oldum, hayatımda ilk defa ameliyat oldum ben de, epey tedirgindim. Beni tek rahatsız eden damar yolu açma işi oldu ele taktıkları onun dışında serum hiç takmadılar, sonda taktılar tabi ilk birkaç saatliğine. Korktuğum gibi öyle dikiş yara acısı filan da yaşamadım ama toparlanma süreci oluyor yanında en aşağı 1 hafta kalacak muhakkak yardımcın olması lazım sezeryan düşünecekseniz. Ayağa kalkıp otururken ve yürürken zorlandım ben ilk 1 hafta boyu.

Kızlar selam, bebeğimde göbek fıtığı oluşuyor sanırım göbek deliği öne fırlamış gibi. Çokta ağlamıyor ama bilemedim neden olur ne zaman geçer. Yaşayan var mı bu durumu?
Bizim var maalesef canım haslangicti ama iyice ilerledi göbeği bildiğin dışında artık doktor 6yasina kadar geçer fakat çok dışarı çıkar moralim kabız olursa ufak bir cerrahi işlem yaparız demişti 13unde randevumuz var bakalım bizimki çok ikinmaktqn oldu maalesef

Merhaba, hayırlı doğumlar olsun sağlıkla kucağınıza alın 🙏🏻 Ben sezeryan oldum, hayatımda ilk defa ameliyat oldum ben de, epey tedirgindim. Beni tek rahatsız eden damar yolu açma işi oldu ele taktıkları onun dışında serum hiç takmadılar, sonda taktılar tabi ilk birkaç saatliğine. Korktuğum gibi öyle dikiş yara acısı filan da yaşamadım ama toparlanma süreci oluyor yanında en aşağı 1 hafta kalacak muhakkak yardımcın olması lazım sezeryan düşünecekseniz. Ayağa kalkıp otururken ve yürürken zorlandım ben ilk 1 hafta boyu.
Sizide tebrik ederim doktorumda bende normal dogumu tercih ediyoruz tabi allah bir şaşkınlık göstermezse 🥰 iyi ele takılıyorsa serum rahatlayabilirim😁

Merhaba benim izlediğim bir uzman bebek uyusa dahi emzirdikten sonra mutlaka gazını çıkarın demişti. Onu öğrendikten sonra uyusa bile besledikten sonra sırtına vurarak gazını çıkarıyorum. Çünkü hava bağırsaklara inince bebeği çok zorluyormuş. Benim bebişimde kakasını yaparken alttan gaz çıkarırken çok ıkınıyor ama onunda normal olduğunu söylüyorlar.
Bende gazını alıyorum mutlaka uyusa bile . Çok rahatlayınca kendi uykuya dalıyor. Doymamissa öteki memeye geçiyorum ya da devam ediyoruz. Ama yine de gaz bitmedi ıkınmada 😂 gece hatta ıkınıp ıkınıp gazı poposuna getiriyor uykusunda ağlarken alıyorum kundağını açıp gazını alttan çıkartıyorum. Sansliysam biraz daha uyuyor açlığa kalkıyor . Şu gazdan ıkınmadan bir kurtulsak ne iyi olur . Uykumuzda düzene girer bir ümit 😂

Kızlar hepinizin bebişleri sağlıkla büyüsün inşallah.

Benim merak ettiğim bir şey var bu doğumlarla ilgili. İstatistiki bir çalışma denebilir 😂

Mesela 40+ larda doğum yapanların yumurtlama günleri kaçıncı gündü adet döngü uzunlukları neydi? Hatırlıyor musunuz bunları?

Acaba döngü uzunluğu ve yumurtlamanın geç olması ile bir ilgisi var mı merak ettim.
Yumurtlama günümü bilmiyorum ama döngüm 25 gündü 🥰 bebeğin ultrasonuna bakarsak da geç döllenme vs de olmadı

X