2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar delireceğim, bebiş memede uyuyor ayrılmak istemiyor hiç emme ile durma arasında sürekli, göğsüm yumuşadı baya ben de nasıl uyku uyurum bilmiyorum, emiyor kaka yapıyor tekrar emiyor asla uyumuyor bu arada.. Böyle birşey yaşayan var mı? Nasıl geçti bu durum? Bir de çok sık uykusunda sanki korkmuş gibi oluyor, göğsü çok inip kalkıyor bunun için de yapacak bişey yok mu canımdan can gidiyor resmen 😥
Memede uyuma kısmına bişey diyemem ama temas istiyor olabilir biz doğduğundan beri gece uykularında özellikle koala gibiyiz hep üstümde yatıyor onun üstünede battaniyesinin kenarını örtüyorum iyice uykuya dalınca nefes alışı yavaşlayıp derin uykuya geçince hiç ona temas etmeden battaniyesinin yarısı altında yarısını da üzerine örtecek şekilde yatağına bırakıyorum korkmuş gibi olursada melek ya onlar daha annem korkuturlar uykusunda bebekleri der hep öok ufak temas ediyorum ya poposuna ya sırtına 2 parmağımla sıvazlayıp sakinleşince çekiyorum anne sıcaklığı istiyorlat

Kızlar bu arada sutu sagip biberonla veriyorum memeden çekemedigi için sarlik oluyordu az daha diye. Dr Brown "s biberonun 1 numarasini kullaniyorim buna rağmen hızlı mi cekiyor ne yapiyorsa bazen bogazina kaçıyor öksürüyor:KK43: var mı biberon oneriniz acaba? Bir de beslenirken hiriltili sesler cikariyor normal mi?
Biberon avent kullanıyorum aynı sorun bende de oluyor ama bizim ki ağzında biriktiriyor hatta bu sebeple aktığı da çok oluyor, ses için doktorun 3 aya kadar normal dedi. Şans eseri muayne esnasında da çıkardı aynı sesi. Hatta ben burnunu temizliyordum burnu dolu diye snsnsj

Hayır devam ediyor ama duştan sonra iyice kuruluyorum gerekirse fön makinesi kullan demişti hemşire lavabodan sonra da iyice kuruluyorum peçete ile kanama için de ped kullanıyorum onu da sık sık değiştiriyorum. İlk günler pek dikkat etmedim ama bi ara enfeksiyon kapıyor gibi oldu çok acıyordu ondan sonra daha dikkatli oldum
Evet ben de öyle yapıyorum iyice kuruluyorum sürekli ped degisiyorum ama kanama devam ettiği için tam anlamıyla kuru kalmıyor:KK43: ama ilk günlere göre daha iyiym kesinlikle

Biberon avent kullanıyorum aynı sorun bende de oluyor ama bizim ki ağzında biriktiriyor hatta bu sebeple aktığı da çok oluyor, ses için doktorun 3 aya kadar normal dedi. Şans eseri muayne esnasında da çıkardı aynı sesi. Hatta ben burnunu temizliyordum burnu dolu diye snsnsj
Ahhshsh hepsi ayrı komedi ya bu bebeklerin 🤣🤣 biberon ucu 1 değil de prematüre alacagım bu kez de bakalım ne olacak

Kızlar regl olan var mı başladı mı sizde benim 26. Gün kanamam bitmişti bugün siyahlı kahveli kanamam başladı galiba adet oldum 20 gün durup sonra devam etmez herhalde lohusa kanaması rosaline16 rosaline16 NominalVaryasyon NominalVaryasyon Moonlight01554 Moonlight01554 damlakcbs damlakcbs
Benim 20 gündür az az kanamam devam ediyor canım regl olmam imkansız ama doktorum iki ay sonrada başlayabilir 8 ay sonra da dedi hemen başlamaz bence o. Siyahlı kanamaysa içerde beklemiş eskiden kalan kanamadır muhtemelen

Ahhshsh hepsi ayrı komedi ya bu bebeklerin 🤣🤣 biberon ucu 1 değil de prematüre alacagım bu kez de bakalım ne olacak
İse yararsa bana da bilgi verin degiseyim bende. Ama bizde benimkinin suçu ya biriktiriyor ağzında, biberonu çekiyorum agzindakini tutsun diye. Çekecegimi anlayınca yapışıyor biberona. Bu sefer ya agzindakileri akıyor ya da dediğiniz gibi boğazına kaçıyor. Hayır aklım çıkıyor bir şey oldu diye bende korkuyorum kendide korkuyir snsjsj cidden bakalım daha neler gorcez ahahhaj

Benim 20 gündür az az kanamam devam ediyor canım regl olmam imkansız ama doktorum iki ay sonrada başlayabilir 8 ay sonra da dedi hemen başlamaz bence o. Siyahlı kanamaysa içerde beklemiş eskiden kalan kanamadır muhtemelen
Benim lohusa kanamam bitti baya bugünde 2 saatte 2 pedi dolduracak kadar kanama olunca regl diye düşündüm dediğin gibi bende hemen başlamaz diye biliyorum bende pcos var belki onla bi ilgisi vardır bilemedim cumartesi kontrolde soruccam artık

