2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bugün 3. Günümüz. Normal doğuran arkadaşlar bana yardım ederseniz çok sevinirim. İçten dıştan 10 kadar dikişim var ve dikişlerim çok ödemli otururken çok ağrı yapıyo. Ayrıca çişimi tutamıyorum. Basurum zaten vardı şimdi coştu. Asıl en en önemlisi belden aşağısı ödem oldu hamileyken bile bu kadar ayaklarım şişmemişti :KK43: ayağa kalkıp yürürken ayaklarımın tabanı yanıyor ödemden. Bunlar normal şeyler mi :KK43: siz neler yaptınız nolur bana yardım edinnn
Bana da aynilari oldu bugün 11.gun ve odemlerim geçti dıkislerim de daha rahat artık. 1 buçuk litrelik suya bir kaç kapak baticon karistirip verdiler bana her tuvalette tuvalet kagidiyla tampon hareketler yaparak pansuman yaptım çok iyi geldi.

Kızlar bugün 3. Günümüz. Normal doğuran arkadaşlar bana yardım ederseniz çok sevinirim. İçten dıştan 10 kadar dikişim var ve dikişlerim çok ödemli otururken çok ağrı yapıyo. Ayrıca çişimi tutamıyorum. Basurum zaten vardı şimdi coştu. Asıl en en önemlisi belden aşağısı ödem oldu hamileyken bile bu kadar ayaklarım şişmemişti :KK43: ayağa kalkıp yürürken ayaklarımın tabanı yanıyor ödemden. Bunlar normal şeyler mi :KK43: siz neler yaptınız nolur bana yardım edinnn
Hepsi çok normal. Uzun süre oturma hatta emzirme dışında hiç oturma diyebilirim yat ya da biraz yürü az az. Bol su iç. Dikişleri kuru tut . Çiş meselesi de bi kaç güne düzelecek merak etme biraz sabret çok kötüysen hasta bezi falan takmayı dene rahat edemezsin ama yine de kurtarır seni🤗 her şey düzelecek merak etme

Kızlar selam . Ben de doğurdum evde sancımı çekip saat 9 gibi acile geldik 2 cm açıklık var dediler. Yatışımı yaptılar. İlk başta 3 dakikada 1 sancım vardı . Sürekli açıklık kontrol ettiler sonra dakikada bir sonra 20 saniyede bir sancım geldi. 7cm açıklık vardı Dayanılmazdı ya sancı. diyorum kakam geldi. 10-15 dr toplandı suyumu patlattılar. Ikınma hissim var kakam var dedim yap dediler. Ben de kakamı yaptım ilk ıkınmada baya baya🤣🤣 o sırada bebeğin kafası gelmiş ben kalkmaya çalışıyorum kalkma bebeğin kafası geldi dediler. Bir kere daha ıkındım ve bebeği çıkardılar. Çok hızlı ve çok acayip bir doğum oldu. Son ana kadar sancı çektim bağırmadım sancıda ama doğum sırasında öyle bir bağırdım ki asistan doktorlar diyorlar kaç oktav sesin varmış diyorrlar doğum sonrası. Sonra da dikişim oldu olsun sezeryandan kaçınıyordum zaten. Velhasıl sabah nişanım geldi 23.57 de doğdu bebeğim. 3 dakika bekleyemedi ki eşim 23.01.2024 te doğar diyordu. Hastaneye gelişim ve doğumum toplamda 3 saat sürdü. 3340 gram 52 cm 39+2 de doğduk Şuan odamızdayız emiyor maşallah kuzum.
NurrBanuu NurrBanuu
Hayırlı olsun canım. Allah analı babalı buyütsün 🤲

