2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ya bu bebeği besleme işi çok zormuş, kimi mamaya ağzını sürmeden nasıl memeyle büyüyor sadece bilmiyorum. Benim makinem bozuldu gibi oldu o yüzden elle sağım yaptım biberona bir kaç sefer süt seviyem iyi ama bebeğim böyle iyi çekmediği hatta çoğunlukla memede uyuakaldığı için göğüslerim çok acıyor bazen süt dolu olduğundan. Yavaş yavaş alışacak illa ama keşke hiç mama vermeden devam edebilsem diyorum bazen , bazen de aman bir iki sefer içse bir şey olmaz mamadan diyorum . Ne bileyim zor işlermiş. Cuma günü doktora gitcem ona danışarak yapcaz artık bir şeyler
Süt bebeğe yetmeyince mecbur kalıyorsun mama vermeye ilk başlarda sütüm yetiyordu büyüdükçe yetmiyor bende veriyorum günde 3-4 sefer oluyor

Kızlar günaydın. Hstanede emmesi gayet güzeldi kızımın eve geldik ememiyor ağzına alıp çekmeyi bile denemiyor sadece meme ucum ağzında ağlıyor. Çok mu büyüdü meme ucum büyüktü zaten. Bşr ee sürekli ağlıyor bebek hiç 1 saat uyuduğunu bilmiyorum. Haliyle ben de 3 gecedir hiç uyumadum gündüz 1 saat gece bir saat toplasan uyumuşumdur. Afedersiniz tuvalete bile zor gidiyorum ağlıyor sürekli. Çıldıracağım az kaldı.
Bugün elektrikli pompa aldıracam da Weewell marka bşraz uygunmuş sizce nasıl kullanan var mı aranızda?
Ben bunu kullanıyorum canım wee marka

Eklentiler

• IMG_8059.jpeg
    IMG_8059.jpeg
    37,8 KB · Görüntüleme: 27
Kızlar ben de 18 ocakta doğurdum. Hastaneye kontrole gitmiştim doktor suyu azaldı acilen doğuma alalım dedi dogumhaneye gittim 4.5 cm açıklık varmış yapay sancı verdiler yavaş yavaş sancı geldi saat 13 te yattim büyük sancı saat 18 de geldi tekme gibi bir şey hisettim ondan sonra belden aşağısı kopacak gibi oldu tabii orda sezeryan diye inledim ama ebe geldi dedi ki çok iyi gidiyorsun bıçak altına yatma. Benim yaptığım her sancı geldiğinde ikinmak oldu çok makale okumuştum ve sürekli sıcak suya dayadım belimi 18 den sonra büyük sancılarda daha çok ikindim korktum ebeler canımı acıtır diye tuvalete kaçtım kendim dogurayim dedim sonra tuvaletim geldi klozete oturdum ikiniyorum ebe geldi kız o tuvalet değil bebek dedi. Meğer bebegim kanala girmiş geliyor hemen acilen diğer personeller geldi masaya götürüldüm o kadar iyilerdi ki. Ebe kontrol etti çok güzel açılmış bebek ağzında hemen çıkar dedi ben var gücümle ikindim en son kesi yaptilar o dogum sancisindan da çok ağrıdı öyle bir ikindim ki bebeğim pat dedi çıktı yani aslında 45 dakika kadar çok sancı çektim sonrası ikinma ile geçti fazla zorlanmadim yapay sancı olmasina rağmen bir saatte doğurdum size tavsiyem bol bol ikinin ve makaleler okuyun doğumla ilgili neyse sonra dikişler atıldı bazı yerler acıdı ama erken bitirdi ebe hanım bizi hiç yormadin ne kadar kolay bir doğum oldu diye seviniyordu 😇

Amin canım hepimizin inşallah. Kuş gibiyim çok aşırı derecede hızlı doğurdum ya ona seviniyorum ama kesiğim fazla maalesef. 1 saat diktiler. Bebiş gerçekten uzun doğdu 52 cm 3340 gram için. Uzun olacak dediler gerçekten uzun doğdu. Sizlerden çok pozitif doğumları kendime aşıladım ve öyle de oldu çok şükür 😍🙏
Benimki 53 cm 3750 doğdu 🙂

