Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
geri dönüşüm açısından farklıdır diye düşünüyorum. ben kullanırken bio natural yoktu sanırım ya da benim ilgimi çekmemişti. soru cevapta şöyle bi açıklama yapmışlar canım
Tam da benim çalışma alanları 😃
Yani tek fark buysa elbetteki bio natüreli tercih ederim. Ben şimdi 1 numara Molfix 2 numara Sleepy Bio Natürelden götürürüm yanımda 6-7şer tane. Hangisi iş görürse ondan devam ederiz inşallah canım çok teşekkürler ☺️

Out cum ahsap besik geldi yatak bence fena degil yan korumaliklari ve yorgan carsaf gayet guzel .ege baby benimkinin markasi, naturel olani aldim vernikli de vardi ama i ih bu daha guzel .
Bebiş direkt senin aldığının linkini atar mısın?

Evet sanırım benzer bizimkiler şu anlık. Yanılma payı vardır bence de ama doktorum böyle bir ihtimalden bahsetmedi sanırım güveniyor cihaza ve kendine. 32 haftada 2.5 kg bence fazla ama bilemedim. Bizim o haftada o kadar olmaz sanırım. Haftaya 31de kontrole gideceğim haber ederim sana 🙄 Acaba bazı haftada gelişimsel olarak öne geçip sonra yavaşlayıp kendi haftasına dönme ihtimali var mı? Bir de şekerde bebekte sadece kilo mu fazla oluyor yoksa boyunu da etkiliyor mu? Çünkü benimkinin boyu da kilosu kadar önde.
Ara ara atak yapıyorlar bence de canım sonlara doğru durabilir. Ben bazı yorumlarda şey okuyorum farklı topiclerde. Son bir haftada hiç kilo almamış falan diyenleri. Şeker bence genel olarak iri bebek durumuna yol açıyor canım. Yani hem boy hem kilo olarak diye düşünüyorum. Bir de zaten anne karnındaki boy ölçümünü benim doktorum hiç yapmıyor mesela ve doğru sonuç vermez diyor.

Bu hastane için çok mu sıcak tutar kızlar ya, terletir mi sizce? Kasımda Doğuran arkadaşıma sordum, kalın dedi. Kısa kolu + sabahlık al dedi, yayalım
Ben de kasım sonu doğurdum 2. Cocugumu. Hiç kısa kollu almak aklıma gelmedi. Hastane evet sıcak ama pijamalar da cok kalın diil terlememiştim ben

Ara ara atak yapıyorlar bence de canım sonlara doğru durabilir. Ben bazı yorumlarda şey okuyorum farklı topiclerde. Son bir haftada hiç kilo almamış falan diyenleri. Şeker bence genel olarak iri bebek durumuna yol açıyor canım. Yani hem boy hem kilo olarak diye düşünüyorum. Bir de zaten anne karnındaki boy ölçümünü benim doktorum hiç yapmıyor mesela ve doğru sonuç vermez diyor.
Evet ya belki de atak zamanıydı. Zaten doktorum da bu çocuk kesin iri olur falan demedi. Şu an bir şey demek için erken belli ki.
Benim doktorum da 12.haftadan beri sanırım sadece fl ölçümü yapıyor, baştan topuğa gibi bakmıyor hiç.
Bir de şey okudum önemli olan bütün değerlerin birbiriyle uyumlu ya da yakın olmasıymış. Kafa karın çevresi, fl uzunluğu vs birbiriyle tutarlıysa ve bebek 3 haftadan ileride veya geride değilse klinik olarak önem arz etmiyor yazıyordu.

Tam da benim çalışma alanları 😃
Yani tek fark buysa elbetteki bio natüreli tercih ederim. Ben şimdi 1 numara Molfix 2 numara Sleepy Bio Natürelden götürürüm yanımda 6-7şer tane. Hangisi iş görürse ondan devam ederiz inşallah canım çok teşekkürler ☺️
ben de böyle yapmayı düşünüyorum mini paketlerden alıp denicem neyi seviyor diye. prima kesin kullanmicam. diğerlerinden hangisi uyarsa artık. yaklaşık üç sene bez alacağızzz. vintır iz kaming 🤪

Bu aksam cok korktum normalde o kadar korkmam da bebegime bisey olur diye korktum , tam ciktim 9 gibi avm den arkadaslarla bulusmustuk , o sirada serit degistirdim sanirim motoru gormedim onune kirmisim ama fari bile gorunmuyo , bi baktim yanima geldi aynama tekme atti kirarim o aynani saga cek dedi birden 2 motor oldular ama nasil dua ediyorum anlatamam. Surekli onume kiriyo bi tanesi durdurmak icin kaza yapicaktkm onun yuzunden mecbur durdum ama odum koptu 20 senedir araba kullaniyorum ilk defa basima geldi . Geldi yanima ozur dilerim fln diyorum , hamileyim bak fln ama soktayim yani salak gibi cami actim konusuyorum geldiler beni oyle gordulee cocuklar bi de daha. 18-20 abla oluyodum dedi simdi de ben oluyodum dedim . Ama nasil titriyorum o kadar soktsyim ki plaka bile alamadim. Ciktim yola aglayarak esimi aradim onun da odu koptu tabi. Ama eve zor geldim 40-45 dakka agladim sanirim cok korktum bebegime bisey yaparlae diye 😢