Zeytinyağı mi icirelim?? 🥺 aa cidden mi?
Evet biz sadece mamayla beslendiğimiz için doktorum bana sabah akşam 1 çay kaşığı zyağı içir demişti biz komple mamaya geçtiğimizden beri böyle gidiyoruz yoksa hemen katılaşıyor bizim kurtarıcımız o zararı da yokmuş öyle dedi ben başta vicdan yaptım ama hatta poposuna da sürüyoruz rahat çıkartsın diye
Evet ya 1 no çok akisli demek ki bebemde değilmiş sorun 🤣 premature uç mu alıp takayım benn o halde ? Başka hi markaya gerek yok mu yani dersin canım
Ben 4 marka 1 no denedim bebek 40 günlük evde 6 tane biberon ucu var öyle düşün bi eczaneden eşime prematüre emzik diye aldırdım ben görmeden onunda ucu küçücük ama akışı 1 no ile aynı meğer ağzı küçük bebişler içinmiş ona da dikkat et alırken bebişinde sorun yok emzikler sorun 3 aya kadar biz ondan devam edicez valla 2 haftada bir denicem artık ne zaman 1 noyu dökmeden içerse 😂😂
Kızlar bir şey soracağım. Bebeğim bir haftalık oldu. Evin ısısı gayet iyi yani 22 ile 24 arasında tutuyoruz genelde. Bu durumda ben kat kat giydirmek istemiyorum ama eşim üşür diye giydirmek istiyor. Kaç kat giydirmeliyim ben bu bebeği?
Bizim evde aynı ısıda zaten fazlasına gerek yok benim annemle eşimde aynı çocuğu sarma gibi kat kat sarıyorlardı bende kızıyordum en son doktora sordum tulum giydireceksen içine bi yarım kollu zıbın yeter yada alt üste uzun kollu zıbın havanın soğuk olduğu zamanlarda da yelek giydirebilirsin demişti ama ayakları mutlaka çoraplı olacak yani eğer giydikleri kendinden patikli değilse eğer birde uyurken mutlaka karnını ört yinede ince bi battaniye pazen tarzı bir şeyle dedi

Kızlar açılma ilerlemeyince doktorum suyu bitiyor riske atmayalım dedi. Saat 17.30 gibi spinal sezaryenle geldi bebeğim 3520 gram. 🥰
Şimdi yavaş yavaş hissetmeye başlıyorum biraz ağrılar başladı. Onun dışımda çok iyiyiz, bebişimle, emzirdim uyuyor şimdi. 🤗
Ahh gözün aydın sağlıkla kavuştun demek 🥰 güle güle büyütün 🙏🏼 sat tarihiyle de aynı gün doğmuş oldu :)
tarih de pek güzeldi bugün 24.1.24 😍

Bana anne sütüne en yakın formül hipp dediler acıbadem de hemşireler mama istediğinde direkt bu mamayı getiriyordu. Öylelikle aldım şimdi azaltıyorum mamayı ama duruma göre farklı mama arayışına geçebilirim golden goatı araştıracağım
Biz hastaneden ayrılırken reçeteye golden goat yazmıslardi ihtiyaç halinde diye. Onu aldık. Gaz falan yapmadı pek.

Canım benimde sağ göğsümü emmek istemiyordu zorla ver dedi hemşireler zorla ağzına tikiyorum 43 günlük olduk ama hala o memeyi zor alıyor ama vır şekilde veriyorum ona rağmen o gogsumden süt daha az geliyor emdirmeye calis sonrasinda da sağım yap mutlaka
Aynen benim de sağ gögsümü istemiyor. Solu daha çok seviyor.

Kızlarım size bir şey soracağım.
Benim bebiş 27 aralıkta doğdu . İlk üç gün hiç sütüm yoktu ve doğum plansız olduğu için kaşık falan da koymayı unutmuşum biberonla verdik mamayı. Şu an yavaş yavaş mamayı azalttım ama bebek doymuyor gibi geliyor. Yani sütüm var ama emdiğinde böyle mamanınki kadar doymuş gelmiyor. Mama aldıktan sonra rahatlıyor bir saat falan gözü açık ağlamadan duruyor ama meme aldıktan sonra hiç öyle değil yani rahatlamış ya da uysal olmuyor . Böyle lıkır lıkır içme sesi de gelmiyor emerken . Ve mamadan sonra meme aramıyor hemen ama emzirdiğim zaman sürekli ağzı aranıyor, hep memede kalmak istiyor. Acaba doymuyor mu anne sütüyle bilemiyorum
Bizde de var o problem. Geçen doktora gittiğimizde muhakkak sağ da ver dedi. Çenesi gelismediği için az emer. Yorulur uyur. Doydu sanirsın. Sütün de azalır dedi. Ben de sutüm vardı emiyor sandım. Ama baktım ki azaldı. Önceki gün baya baya azdı. Her emzirmeden sonra sagıp veriyorum şimdi. Yetmezse mama veriyorum. Çabuk yoruluyor hanım. Bir de uyumak çok işe yariyor. Gün içinde en az iki uyku gerekiyor bana.

Kızlar sağlık ocaaginda topuk kanı verdiniz mi? Ay buna da karşı olanlar var ya aklım karıştı neden vermeyin diyor bir kesim acaba? Bir de bebemin cildi kuru losyon mu alayım bebek yagi mi? Siz ne kullaniyprsunuzzz
Verdik biz topuk kanı. Allah'a emanetler.
Ben losyon ya da bebe yağı kullanmak istemiyorum. Benimkinde de soyulmalar oldu cildinde. Anne sütü surüyorum. Her derde deva😊.