Kızlar ben de 18 ocakta doğurdum. Hastaneye kontrole gitmiştim doktor suyu azaldı acilen doğuma alalım dedi dogumhaneye gittim 4.5 cm açıklık varmış yapay sancı verdiler yavaş yavaş sancı geldi saat 13 te yattim büyük sancı saat 18 de geldi tekme gibi bir şey hisettim ondan sonra belden aşağısı kopacak gibi oldu tabii orda sezeryan diye inledim ama ebe geldi dedi ki çok iyi gidiyorsun bıçak altına yatma. Benim yaptığım her sancı geldiğinde ikinmak oldu çok makale okumuştum ve sürekli sıcak suya dayadım belimi 18 den sonra büyük sancılarda daha çok ikindim korktum ebeler canımı acıtır diye tuvalete kaçtım kendim dogurayim dedim sonra tuvaletim geldi klozete oturdum ikiniyorum ebe geldi kız o tuvalet değil bebek dedi. Meğer bebegim kanala girmiş geliyor hemen acilen diğer personeller geldi masaya götürüldüm o kadar iyilerdi ki. Ebe kontrol etti çok güzel açılmış bebek ağzında hemen çıkar dedi ben var gücümle ikindim en son kesi yaptilar o dogum sancisindan da çok ağrıdı öyle bir ikindim ki bebeğim pat dedi çıktı yani aslında 45 dakika kadar çok sancı çektim sonrası ikinma ile geçti fazla zorlanmadim yapay sancı olmasina rağmen bir saatte doğurdum size tavsiyem bol bol ikinin ve makaleler okuyun doğumla ilgili neyse sonra dikişler atıldı bazı yerler acıdı ama erken bitirdi ebe hanım bizi hiç yormadin ne kadar kolay bir doğum oldu diye seviniyordu 😇
Hayırlı ömrü olsun 🙏🎈💓 hoş gelmişş 💐

Gozun aydin canim saglikla buyusun🌸 kac haftalik dogum yaptin

Kızlar delireceğim, bebiş memede uyuyor ayrılmak istemiyor hiç emme ile durma arasında sürekli, göğsüm yumuşadı baya ben de nasıl uyku uyurum bilmiyorum, emiyor kaka yapıyor tekrar emiyor asla uyumuyor bu arada.. Böyle birşey yaşayan var mı? Nasıl geçti bu durum? Bir de çok sık uykusunda sanki korkmuş gibi oluyor, göğsü çok inip kalkıyor bunun için de yapacak bişey yok mu canımdan can gidiyor resmen 😥
Bizimki de aynı.Sürekli emmek istiyor. Fazlasını da kusuyor.Cok sık emince süt de kalmıyor bende. Çareyi emzikte buldum onu da isteksiz alıyor bazen midesi bulanıyor emzikten.Ama bir süre idare ediyor.

Kızlar bebeğinizin genelde günde bir veya iki kez kaka yaptığını yazmışsınız. 23 günlük olduk benim bebeğim de çok kaka yapıyor.Gazını çıkarmak için kendini çok sıkıyor ağlıyor kızarıp bozariyor sonra gürültülü gazla birlikte kakasını yapıyor.Günde 10 kez yaptığı oluyor. Çok yapması normal mi?

Kızlar regl olan var mı başladı mı sizde benim 26. Gün kanamam bitmişti bugün siyahlı kahveli kanamam başladı galiba adet oldum 20 gün durup sonra devam etmez herhalde lohusa kanaması rosaline16 rosaline16 NominalVaryasyon NominalVaryasyon @nazende5501 @damlakcbs
Canım bugün 40 kontrolüm vardı, kanamayı sordum baktı ve evet regl kanaması dedi. Çok ince bu ay dedi.

Bu arada konu haricinde bi notum var,
korunmayla alakalı bir arkadaşım sor demişti deri altı implantını, sordum ve aşırı tepkiyle çok sakıncalı bulduğunu, hormanları en üst düzeyde etkilediğini ve onun fikrine göre meme kanserinin bile sebebi olabileceğini söyledi. Sizin doktorlarınız ne der bilmiyorum Sizlerin de aklında bulunsun. 💐

Kızlar bebeğinizin genelde günde bir veya iki kez kaka yaptığını yazmışsınız. 23 günlük olduk benim bebeğim de çok kaka yapıyor.Gazını çıkarmak için kendini çok sıkıyor ağlıyor kızarıp bozariyor sonra gürültülü gazla birlikte kakasını yapıyor.Günde 10 kez yaptığı oluyor. Çok yapması normal mi?
Benimki de öyle ☝🏻

X