Bizde de var o problem. Geçen doktora gittiğimizde muhakkak sağ da ver dedi. Çenesi gelismediği için az emer. Yorulur uyur. Doydu sanirsın. Sütün de azalır dedi. Ben de sutüm vardı emiyor sandım. Ama baktım ki azaldı. Önceki gün baya baya azdı. Her emzirmeden sonra sagıp veriyorum şimdi. Yetmezse mama veriyorum. Çabuk yoruluyor hanım. Bir de uyumak çok işe yariyor. Gün içinde en az iki uyku gerekiyor bana.
Ya bu bebeği besleme işi çok zormuş, kimi mamaya ağzını sürmeden nasıl memeyle büyüyor sadece bilmiyorum. Benim makinem bozuldu gibi oldu o yüzden elle sağım yaptım biberona bir kaç sefer süt seviyem iyi ama bebeğim böyle iyi çekmediği hatta çoğunlukla memede uyuakaldığı için göğüslerim çok acıyor bazen süt dolu olduğundan. Yavaş yavaş alışacak illa ama keşke hiç mama vermeden devam edebilsem diyorum bazen , bazen de aman bir iki sefer içse bir şey olmaz mamadan diyorum . Ne bileyim zor işlermiş. Cuma günü doktora gitcem ona danışarak yapcaz artık bir şeyler

Kızlar açılma ilerlemeyince doktorum suyu bitiyor riske atmayalım dedi. Saat 17.30 gibi spinal sezaryenle geldi bebeğim 3520 gram. 🥰
Şimdi yavaş yavaş hissetmeye başlıyorum biraz ağrılar başladı. Onun dışımda çok iyiyiz, bebişimle, emzirdim uyuyor şimdi. 🤗
Sağlıkla analı babalı büyüsün canım. Hoşgelmiş mis kokulu 🥰🥰

İse yararsa bana da bilgi verin degiseyim bende. Ama bizde benimkinin suçu ya biriktiriyor ağzında, biberonu çekiyorum agzindakini tutsun diye. Çekecegimi anlayınca yapışıyor biberona. Bu sefer ya agzindakileri akıyor ya da dediğiniz gibi boğazına kaçıyor. Hayır aklım çıkıyor bir şey oldu diye bende korkuyorum kendide korkuyir snsjsj cidden bakalım daha neler gorcez ahahhaj
Hahahah ya bi de o herşeyden korkmalaro çok komik oluyor sjdhdh tamam ben deneyip yazarim canım bebise opucukler 🤣

Ya bu bebeği besleme işi çok zormuş, kimi mamaya ağzını sürmeden nasıl memeyle büyüyor sadece bilmiyorum. Benim makinem bozuldu gibi oldu o yüzden elle sağım yaptım biberona bir kaç sefer süt seviyem iyi ama bebeğim böyle iyi çekmediği hatta çoğunlukla memede uyuakaldığı için göğüslerim çok acıyor bazen süt dolu olduğundan. Yavaş yavaş alışacak illa ama keşke hiç mama vermeden devam edebilsem diyorum bazen , bazen de aman bir iki sefer içse bir şey olmaz mamadan diyorum . Ne bileyim zor işlermiş. Cuma günü doktora gitcem ona danışarak yapcaz artık bir şeyler
Benim sütümde yetersiz sağsamda emzirsemde doymasına yetmiyor mecburen mama ilaveli devam ediyorum. Göğüslerinde sertlik varaa mutlaka sağarak boşaltmalısın. Çokda stres yapma kendine stres hem süte hemde bebeğe zarar. Biraz zaman geçince alışacaksınız birbirinize

Memede uyuma kısmına bişey diyemem ama temas istiyor olabilir biz doğduğundan beri gece uykularında özellikle koala gibiyiz hep üstümde yatıyor onun üstünede battaniyesinin kenarını örtüyorum iyice uykuya dalınca nefes alışı yavaşlayıp derin uykuya geçince hiç ona temas etmeden battaniyesinin yarısı altında yarısını da üzerine örtecek şekilde yatağına bırakıyorum korkmuş gibi olursada melek ya onlar daha annem korkuturlar uykusunda bebekleri der hep öok ufak temas ediyorum ya poposuna ya sırtına 2 parmağımla sıvazlayıp sakinleşince çekiyorum anne sıcaklığı istiyorlat
Ben de ellerini tutup annen burada diyorum filan ama hep öyle okunca üzüldüm çok..

Kızlar açılma ilerlemeyince doktorum suyu bitiyor riske atmayalım dedi. Saat 17.30 gibi spinal sezaryenle geldi bebeğim 3520 gram. 🥰
Şimdi yavaş yavaş hissetmeye başlıyorum biraz ağrılar başladı. Onun dışımda çok iyiyiz, bebişimle, emzirdim uyuyor şimdi. 🤗
Seninde gozunaydin cnm bende sabah gidiyorum doğuma sağlıcakla evimize döneriz inşallah dua edin bizede Ocak annelerinden kimse kalmio sanırım benden sonra varmı 🙈🙂

X