Ya yok napcam bilmiyorum, hayır bi de 2. Olunca bu vakte kalınca şaştım kaldım 😁 dün gece 1-1.5 saat boyunca ordan oraya toplanıp durdu, kasılma gibiydi yani ama anlayamıyorum normal hareket miydi yoksa. Ama bende acı ya da ağrı hissi yaratmadı 🤷🏽‍♀️ nasıl bi şeydi ya bu ağrı unutmuşum resmen.
Regl ağrısı gibi başladı gece bende ama düzenliydi her saat başı tuvalete kalktığımda vardı sancı hafif ama ben umursamadan uyudum. Sabah vajinam sırılsıklamdı sümüksü şeffaf bir şey vardı o rahim yumuşayınca geliyormuş.ondan da anlayabilirsin. Sonrası zaten gece 11.57 de doğum.😀bir gün önce başlamış tam 24 saat ama yavaştan.

Tatlizarafet Tatlizarafet yaa illa ki zordur, benim bile yeni sayılır ama birden panik oldum geceleri kitap filan okuyorum sanki sınava giricem de hiç çalışmamışım, bildiğimi unutmuşum gibi bir hisse kapıldım 😁
Ama sen üstesinden gelirisin kolaylıkla 🥰 nasıl bebişin, abi nasıl ☺️ ismi ne oldu?
Çok ağlıyor bebek ya. Dün gayet iyi alıyordu memeyi eve geldik alamamaya ve ağlamaya başladı resmen tir tir titriyor alamadığı için. Göğüs ucum aşırı büyüdü mü ondan mı acaba. Mecburen emzik verdim ( yarın dr gidecez bakalım ne diyor.
Abi de oturdu beraber ağladı bebekle. O da uyuyamadı tabi ağlama sesinden.

Hepsi çok normal. Uzun süre oturma hatta emzirme dışında hiç oturma diyebilirim yat ya da biraz yürü az az. Bol su iç. Dikişleri kuru tut . Çiş meselesi de bi kaç güne düzelecek merak etme biraz sabret çok kötüysen hasta bezi falan takmayı dene rahat edemezsin ama yine de kurtarır seni🤗 her şey düzelecek merak etme
Dıkisleri kuru tutmayi nasıl başarıcaz ilk etapta ? Benim hala kanamam var sizin bitti mi

Kızlar delireceğim, bebiş memede uyuyor ayrılmak istemiyor hiç emme ile durma arasında sürekli, göğsüm yumuşadı baya ben de nasıl uyku uyurum bilmiyorum, emiyor kaka yapıyor tekrar emiyor asla uyumuyor bu arada.. Böyle birşey yaşayan var mı? Nasıl geçti bu durum? Bir de çok sık uykusunda sanki korkmuş gibi oluyor, göğsü çok inip kalkıyor bunun için de yapacak bişey yok mu canımdan can gidiyor resmen 😥

Dıkisleri kuru tutmayi nasıl başarıcaz ilk etapta ? Benim hala kanamam var sizin bitti mi
Hayır devam ediyor ama duştan sonra iyice kuruluyorum gerekirse fön makinesi kullan demişti hemşire lavabodan sonra da iyice kuruluyorum peçete ile kanama için de ped kullanıyorum onu da sık sık değiştiriyorum. İlk günler pek dikkat etmedim ama bi ara enfeksiyon kapıyor gibi oldu çok acıyordu ondan sonra daha dikkatli oldum

Kızlar delireceğim, bebiş memede uyuyor ayrılmak istemiyor hiç emme ile durma arasında sürekli, göğsüm yumuşadı baya ben de nasıl uyku uyurum bilmiyorum, emiyor kaka yapıyor tekrar emiyor asla uyumuyor bu arada.. Böyle birşey yaşayan var mı? Nasıl geçti bu durum? Bir de çok sık uykusunda sanki korkmuş gibi oluyor, göğsü çok inip kalkıyor bunun için de yapacak bişey yok mu canımdan can gidiyor resmen 😥
Hiç bir fikrim yok ama emzik vermeyi mi denesen ? Tok olduğundan eminsen belki emzik kurtarıcın olur . Tabi onu da kabul ederse bebeğin

Çok ağlıyor bebek ya. Dün gayet iyi alıyordu memeyi eve geldik alamamaya ve ağlamaya başladı resmen tir tir titriyor alamadığı için. Göğüs ucum aşırı büyüdü mü ondan mı acaba. Mecburen emzik verdim ( yarın dr gidecez bakalım ne diyor.
Abi de oturdu beraber ağladı bebekle. O da uyuyamadı tabi ağlama sesinden.
Ah kıyamam😔 ama daha minnacık adaptasyon süreci işte, inşallah geçici bir dönem olur 🙏🏼

X