Kilosu kilosuna cm cmine uygun doğurdum hep .doktor hep boy kilo ölçtu birebir çıktı 2 cocugumda da. Olcse en azından Tahmnin olurdu aslinda .🙄

Bu aksam cok korktum normalde o kadar korkmam da bebegime bisey olur diye korktum , tam ciktim 9 gibi avm den arkadaslarla bulusmustuk , o sirada serit degistirdim sanirim motoru gormedim onune kirmisim ama fari bile gorunmuyo , bi baktim yanima geldi aynama tekme atti kirarim o aynani saga cek dedi birden 2 motor oldular ama nasil dua ediyorum anlatamam. Surekli onume kiriyo bi tanesi durdurmak icin kaza yapicaktkm onun yuzunden mecbur durdum ama odum koptu 20 senedir araba kullaniyorum ilk defa basima geldi . Geldi yanima ozur dilerim fln diyorum , hamileyim bak fln ama soktayim yani salak gibi cami actim konusuyorum geldiler beni oyle gordulee cocuklar bi de daha. 18-20 abla oluyodum dedi simdi de ben oluyodum dedim . Ama nasil titriyorum o kadar soktsyim ki plaka bile alamadim. Ciktim yola aglayarak esimi aradim onun da odu koptu tabi. Ama eve zor geldim 40-45 dakka agladim sanirim cok korktum bebegime bisey yaparlae diye 😢
Cok gecmis olsun , ben de trafikte hamile oldugumu unutuyorum, sinirleniyorum falan ama cam acmamak, sakinligi korumak cok onemli hatta bence bu aylardan sonra araba kullanmamiz da sakincali , kaza, kavga, gerilim konularindan hele ki istanbuldaysan

Taşımak için Kanguru kullanan oldumu hiç ilk bebeğine .öneriniz var mı?Ev ve dışarı icin ayrı dusunuyorum

Cok gecmis olsun , ben de trafikte hamile oldugumu unutuyorum, sinirleniyorum falan ama cam acmamak, sakinligi korumak cok onemli hatta bence bu aylardan sonra araba kullanmamiz da sakincali , kaza, kavga, gerilim konularindan hele ki istanbuldaysan
Ya yakinlardayim hep aslinda ama diyorum ya ilk oldu bu yarinda hastaneye gidecektim esim olmadan dedim sen de gel beraber gidelim ben aksamin stresini atamam ustumden.

Çok geçmiş olsun amma kötü olmuş ya. Motorcu sen üstüne sürdün zannetmiş sana sarmış, biz motorsiklet kullandığımız için çok iyi bilirim o durumu isteyerek yapan çok fazla var çünkü ama eşkıyalığın anlamı ne yani. Şu motor işi +25 yaş olmalı zaten hep söylüyorum. Farlarını açsaymış o da yani sen nerden bileceksin müneccim misin

Çok geçmiş olsun amma kötü olmuş ya. Motorcu sen üstüne sürdün zannetmiş sana sarmış, biz motorsiklet kullandığımız için çok iyi bilirim o durumu isteyerek yapan çok fazla var çünkü ama eşkıyalığın anlamı ne yani. Şu motor işi +25 yaş olmalı zaten hep söylüyorum. Farlarını açsaymış o da yani sen nerden bileceksin müneccim misin
Valla kiz gormedim bile ama iste velet tayfasi beni de kadin gorunce pislik olsun :KK43:

Valla kiz gormedim bile ama iste velet tayfasi beni de kadin gorunce pislik olsun :KK43:
Kadınlara bilerek pislik yapıyorlar zaten ya, hep aynı hikaye. Motorcuların da birçoğu cins içlerinde olduğum için çok iyi biliyorum, arabalar da onları sevmiyor iki taraf da kavgaya her zaman hazır zaten. Çok geçmiş olsun canım dediğim gibi meydan bunlara kaldı her yer eşkıya kaynıyor maalesef

Cok gecmiş olsun, insanın başına ne gelecegi belli olmuyor trafikte magandalar neler yapıyor ya allah korusun verilmiş sadakanız varmış canım.

Taşımak için Kanguru kullanan oldumu hiç ilk bebeğine .öneriniz var mı?Ev ve dışarı icin ayrı dusunuyorum
Benim bebegim sevmemişti ki yapışık yaşadık aylarca onun içinde darlanıyordu heralde kullanamadım ben. Bir tanıdıkta falan olsa dogduktan sonra deneyip alsan iyi olur aslında

Ya yakinlardayim hep aslinda ama diyorum ya ilk oldu bu yarinda hastaneye gidecektim esim olmadan dedim sen de gel beraber gidelim ben aksamin stresini atamam ustumden.
Çok geçmiş olsun ya 🙁 geçti gitti öyle düşün rahatlatmaya çalış kendini benim de en tedirgin olduğum şey trafikte bir tartışmaya girmek o yüzden camlar kapalı kapılar kilitli haldeyim trafikteyken dışarısı her an olay çıkarmaya hazır tiplerle dolu çünkü maalesef

X